Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Kaymakamdan Şehit Ailelerine Ziyaret BAŞIMIZ SAĞOLSUN ORMANDA KENDİNİ YAKTI AKÇAABAT'I ÜZEN HABER ÖZGÜNEŞ'TEN YILIN İLK GELENEKSEL SATIŞ ETKİNLİĞİ Ak Parti'den Çebi'ye Ziyaret KORONAVİRÜSE KARŞI MASKELİ, 2 ŞAHİTLE NİKAH Gökhan GEDİKLİ'den Kutlama Mesajı KÜLTÜR ARAŞTIRMA KURULU TOPLANDI İMAMOĞLU YEDİKULE SURLARI ÖNÜNDE KONUŞTU Yatırımlar - Pandemi – Ekonomi - Vatandaş İMKB'DE YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR Geçmiş Olsun Hüseyin Gül Akçaabat Ziraat Odasından Duyuru BALTA'DAN KURTULUŞ MESAJI KTÜ kampüsüne bisiklet yolu yapılacak Anketler farklı farklı Başkanı Mumcu mazbatasını aldı SUNPET SELÇUK ERBAŞARAN PETROL HİZMETE AÇILDI Geçmiş Olsun Vakıf Başkanım
AKÇAABAT'I ÜZEN HABER
AKÇAABAT'I ÜZEN HABER
 
Sağlığınızı Tamamlayın
Sağlığınızı Tamamlayın
 
Geçmiş Olsun Ali Başkan
Geçmiş Olsun Ali Başkan
Bırakmadılar ki projelerini yapsın
 

Bırakmadılar ki projelerini yapsın

Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı’nın iftar yemeği adeta bir veda yemeğine dönüştü.

3 Ağustos 2013 Cumartesi 15:53
Yazdır

İkram Sofrası’ndaki iftar yemeğine Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan, Vali Yardımcıları Halil İbrahim Ertekin ve Abdurrahman Koçoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, TRT Bölge Müdürü Hüseyin Kantar, Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan, Giresun Müftüsü Necati Akkuş, Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, belediye başkan yardımcıları, belde belediye başkanları, ilçe müftüleri, müftülük çalışanları, imam hatip, müezzin ve Kur’an Kursu öğreticileri, esnaflar ve hayırsever vatandaşlar katıldı.

 

CAMİLERİ ZİYARET EDİYOR, İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORDU

 

Programda ilçe müftüleri adına konuşan Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü, “Hocamızın ilde başladığı ilimizden 550 yetim projesiyle çalışma başlatıldı, başarıyla sonuçlandı. Gelecek olan müftümüzden de inşallah devamını bekliyoruz. Yine hocamızla ilimizde temel araz kuran kursu yıkılarak temeli atılarak yeniden inşa edildi ve hizmete girdi. Ayrıca yine Kaşüstü’nden bir kuran kursu projesi tamamlandı. Çalışmaları devam ediyor. İnşallah gelecek olana müftümüzle birlikte oranın da hizmete açılmasını bekliyoruz. Hocamız cami cemaat ilişkilerin dikkat eden, camileri ziyaret eden, cemaatle birlikte olan özelliğe sahip. Ayrıca çalışmalarında istişareye önem veren, birlik ve beraberliğe öne çıkaran insanlarla diyalogu öne çıkaran bir yapıya sahip. Bu yönleriyle hocamızı ilimizden ayrılıp Denizli iline giderken kendisine ilçe müftüleri adına hayırlı yolculuklar diliyor. İnşallah gittiği yerde daha başarılı hizmet yapacağını Cenab-ı Hakk’tan diliyorum” dedi.

 

4 YILDA TRABZON’DA BAŞLATTIĞI ÖNEMLİ PROJELERLE VEDA EDİYOR

 

Trabzon İl Müftüsü Veysel Çakı da, 2009 yılında Trabzon’da göreve başladığını ve o tarihten bu yana güzel hizmetlere vesile olduklarını kaydederek, “Ama bu hizmetlerin arkasında namaz kıldırma memuru olmayan din gönüllüsü arkadaşlarımız var. Vaizlerimiz var, müftü yardımcılarımız var, din görevlisi arkadaşlarımız var. Son Kutlu Doğum Haftası’nda biz on binleri kapalı spor salonuna toplayabildiysek, bir kutlu doğum haftası 100 bin liraya mal oldu. Bu gönül eri, dine hizmet isteyen arkadaşlarımız sayesinde olmuştur. En önemli projenin mimarı şu anda İzmir’de görev yapan Zeki Aksoy’dur. Benim çok hoşuma gitti, hemen uyguladık, tam 550 yetime ulaştık. Şu anda beni arayanlar var, yatalak. Gülbahar’ı hiç unutmayın. Gülbahar diyor ki, ‘Beni nereye bırakıyorsunuz?’ Upuzun yatıyor bu kızımız. Gülbahar’ı sakın unutmayın. 550 yetimle irtibat sağladık. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bile önce biz bütün şehit ailelerini ziyaret ettik. Arkadaşlarımız sayesinde yatalak olan 250 tane yatalak hastamızın adreslerine ulaştık, onların evine gittik. Mini din hizmeti sunduk. Kur’an okuduk. Onlar Cuma’ya geliyordu, onlar vaaz dinliyordu ama şimdi upuzun yataklarında yatıyorlar. Bu projenin de devam etmesi lazım. Kur’an Kurslarımızın fiziki durumu iyi değildi. Temel Araz Kur’an kursu ve Kaşüstü Kur’an Kursu bir rahatlama sağlayacak. Bu konuda Trabzon için gerçekten büyük şans olan Ömer Hoca’yı kutluyorum, tebrik ediyorum. Çünkü bu Kur’an Kurslarının bugüne gelmesinde onun ve diğer arkadaşlarının çok büyük emekleri vardır. O din gönüllüleri kendilerini biliyor, Allah da biliyor. Kaşüstü Kur’an Kursu, Trabzon için çok önemli bir proje olacak. Projesi hazırlanmış, yetkisi alınmış, temeli açılmış, temel atılacak. Ahmet Özdemir Hocamız burada, Falkoz’dan, onunla gurur duyuyoruz. Onla hep yarıştık o beni geçti. Ben hep onu geçmek istedim, ama Arsin’de temeli attı. Vaiz hocalarımız sizi kutluyorum. Türkiye’de çok il müftüsünden daha donanımlı vaiz hocamız var. Ayağı yere basan hocalarımız ve hanımefendi vaizlerimiz var, hepsiyle iftihar ediyorum.

 

ALLAH İLE PEYGAMBER İLE PROBLEMİ OLMAYANIN BİZİMLE PROBLEMİ OLMAZ

 

Trabzon’da hiçbir kurum ya da kuruluşla problemi olmadığını ifade eden Çakı, “Kurum ve kuruluşlarla hiç problemim olmadı. Evet, sabah namazlarında bile camideydim. Ama en üzüldüğüm şey şu oldu. Halbuki ben bir din görevlisi olsam müftü benim camime gelse ben onunla gurur duyarım, yetmedi bir de yemeğe götürürüm. Bazıları ‘bıçak sırtında görev yapıyoruz’ dediler de o beni çok üzdü. Niye bıçak sırtında görev yapayım ki yani? Eğer müftüden dolayı ben görev yapıyorsam arkamdaki namaz tartışılır. Allah’tan korkmuyorsan müftü önemli midir? Teşkilatımız Türkiye’de görevini yapan en önemli teşkilatlardan biridir. En ücra köylerdeyiz. Oralarda okullar kapansa da bizim imamımız orada dini temsil ediyor. Devleti temsil ediyor. Bu çok önemli bir görev ve başarıdır. Eğer bugün Türkiye’de ciddi problemler olmuyorsa, bir kardeşlik varsa, bunda bu teşkilatın önemli katkısı vardır. Bilgiye dayalı, sosyal hayatta yaşanan bir din arzu ediyorsak ki bu çok önemli, bu görevlilerimiz mutlaka başarılı olma mecburiyetindedir. Burada görev yaptığım süre içinde rabbim şahittir. Nefsime uyarak, bilerek, ‘bu doğru değil ama benim nefsim bunu gerektiriyor’ diyerek hiçbir işimiz olmadı, Allah şahittir. Kimseye kırgın değilim. Ama Türkiye’de çok az bulacağımız kendini aşmış görevliler var. Çok az yerde bulabilirsiniz. Onlarla iftihar ediyoruz. Gürcistan’da 90 km mesafe katederek camiye giden Müslüman kardeşlerimiz vardı. Trabzonlu kardeşlerimizle şimdi oraya 500 m2 yer alarak cami yaptık. Bunu bu cemaat yaptı. Kün feyekün. Bu olmak zorunda. Burada ekmek bitti Denizli’ye gideceğiz.  Türkiye’nin birçok yerlerinden dua alıyoruz. Ağrı’dan bir imam arkadaşımız arıyor. Hocam sen bir şey söyledin biz hiç unutmadık. Allah ile peygamber ile problemi olmayanın bizimle problemi olmaz. Burdurlu arkadaşlara bir şey söyledim. Ağızdan değil kalpten konuşacaksınız.  Biz sizi Allah için seviyoruz. Hakkım helal olsun siz de hakkınızı helal edin” diye konuştu.

 

BİZ SÜRGÜNÜ HİCRET SAYARIZ

 

Samsun İl Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk de Müftü Çakı’nın çalışmalarından övgüyle söz ederek, konuşmasını tarihte haksızlıklara uğrayanlardan örnekler vererek sürdürdü. Öztürk şu ifadeleri kullandı: “Biz görevimizi hiçbir zaman görevimizde sivrisinek olmadık, bal arısı olduk. Hep ürettik, makamımıza değer kattık. Ama bulundukları görevin sivrisineği olanlar, bal üretemeyenler makamından değer alanlar bizi anlayamaz.  Devrin büyük insanlarından birine dediler ki ‘Çok konuşuyorsun, icraatlarını beğenmiyoruz. Seni süreriz.’ O da dedi ki ‘Sürün, benim hicretim olur. Bütün Peygamberler hicret etmiş. Ben de peygamberin ulemasıyım, giderim.’ Dediler ki ‘Seni hapse atarız’, dedi ki ‘Hz. Yusuf gibi olurum, o da zindana atılmıştı.’ Dediler ki ‘Seni öldürürüz’ dedi ki, ‘Şehit olurum Hz. Zekeriya, Hz. Yahya gibi olurum. Siz bana yapabilirsiniz ki ben cennetimi yüreğimde taşıyorum. Cennetini yüreğinde taşıyanlara zeval gelmez. Cennetini yüreğinde taşıyanlara selam olsun.”

 

Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan ise yaptığı konuşmada İl Müftüsü Veysel Çakı’ya yeni görevinde başarılar diledi.kaynak:günebakış gazetesi

Anahtar Kelimeler: Trabzon, , İl, Müftüsü, Veysel, Çakı’nın, iftar, yemeği, adeta, bir, veda, yemeğine, dönüştü
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
303 Diocletianus'un Hıristiyanlara karşı ilk fermanı yayımlandı ve buna göre imparatorluk içindeki Hıristiyan kitapları ve ibadet yerleri yok edilecekti.
1848 Fransa'da geçici hükümet kurularak II. Cumhuriyet ilan edildi.
1908 Dr. Galip Üstün, "Topkapı Fukaraperver Cemiyeti"ni kurdu.
1910 Sanayi-i Nefise Mektebi 'nin (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ) kurucusu ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey öldü.
1912 İtalya'nın zaferiyle sonuçlanan Beyrut Muharebesi' yapıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur