Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Altılı Masa ve Son Durum. AKÇAABAT'TA MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİYLE ATIKLAR DÖNÜŞÜYOR MHP İLÇE BAŞKANI ERGÜN SAHADA Tebrikler 1985 Derecikspor “Trabzon’da tekstil ve ayakkabı sektöründe istihdam açığı var Hüseyin Baş: Dua edeceğiz diye girdikleri evde soygun yaptılar TİSKİ'den Anlamsız Uygulama AKÇAABAT’TA ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı. Letonya ile sağlık turizmi, somon ve alternatif enerjide iş birliği görüşüldü BARܒde uluslararası iş birliği ağı genişletiliyor AKÇAABAT’TA JUDO TURNUVASI NEFES KESTİ Bayburt Üniversitesi Rektörü Türkmen’den Rektörümüze Ziyaret Akçaabat Trafiğinde yeni Dönem Başladı Mavi Yelekliler Akçaabat Sokaklarında TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET Genç, yaşlılara Trabzon Akvaryum’u gezdirdi! KURAKLIK,TEK BAŞINA GÜNAH KEÇİSİ DEĞİL! BARܒnün yeni buluşu: İHA’lar için Otomatik Batarya Değiştirme Sistemi Trabzonspor transferinde Baroan hamlesi!
Altılı Masa ve Son Durum.
Altılı Masa ve Son Durum.
 
Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı.
Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı.
 
TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET
TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET
Fatih Erbakan: Öğretmenlerimiz mutsuzsa Büyük Türkiye hedefinden bahsedemeyiz!
 

Fatih Erbakan: Öğretmenlerimiz mutsuzsa Büyük Türkiye hedefinden bahsedemeyiz!

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ilişkin yaptığı açıklamada, “Yeniden Refah Partisi olarak çok iyi biliyoruz ki, öğretmenlerimiz bugün mutsuzsa, her türlü geçim sıkıntısından, yasal boşluklardan veya iktidarın sorunlara kulak asmamasından ötürü asıl işleri olan öğretmenlik mesleklerine odaklanamıyorlarsa, Yeniden Büyük Türkiye hedefinden bahsetmemiz beyhude kalacaktır.” dedi.

24 Kasım 2022 Perşembe 15:00
Yazdır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

İstikbalimizin teminatı evlatlarımızın yetişmesinin temel yapıtaşı öğretmenlerimizdir

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize, bu önemli günlerinde saygı ve teşekkürlerini sunduklarını belirten Erbakan, “İstikbalimizin teminatı olan evlatlarımızın yetişmesinin temel yapıtaşı, ana omurgası eğitimcilerimizdir. Böylesi kadim bir mesleğin mensupları olan öğretmenlerimiz, ülkemizin her coğrafyasında üstün bir fedakârlık ve gönülden gelen bir sevgiyle mesleklerini icra etmektedir. Geçim derdi ile mücadele ederek, bazıları eşinden ve çocuğundan uzakta ve gerektiğinde şehadet şerbetini içerek, daha nice fedakârlıklarda bulunarak evlatlarımıza ilim ve irfanı öğretmektedir.” İfadelerini kullandı.

Öğretmenlerimiz ödüllendirilmek yerine adeta cezalandırılıyor

Erbakan, açıklamasında şunları söyledi:

“Şahitlik etmiş olduğumuz bu fedakârlıkların, iktidar tarafından ödüllendirilmek yerine adeta cezalandırma ile sonuçlandırıldığına şahit oluyoruz. Kurulduğumuz 23 Kasım 2018 tarihinden bu yana, öğretmenlerimizin birçok sorununa değindik ve çözüm yollarını önerdik. Buna rağmen iktidarın hem bizlere hem de öğretmenlerimize kulak vermediğini gördük. Dört yıldan bu yana;

* Mülakatla alımlardaki usulsüzlükler ve liyakatsiz atamalar hususunda iktidarı uyardık ancak iktidarın kendi bildiğini okuduğunu gördük.

* Sözleşmeli öğretmenlerimize kadro verilmesi gerektiğini söyledik, ancak 2022 yılı içerisinde yeni sözleşmeli öğretmen atamaları yapıldığını gördük.

* Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyacı olan 150 bin öğretmen için ek atama planlaması yapılmasını önerdik, ancak sadece 20 bin atama ile 2022 yılının kapatıldığına şahit olduk.

* Yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan öğretmenlerimizin zam taleplerinin sesi olduk, ancak karnı tok olan iktidarın bu zam talebi karşısında kulaklarını tıkadığını gördük.

* Öğretmenlerimizin aile bütünlüğünün sağlanması hususunda düzenleme yapılmasını önerdik, ancak bu konunun hükümetin gündeminde bile olmadığını gördük.

* Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun öğretmenlerimizin dertlerine derman olamadığını, revize edilmesi gerektiğini ifade ettik, ancak iktidarın ben ne yaptıysam doğrudur tavrı ile karşılaştık.

* Kariyer sınavı gibi yanlış ve rencide edici yöntemlerle öğretmenlerimizin performansının değerlendirilmesine karşı çıktık, ancak iktidarın bu hatasını inatlaşırcasına savunduğunu gördük.

‘İlk yılımızda öğretmenlerimize yüzde 150 maaş zammı ve 150 bin atama yapacağız’

‘Yeniden Refah Partisi olarak, bizi bugünlere getiren, üzerimizde en büyük hakkın onlarda olduğunu bildiğimiz eğitimcilerimizle daima bir ve yan yana durduk.’ diyen Erbakan, öğretmenlerimizin sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

“Bu amaçla çok kıymetli, fedakâr ve kahraman öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutlamakla birlikte, Yeniden Refah iktidarında ivedilikle uygulamaya koyacağımız icraatlarımızdan bazılarını buradan müjdeliyorum:

1) Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu hak ve meslek itibarını önceleyerek revize edeceğiz. Bu kanunla öğretmenlerimizin haklarını sözde değil özde hale getirecek ve tüm haklarını kanunla teminat altına alacağız. Bu kanunda, öğretmenlik mesleğini bir stratejik meslek olarak tanımlayacağız.

2) Özel okullarda çalışan öğretmenlerimizi, Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamına alacağız ve taban maaş uygulamasına geçerek kamu - özel fark etmeksizin tüm öğretmenlerimizin mesleğin hak ettiği ücrete ve meslek itibarına kavuşmalarını sağlayacağız.

3) İktidara gelir gelmez tüm memurlarımızın olduğu gibi öğretmenlerimizin maaşlarına ilk yıl %150, takip eden yıllar ise gerçek enflasyonun üzerinde yapacağımız zamlarla mali açıdan mesleğin itibarına yönelik gerekli iyileşmeleri tamamlayacağız. Geçim derdi, ek iş yaparak geçinmek durumunda kalmak gibi, öğretmenlerimizi asıl işleri olan eğitimden uzaklaştıran mali engelleri derhal ortadan kaldıracağız.

4) Öğretmen atama ve tayin sistemini aile bütünlüğünü sağlayacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak çok iyi biliyoruz ki, aile bütünlüğünü sağlayamamalarından ötürü mutsuz olan eğitimcilerimiz, mesleklerini icra ederlerken verimli olamaz.

5) Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyacı olan 150 bin öğretmen açığını kapatmak üzere bir atama planlaması yapacağız. Bu atamaların gerçekleşmesinde uyulacak usulleri belirleyecek hak, adalet ve liyakat esaslı bir atama sistemini hızla devreye alacağız.

6) Öğretmenlerimizle ilgili hiçbir kararı tek başımıza almayacağımızı, biz yaptık oldu anlayışında olmadan, başta öğretmenlerimiz olmak üzere, onların temsilcileri STK’lar ve siyasi partiler ile birlikte kararlar alacağımızın taahhüdünü ve müjdesini veriyoruz.”

‘Yeniden Büyük Türkiye’yi öğretmenlerimizle omuz omuza inşa edeceğiz’

Burada sıraladıkları ve öncelikli olarak yapılmasını gerekli gördükleri bu uygulamaları, öğretmenlik mesleğinin maddi ve manevi itibarının sağlanmasına ve kalkındırılmasına yönelik olduğunu kaydeden Genel Başkan Erbakan, “Yeniden Refah İktidarında, öğretmenlerimizle ve onların yetiştirdiği nesillerimizde el ele ve omuz omuza çalışarak yaşanabilir bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi inşa edeceğimizi beyan ediyoruz. Bu vesile ile Gazi öğretmenlerimiz başta olmak üzere atanmış ve ataması yapılmamış tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz. Yine başta şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi hayırla yâd ediyor, Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyoruz.” Dedi.

Anahtar Kelimeler: Yeniden, Refah, lideri, Fatih, Erbakan, 24, Kasım, Öğretmenler, Günü’ne, ilişkin, yaptığı, açıklamada, “Yeniden, Refah, Partisi, olarak, çok, iyi, biliyoruz, ki, öğretmenlerimiz, bugün, mutsuzsa, her, türlü, geçim, sıkıntısından, yasal, boşluklardan, veya, iktidarın, sorunlara, kulak, asmamasından, ötürü, asıl, işleri, olan, öğretmenlik, mesleklerine, odaklanamıyorlarsa, Yeniden, Büyük, Türkiye, hedefinden, bahsetmemiz, beyhude, kalacaktır”, dedi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
211 Roma İmparatoru Septimius Severus öldü. İmparatorluk, kavgacı ve huysuzlukları ile bilinen iki oğluna kaldı: Caracalla ve Publius Septimius Geta.
1783 Amerikan İç Savaşı: İngiltere ABD ile olan düşmanlığına son verdiğini resmen ilan etti.
1789 George Washington ABD'nin ilk başkanı seçildi.
1792 George Washington ikinci dönemde yeniden ABD başkanlığına seçildi.
1794 Fransa tüm sömürgelerinde köleliği yasakladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur