Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL KAMPANYA Ortahisar, çevreci Afet Eğitim Merkezi’ni hayata geçirecek! İMAMOĞLU: “KADIN CİNAYETLERİNİ KONUŞMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM. KADINLARI İKİNCİ PLANA ATAN ANLAYIŞLA YOL YÜRÜMEK MANTIKSIZ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı! Kulüpler Birliği'nden Trabzonspor'a destek geldi BAK'TAN 8 MART MESAJI ÇEBİ KADINLAR ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ Bartın Üniversitesinin gelişim öyküsü. Valiliklere Yeni Genelge Gönderildi EKİM'DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI AKÇAABAT'TA TATBİKATLI KEŞİF! Üçüncü Cemre Toprağa Düştü Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak BAŞKAN ÇEBİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ Başkan Genç’ten Kadınlar Günü mesajı Bartın Üniversitesi öğrencisi Burhan Akbudak, İtalya’da ikinci oldu REŞİT HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK AK KODROLAR YENİLENDİ MHP'den belediye ye teşekkür
Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak
Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak
 
HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK
HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK
 
MY TURİZMLE HAYDEN KAPADOKYA'YA
MY TURİZMLE HAYDEN KAPADOKYA'YA
ilçe başkanı ile dobra dobra
 

ilçe başkanı ile dobra dobra

AK PARTİ HÜKUMETİ İLE TRABZON'UN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

28 Şubat 2014 Cuma 10:46
Yazdır

Ak Parti Düzköy İlçe Başkanı Mehmet ATMACA yapmış olduğu açıklamada muhalefet partilerini  eleştirerek gündemi gereksiz yere meşgul  ediyor dedikodu  üretiyorlar dedi. Bu güne kadar Türkiye için hiçbir politika üretemeyen,  hiçbir yatırım yapamayan ve millete hizmet için kadro  yetiştiremeyen  muhalefet patilerinin işi gücü Ak Parti Hükumetini  kötülemek ve karalamak oldu dedi. “ İyi insanlardan iyi sözler çıkar, kötü insanlardan da kötü sözler çıkar” diyen  Ak  Parti Düzköy İlçe Başkanı  Mehmet  Atmaca   önemli açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Hükumeti ve Ak Parti  Kadroları olarak  bizim niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayırdır inşaAllah. Bu güne kadar   Sayın  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bu entrikalar  ilk değil sonda olmayacaktır. Başkanımıza bir takım çevreler tarafından   yüzlerce suikast girişimlerinde bulunulmuş, hakkında binlerce yalan iftira haberler çıkarılmıştır. Biz basına yansıyanları biliyoruz fakat arka perde de çok daha kirli oyunlar tezgahlanıyor. Ak Parti Hükumetiyle yükselişe geçen  Türkiye birilerini  ileri derecede rahatsız etmektedir. Bu gün yapılan eylemler  sadece  Başbakanı iktidardan indirme eylemi değil, gelişen yükselen ve sömürü düzenine başkaldıran Türkiye’yi bitirme planıdır.

Muhalefet Partileri  bu  güne kadar 11 yıldır m milletin güvenini kazanacak ne bir politika üretebildiler nede kadro yetiştirebildiler. Bu gün seçime gidiyoruz, hiçbir muhalefet partisi şunu diyebiliyor mu; Ak Partinin  Sağlık Politikaları yanlıştır biz göreve gelince şunu yapacağız yada Ak Partinin Eğitim Politikaları yanlıştır biz gelince bunu yapacağız veya Çevre Şehircilik Politikaları yanlıştır biz gelince şu şekilde yapacağız. Hiçbir Muhalefet  Partisi bunları söyleyemez.

Ulaştırmada, Milli Savunmada, Dış Politikada yada diğer konularda şu eksikleri var biz bunları şu şekilde tamamlayacağız diyebilecek ve milletin önüne koyacak, milletin güvenini kazanacak hiç   bir politikaları  yok. Yaptıkları tek şey Ak Partiyi eleştirmek ve dedikodu üretmek. Bunu yerelden başlayarak yukarı doğru çıkabiliriz. Bir köyde bir muhtar çalışır iş yapar  muhalif olanlar  da arkasından dedi-kodu yapar.  Dolayısıyla  milletimiz oynanan oyunları görüyor.

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  12 yıldır sırtı döşek görmedi.  Başbakanımız  sadece Türkiye’yi değil Dünya’yı yönetiyor. Bu kadar yoğunluğun içinde 25 defa Trabzon’a geldi. Yılda iki kere Trabzon’u ziyaret etti. Muhalefet Parti liderlerinin hiç bir işleri yok, onlar acaba kaç kere Trabzon’a geldi.   Şimdi ülkede yolsuzluk yapıldı diyerek komplolar kuruluyor yolsuzluk çığlıkları atılıyor.Bakınız  bir örnek vereyim Ulaştırma bakanlığının “2003 yılından bu yana 212.5 milyar  liralık yol  yatırımı gerçekleştirildi.  Bakanlığın yaptığı yatırım 133 milyar lira, yerel yönetimlerin yaptığı yatırım 72 milyar liradır. 2003 te bu rakam yerel yönetimlerde 5 milyardı.  Sadece yol yatırımları bazında  bu gün yerel yönetimlerde 72 milyarlık yatırımları konuşuyoruz . Bunlar kolay olmuyor. Bu ülke 10 yılda nereden nereye geldi.  Aslında tam olarak 10 yılda değil 7 yılda yapılan işlerdir bunlar. Çünkü Başbakan göreve geldiğinde  2005’e kadar  ülke ekonomisini  toparlayıp 2005 ten sonra yatırımlara başladı. 2005 ten bu güne  kadar 30-40 yılda yapılabilecek işler 7 yıllık zaman diliminde  yapıldı.  Ak Parti Hükumetiyle bu ülkede her alanda kalkınma sağlandı. Siyasi ve ekonomik istikrar  sayesinde dünya ülkeleriyle  yarışır hale geldik.

 

AK PARTİ HÜKUMETİ  İLE  SOSYAL  POLİTİKALARDA  GELİŞTİ.

Bu ülkede bakıma muhtaç vatandaşlarımız, engelli vatandaşlarımız için de politikalar üreten hizmet götüren Ak Parti Hükumeti oldu. Daha önce engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ailelerinin yükünü hafifletmek için hangi  muhalefet partisi ne yaptı.  Şimdi engelli , spastik çocuklarımız eğitimleri için evlerinden alınıyor gün içinde okullarda  eğitimleri veriliyor akşam evlerine bırakılıyor ve aile cebinden tek kuruş harcamıyor bu vatandaşlarımız ayrıca devletimizden maaş alıyor. Bakıma muhtaç hasta insanlarımıza evde bakım hizmeti veriliyor. Ekonomik durumu iyi olmayan yaşlı vatandaşlarımıza ihtiyaçlarının giderilmesi,  bakımı  ve  hizmeti için maaşı bağlandı.  Sağlık alanın yapılan düzenlemelerle Hastane  kapılarında  kuyruklar bitti . Bunları unutmayalım çok değil 7 yıl önce  hastaneye bir hasta yatırmak için gidip önce doktorla görüşeceksin en az 100-150 lira muyane ücreti vereceksin sonra hastanı hastaneye yatırabiliyor dun.  Kalp Ameliyatı, Kanser yada  Böbrek Ameliyatı   olacaksa iş daha da kötüydü.  Gidip köyden ya yer satacaktın yada birinden 15-20 bin mark borç alacak  Ankara yada diğer illere götürecektin hastayı ve bunları yaparken de mutlaka bir siyasetçiden destek isteyecektin. Şimdi her ilde  devlet hastanelerinde bu Ameliyatlar yapılıyor. Vatandaş 7 yıl önceki çileleri çekmiyor. Bütün bunlar nasıl yapıldı hangi parayla yapıldı bunları iyi idrak etmek lazım. Ortada yolsuzluk var diye çığırtkanlık yapanların 7 yılda ülkenin her alanda nereden nereye geldiğini ve  yapmış olduğu büyük kalkınmayı  görmesi lazım.

AK PARTİ HÜKUMETİ İLE  TRABZON'UN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Bu gün Trabzon yerelinde bakalım. Trabzon’un 10 yıl önceki ve şimdiki halinin havadan  çekilmiş fotoğraflarını karşılaştıralım. Akçaabat, Yomra ve diğer ilçeleri karşılaştıralım. Köylere çıkalım fiziki durumlarını 10 yıl önceyle karşılaştıralım. Fiziki olarak, hizmet olarak, yol olarak her şey değişti, gelişti, her köşeye hizmet gitti. Köylerde şehirler gibi oldu. İnsanlar 10 yıl öncesinin fotoğraflarına baktığı zaman acaba başka yere mi geldik diyorlar. Trabzon’da Kentleşme adına 12 yıldan geriye doğru gidelim.  Şehirleşme adına yıkılmış yerine yeni bina ve parklar yapılmış 5 tane bina gösterebilir misiniz. Şimdi Trabzon’da Kentsel Dönüşüm konuşuluyor. Zağnos, Tabakhane temizlenip yaşanılabilir hale getiriliyor. Sonra Çömlekçi etap etap bitirilecek ve yeni bir kent kurulacak. Bunların hepsi parayla oluyor.

Şimdi soruyorum  Trabzon’da 10 yıl önce  Kamu adına yan yana yıkılmış 5 tane bina gösterin . Bu gün Ayasofya’nın çevresi temizleniyor kamuya kazandırılıyor. Bunlar  parayla oluyor, 5lira 10 lira değil korkunç rakamlar bunlar.  Bu yatırımlar Ak Parti Hükümeti ile gerçekleştiriliyor. Biz bunu  engellersek yarın çok pişman oluruz. Bu güne kadar muhalefet partileri bu işleri yapacak, millete hizmet edecek kadroları yetiştiremediler.  Yaptıkları şey sadece  toplumda huzursuzluk çıkarmak hükumete iftira atmak. Dün Kıbrıs'ı sattı, bu gün Türkiyeyi sattı diye dedikodu üretmektir. Bu ülkede Ak Partinin yaptığı  özelleştirmeden elde edilen gelir 78 milyar dolardır,11 yılda  SSK nın açıklarına ödenen para 200 milyar doların üzerindedir.  Muhalefet Partileri  oy alma  uğruna 36 yaşındaki insanları emekli ettiler. Bunun paralarını da  Ak Parti ödedi. Daha önceki iktidarlar döneminde nemalar vardı.Bunları da Ak Parti Hükumeti ödedi.  Bunlar küçük meblağlar değil 13 katrilyon parayı Ak Parti ödedi. Bütün bunların  ödenirken  ülkenin her yerine yatırım gitti. Özal zamanında Bolu Tüneli İtalyanlara ihale edildi. 15 yıl bitiremediler o tüneli. Onu da bitirmek Ak Partiye nasip oldu. Bunu yanında ülkede kilometrelerce tüneller açıldı. Yapılamaz dedikleri ne varsa yapıldı bir çoğununda yapımı devam ediyor. Başbakanımızın bizzat temelini attığı Ovit Dağında yapımı devam eden ve 2015te  bitirilmesi  planlanan 15km uzunluğundaki  tünelde bunlardan biridir. Şimdi yolsuzluk yapılıyor diyerek ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin bu yatırımların nasıl yapıldığını da anlatmaları lazım.

KİMSE BENDEN DAHA FAZLA VATANSEVER OLMASIN. BU ÜLKEDE BAŞÖRTÜLÜ İNSANLARA SALDIRDILAR

Başımdan geçen ibretlik bir olayı anlatayım. Ben şehit torunuyum. Benim  dedemin babası şehit  Batum’da yatıyor. Annemin babası  Yemende şehit oldu. Dedem İstiklal Savaşı Gazisi, ben kendi devletime yük olmadan kendi işimi yapmaya çalışan bir vatandaşım. Kızım 2003 yılında Erzurum üniversitesine gidiyor kızımla beraber üniversiteye gittim. Kapıdan içeri girer girmez bana orda kızım başı örtülü diye saldırdılar. Orada öyle garipsendim ki; dedim acaba ben Ermenistan’damıyım ,  Bulgaristan’damıyım yoksa Rusya’damıyım. Bu ülkelerde bile başı örtülü diye insanlar bu harekete maruz kalmazdı.  İnsanımız  tarihini unutmasın. Kahramanmaraş’ta   savaş Fransız askerinin bacımızın başına uzanıp başörtüsünü çekmesiyle ve Sütçü İmam’ın  dayanamayıp Fransız askerini vurmasıyla başlamıştır. Bu ülkede çok değil 7 yıl önce bacılarımızın başörtüsüne saldırılıyordu. Ak Parti Hükumetiyle şimdi başörtülü  vekil kardeşlerimiz TBMM vekillik görevini yapıyor, kamusal  alanlarda çalışabiliyor ve üniversiteye gidiyor. Halk bunları çok iyi okuyor, vatandaş her şeyin farkında. Milletimiz bunları unutmadı, gelişmeleri sessizce izliyor ve ülkeyi karıştırmak isteyenlere gereken cevabı  halkımızın sandıkta vereceğine inanıyoruz dedi.

Haber Resim / Vesile Tekmen

Anahtar Kelimeler: AK, PARTİ, HÜKUMETİ, İLE, , TRABZON'UN, ÇEHRESİ, DEĞİŞTİ
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1521 Ferdinand Magellan, Guam'a vardı.
1714 İngiliz mühendis Henry Mill daktilo makinesinin patentini aldı.
1853 Giuseppe Verdi'nin La Traviata operası Venedik'te ilk kez sahnelendi.
1869 Dimitri Mendeleyev, ilk periyodik tabloyu açıkladı.
1899 Bayer, aspirini ticari bir marka olarak kayıt altına aldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur