Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Ekrem İmamoğlu’ndan Trabzonspor'a ziyaret İYİ Parti Trabzon'dan Koray Aydın'a tam destek! BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, 70 Ülkeden 200 Öğrenciyle Ramazan Bayramı'nı Kutladı TTSO camiası bayramlaştı, sektörlerin sorunları görüşüldü Başkan Kaya ilk meclis toplantısını yönetti AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ TESOB camiası bayramlaştı AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI BAŞKAN GENÇ ULAŞIM PERSONELİYLE BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞTU ERNİL YAPI'DAN BAYRAM MESAJI ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI MHP'DEN KUTLAMA İYİ BAYRAMLAR ÖZTÜRKLER'DEN BAYRAM KUTLAMASI İYİ BAYRAMLAR FZT. ADEM ÇELİK'TEN BAYRAM MESAJI ŞENOL ALTINDAŞ'TAN BAYRAM MESAJI Kıyamet kopuyor!!!
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
 
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
 
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
KANUNİ BULVARI’NIN ÇATAK VE YENİCUMA KAVŞAKLARI HİZMETE AÇILDI
 

KANUNİ BULVARI’NIN ÇATAK VE YENİCUMA KAVŞAKLARI HİZMETE AÇILDI

Trabzon’un vizyon projeleri arasında yer alan Kanuni Bulvarı’nın Çatak ve Yenicuma kavşağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, “Kanuni Bulvarı’nın Trabzon’umuza kazandırılmasında en büyük pay sahibi olan kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şahsım ve şehrim adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

24 Nisan 2023 Pazartesi 19:53
Yazdır

Trabzon’da yapımı devam eden Kanuni Bulvarı’nın Çatak ve Yenicuma kavşağı bugün hizmete girdi. Açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Mustafa Şen, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon AK Parti Milletvekili adayları Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç ve Zafer Ofluoğlu, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

ÇOK KIYMETLİ BİR ADIM ATILACAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, açılışta yaptığı konuşmasında, “Şehrimizin vizyon projelerinden, dev projelerinden bir tanesi olan Kanuni Bulvarı’nda Çatak, Yenicuma etabını kıymetli vatandaşlarımızın istifadesine sunuyor olmaktan büyük bir bahtiyarlık ve heyecan duyuyorum. Evvela bu güzel eser şehrimize, şehrimizin güzel insanlarına hayırlı uğurlu olsun. Kanuni Bulvarı’nın şehrimiz için önemi izahtan varestedir. Bir taraftan da şehrimiz Doğu-Batı istikametinde yepyeni ve çok önemli bir işlev görecek, yeni bir aksa kavuşuyor. Ama diğer taraftan da bu Doğu-Batı istikametine Kuzey-Güney yönüyle yapılan ve yapılacak olan dikine bağlantılarla şehir içi trafiğinde yaşanan sorunlara çok ciddi bir çözüm getireceği aşikâr. Yine bizim uluslararası transit yol niteliğinde olan sahil yolumuzun da yükünü hafifleterek Trabzon’umuzun ulaşım meselesine hakikaten çözüm noktasında çok ciddi bir destek vereceği yine aşikâr.

İnşallah kısa zamanda buradan Çukurçayır’a, Çukurçayır’dan da Değirmendere’ye ve oradan da sahil yoluna yapılacak olan bağlantıyla, inşallah bu proje tamamlanmış olacak ve Trabzon’umuzun ulaşım meselesinde çok çok kıymetli bir adım da atılmış olacak” dedi.


SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUMBaşkan Zorluoğlu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Elbette bu önemli eserin burada vücut bulmasında çok önemli katkıları olan büyüklerimiz var. Ben en başta bu mega projenin Trabzon’umuza kazandırılmasında en büyük pay sahibi olan kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a buradan şahsım ve şehrim adına şükranlarımı arz ediyorum.

Yine kıymetli bakanlarımız Faruk Özak’a, Cahit Turhan’a, bu süreçte çok büyük emek sarf ederek bu projeyi yakından takip eden değerli milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüze, Bölge Müdürümüze ve yüklenicisinden burada emek sarf eden işçisinden, mühendisine emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Ancak, bu projenin ana mimarlarından bir tanesi de şu anda aramızda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ve Milletvekili adayımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na hususen şükranlarımı arz ediyorum. Çünkü gerçekten de bu projeye çok özel bir önem verdiğini yakinen biliyorum. Pandemi döneminde dahi yani şartların çok zor olduğu zamanlarda dahi burada hem kamulaştırma ödeneklerinin temin edilmesinde hem de yapım faaliyetinin hiç ara vermeden kesintisiz, süratli bir şekilde gerçekleştirilmesinde gerçekten Sayın Bakanımızın çok büyük emekleri var, katkıları var. Allah sizlerden razı olsun Sayın Bakanım. Bu duygularla hizmete alacağımız Kanuni Bulvarı Çatak-Yenicuma etabının şehrimize ve şehrimizin insanlarına tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

KARAİSMAİLOĞLU: ESER FIRTINASI ESTİRİYORUZ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu ise Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da eser fırtınası estirmeye devam ettiklerini belirterek, “Bugün Kanuni Bulvarı’nı açıyoruz. Birazdan Araklı yolunun da temelini atacağız. Tam 62 kilometrelik projemizin bugün itibarıyla 18 kilometresini tamamlamış bulunuyoruz. Çatak-Erdoğdu ve Bahçeçik- Yenicuma bağlantılarını tamamlamış oluyoruz. Değirmendere’den Sahil Yolu’na bağladığımızda önemli bir işi tamamlamış olacağız. Zaman alacak projeydi, Cumhurbaşkanımızın verdiği önemle projemizin son aşamasına doğru geliyoruz. Sadece Karayolları yatırımı 75 milyar liradır. Trabzon’a yapılan yatırımın büyüklüğünü gösteriyor. Şu anda 24 tane projede 28 milyar liralık yatırım devam ediyor. Pek çok projemize hızlı şekilde devam ediyoruz. Kısa zamanda bitirip hizmete açmak istiyoruz. Önemli projelerimiz var, Trabzon büyüyor, hedeflerimiz büyüyor. Trabzon’un ihracat rakamı 1.2 milyar dolar. Yapacağımız planlama ile 3,5 milyar dolara orta vadede 5 milyar dolara çıkarmak için planlarımızı yaptık. Kanuni Bulvarı yeterli değil, Güney Çevre Yolu’nu projelendirdik. Toplam 43 kilometre yolumuzun projesini tamamladık. Mersin’de 1 Mayıs’ta temelini hep birlikte atacağız. Trabzon için çok önemli yol en kısa zamanda bitirmek için Trabzon’dan alacağımız destekle takipçisi olacağız. Demiryolu yatırımı, hafif raylı, havalimanı ve projelerimizle daha fazla ihracat yapıp daha fazla turist çekeceğiz. Kısa zamanda bunları göstereceğiz” dedi.


KARAİSMAİLOĞLU:  TRABZON’DA ÇOK KIYMETLİ İŞLERİMİZ VAR

Türkiye’nin 20 yıldır devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirdiğini de vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “Zigana Tüneli Avrupa’nın en uzun tüneli, kim yaptı çalışma arkadaşlarımızla yaptık. 70 milyar liranın üzerinde mega projelerimizden bir tanesi. Bu projeyi hizmete açacağız. Birçok yerde açılışlarımız temel atmalarımız olacak. Adana’da CHP’li belediyenin yarım bıraktığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü devraldık ve bitirdik. Cuma günü açacağız. Trabzon’da çok kıymetli işlerimiz var. Ganita Sahil düzenlemesini açacağız. Kıymetli eseri Trabzonlularla buluşturacağız.

AK Parti’de hizmet bitmez. Bizim amacımız ülkemizin geleceği, yatırım yapıyor hizmet kalitesini artıyoruz. Hepimize çok önemli iş düşüyor. Sizlerden bu planlamalar için destek istiyoruz, Trabzon için Türkiye için koşmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: Trabzon’un, vizyon, projeleri, arasında, yer, alan, Kanuni, Bulvarı’nın, Çatak, ve, Yenicuma, kavşağı, düzenlenen, törenle, hizmete, açıldı, Trabzon, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Murat, Zorluoğlu, açılışta, yaptığı, konuşmada, “Kanuni, Bulvarı’nın, Trabzon’umuza, kazandırılmasında, en, büyük, pay, sahibi, olan, kıymetli, Cumhurbaşkanımız, Recep, Tayyip, Erdoğan'a, şahsım, ve, şehrim, adına, şükranlarımı, arz, ediyorum”, dedi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1918 Hakkari'nin kurtuluşu.
1932 Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti'nin kuruluşu.
1955 Dr. Jonas Salk tarafından geliştirilen çocuk felci aşısının güvenli ve etkili olduğu açıklandı.
1961 Sovyetler Birliği, uzaya ilk insanı gönderdi. Vostok 1 ile uzaya giden Yuri Gagarin, uzayda 108 dakika kaldı.
1963 Martin Luther King, Alabama'da sivil haklar yürüyüşüne öncülük ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur