Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Okul Müdürü Yılmaz Aydın'dan Bayram Mesajı Halis Güneş'ten Bayram Mesajı ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI Ziraat Odasından bayram Mesajı Adem Çelik'ten Bayram Mesajı IRMAK YAPI'DAN BAYRAM MESAJI Arpacılı Muhtarı Hakan Kalaycı'dan Bayram Mesajı Selami Sağır'dan Bayram Mesajı Musa Öztürk'ten Bayram Mesajı Mümin Muhtar'dan Bayram Mesajı RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ Onur Cumur'dan Bayram Mesajı İYİ BAYRAMLAR ÇAPRAZ CAFE'DEN BAYRAM KUTLAMASI RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ İYİ BAYRAMLAR BALTA,RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI! DR. ADNAN GÜNNAR’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI* GÜNNAR'DAN BAYRAM MESAJI
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
 
ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI
ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI
 
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
Yatırım Adası bugün Bakanlar Kurulu’nda
 

Yatırım Adası bugün Bakanlar Kurulu’nda

Yatırım Adası bugün Bakanlar Kurulu’nda

16 Haziran 2014 Pazartesi 14:18
Yazdır

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür için geldiği bölgemizde Rize ve Artvin’den sonra Trabzon’da temaslarda bulundu, açılışlar yaptı. Trabzon Valiliği’ni ziyareti sırasında TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu ile görüşen Başbakan Erdoğan, “Yatırım Adası, kıyı kenar çizgisi kanununun bugün Bakanlar Kurulu’nda görüşülmesi için “Vekillerden biri takip etsin” dedi.

 

Prof. Dr. Erdöl Takip Edecek

YATIRIM Adası projesini yakından takip eden Trabzon eski milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün de bulunduğu ortamda, Erdöl’ün bu sorumluluğu üstlendiği gözlendi. TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, “En büyük müjde budur. Bu kanundan sonra artık iş bize düşmektedir. Proje aşamasına geçip bu muhteşem projeyi biran evvel hayata geçireceğiz” dedi.

 Zigana Tüneli İhaleye Çıkıyor

BAŞBAKAN Erdoğan, saat 17.00 sularında Meydan’da halka hitap etti. Trabzon’a teşekkürlerini ileten Erdoğan, Zigana Tüneli’nin önümüzdeki aylarda ihale edileceğini, 175 yat kapasiteli yeni bir yat limanı yapılacağını söyledi. Erdoğan, KTܒye 200 yataklı çocuk hastanesine başlandığını ayrıca, 600 yataklı bir şehir hastanesi yapacaklarını vadetti.

 Havaalanı 2. Pisti Geliyor


TRABZON Havaalanı’nın 2. pist ile büyütüleceğini, Atasu’yun kirlenmesini önlemek için ‘Atasu Barajı Atık Su Tesisleri’nin yapımına başlanacağı sözü verdi. Erdoğan, Trabzon’un alternatif turizm potansiyelini belirlemek amacıyla başlatılan doğa turizmi mester çalışmalarını da tamamladıklarını sözlerine ilave etti.

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık 2 yıl önce 2011 yılının Mayıs ayında Trabzon’a büyükşehir yapma sözü verdiklerini ve 2012 yılının Kasım ayında da bu sözlerini yerine getirdiklerini söyledi. Başbakan Erdoğan, “Trabzon’u büyükşehir statüsüne kavuşturduk, 30 Mart’ta Trabzon büyükşehir belediye başkanını seçti ve artık fiilen, hukuken büyükşehir statüsüne kavuşmuş oldu. Bir kez daha hayırlı olsun” dedi. 30 Mart’ta Trabzon’un 18 ilçesinden 16 ‘sının AK Parti’nin tercih edildiğini hatırlatarak, “Görevi, yetkiyi bizlere tevdi ettiniz. Bütün Trabzon’a ahde vefasından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün 30 projeyi hayata geçireceğiz ama bunun yanında size şükran borcumu da ifade etmek istiyorum” diye konuştu. Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

 HAYRAT İLÇELER ARASINDA TÜRKİYE’DE BİRİNCİ OLDU

Bu kardeşinize partimize adaylarımıza sahip çıktığınız için, bağrımıza bastığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. 81 il arasında 30 Mart’ta en yüksek oy oranına Rize’de ulaştık, fakat Trabzon geri kalmadı. Bütün ilçeler arasında yüzde 83 oy oranıyla Trabzon’un Hayrat İlçesi birinci oldu. İllerde rekor Rize’nin ilçeler arasında Hayrat’ın. Bize bu rekoru yaşattığınız için de sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah hem büyükşehirde hem ilçelerde sizlere mahcup olmayacağız. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Bugün yaptıklarımızın çok daha fazlasını yenilerini ekleyerek Trabzon’umuzu büyütmeye, geliştirmeye devam edeceğiz. İşte bugün toplu açılışlar vesilesiyle Trabzon’dayız. Buraya kazandırdığımız eserleri bugün resmen açıyoruz. 23-24 Kasım 2013’de Trabzon’a gelmiş, burada toplu açılışlar yapmıştık. Trabzon merkezde 537 trilyon trilyonluk 10 ayrı eser ve hizmetin açılışını yapmıştık. 7 ay sonra yine bir toplu açılış töreninde çok sayıda eseri Trabzon’a kazandırıyoruz. Trabzon’da yapımını tamamladığımız bugün de açılışını yaptığımız bu 21 tesisin toplam yatırım tutarı 104 trilyon lirayı aşıyor. Bu tesislerin 6’sa Milli Eğitim Bakanlığımız’a, 12 trilyon 800 milyar liralık bu eğitim yatırımlarının içinde çeşitli ilçelere yayılmış olarak bir ilköğretim, 3 anaokulu 2 imam hatip lisesi yer alıyor. Çevre Şehircilik Bakanlığımız’a ait 12.5 trilyon tutarında 5 ayrı hizmeti de bu törende bugün hizmete alıyoruz. Bu hizmetler içinde Çaykara Emniyet Amirliği Lojman hizmetleri binası, Şalpazarı ikinci kısım içme suyu projesi, Uğurlu oğuz kanalizasyon projesi, Arsin deniz deşarj ve Yomra İçme Suyu Kanalizasyon Derin Deşarjı Projeleri yer alıyor. TOKİ eliyle Araklı’da başlattığımız toplam 13 trilyon 120 milyar liralık 192 adet konutu da bu tören vesilesiyle resmen hak sahiplerine teslim ediyoruz.

 TRABZON’A YATIRIMLAR

Bu arada Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ortahisar  ve Of’taki iki adet  spor salonu ile gençlerimizi sevindiriyoruz. Bunlarla birlikte Orman Bakanlığımıza ait 38.5 trilyon liralık 4 adet proji de bu tören vesilesiyle Trabzon’umuza kazandırıyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz eliyle restorasyonunu tamamladığımız Hacıkasım Caminin, Saraç Alizade Mescidinin, Akçaabat Dürbünar Cami’nin ve Trabzon Bedesten Carşısı’nın Trabzon kültür ve turizmine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Aynı şekilde Trabzon Belediyesine ait çeşitli mahallelerdeki 10 adet park yapımını, Arsin belediyemize ait Sahil Parkı çevre düzenlemesini de hizmet açıyoruz. Bu hizmet ve eserlerin Trabzon’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle bu hizmetlerin yapımında emeği geçen tüm kurumların mimarından mühendisine, işçisine kadar emeği geçenleri tebrik ediyorum. Kendilerine milletim adına teşekkür ediyorum.”

 ZİGANA DAĞI TÜNELİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan tarihi İpekyolu güzergahında Zigana dağına Doğu Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısına 12 km uzunluğunda bir tünel yapacaklarını hatırlatan Başbakan Erdoğan, çift tüpten oluşan bu tünelle ilgili çalışmalara başladık, projeler hazır, önümüzdeki aylarda inşallah ihalesini gerçekleştiriyoruz Trabzon limanının Türkiye’nin önemli limanlarından biri haline gelmesini sağlayacak bu tünel Karadeniz’in ve doğu Akdeniz’in Doğu Anadolu’yla özellikle buluşmasına yönelik bölgemizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

 TRABZON İÇİN HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER

Kanuni Bulvarı’nın Trabzon’a tarihi boyunca kazandırılan en büyük ulaştırma projelerimizden biri olduğuna vurgu yapan Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yapımı devam eden bulvar tam 600 trilyon liralık bir yatırım muhteşem bir proje. Bu Trabzon Akyazı stadından başlayıp Maçka yolunun 9. kilometresinde son bulan 24 km’lik çok önemli bir yol. Bunları inşallah önümüzdeki yılın sonunda bitiriyoruz. Bir diğer projemiz daha var. 175 yat kapasiteli yat limanı. Kamu-özel ortaklığı ile hayata geçireceğimiz Trabzon yat limanı şu an ihale aşamasında ihalesini tamamlayıp en kısa sürede yapımına başlıyoruz. 20 trilyonluk yatırım olan Arsin Balıkçı Barınağı’nın yapımına süratle başlıyor 2 yıl içinde inşallah tamamlıyoruz.

 12 YILDA 12 KATRİLYONLUK YATIRIMLA TRABZON’UN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK

Trabzon’a 12 yılda 12 katrilyonluk yatırım yaptık. Ulaştırmada 3 katrilyon 119 trilyon Eğitimde üniversitede dahil 730 gençlik sporda 923 trilyon tarım ve hayvancılıkta 934 trilyon, Orman ve Su İşlerinde 656 trilyon, enerjide 609 trilyon, sağlıkta 402 trilyon liralık yatırım yaptık. Bu yatırımlar Trabzon’umuza hayırlı olsun. Trabzon’un adeta çehresini değiştirdik. Bitti mi hayır, yolumuza aynen devam edeceğiz. Hizmetlerimize devam edeceğiz. Tüm bu süre içinde okullarımız, dersliklerimiz devam ediyor. KTܒye 9 fakülte 3 yüksek 4 meslek yüksek okulu,, bir konservatuar 4 enstitü kazandırarak büyüttük, geliştirdik. Şimdi de Üniversitemiz bünyesinde 200 yataklı bir çocuk hastanesi yapıyoruz.

 AKYAZI ÖNÜMÜZDEKİ YILIN SONUNA YETİŞTİRİLECEK

Toplam yatırım maliyeti 35 trilyon olan bu hastaneyi 2016 yılnda tamamlamış olacağız. Trabzon’a bir stadyum sözümüz vardı. 24 Kasım’da 41 bin 513 kişilik Akyazı Stadı’nın temelini attık. Akyazı’da denizi doldurarak oluşturduğumuz bir alanda yükselmekte olan bu stadı da inşallah önümüzdeki yılın sonuna yetiştireceğiz.


Trabzon’a 400 yatarlı Kanuni Bölge Hastanesini, 200 yataklı Ahi Evren Kalp ve Damar Hastanesi’ni kazandırdık. Şimdi de Trabozn7a toplam 4 uzmanlık dalında 4 hastaneden oluşan 600 yataklı bir şehir hastanesini kazandırıyoruz. Kamu-özel ortaklığı ile yapılacak bu hastanenin toplam bedeli 301 trilyon. Şehir Hastanesi’nin proje çalışmaları sürüyor. Akabinde ihalesini gerçekleştirip yapımına da başlayacağız. Trabzon Havalimanını uluslar arası uçuşların yapıldığı bir yer haline getirdik. Mevcut piste paralel bir pist inşa ederek havaalanımızı daha da büyüteceğiz.Atasu Barajı ile Trabzon il merkez ile civar yerleşim yerlerinin içme, kullanma ve sanayi su ihtiyacını karşılıyoruz. Atasu Barajı’nın kirlenmesini önlemek gayesiyle Atasu barajı Atıksu Arıtma Tesisleri’nin yapımı da aynı şekilde devam ediyor.Trabzon’un alternatif turizm potansiyelini belirlemek amacıyla başlattığımız Doğa Turizmi Master çalışmalarını tamamladık. Çaykara Uzungöl tabiat parkı teleferik işletmeciliği ihalesini yaptık. Korunan alanlarımızda kır evler yapım çalışmalarına devam ediyoruz. Son 12 yılda yaş çay alımında üreticilerimize 975 trilyon ödedik. Trabzon’da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilerimize son 5 yılda 444 trilyon destek verdik. Beşikdüzü OSB’yi tamamladık, Beşikdüzü’nün ikinci etabıyla birlikte, Akçaabat  ve Vakfıkebir OSB ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Burada sizlerin de aslında çok net gördüğünüz bir farka dikkat çekmek istiyorum.

 BİZİM GÜNDEMİMİZDE TOPLU AÇILIŞLAR, ONLARIN GÜNDEMİNDE YIKMAK, TAHRİP ETMEK, TUZAK KURMAK VAR

Bizim gündemimizde toplu açılışlar var. Önceki gün Rize’de, dün Artvin’de de toplu açılışlar yaptık bugün Trabzon’da toplu açılışlar yapıyoruz. 30 Mart’a kadar sürekli toplu açılışlar yaptık. 30 Mart’tan sonra da toplu açılışlara devam ediyoruz. 30 Mart’ta seçim yaptık yan gelip yatmadık, süratle ‘durmak yok yola devam’ edik. Bu arada çok önemli projelerin de temellerini atıyoruz. İşte geçen Cumartesi İstanbul’da yıllık 150 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük Havalimanı Projesi’nin temelini attık. Ve Ankara’da Salı günü helikopterlerimizin teslimini gerçekleştirdik. Artık kendi helikopterimizi üretir hale geldik. Biz çalışıyoruz. Biz üretiyoruz, biz ülkemize, milletimize, insanlığa eser kazandırmak için gece-gündüz emek sarf ediyoruz. Diğerleri 12 yıldır ne yapıyorlarsa onu yapıyorlar, 12 yıldır ne yapmıyorlarsa inatla onu yapmaya devam ediyorlar. Sadece engellemenin, yıkmanın, tahrip etmenin, tahrik etmenin, tuzak kurmanın peşindeler.”

 

Anahtar Kelimeler: Yatırım, Adası, bugün, Bakanlar, Kurulu’nda
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1621 Piteå, İsveç'te şehir konumuna alındı.
1820 Modern hemşireliğin kurucusu, Kırım Savaşı sırasında Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'nda da görev yapan İngiliz hemşire Florence Nightingale, İtalya'nın Floransa kentinde doğdu. Kendisine Lambalı Kadın adı takılmıştı.
1871 Paris Komünü ayrılık halinde kadınlara nafaka hakkı tanıdı.
1916 İrlanda'nın İngiltere'den bağımsızlığını ilan eden Paskalya Ayaklanması'nın öncüsü ve İrlanda'nın ilk marksist işçi önderlerinden James Connolly kurşuna dizildi.
1929 İlk Tıp Bayramı Haydarpaşa Tıp Fakültesi'nde kutlandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur