Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
SANDIKCI KINAMADAN ÖTEYE GİTMELİYİZ. AGD: Kudüs Tüm Müslümanların Ortak Sorunudur “Engelli Anne- Engelli Çocuk Sempozyumu” İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması DÜŞÜŞ VAR BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI! Küdüse yeniden ağıtlar yakarken TONYA TEREYAĞI AVRUPA PATENTİ ALACAK AK PARTİ SÖZ VERDİYSE YAPAR Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı Vefa Grubu salgın yasaklarında vatandaşların en büyük destekçisi oldu! İşte Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri... Güner, Yalıncak Plajı ile ilgili açıklama yaptı İmamoğlu'ndan Soylu'ya "Bence Suç" yanıtı: Milletimiz uzun yıllardır ilk defa güldü ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR Başkan Gedikli'den "İsrail'e kınama" BAŞKAN EKİM’DEN ANNELERE SÜRPRİZ Rektör Uzun, projeleriyle geleceği hedefleyen öğrencilerle bir araya geldi TAM KAPANMA YASAĞINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI!
BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI!
 
ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR
ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR
 
Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı
Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı
“Engelli olmak yaşama bir engel değildir”
 

“Engelli olmak yaşama bir engel değildir”

Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği, İMKB METEM Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri ve Vakfıkebirli Gönül Elçileri tarafından Vakfıkebir Atatürk Ortaokulu’nda öğrenim gören özel eğitime muhtaç çocuklar için düzenlenen müzik eğlence programına Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da katıldı.

27 Şubat 2013 Çarşamba 18:15
Yazdır

 

“ SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZÜMLEME ÇABASINDAYIZ “

 

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen eğlence sırasında palyaçolar eşliğinde eğlenen çocuklar yüzlerce balon patlatmanın zevkini çıkardılar. Yaşama Katkı Derneği Başkanı ve Gönül Elçisi Aylin Arısoy, müzik eğlence programını düzenlemekteki amaçlarını şöyle açıkladı: “ Vakfıkebir Yaşama Katkı derneği ve Gönül elçileri olarak toplumumuzun dezavantajlı kesimleriyle birlikte olup, sorunlarını birlikte çözümleme çabasındayız. Bu bağlamda Özel Eğitim sınıfındaki öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla birlikte olduk. Öğrencilerimizin yüzlerindeki gülümseme bizler için dünyalara bedeldir. Ailelerimizin de bu sıkıntılı ve zorlu hayatlarında onlarla güzel bir zaman geçirmek, onlarla bir gün paylaşmak çabasındayız. Bundan sonra da bu faaliyetlerimizi periyodik hale getireceğiz ve faaliyetlerimiz hızla artarak devam edecektir.” dedi.

 

“HEPİMİZ ENGELLİ OLABİLİRİZ”

 

Eğlenceye katılan ve çocuklarla birlikte horon oynayan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, “ Vakfıkebir Yaşama Katkı Derneği’nin Gönül elçileriyle birlikte düzenlemiş olduğu Özel Eğitim sınıfında eğitim gören evlatlarımızla birlikteyiz. Bu etkinliği düzenleyen dernek başkanımıza ve gönül elçilerimize, okulumuzun çok değerli öğretmenlerine; özellikle buraya katılıp çocuklarımızla bu mutluluğu yaşayan misafirlerimize teşekkür ediyorum. “ dedi. Bakan Yardımcısı Balta, engelli olmanın yaşama bir engel olmadığına vurgu yaparak, “ Hepimiz engelli olabiliriz. Bazılarımız doğuştan engelli olabilir, bazılarımız hayatta yaşarken engelli olabilir. Ama gördüğüm o ki; buradaki çocuklarımızın hepsinin hayata tutunma sevdası var. Özellikle bizlere kalplerindeki sıcak alakayı gösterdiler. İnsani yoldan yaklaştıkça ne kadar mutlu olduklarını gördük. Onların anne ve babalarına, ailelerine seslenmek istiyorum. Hiç birinin üzülmesine gerek yok. Çünkü hayatın bir gerçeği bu. Ayrıca bu çocuklarımıza diğer insanların farklı gözle bakmaması lazım. Yaratılanı yaratandan ötürü sevmemiz lazım. İleride bu çocuklarımız farklı yerlerde devletimize ve insanımıza hizmet edeceklerdir. Özellikle yerel yönetimler ve belediyelerimizin de engellilere sahip çıkacak projeler üretmesi lazım. Bizler de bakanlık olarak bu çocuklarımızın takipçisiyiz. Bu alanda Türkiye’mizde çok güzel çalışmalar yapılıyor. “ ifadelerine yer verdi.

Eğlence sırasında çocuklar, kendileri için hazırlanan pastayı Bakan Yardımcısı Balta’nın elinden yediler. Engelli öğrencilerde Bakan Yardımcısına kestikleri pastadan kendi elleriyle ikram ettiler. Bazı çocuklar kendilerine gösterdiği yakınlıktan dolayı Balta’yı öperlerken, bazı çocuklar da mikrofon alıp orkestra eşliğinde şarkılar söylediler.

 

Müzik eğlence programına Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Altınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Işık, Yaşama Katkı Derneği Başkanı Aylin Arısoy, Vakfıkebirli gönül elçileri, il genel meclisi üyeleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldılar.

 

 

 İş adamından, imam hatip lisesine servis aracı bağışlandı

 

Vakfıkebirli iş adamı ve sanayici Ahmet Paşa Sağlam tarafından Vakfıkebir Anadolu İmam- Hatip Lisesi’ne bağışlanan servis aracının anahtarı okul bahçesinde düzenlenen törenle Okul Müdürü Sezgin Özdin’e teslim edildi.

Servis aracının devir teslim töreni sırasında kurban kesilerek dualar okundu. Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Sezgin Özdin, bağışlanan araç sayesinde çok daha güzel ve hayırlı işler yapacaklarına inandığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“İMAM- HATİPLİYİM DEMEYE KORKANLAR ARTIK HÜR”

 

Törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, hayırlı işlere imza attıklarını belirterek, “ Başbakanımızın sayesinde ülkemiz her alanda güzel çalışmalar yaptı. İmam- Hatipliyim demeye korkan ve çekinen bu memleketin evlatları diğer öğrenciler gibi hür bir şekilde eğitim- öğretime devam ediyorlar. Son on yılda ülkemizde çok iyi işler yapıldı ve insanlar birbirleri ile daha çok kaynaştı. Demek ki burada yaşayan insanlar potansiyel suçlu ve suç örgütü mensubu değil. Vatanına ve ülkesine hizmet eden insanlar. Bizler de eğitimin her safhasında hükümet olarak destek veriyoruz. Bu bağlamda İmam- Hatip okullarının güçlenmesi, buradaki öğrencilerin sayısının artması hepimizin ortak düşüncesi ve temennisidir” dedi.

 

“ GÜVEN DUYULAN ÜLKE OLDUK”

 

Bakan Yardımcısı Balta sözlerini şöyle sürdürdü: “ Ülkemiz artık her alanda güvenilen ve güven duyulan ülke haline geldi. 76 milyon çok daha güçlü. Güvenilen lideriyle, Başbakanıyla, Cumhurbaşkanıyla ve hükümetiyle ne yaptığını bilen, güven duyulan bir ülke. İş adamları Türkiye’de yatırım yapmaya çalışıyorlar, bir birleriyle yarışıyorlar. Türkiye artık yatırım cenneti oldu. Eğer kendi içinizde güvenli olursanız, kendi içinizde barışık olursanız, kendi içinizde demokratik hak ve özgürlükler en üst seviyede olursa dışarıdan gelen insanlar da rahat ve huzurlu olurlar. Şu anda üzerinde uğraştığımız en büyük sıkıntılardan biri Doğu ve Güneydoğu Anadolu meselesi. Bu kardeşlik projesini İnşallah hayırlı bir şekilde neticelenip ülkemiz çok daha ileriye gidecektir. Burada yaşayan insanlarımızla, özellikle vatan, millet, bayrak sevgisi en üst düzeyde ve homojen yapıda olan bu insanlarımızın da devletine, Başbakanına, hükümetine güvenmesi, güven duyması ve destek vermesi lazım. Bu olaylar ancak böyle başarıya ulaşır. Prokovatif eylemlere karşı buradaki insanlarımızın da sağduyulu bir şekilde olaylara yaklaşması lazım. Eğer ülkenin Başbakanı bir hedef göstermişse bu hedef doğrultusunda insanların kenetlenmesi lazım.” dedi.

 

“VAKFIKEBİR ÜZERİNDEKİ TOZU SİLKELEDİ”

 

Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da yaptığı konuşmada, Vakfıkebir’in son dönemde büyük yatırım alan, hızla üzerindeki tozu silkeleyerek var olduğu değeri göstermeye başlayan, bölgenin lideri ve Büyükliman Havzası’nın önemli bir merkezi olduğuna dikkat çekerek, 2013 yılı itibariyle 30 milyon TL’nin üzerinde kamu yatırımı gerçekleştiğine işaret etti. Arısoy, “ Bu durum bölge için gayet yüksek bir performans. Ancak kalkınma bir bütünlük ister. Sadece kamu yatırımlarının Vakfıkebir’e gelmesi nihayetinde yeterli olmuyor. Vakfıkebir’in bağrından çıkmış değerlerin geri dönerek inisiyatif alması Vakfıkebir’in hızla kalkınmasına ivme kazandıracaktır. Bu bağlamda sizlerle beraber olmak ve daha güzel yarınlara imza atmak istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından iş adamı ve sanayici Ahmet Paşa Sağlam’a plaket verildi.

Törenin ardından Bakan Yardımcısı Balta, araca binerek tur attı. Daha sonra okulun kantinin de yapılan etli pilavın ardından tören sona erdi.

 

Törene Bakan Yardımcısı Balta’nın yanı sıra iş adamları Osman Kağan ve Ahmet Paşa Sağlam, okul yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

 

 

Bir bölge hastanesi konumunda olan Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin 12 yataklı yoğun bakım ünitesi Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın da katılımıyla törenle hizmete açıldı. Yoğun bakım ünitesinde incelemelerde bulunan ve hastanedeki diğer birimleri de gezen Balta, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çağ atladığını söyledi.

 

 “ HAYALLERİMİZ GERÇEK OLDU “

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, hastanenin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “ Gerçekten insanımız her şeyin en güzeline layık. Burada yapılanları görmekten çok mutlu oldum. İnsanlarımıza böyle mekanlarda hizmet sunmak hep hayalimizdi. Allah’a şükürler olsun, hükümetimiz hayallerimizi gerçekleştirdi. Allah Başbakanımızdan ve bakanlığımızdan, bütün birimlerden razı olsun. Burada farklı ilçelerden hastalarımız var. Önemli olan bizim başarılardan söz etmemizden ziyade yatan hastalarımızın memnuniyeti önemli. Hem fiziki mekanın çok güzel olması; bunun yanında da bu fiziki mekanı süsleyen, burada görev yapan başhekiminden en alt kademesine kadar birlik ve bütünlük içersinde, en büyük amaçları insanlara hizmet etmek olduğudur. “ dedi. Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin bir bölge hastanesi olduğuna ve yüzde 95 kapasiteyle çalıştığına işaret eden Bakan Yardımcısı Balta, “ Başhekim ve buradaki ekibin yapacağı çalışmalarla belki farklı beklentiler de olacaktır. Ama şu anda hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Şu anda ne yaptığını bilen bir hükümet ve onun önünde de dünya lideri bir Başbakanımız var. Bütün amacı insanlığa hizmet etmek. Sağlık, eğitim ve her alanda yapılan yatırımlarda her hangi bir sorunumuz yok, devletimiz güçlü. Şu anda iki kişilik lüks odalarda yatan hastalarımıza ileriki günlerde birer kişilik odalarda kalma fırsatını da sağlayacağız. “ şeklinde konuştu.

 

 “ HASTA GÖÇÜNÜ ENGELLEYECEĞİZ “

Yoğun bakım ünitesinin açılış töreni sonrası görüşlerini ve hastaların beklentilerini açıklayan Hastane Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Aydın, Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin şu anda altı ilçeye hizmet veren bir bölge hastanesi konumunda olduğuna dikkat çekerek, “ Bundan sonraki hedefimiz cerrahi yoğun bakım ünitesini bir ay içinde hizmete sokmak ve bu bölge halkının artık Trabzon’a olan hasta göçünü engellemek istiyoruz. Vakfıkebir Devlet Hastanesi tıbbi cihazıyla, doktoruyla tam bir bölge hastanesi konumundadır ve altı ilçeye hizmet vermektedir. Yüzde 95 doluluk oranına sahip olan hastanemizde günlük poliklinik sayımız binin üzerinde ve bu hastanemizin buraya gelmesinde katkıları bulunan Sayın Bakan Yardımcımız Muhammet Balta’ya, Sayın Başbakanımıza ve İlçe Başkanımıza vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum. “ dedi.

 Açılışın ardından Bakan Yardımcısı Balta ve beraberindekiler hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ettiler.

Açılışa Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın yanı sıra İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, il genel meclisi üyeleri, Vakfıkebirli iş adamları Osman Kağan ve Ahmet Paşa Sağlam, AK Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri ve hastane personeli de katıldı.

 

 

Anahtar Kelimeler: Vakfıkebir, Yaşama, Katkı, Derneği, İMKB, METEM, Lisesi, Çocuk, Gelişimi, Bölümü, öğrencileri, ve, Vakfıkebirli, Gönül, Elçileri, tarafından, Vakfıkebir, Atatürk, Ortaokulu’nda, öğrenim, gören, özel, eğitime, muhtaç, çocuklar, için, düzenlenen, müzik, eğlence, programına, Çevre, ve, Şehircilik, Bakan, Yardımcısı, Muhammet, Balta, da, katıldı ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
330 Konstantinopolis (İstanbul) Roma İmparatorluğunun resmi başkenti olur. Daha önce Byzantion denen bu kente törenle Yeni Roma adı verilir ama daha çok Konstantinopolis adı kullanılacaktır.
1812 İngiltere Başbakanı Spencer Perceval, Avam Kamarası'nda cinnet geçiren iş adamı John Bellingham tarafından vurularak öldürüldü.
1858 Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri'ne katıldı.
1867 Lüksemburg, Fransa'dan bağımsızlığını kazandı.
1920 Mustafa Kemal Paşa, İstanbul'daki Divan-ı Harp tarafından idama mahkum edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur