Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım Salih Alşan'den Ramazan Mesajı MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI BAŞKAN EKİM’DEN RAMAZAN AYI MESAJI İl Müdürü Şahin’den Rektör Uzun’a veda ziyareti Çebi’den dur durak yok Şansal AYDOĞDU,basına açıklamalarda bulundu. Emre Akgün:Hayırlı Ramazanlar SİYER-İ NEBİ SINAVI KAYITLARI BAŞLADI Bartın Üniversitesi’ndeki sempozyumda ‘Akıllı Sağlık’ konusu ele alındı EKREM İMAMOĞLU KAYINVALİDESİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADI 7M HASTANESİ POLİS HAFTASINI UNUTMADI Ortahisar’da ‘İyilik Kapısı Hisaray’ hizmete açıldı! Cansuyu Derneğinin Hedefi 400 Aileye Yardım. Gelecek'ten Akçaabat'a Ziyaret “Siber Vatan” eğitimlerinde sertifikalar dağıtıldı TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 176. YIL DÖNÜMÜ AKÇAABAT’TA KUTLANDI. HALİS GÜNEŞ'TEN BELEDİYE YE ZİYARET İMZALAR ATILDI İŞLEM TAMAM
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
 
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
 
Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım
Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım
Verilen sözlerimizin arkasındayız
 

Verilen sözlerimizin arkasındayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel medya ile bir araya geldiği yemekte önemli açıklamalar yaptı

8 Mayıs 2017 Pazartesi 08:53
Yazdır

Trabzon’un geleceği hazır bir şehir olduğunu belirten Bakan Soylu, “Böyle bir şehirle ilgili biz tüm sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

Verdiğimiz sözlerin tamamını gerçekleştireceğiz.” dedi İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim ülkemizin artık eski Türkiye ile ayrıldığı bugün bir nokta var. Hem de bu çok önemli bir noktadır. Bundan sonra zafiyete tahammül edemediğimiz bir dönemin içerisindeyiz. Onun için sistemimizi kuvvetli bir hâle getirmeliyiz." dedi. Kentteki bir otelde basın mensupları ile bir araya gelen Soylu, seçim dönemlerinin sonrasının çok yumuşak dönemler olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Yani heyecan, adrenalinin boşaldığı, biraz daha sükûnetin oluştuğu, seçimin içerisindeki çok boyutlu tartışmaların değil, daha ziyade seçim sonrası çok klasik yorumların yapıldığı ve o tartışma döneminin derecelendirilmesinin çok az bir noktaya indiği dönemdir.

 

Onun için bizler de bu dönemin içerisinde birbirimizle böyle bir ortamda olmanın doğru olabileceğini düşünerek Trabzon'daki bütün gazetecilerimizle tekrar bir arada olabilmek için bunu bir fırsat olarak değerlendirdik." Soylu, çok önemli bir referandumdan geçildiğini ifade ederek şunları söyledi: "Bu referandum Türkiye'de aslında tam da anlattıklarımızın, referandumun tam da akabinde nasıl da hayat bulduğunu şu son 15 gündür çok açık bir şekilde gösteriyor. Türkiye'yi yarınlara taşıyacak en önemli unsur siyasal rekabettir.

 

Bu basında da böyledir, bu ticaret hayatında da böyledir, bu aslında üniversitede bilim hayatında böyle değildir ama onun da kendi adına bir iç işleyiş şekli vardır." "Bugün görüyoruz ki artık herkes 2019 hesabını yapmaktadır." diyen Soylu, "Bu demokrasi için, siyaset hayatı için çok mühim bir değerlendirmedir. Siyasette tam bunu yapmalıdır. Zaten demokrasi de tam buna hizmet etmelidir, yani milletten yetki alma gününe nasıl gidilebileceğinin hesabını yapmalıdır. Bunun hesabı 3 ay önce yapılmamalıdır. Her atılan adımda yapılmalıdır ve bu sistem şimdi bunun hesabını ortaya koyacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

 

TÜRKİYE'DE HER BİR OYUN KIYMETLİ OLDUĞU BİR DÖNEME ADIM ATTIK

 

Soylu, her bir oyun önemi hakkında da değerlendirmede bulunarak şunları söyledi: "Her bir oyun ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz geçtiğimiz referandum döneminde gördük. Bundan sonra Türkiye'de her bir oyun kıymetli olduğu bir döneme adım attık. Herkesin kendi iradesiyle, kendi fikirleriyle, kendi düşüncesiyle, kendi iddialarıyla birlikte her bir oya talip olduğu döneme gidiyoruz. Bireyin önem kazandığı, projelerin önem kazandığı, insanın önem kazandığı, atılan ve atılmayan adımların önem kazandığı bir döneme doğru gidiyoruz ve bir şeyi daha söylemek istiyorum. Demokrasinin tam anlamıyla doğrudan demokrasi hâline geldiği bir döneme doğru adım atıyoruz." "Her zaman kuvvetli adamlar bulamayız." ifadesini kullanan Soylu, şöyle konuştu: "Bizim ülkemizin artık eski Türkiye ile ayrıldığı bugün bir nokta var. Hem de bu çok önemli bir noktadır.

 

Bundan sonra zafiyete tahammül edemediğimiz bir dönemin içerisindeyiz. Onun için sistemimizi kuvvetli bir hâle getirmeliyiz. Bugün inşallah bu sistemin çok kuvvetli bir hâle geldiği ve bir cümleyi daha söyleyip bu bahsi kapatmak istiyorum. Bakınız Türkiye'de iktidarlar fonksiyoneldir. Muhalefet fonksiyonel değildi. Şimdi bir müjdeyi hep beraber paylaşalım artık muhalefetin de fonksiyonel olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Bu Türk demokrasisi açısından önemlidir ve siyasi hayatımız açısından önemlidir. Bunu büyük bir mutlulukla ve büyük bir sevinçle karşılıyoruz."

 

TÜRKİYE BİR KUTUPLAŞMANIN ÜLKESİ DEĞİLDİR

 

Soylu, Türkiye'nin bir kutuplaşmanın ülkesi olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Hiçbir zaman da olmamıştır. Türkiye'de bloklaşmalar olmuştur, bloklaşmalar da demokratiktir. İnsanlar kendi fikirlerini ifade edecekler, herkesin birbiri ile aynı fikri taşımasının mümkün olması insan tabiatına aykırıdır, doğru da değildir. Her birimizin okuduğu okullar farklı, her birimizin hayata bakış açısı farklı, ülkede yaşayan insanların sınıfları farklı, gelir seviyeleri farklı, elbette ki farklı düşünceler ve anlayışlar olacaktır. Bu farklılıkların da bloklar oluşturması çok makuldür ve çok da doğrudur. Bu özellikle siyaseti makul bir noktaya çekecektir, göreceksiniz ve bu bloklar üzerinden Türkiye kendi hedeflerine çok daha ilerleyecek nesnel, ölçülebilir, ifade edilebilir siyaset, iktidarda olduğu gibi, muhalefetin de en önemli yol güzergâhı olacaktır. Bu da Türkiye için sevindirdi olacaktır." Bunun bir arz talep meselesi olduğunu da anlatan Soylu, vatandaşın bu talebi ortaya koydukça bunun arzının da kaçınılmaz olacağını ifade etti. Soylu, Trabzon genelindeki projeler, devam eden ve tamamlanan çalışmalar hakkında da değerlendirmede bulundu. Güçlerinin yettiğince kendilerine verilen yükümlülüğü ve sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarına da dikkati çeken Soylu, Trabzon'a olan sorumlulukları da gerçekleştirmek adına adımlar attıklarını ifade etti. Soylu, kentle ilgili projeleri de takip ettiğini işaret ederek Trabzon'un iki temel sorununun işsizlik ve istihdam ile trafik problemi olduğunu anlattı. Bunlarla ilgili de ellerinden gelen gayreti ortaya koymaya çalıştıklarını vurgulayan Soylu, turizmin kent için önemine işaret etti. Soylu, Trabzon'un geleceğine hazır bir şehir olduğunu da dikkati çekerek turizm konusunda kentin önüne iyi bir fırsat gediğini, bunun da değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

TRABZON’UN AYAKLAR ÜZERİNDE DURAN MEDYASI VAR

 

Soylu, “Trabzon’un burada çok uzun yıllardan beri ayakları üzerinde duran medyası var. Ve gerçekten birbirini tanıyan ve yerel basınında ayakları üzerinde tutan süreci ortadadır. Çünkü eleştirel kültür var. Tahkik kültürü var. Bir baş şehrin hangi kültürü varsa o kültürü kendi içerisinde özümsemiş bir davranış var. Türkiye’de hem yerel siyaseti hem mesleki siyaseti hem merkezi siyaseti yürütebilmek kolay bir şey değil. Üzerimize düşeni elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

TEMEL PROBLEM İSTİHDAM VE İŞSİZLİKTİR

 

“Son 1-1,5 buçuk yılda dillendirdiğimiz projelerin olabilmesi için bir altyapı oluşturduk.” diyen Bakan Soylu, “Buranın iki temel problemi var: Biri istihdam ve işsizliktir. İkincisi de temel yol meselesidir. Bunlarla ilgilide elimizden gelen gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz. Burası birden çok büyük bir sanayi şehri olmayacağı gibi buna yeni akslar takmamız lazım. Turizm bunlardan bir tanesi. Biz de bunu ivmelendirmeye çalışıyoruz. Burada da gücümüzün yetiğince hizmet sektöründe adımlar atmaya çalışıyoruz. Doğal tarımın verimli bir hâle gelebilmesi için adımlar atılmalıdır. Etrafındaki bütün unsurlarla sınır içi sınır dışı ülkelerle ilişki kurup diğer bütün unsurlarla bağlantı sağlayıp hareketliliği sağlayıp altyapı oluşturmak gerekir.” ifadelerini kullandı. Soylu şöyle devam etti: " Trabzon geleceğe hazır bir şehirdir. Hayal ederek hazırlandı. Her yıl on binlerce asfalt ve beton dökülerek köylerdeki standart yükseltiliyor. Türkiye geçtiğimiz dönem içerisinde birçok karşılıkla kalıyor. Trabzon'un şehir açısından da bütün şehirler birbirine benzeyebilir. Daha yapacaklarımız var. Şehir hastanesi bizi heyecanlandırıyor. Erzincan tren yolunun 100 yıl geleceğimize dair katkıları olacağını düşünüyoruz. Önemli ölçekte sağlayabilme fırsatını sağlayabiliyor. 2. üniversitenin önümüzdeki günlerde faaliyete girecek olması bizi heyecanlandırıyor. Trabzon geleceğine hazır bir şehirdir. Hayal ederek hazırlandı.

 

Biz hazırladık demiyoruz. Kendi adına fikir oluşturmuş, süzmüş, değerlendirmiş ve hareket sağlamış bunu da şehir satın almış. Oy vererek destekleyerek sessiz kalarak 'Evet, bu yol doğrudur yürüyün.' diyerek görüş ortaya koymuş. Geçmiş dönemlerde fedakârca göstermiş bir anlayış içinde oldu. Bu standart yükseldikçe önemli bir anlayış daha oluyor. Samsun'dan Artvin'e kadar bütün şehirlerde yükseliyor. Ordu-Giresun Havalimanı var ama bizim havalimanımızın kapasitesi yükselmektedir. Yarın Rize-Artvin Havalimanı oldukça burası daha da güçlenecektir. Şehir hastanesi devreye girdiği zaman turist de gelecektir. Aksını oluşturacaktır.

 

Bütün bunlar bizden sonra gelecekleri de şekillendirecektir. Şehirlerin ortak dilleri ile oluşmuştur. Bunu bizler, sizler yapmaya çalışıyorsunuz. Denetleme ve kontrol sistemlerini ortaya koyarak. Aynı anlayış devam edebilecektir. Şehirlerin önüne fırsatlar gelir ama bazen şehirlerin fırsatları harcadığını görüyoruz. Özellikle turizm konusunda önümüze iyi fırsat geldi. Bu dönem iyi başladı ve iyi devam etti. Özellikle turizmcilerin morali yerinde. Geçen sene Mardin'de bir kişi kalmıyordu. Şimdi Mardin, Güneydoğu ve burada da oteller doldu. Demek ki güven var, standart var. Bunu kalıcı bırakmak gerekir." İNATLAŞMAMAK LAZIM Bakan Soylu, "Bazen karikatür, bazen yazı, bazen manşetle olur. Bu ayar veren yazılar, manşetler kızdıracak değerlendirmeler biz insanımızın huyu suyu belli inatlaşmamak lazım. Daha yumuşak üslupla davranmak lazım. Bu daha çok iş birliği yapar mantığı ile bunu gerçekleştirmek lazım. Bunun sonuç alan bir unsur olmadığını gördüm.

 

Her şehrin yöntemleri farklı olabilir. Bu konuda her birinizin desteğine ihtiyaç var. Ankara günleri var. Hususi hazırlıklar yapıyorlar. Çay ve fındık bahçesi dikmekten tutun da birçok unsurları orada gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Orada da bu anlayışı ortaya koyan bir sürecin gelişeceğini düşünüyoruz. İnşallah orada da hep beraber olabilme iradesini arkadaşlarımız ortaya koyabilirler. Farklı siyasal akıllar gerçekleştirebilir, şehrin kendi adına geliştirdiği kimlik apayrıdır. Şehrin kendini tanıtma açısından önemlidir. Bunu sürekli işlemeli ve işlevsel kılmalıdır." dedi. Konuşmaların ardından Bakan Soylu'ya, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Trabzon Şubesince çeşitli hediyeler takdim edildi. Programa, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora da katıldı.

Anahtar Kelimeler: , İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu, yerel, medya, ile, bir, araya, geldiği, yemekte, önemli, açıklamalar, yaptı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1918 Hakkari'nin kurtuluşu.
1932 Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti'nin kuruluşu.
1955 Dr. Jonas Salk tarafından geliştirilen çocuk felci aşısının güvenli ve etkili olduğu açıklandı.
1961 Sovyetler Birliği, uzaya ilk insanı gönderdi. Vostok 1 ile uzaya giden Yuri Gagarin, uzayda 108 dakika kaldı.
1963 Martin Luther King, Alabama'da sivil haklar yürüyüşüne öncülük ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur