Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İSMAİL BULUT'TAN KANDİL MESAJI ALİ ŞENTÜRK'TEN KANDİL MESAJI SİVRİKAYA'DAN KANDİL MESAJI SALİH ALŞAN'DAN KANDİL MESAJI MHP'DEN KANDİL KUTLAMAMSI İYİ KANDİLLER HALİL EROL'DAN KUTLAMA MESAJI HÜSEYİN GÜL'DEN KANDİL MESAJI ORHAN MUHTAR'DAN KUTLAMA MESAJI İSMAİL GEDİKLİ'DEN KUTLAMA MESAJI KANDİLİNİZİ Muhtar Hakan Kalaycı'dan Kandil Mesajı İYİ KANDİLLER ADACIK MUHTARINDAN KUTLAMA MESAJI İYİ KANDİLLER DİLERİZ OKAN KOÇ'TAN KANDİL MESAJI Akpınar Muhtarı Kandil Mesajı Yayınladı Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun... İYİ KANDİLLER Nizamettin Bekar Yazdı!
İSMAİL BULUT'TAN KANDİL MESAJI
İSMAİL BULUT'TAN KANDİL MESAJI
 
ALİ ŞENTÜRK'TEN KANDİL MESAJI
ALİ ŞENTÜRK'TEN KANDİL MESAJI
 
SİVRİKAYA'DAN KANDİL MESAJI
SİVRİKAYA'DAN KANDİL MESAJI
Sahte üyelik Trabzon AK Parti’yi de vurdu
 

Sahte üyelik Trabzon AK Parti’yi de vurdu

AK PARTİ Genel Merkezi’nin en çok üye yapan teşkilatı ödüllendirme vaadi teşkilatları sıradışı yöntemlere itti. Rize Merkez İlçe Teşkilatı’nın ardından Trabzon Teşkilatı’nın da sahte üye yazımı yaptığı ortaya çıktı.

27 Şubat 2013 Çarşamba 18:02
Yazdır


Kapısından Bile Geçmediler
CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, düzenlediği basın toplantısında “AK Parti’nin kapısından bile geçmemiş, kimi il kimi ilçe yöneticisi, kimi belediye meclis üyesi arkadaşlarımızı kendi beyanları dışında üye yazmışlar” dedi.

Binlerce İnsan Habersiz...
YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kendilerine gönderilen listeden ortaya çıkardıkları 375 ismin konuyu hukuka taşıyacağını belirten Kaya, “TRABEL işçilerinden normal esnafa, irade ve bilgileri dışında binlerce insanı üye yazdılar” dedi. 


Ömer Dayı: İstifaya Hazırım
AK PARTİ’YE üye yazılan isimlerin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan partililer, bu sonucun utanç verici olduğunu belirtti. AK Parti yöneticilerini ıslak imzasını göstermeye çağıran Ömer Dayı, “Meclis üyeliğinden istifa etmeye hazırım” dedi.


Hedef 12,5 Milyon Üye!..
BİLİNDİĞİ gibi AK Parti Genel Merkezi’nin yürüttüğü “12,5 milyon üye” kampanyası çerçevesinde ortaya çıkan bu tabloda Trabzon Merkez İlçe 34 bin üyeye ulaştığını, 50 bin üyeyi hedeflediğini açıklamış, İl Başkanı Adnan Günnar ise, “100 bin üye yapacağız” demişti.


TRABZON’DA CHP’li 375 kişinin son 3 ayda AK Parti’ye üye yapıldığı ortaya çıkınca ortalık karıştı. CHP’li Trabzon Belediye Meclis üyeleri Ömer Dayı, Müslüm Hamzaçebi, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Koç, CHP eski il sekreteri Ferşat Mert’in de dahil olduğu 375 kişinin AK Parti tarafından üye yapıldığı gündeme bomba gibi düşerken CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya dün konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında AK Parti’yi ahlaksızlıkla suçladı.

CHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, il binasında düzenlediği basın toplantısında CHP’den AK Parti’ye üye yapıldığını belirterek, “50 yıllık CHP’liler, AKP’nin kapısının önünden dahi geçmemiş pırıl pırıl CHP’liler, belediye meclis üyeleri, hatta bazı il yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe yönetim kurulu üyelerimiz bilgileri onayları dışında AKP üyesi yapılmışlardır. Ömrünü bu partiye adamış CHP’liler bilgileri onayları dışında AKP üyesi yapılmıştır. Böyle bir manzara ile karşı karşıyayız. Türkiye Cumhuriyeti siyasal tarihine baktığımızda hiçbir partinin böyle bir yönteme başvurduğunu görmedim. AKP böyle bir yöntemle insanların imzalarını taklit ederek insanların onaylarını almadan, bilgileri olmadan partilerine üye yapabiliyor. Bu ciddi bir ahlaksızlıktır. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma baktığımızda böyle bir durumla sizleri burada toplamaktan partim adına utanç duyuyorum” dedi.

YARGITAY'DAN YAZI GELDİ
Yargıtay’dan kendilerine bu yönde bilgi geldiğini kaydeden Kaya, “Gelen yazıda , ‘’Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın siyasi partiler kanunun fıkrasına göre ‘Kimse birden fazla parti üyesi olamaz. Aksi halde üyelik sıfatı bu siyasi partilerin hepsinde birden sona erer’ demektedir. Buna bağlı olarak Yargıtay’dan gelen yazıda ilk etapta 178 kişi, sonrasında gelen 198 kişi olmak üzere merkez ilçemize kayıtlı toplam 375 üyemizin AKP üyesi yapıldığı anlaşılmıştır” dedi.


SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR
Üye kayıtları ile ilgili suç duyurusuna bulunacaklarını kaydeden Kaya, "Biz belgesini hazırladık. Sahte imzalarla üye yapılan arkadaşlar akın akın partiye gelip üyeliklerini tazeliyor. Arkadaşlarımıza belge veriyoruz. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına bizzat bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklar. Bu sahtekarlığa karşı sessiz kalmayacağız. Hukuki yollardan hakkımızı arayacağız" dedi.


ÜYELİK ŞARTLARIMIZ BELLİDİR
CHP’ye üyelik noktasında belli şartları olduğunu kaydeden Kaya, “Bizim üyelik formumuz var. Biz de siyaset yapıyoruz. Bu formda bizzat üye olmak isteyen insanın gelip ıslak imzasını atığı bölüm var. Ayrıca bu vatandaşın üye olmasına onay veren iki CHP’linin referans vermesi gerek. Onların da ıslak imzası olmak zorunda. Bunları 3 nüsha düzenliyoruz. Bunların biri merkez ilçede kalıyor, bir nüshasını il başkanlığına veriyoruz, bir nüshası da genel merkeze gidiyor. Bütün üyelerimiz üyelik formlarını görebilir. Aynı şeyi AKP’den bekliyoruz. 375 kişiyle ilgili durum konusunda AKP ‘arkadaşlar gelip kendileri üye oldular’ diyorsa bunu açık olarak ortaya koyup ıslak imzalarla ispatlasınlar. Bunu yapamayacaklarına adımız kadar eminiz 50 yıldır CHP’ye hizmet eden insanlar AKP’ye üye yapıldı. O insanları arayıp durumu bildirdiğimizde şok oldular. “Aman başkanım bizim için utançtır” diye “kimse duymasın” dediler. Hayır arkadaş utanması gereken bu ahlaksızlığı yapanlardır. CHP’liler asla utanmamalıdır. Bizde insanlar ülkesine ve milletine hizmet etme sevdasıyla gelip üye olurlar. AKP’deki durum ise ortada” diye konuştu.


CHP'DEN GÖNÜLLÜLÜK
ESASINA GÖRE ÜYE YAPILIYOR
CHP’de insanların gönüllülük esasına göre üye olduğunu kaydeden Kaya, sözlerini şu şekilde sürdürdü:


“Bizde insanlar gönüllülük esasıyla gelirler partiye üye olurlar. AKP’de gönüllülük esasıyla üye olan insanlar var saygı duyuyoruz, saygı duymak zorundayız. Ama bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma buradan şu arkadaşlara şöyle bir şey söyleme ihtiyacı hissediyoruz. Lütfen AKP üyesi arkadaşlar nerde siyaset yaptığınızı iyi tahlil edin. Bu insanlara samimiyetle bir şey söyleyeceğim. Her dua etiğim zaman AKP’de siyaset yapan insanlara nereye hizmet ettiklerini görmelerine yardım et. Maalesef içinde bulunduğum durum bunu söylememi gerektiriyor"

TRABEL İŞÇİLERİ, TAŞERON
İŞÇİLER ÜYE YAPILDI
AK Parti'ye üye yapılma sistemi ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullanan Kaya, bunları şu şekilde sıraladı: "Yardım almak isteyen yoksul insanlar gidin AKP’ye üye olun öyle yardım alın. Bir kurumda işe girmek isteyen insanlar oradan siteye giriyorlar internette siz farklı bir siyasi parti üyesisiniz oradan istifa etmeden yardım edemeyiz diyorlar. Bugün TRABEL çalışanı arkadaşların bir çoğu iradeleri dışında AKP üyesi yapıldı. Hastanelerde çalışan taşeron işçilerin büyük bir kısmı AKP üyesi yapıldı. En son biz bilgileri kimlik numaraları iradeleri ve bilgileri dışında CHP’liler AKP üyesi yapıldı"


AK PARTİLİLERE SESLENDİ
AK Partililere seslenen Kaya, "Bunu yapan arkadaşların vicdanlarına sesleniyorum. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Biz ilkeli namuslu dürüst siyaseti kendimize yol edinmiş bir partiyiz. Bu arkadaşlara da bu şekilde siyaset yapmalarını tavsiye ediyorum. Siyasette ahlak yoksa hiçbir şey konuşmanın anlamı yoktur. Ahlak olmazsa olmazdır. Ahlak yoksa hiçbir şeyin anlamı yok. Trabzon’da Türkiye’de siyasetin kalitesini arttırmak zorundayız. Siyasetçi önce ahlaklı dürüst olacak" dedi.


Kaya, son olarak ise, "Ömer Dayı, Belediye Meclis Üyesi Müslüm Hamzaçebi iki partide aynı anda üye olarak gözüktüğü için üyeliği düştü. Bu duyumu alınca partimize gelip üyelik başvurusunda bulundular ve üyeliklerini tazelediler” dedi.

ÖMER DAYI: İSTİFA ETMEYE HAZIRIM
AK Parti'ye üye yapılan CHP’li Trabzon Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı ise, "Ahlaksızlıktır. Ben AK Parti Merkez İlçe Başkanı ile konuştum. Telefonda bana kayıtlarının kendilerinde olmadığını söylediler. Ben listenin Yargıtay’dan geldiğini ifade ettim. İnsanların kimliklerini ele geçirebilirler ama ben 17 yıllık esnafım. İmza sirkülerim mevcut. Benim AKP’ye kayıt olduğumu, imzamı ortaya koysunlar CHP ve belediye meclis üyeliğinden istifa etmeye hazırım" dedi.


CHP’LİLER ŞOKTA!
CHP’Lİ Trabzon Belediye Meclis üyeleri Ömer Dayı, Müslüm Hamzaçebi, CHP il yönetim kurulu üyesi Mustafa Koç ve CHP eski il sekreteri Ferşat Mert’in de dahil olduğu toplam 375 kişinin AK Parti Trabzon teşkilatları tarafından AKP’ye üye yapılmasının ortaya çıkması üzerine partililer neye uğradığını şaşırdı. AKP’ye üye yapıldıkları ortaya çıkan yılların CHP’lileri AKP’nin bu uygulamasının ancak siyasi mizah öyküsü olarak tanımlanabileceğini ifade etti. 


BUNUN ADI SİYASİ KARA MİZAH!
Yaşananlara en sert tepkiyi veren CHP’nin Trabzon’daki önemli isimlerinden eski il sekreteri Ferşat Mert, “Biz çocukluğumuzdan, gençliğimizden bu yana aynı çizgide yürüyen bir insanız. AKP’lilere söylüyorum. Ferşat Mert sizin partinizin yerini bilmez, AKP’nin merkez ilçe, il binası nerededir bilmem. Merkez ilçe başkanını görsem tanımam. İl başkanıyla hiçbir hukukum yok. Binasının yanından geçmiş değilim. Böyle bir insanın bu partiye üyelik kaydının yapılması ancak siyasi kara mizah öyküsü olabilir. Böyle şey olabilir mi?” şeklinde konuştu.


ÇEYREK ALTININ PEŞİNDELER!
CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan da yaşanan gelişmeler karşısındaki tepkisini mizah yaparak dile getirdi. Karan, “AK Parti’de fazla üye yapan illere çeyrek altın veriyorlar. Herhalde bunun peşindeler. Çeyrek altın almak için kimin vatandaşlık numarasını eline geçiriyorlarsa kendilerine üye yapıyorlar. Mahallelerde birçok insana ‘Size yardım edeceğiz, vatandaşlık numaranız lazım’ deyip numarayı alıp üye yapıyorlar. Ondan sonra Trabzon’da bin 500 kişi üye yaptık şu kadar üyemiz var diyorlar. Kesinlikle suç duyurusunda bulunacağız. Üyelerimiz bireysel olarak haklarını arayacaklardır. Bizler de üye olmanın şartları bellidir. İmzası olmayan kişinin üye yapılabilmesi mümkün değildir. İnsanların iradesi dışında üye yapıyorlar. Üye yapılan şahısların hukuksal olarak bireysel hakları var bunlar kullanılacak. Hangi ilçede kayıt yapılmışsa AKP’nin o ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunulacak” dedi. 


BİZ 7 NESİLDİR CHP’LİYİZ!
Trabzon Belediye Meclis Üyesi Müslim Hamzaçebi ise hayretler içerisinde kaldığını belirterek, “Biz 7 nesildir CHP’liyiz. Adamlar bizi AKP’ye üye yapmış. Benim hiçbir bilgim yok. Bizim haberimiz olmadan AKP’ye üye yapıyorlar. Bunun neresini yorumlamak lazım bilmiyorum. Hiçbir şekilde kabul edilebilir bir durum değil. Kendi rızası olmadan bir kişiyle ilgili böyle bir tasarrufta bulunulabilir mi? Böyle işleri yapanların ne yaptığının adı bellidir ben söylemiyorum. Ayrıca hiçbir şekilde böyle bir düşüncede olmamama rağmen kendi partimde bile ‘nasıl böyle bir şey olabilir?’ kuşkusu yaratabilir.  Böyle şey olur mu? Eskiden partiler birbirine saygı duyardı. Mücadele verir ama birbirlerini hazmederlerdi. Böyle bir şey olabilir mi? Kalkıp da bu tür davranışlarla nereye varılabilir? Bilgimizin dışında gerçekleştirilen bu olayı kınıyoruz” dedi.


AKP CHP’DEN RANDEVU ALIP ÖZÜR DİLESİN!
AKP’de üye kaydı bulunan CHP eski İl Sekreteri Ferşat Mert ise yaşanan bu durumun AKP’nin merkez ilçe yönetim kurulu başkanı ve yöneticilerinin siyasi parti anlayışından yoksun olduklarını ortaya koyduğunu belirterek, “Bunun anlamı AKP’de kimsenin özgür iradesiyle üye kaydı olmadığıdır. Demek ki veriyorlar mahalle temsilcisine bir koçan bunları doldur getir diyorlar. CHP ise üye olacak kişinin bizzat partiye gelmesini ister. AKP’ye demek ki CHP’den kitleler halinde üye yazılmış. Belediye meclis üyeleri üye yapılmış. Ben bu gelişmeyi ayıplıyorum. Bunu Kuşçular, Kanarya Sevenler Derneği bile yapmaz. Belli kurallar, usuller vardır. Böyle bir şey olabilir mi? Bunun adı skandaldır. İnsanların iradesi dışında üye yapıyorsunuz. Başka partiden üye yapıyorsunuz. Diğer üyelerinizin de sağlıklı olmadığı anlamına gelir. Bu yapılanları kınıyorum. AK Parti Merkez ilçe derhal açıklama yapmalıdır. CHP’den derhal randevu alıp özür dilemeliler” şeklinde konuştu. 


SİYASİ PARTİLER YASASINA
AYKIRI UYGULAMA
AKP’de üye kaydı bulunan bir diğer isim olan CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Koç ise, “Bu durum siyasi partiler yasasına aykırı bir uygulamadır. AKP CHP üyelerini kendi partisine üye yapıyor. Nereden bu kaydı aldığı bilinmiyor. Yurttaşlarla ilgili bilgiler herkese verilmez. İnsanlar gidip bunları herhangi bir yerden alamazlar. Hukuk devletinde bir vatandaş ya da siyasi parti başka partinin üyelerinin kimliklerine ilişkin bilgileri alamaz. Birisi istifa ederse istifasını o siyasi partiye verir, gider başka partiye üye olur. İki siyasi partiye birden üye olmak mümkün değildir. CHP’de üye yazımı ise bellidir. Gider partiyle başvurur ilçe kendisini görür.  Belgeler doldurulur, üç örnek doldurulur, biri genel sekreterliğe gönderilir, birisi il yönetim kuruluna, üçüncü örnek ise ilçe yönetiminde kalır. Tanıklar vardır” dedi.


ÖMER DAYI: İSTİFA ETMEYE HAZIRIM
AK Parti'ye üye yapılan CHP’li Trabzon Belediye Meclis Üyesi Ömer Dayı ise, "Bu yapılanların adı ahlaksızlıktır. Ben AK Parti Merkez İlçe Başkanı ile konuştum. Telefonda bana kayıtlarının kendilerinde olmadığını söylediler. Ben listenin Yargıtay’dan geldiğini ifade ettim. İnsanların kimliklerini ele geçirebilirler ama ben 17 yıllık esnafım. İmza sirkülerim mevcut. Benim AKP’ye kayıt olduğumu, imzamı ortaya koysunlar CHP ve belediye meclis üyeliğinden istifa etmeye hazırım" dedi.

kaynak:günebakış gazetesi 

Anahtar Kelimeler: AK, PARTİ, Genel, Merkezi’nin, en, çok, üye, yapan, teşkilatı, ödüllendirme, vaadi, teşkilatları, sıradışı, yöntemlere, itti, Rize, Merkez, İlçe, Teşkilatı’nın, ardından, Trabzon, Teşkilatı’nın, da, sahte, üye, yazımı, yaptığı, ortaya, çıktı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1396 Yıldırım Bayezid, Niğbolu Zaferi'ni elde etti.
1561 Şehzade Bayezid idam edildi.
1911 İtalya, Osmanlı Devleti'ne savaş ilan etti.
1925 İstanbul'da, tulumbacı teşkilâtının yerine, modern motorlu itfaiye teşkilâtı kuruldu.
1950 Birleşmiş Milletler askerleri Kore'de Seul'u ele geçirdi. (Bkz. Kore Savaşı)
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur