Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AK PARTİNİN OYLARI ARTTI. MHP İl Yönetimi Akçaabat'ta GELECEĞE ULAŞMAK İÇİN GEÇMİŞE DOKUNMAK İMAMOĞLU, MALATYA’DA DA “BETON KANAL” MESAJI VERDİ AKÇAABAT’TA SANAT KURSLARI BAŞLIYOR Bartın Üniversitesi’nin de yer aldığı ortak girişim Erasmus+ Akreditasyonunu aldı Akçaabat’a Yeni Aşılama Ünitesi Şehit Eren BÜLBÜL adına kütüphane açıldı Genç’ten Ortahisar İttifakı Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti BELEDİYE YENİ SOSYAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYOR Akçaabat Ziraat Odası’nın Ziraat Mühendisleri Sahada Ömer Hacısalihoğlu’ndan Babasına Son Görev Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Yoğun Mesai. Başkan Genç’ten, “Sokak hayvanları unutmayın!”uyarısı CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun Acı Günü TRÜ'nün büyüme stratejisi açıklanacak Bayburt’ta 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı KOǒTAN BAŞ’A ZİYARET…
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
 
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
 
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
Trabzon ağabeylik yapmalı
 

Trabzon ağabeylik yapmalı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon özeline ilişkin yaptığı uzunca değerlendirmesinde Trabzon’un Türkiye’de yeri ve önemini anlattı.

1 Ocak 2013 Salı 20:57
Yazdır

Trabzon’un tarihten gelen ve sorumlulukları olan bir bölge kenti olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Bugün Türkiye’de yaklaşık 3,5-4 milyona yakın Trabzonlu var. Van’da, Muğla’da, Edirne’de de var. Bu bakımdan biz sadece Trabzon’u kendi özelinde değil, yaptığı işler, verdiği mesajlar ve gösterdiği büyük fotoğrafla taşımak zorundayız. Trabzon kendi bölgesinde, Giresun’a, Gümüşhane’ye, Rize’ye, Bayburt’a ağabeylik yapmak zorundadır. Fotoğrafa böyle bakmalıyız” dedi.

 

TRABZON ÖZELDİR, KOMŞU İLLERE AĞABEYLİK YAPMAK MECBURİYETİNDE

 

Trabzon’un özel bir şehir olduğuna vurgu yapan Bakan Bayraktar, “Trabzon Türkiye’de yeri ve önemi olan Türkiye’nin önemli vilayetlerinden bir tanesidir. Yükü ve tarihten gelen sorumluluğu olan bir şehirdir. Bugün Türkiye’de yaklaşık üç buçuk-dört  milyona yakın Trabzonlular Van’da da Muğla’da da Edirnede’de de var. Bu bakımdan biz sadece Trabzon’u kendi özelinde değil yaptığı işler verdiği mesajlarla gösterdiği büyük fotoğrafla bölgede de Giresun’a Gümüşhane’ye Bayburt’a, Rize’ye ağabeylik yapmak mecburiyetindedir.

 

TRABZON’UN KALKINMAYA İHTİYACI VAR

 

Trabzon’un gelişmeye ve kalkınmaya ihtiyacı olduğuna işaret eden Bakan Erdoğan Bayraktar,  en fazla çalışan insanlardan birisi olarak gayret içinde olduğunu dile getirdi. Bakan Bayraktar şöyle konuştu: “Çalışkanlık ve gayret noktasında hiç mütevazı değilim. Çalışıyorum çalışacağım. Gücümün yettiğince çalışacağım ama sizden bir talebim var. Kökü ile özü ile Trabzon’un 18 ilçesi var. İnanın 16 ilçesinde akrabam var. Onun için özüyle köküyle hakiki bir Trabzonluyum. Her köy benim köyüm, her ilçe benim ilçemdir. Bu bakımdan sizin desteğinize, sevginize, beraberliğinize bütünlüğünüze muhtacım. Bunu bizden esirgemeyin, eksiğimizi kusurumuz varsa bunları bize söyleyeceksiniz birbirimize daha çok sarılacağız ve yolumuza devam edeceğiz.

 

BAŞBAKANIMIZIN DESTEĞİ TRABZON’UN HER ZAMAN ÜZERİNDE

 

Trabzon’u geliştirip kalkındırmanın yanında amiral gemisi yapmak zorunda olduklarının altını da çizen Bakan Bayraktar, Başbakan Erdoğan’ın Trabzon üzerindeki desteğinin de her zaman sürdüğünü söyledi. Bakan Bayraktar, yine Başbakan’ın desteği ile Trabzon’un büyükşehir kapsamına alındığını hatırlattı. Bakan Bayraktar, “Bu iş biraz daha ötelenseydi nüfusumuz 750 binin altına düşecekti ve bu hakkı kaybedebilirdik. Şimdi gelirlerimiz de paylarımız da artacak, bütünlük, hizmet kalitesi artacak. Daha toparlayıcı, bürokrasinin azalmasıyla hizmetler çok daha da artacak.

 

TRABZON’UN OLMAZSA OLMAZLARI

 

Kanuni Bulvarı’nın Trabzon için olmazsa olmaz olduğuna da değinen Bakan Bayraktar, “Acele kamulaştırılması için sayın Başbakanımız talimat verdi ben de takip ediyorum. Bir taraftan Akyazı bitecek, Trabzon’un beklediği 40 bin kişilik stadımız da bitecek. Trabzon’a bunun yanında çok daha büyük hizmetler yapacak. Bizim bakanlığımız yeni bir bakanlık. Bakanlığımızda 12 büyük departman var. Bu 12 departmanı aynı heyecanla birbiriyle kaynaşan bütünleşen bir anlayışla çalışması için yapıyı oluşturduk. Bakanlığımızda bürokrasi azaldı düzen geldi heyecan arttı. Bakanlığımızın binasından personele motivasyon güzel bir konumda. 2012’de yaptıklarımızı 2013’te çok daha fazla katlayarak artıracağız. Bakanlığımız yola girdi Erdoğan Bayraktar Trabzon’un milletvekilidir, Trabzonludur ama Türkiye’nin bakanıdır. Bunu hep beraber söylememiz lazım. Sadece Trabzon’un bakanı değil 81 vilayetimizin 957 ilçemizin bakanıyım, her tarafa da eşit hizmet yapmak mecburiyetindeyiz.

 

TONYA’YA FABRİKANIN TEMELİNİ BAHAR’DA ATACAĞIZ

 

Trabzon’da gerek sağlık gerekse üniversiteleri geliştirme yönünden ve gerekse turizmi geliştirme yönünden, tarihi dokuyu geliştirip vitrine koyma yönünden yolları bitirme demiryolunu Trabzon’a getirme noktasında bütün bu çalışmalarımız planlı programlı devam ediyor. Trabzon’a kısmen sanayi artırmak için çalışmalarımız var. Tonya’da Çimento Fabrikası’nın temelini baharda atacağız. Eğitim kalitesinin artması için yeni yurtlar yapacağız. Arsin’de Uygulamalı Teknik Meslek Lisesi adeta bir teknopark gibi hizmet verecek. 23 Ocak’ta ihalesi var, onu yapacağız. Kardeşçe, fotoğrafın büyüğüne bakarak, top yekün kalkınma olursa refah olur. Etrafımıza bakarak geldiğimiz yere bakarak bütün bu argümanları düşünerek kalkınıp gelişmek zorundayız. Trabzon’un 4664 km2 yüzölçümünün her noktasını kergef işler gibi işlemek zorundayız. Trabzon’umuzda gümüş madenciliğindeki ustaların işlediği gibi işlemek zorundayız.”

Anahtar Kelimeler: ÇEVRE, ve, Şehircilik, Bakanı, Erdoğan, Bayraktar, Trabzon, özeline, ilişkin, yaptığı, uzunca, değerlendirmesinde, Trabzon’un, Türkiye’de, yeri, ve, önemini, anlattı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1815 Napolyon Bonapart, Waterloo Savaşı'nda İngiliz ve Prusya ordularına yenildi. Yenilgi, Fransa ile Avrupa devletleri arasında 23 yıl süren savaşa son verdi. Napolyon, 22 Haziran'da ikinci kez tahttan çekildi.
1830 Fransa Cezayir'i işgal etti.
1873 Kadın hakları savunucusu Susan B. Anthony 1872 ABD Başkanlık seçimlerinde oy kullanmaya teşebbüs ettiği için 100 dolar para cezasına çarptırıldı.
1881 Üç İmparator Birliği, bu kez yazılı olarak yenilendi.
1919 Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu ve Rumeli milli teşkilatının birleştirilmesi hakkında genelge yayınladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur