Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Yoğun Mesai. Başkan Genç’ten, “Sokak hayvanları unutmayın!”uyarısı CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun Acı Günü TRÜ'nün büyüme stratejisi açıklanacak Bayburt’ta 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı KOǒTAN BAŞ’A ZİYARET… Saadet Of Esnafın Derdini Dinledi ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR Polonya’dan bir madalya da Ekrem Öztürk’ten geldi AKÇAABAT ZİRAAT ODASI FINDIK BAHÇELERİNDE BAKTERİYEL HASTALIKLAR İÇİN UYARIYOR ! AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN 10 FARKLI KURS HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ Milletvekili Örs’ten güzel haber ŞENTÜRK NAKLİYECİ ESNAFI İÇİN DESTEK İSTEDİ Bartın Üniversitesi mezunu Buse tosun gümüş madalya kazandı ASYA SANAL MARKET İMAMOĞLU’NDAN BAKKALARA VE İSTANBULLULARA ÇAĞRI İBB’DEN PROF. DR. HAYDAR BAŞ SOKAĞI’NA ONAY Mustafa Bıyık'a silahlı saldırı sonrası Trabzon ayağa kalktı!
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
 
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
 
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
Vee GÜNEŞ KONUŞTU
 

Vee GÜNEŞ KONUŞTU

Temiz Geldim, Temiz Gidiyorum

5 Şubat 2013 Salı 18:03
Yazdır

Trabzonspor’da ki görevinden istifa eden Trabzonspor eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısı ile gidişinde ki süreçlerle ilgili bilgi verdi. Güneş, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile çarpıcı açıklamalar yaparken, “Ben arkadaşı değilim” dedi ve tavsiyelerde bulundu.

 

Trabzonspor’da ki görevinden istifa eden Trabzonspor eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısı ile gidişinde ki süreçlerle ilgili bilgi verdi. Güneş, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile çarpıcı açıklamalar yaparken, “Ben arkadaşı değilim” dedi ve tavsiyelerde bulundu.

 

Trabzonspor'da görevden ayrılan Şenol Güneş, düzenlediği veda toplantısında Başkan Sadri Şener'den futbolculara ve taraftarlara kadar çeşitli mesajlar vererek camiaya veda etti. Namusuyla işini yapmaya çalıştığı 3 yılı geride bıraktığını belirten Güneş, Başkan Şener'e yönelik olarak, Trabzonspor'u terk etmeni ve gitmeni değil, değişmeni ve Trabzonspor'u borca sokmadan başarı getirmeni arzu ediyoruz. Her zaman doğruları söyle, kimseyi de kırma. Günlük tavizlerle geleceği karanlığa atma dedi.

 

ÜZDÜKLERİM BENİ AFFETSİN

 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde yaklaşık 40 kişilik bir medya ordusunun izlediği basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı

 

Gelirken kalabalıktık giderken yine kalabalığız. Ama bugün medya ordusuyla kalabalık olarak buradayız. Önemli olan gönül zenginliğimiz olması. 3 yıl önce Trabzonspor'un ihtiyacı olduğu için bana 'gel' dediler, geldim. Hiçbir şartım olmadı. Sadece oyuncuların alacakları için bana gelmemesini şart koşmuştum. O zaman da kriz ve bir sürü sıkıntılar vardı. O gün taraftarlar da istiyordu. Yönetim de karar verice yurtdışından gelerek göreve başladım. Birlikte iyi ve kötü günlerimiz oldu. Sevindik, üzüldük ve bugünlere geldik. Görev süresi içinde üzdüklerimin beni affetmesini, hakkı olanların hakkını helal etmesini istiyorum. Benim de varsa hepsine helal olsun diyorum. Trabzonspor'un başında görev yapan bir insan olarak zaman zaman istemeden de olsa bazı sorunların beni üzdüğünü söylemek istiyorum.

 

 

Tolunay Kafkas'a da tekrar 'hoş geldin' demek istediğini vurgulayan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü

 

Yeni dönemin kendisine ve tüm Trabzonsporlular'a hayırlı olmasını diliyorum. Gaziantep maçı için oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Başarılarının devamlı olması dileğiyle sevgilerimi sunuyorum. Bu takımın en iyisini yapacağını düşünüyorum. Ligde ve kupada başarılar diliyorum. Yarışın oldukça gerisinde kaldık. Ama Trabzonspor şu anda puan durumuna ve kendi şartlarına baktığımızda yine ilk üçte olacak ve kupayı alacak bir takımdır. Umarım da öyle olur. Kan değişikliğinin yararlı olacağını düşünüyorum. Temenni ve beklentim, ilkeli, prensipli, hep kazanan Trabzonspor. Aranızdan ayrılırken herkesin gelip geçici olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Trabzonspor'un da ebedi olduğunu bir kez daha söylemekte fayda var. Açık, samimi, dürüst, Trabzonspor'a zarar vermeden gerçekleri ortaya koymak gerektiğini hep söyledim. Bazen gerçekleri kulüp yararına saklama anlayışımızın hem bize hem kulübe zarar verdiğini bir kez daha görmüş olduk.

 

Şenol Güneş, kulüpte görev yapanlara herkesin destek olması gerektiğini de vurgulayarak, Yönetim, teknik heyet ve oyunculara bu desteği herkesin göstereceğine inanıyorum. Yalan söyleyenleri, zarar verenleri temizlemek birinci görevi olmalı Trabzonsporlular'ın. Doğru konuşmak ciddi bir iştir. Emeği geçenlere saygı duymalıyız. Hiçbir takımın Trabzonspor'dan üstün olmadığını hatırlatmak isterim. Başarı Trabzonspor'un karakterinde var ve hayata geçirilmesi için zaman zaman bu tip değişikliklerin olmasında fayda olabilir. Avrupa'da yarışan takım olmalıyız, dünya kulübü olmalıyız ve stadımızın da bir an önce yapılmasını istiyorum. Birlikte yaşamayı ve yarışmayı bir kez daha gözden geçirmekte fayda var dedi.

 

OYUNCULARINA SESLENDİ EL ELE VERİN, TAKIMI YÜCELTİN

 

Oyuncularına da seslenmek istediğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı

 

Oyuncular hangi sorunlar olursa olsun el ele versinler. Kendilerini ve takımı yüceltsinler. Her maçı kazansınlar. Takımın parçası olsun ve sahiplensinler. En iyisini yapacaklarını biliyorum. Büyük oyunculardır ve bu umudu vermeliler. Coşku katmalılar. Yol gösterici olmalı, insanı ve insanları yüceltmek için gayretli olmalarını bekliyorum. Barışa, sevgiye, güzel duyguya önem versinler. Özgürdürler, yaratıcılıklarını kullansınlar. Pes etmesinler, kişilikli, ahlaklı ve disiplinli olsunlar. Kulüp ve ülke sevgisini ön planda tutsunlar. Kazanmak için hiçbir zaman hileye başvurmasınlar, sportmenlik dışı hareketler yapmasınlar.

 

Yönetim, başkan, teknik heyet, medya aynı duygu ve düşünceyi taşımalı ve birbirini desteklemeli. Eğer bunlar yapılırsa başarı mutlaka gelecektir. Başarısızlığı ve başarıyı gördük. Dersler de çıkarılmıştır. Trabzonspor'un maddi değerini artırmak, Avrupa'da ses getirmek her Trabzonsporlu'nun boynunun borcudur.

 

YUMRUK ATMAK, ADAM ÖLDÜRMEK Mİ LAZIM

 

Bir durum tespiti yapmak ve kimseyi kırmak istemediğini belirten Güneş, Trabzonspor'da şeffaflık isterdik olmadı, olmasını arzuluyorum. Profesyonellerin işi tam yürüttüğünü düşünmüyorum. Tam oturmadı. Türkiye'deki futbol kulüp yapıları da buna uygun olmayabilir. Hiçbir polemiğe girmeden sağduyu içinde bu işlerin yapılması gerekiyor. Kavga yapmadan da çözüm üretmekte fayda var. Bu düşüncelerimi bazen yumuşak söylememiz 'çok ısrar etmedi, tavır da koymadı, kararsız da kaldı' şeklinde yorumlanıyor. Yumruk atmak mı lazım, dövmek mi lazım, adam mı öldürmek lazım, bilmiyorum. Önemli olan doğru yolda gitmektir. Ben olsam da olmasam da fark etmez. Keyfim kaçtığı doğrudur. 1 - 1.5 yıldır keyifsizliğimi ben hissediyorum. Keyif vermediğimi, bu keyfi alamayanların beni istemediğini de biliyorum. Takım olarak kazandık, tek başıma kaybettim. Sevdiklerim ve beni sevenler üzüldü, biliyorum. Üzüntüye direnci olan bir insanım. Başarılara birlikte imza attık. Başarısız sonuçları kimseyle paylaşmak istemiyorum. Daha iyi başarılar için böyle bir adım atılmasına inandığım için bu kararımı içim acısa bile uygulamaya koydum ifadesini kullandı.

 

EKONOMİK SIKINTILAR İDARİ SIKINTILARI BERABERİNDE GETİRDİ

 

Bir çok sorunun kendisinden kaynaklanmadığını ancak o sorunları çözmede başarılı olamadığını da vurgulayan Şenol Güneş, şöyle devam etti

 

Oyuncuların benle sorunları yok ama duygusal kırgınlıkları olduğunu biliyorum. Beklentilere cevap veremedik. Bireysel ve takım performansını artıramadık. Transferlere bağlı sıkıntılar çok büyük oldu. Ekonomik sıkıntılar, idari ve teknik sıkıntıları beraberinde getirdi. Sadece ekonomik sıkıntı olarak bakılırsa çok büyük yanılgıya düşülür. Kadro şişkinliği, aynı mevkide birikimler, yabancı oyuncu fazlalığı bizi olumsuz etkiledi. 3 Temmuz sonrası Şampiyonlar Ligi'ne son anda katılmamız sürecinde, dağılan başarılı kadromuzun yerine son alda aldığımız yabancılarla sadece sayıyı artırdık. Bunların gönderilmesinde de başarılı olamadık. Beklentisi büyük olan takım olarak kaybettiğimiz her maç özgüven kaybına uğradık. Düşündüğüm futbol anlayışını ve kültürünü ortaya koyamadığımı bir kez daha söyleyebilirim. Transfer ayları kabusumuz oldu. Aldığımız her pahalı oyuncu bizde kaldı ve ekonomik olarak büyük külfet getirdi. Trabzonspor tarihinde büyük paralarla aldığı hiçbir oyuncudan faydalanamadı. Yönetime çok söyledim bunu. Size de söyleyeyim.

 

BURAK'A HAKSIZLIK EDİLDİ

 

Hiçbir yerli oyuncunun gitmesini istemediğini ve bu konuda da kendisine haksızlık yapıldığını belirten Güneş, Umut'un sözleşmesi olmasına rağmen onu tutamadık. Sözleşmesi olanı tutamayınca sözleşmesi biteni nasıl tutacaksınız. Beni 'direnmemekle' suçladılar. Ben fikrimi söylerim ama icra noktasında olan yönetimdir. Bu noktada Burak'a emekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Ona da haksızlık yapıldığını bir kez daha söyleyeyim. O kadar katkısına, hizmetine ve arkasında para bırakmasına rağmen biz bunları 'hain' olarak gösterdik. Çok para verdiklerimizi ise bağrımıza bastık. Ne istediğimizi bilmiyoruz dedi.

 

BAŞKANLA ARKADAŞLIĞIMIZ YOK

 

Kimseye saygısızlık yapmak istemediğini ancak hem medyada hem kamuoyunda çok yer aldığı için bir konuya değinmek istediğini belirten Güneş, Bu kulübün her bireyi, malzemecisi de başkanı da hepimiz için değerli ve önemlidir. Kimseye akıl vermek gibi bir niyetim yok ama gördüklerimi bir kez daha hatırlatayım. Kendisi benim için arkadaşı olduğumu söyledi ama arkadaşlığımız yok. Ama Trabzonspor'un başkanı ve onunla gurur duyuyoruz. Gurur duymak istiyoruz dedi.

 

ŞENER'E SESLENDİ KİMSEYİ KIRMA, HER ZAMAN DOĞRULARI SÖYLE

 

Trabzonpor Başkanı Sadri Şener ile ilgili de konuşan Güneş, "Arkadaşlığımız yok ama kendisi benim başkanım" diyerek başladığı konuşmasına, şöyle devam etti:

 

Zor günlerde başkanlık yapıyorsun ve emeklerine teşekkür ediyorum. Hizmet ediyorsun. Trabzonspor'u terk etmeni ve gitmeni değil, değişmeni ve Trabzonspor'u borca sokmadan başarı getirmeni arzu ediyoruz. Bu konuda da bizden bir yardım istiyorsan o konuda da elimizden geleni yaparız. Yanlış transfer politikalarını değiştirebilirsen çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ben bun başaramadım. Size ve yönetime söylememe rağmen. Her zaman doğruları söyle, kimseyi de kırma. Siz çok önemli ve değerlisiniz. Bütün camia size bakıyor. Heyecanınız ve isteğiniz var. Son kararı siz veriyorsunuz. Sonuçlar iyi gitse her şey daha iyi olacak. Siz de bundan mutlu olacaksınız. Günlük tavizlerle geleceği karanlığa atma. En büyük yanlışımız olan transferi düzeltmeni bekliyoruz. İlkeli ve prensipli olmak size yakışır. Trabzonspor'un hedefi de vizyonu da taraftarla birlikte sizsiniz. Sizden beklentim var olan değerlerimizi, harcadığınız enerjinizi Trabzonspor'u başarılı kılmak için kullanın.

 

TARAFTARA DA MESAJ VERDİ

 

Taraftara da seslenmek istediğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, Takımı desteklesinler, sessiz ve duyarsız kalmasınlar. Fanatizmi asla benimsemesinler. Medeni ve seviyeli şekilde fikirlerini söylesinler. Hem sayılarını hem kalitelerini artırsınlar. Başarılara çok katkı yaptılar. Şiddeti aralarına sokmasınlar. Aralarında en ufak yanlışa izin verdikleri zaman genel olarak herkesin yanlış göründüğünü söyleyeyim. Bu sorumlulukları var. Başkan nasıl Trabzonspor'un simgesi ve aynasıysa taraftar da öyledir. Çünkü nasıl bir taraftar profiliniz varsa takımınız ve camianızın nasıl olduğu da ortaya çıkar. Bu taraftar grubuyla gurur duyuyorum. Uzun yıllardır Trabzonspor bu yarışın içinde. Böylesine takımını seven ve takımıyla yatıp kalkan bir taraftar kitlesi yok ifadesini kullandı.

 

ADAM SATMADIM, KİMSEYİ ARKADAN VURMADIM

 

Saf ve temiz duygularla Trabzon'a geldiğini ve aynı duygularla ayrıldığını belirten Güneş, Kafamın arkasında hiçbir art niyet olmadı. Kimseyi kullanmadım, kandırmadım, yalan söylemedim. Çirkin işlere hiç girmedim, dedikodu yapmadım. Kavga etmedim, adam satmadım, arkadan vurmadım. Namusumla işimi yapmaya çalıştım. 3 yıldan biraz fazla bir süre. Geldiğimde kupa şampiyonu olduk. Ligde 5'inciydik. Sonra Süper Kupa aldık. Şampiyon olduğumuzu düşünüyorum 82 puanla kapattığımız bir lig var. Şampiyonlar Ligi ve ligde üçüncü olduk. Bu yıl da ligde başarısız olduğumuz için, özellikle Karabük ve Elazığ maçlarını kaybedip istikrarlı bir gidiş sağlayamadığımız için sorumluluğu üzerime aldım. Takımıma ve tüm camiaya başarılar diliyorum dedi.

 

Güneş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Mukavelesi bulunan bir oyuncu benim istememe rağmen gitti. Benim neyim kararsızlığım var. Benim kararsızlığım bu. Sadece bu yapılmasın diye söylüyorum.

 

Ne başkanlık düşünüyorum. Öyle bir düşüncem olmadı. Bugün de geçmişte bu çok kullanıldı. Beni buralara layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Demek ki Trabzonspor’a sahiplenme duygusunu aşılamışım.

Ben dışardan kulüpler var. Ancak çalımka istimoyrum. 1,5 yıldır güven kaybına uğradım. Bana Trabzonspor’un en büyük zararı bu oldu. Geçmişte de yaptım ama bu noktada en büyük kaybım bu oldu.

 

Ben yazım istifa ettim. Bana da gelmek istediler. İdmana çıkmyorlardı. Ben idmana çıksın edim. Ünal Karaman ile ilgili onla devam edin. O da yetki istedi. O da olmaz dendi. Boşlukta bıraktım olayı. Çünkü orda bir boşluk oluşuyordu. Bir bilsem takımı kime bırakacağım çünkü ortada kimse yok. Takımın sahip görüyoruz ya ama bazen bakıyorum hiç bir şeyim.

Devre arası oldu. Ünal takımı iyi tanıdığı için kısa dönem mukavelem sezon sonu bitiyordu. Eğer bir şey olursa ben kendi dünyamda Ünal hoca da devam ederim dedim. Bunu başkana da söyledim asbaşkanda gayet iyi biliyor.

 

ALİ ÖZTÜRK İLE YAŞADIĞI POLEMİK..

Egemen’e diremediğimi ne kadar direnmediğimi nerden biliyorsunuz. Size söyleyen Mahmut Aksu’mu. Egemen ile transferi kim konuştu. Recep Denizer.. Onur ile kim konuştu. Burak ile kaç ne kadar üzerinden konuştu. Sizi kullanan yöneticilerde sizi o yüzden kullanmışlar.

Burak’ın, Selçuk’un sözleşmesi bitmiş. Ama Umut’un bitmemiş. Ben mukavelesi biten oyuncuların kalması için bile çok direndim. Nerden bileceksin. Ama suçluyorsun.

Ben hiçbir Türk oyuncunun gitmesini istemiyorum diye beyanatın vam. Ferhat dahi gitmesini istemeyen bir hoca iken Umut bile mukaveleli oyuncu gitmek istiyorsa ve tutamıyorsan..

Ben ilk geldiğimde Umut’un transfer için imza attığı zaman zorla anlaşıldı. Bir an önce konuşalım dedim. Ben fikirlerimi söyledim.

 

Ben niye yoruldum. Geçen yıl neden ayrıldım.

 

Selçuk ile o zaten gitmeye karar vermiş. Onun da mukaveleli oyuncuya gücü yetmiyor. Ama parayı veren o ben alıcıyım.

Şu anlık benim planım yok. Şu ara çalışmayı düşünmüyorum. Gelen kulüplere de aynısını söyledim. Beni paracı gösterdiler. Bu tip haberleri yaptırdılar. Dedikodu ile soğutma politikası. Bana bir şey olmaz. Benim orda aldığım para belli. Burada fikirlerim var. Bir şey saklıyorsam.

 

Dinlenmekle ilgili büyük ihtimal yaza kadar düşünüyorum. Ama olur 3 sonraya olur belli olmaz.

Tolunay hoca ile ilgili 1. Gün ben hocaların idmana çıkmasını söyledim. Hocalar idmana gittiler. Ondan sonra bana geldiler. Tolunay hoca Ünal hocayı aradı. Ben hayırlı olsun, o da geçmiş olsun dedi. Ben de aradı beni konuştum onla. Trabzonspor’a Ünal, Tolunay, Hami Şota, hepsi antrenör olarak gelse başarılar olur. Bende sevindim. Benim yerime başka biri de gitse fark etmez. Bu insanlar iyi insanlar. Umarım başarılı olurlar.

 

Faruk Özak, Faruk abi dün neşe benim için bugün de değişmez. Bu Mehmet ali bey için değişmez. Faruk abi benim için hiçbir yanlışı yoktur. Faruk abi kal derse kalmam gel derse gelmem öyle bir adam değilim. Birilerinin geldiği söylendi. Varsa söylesinler bana. Benden habersiz sizden avanta almı olabilirler. Bana yanlış diyebilirsiniz. Göreve gelirken birilerinin gel demesiyle gelmem.

 

Faruk abi de Trabzonspor’un başkanıdır. İyi olmasını ister. İnanıyorum ona. Uzun zamandır daha az aradı, daha mesafeli duruyoruz. Ben ayrıldıktan sonra 2 gün sonra aradı beni. Onun yaptığı herşeyin Trabzonspor için iyi niyetli olduğunu düşünürüm.

 

Şuan da görevden ayrılmış bir adam olarak bunu konuşmak doğru değil. Benim görev almam çok önemli değil. Ben burada görev alırken görev alayım diye planım olmadı. İleri doğru söz söylemek bağlayıcı olur o yüzden bir şey diyemem..

 

Kırgınlık kendime. Kendi içimde kırgınlığım var. Geriye dönük ufak tefek şeylerim oldu. Sizin gördüğünüz gibi söylediğiniz gibi.. Ben personelin 1 lirasını arttırırken 1,5 sene sonra aldığımı biliyorum. Bu oldu. Zaman zamanda çok yanımda oldular. Kırgınlık kızgınlık hatalar olmuştur. Sadri Bey.. Kulübümüzün başkanıdır. Hepsi başarılar olsun dilerim. Benim suçlama adına konuşmalarım yok. Vedanın hüzünlü olması normaldir. Ben uzun süre önce veda etmişim ki bu sonucu aldık. Birinin özveri yapması gerekiyordu. Bende öyle bir özveri yaptım. Bana kırılan olabilir niye başarılı olmadık diye. Bende kırgınım niye bu mağlubiyetleri aldık diye..

 

Kulüp borç yapmada. Aldığımız bir çok oyuncunun gerek yoktu. Oyuncu kötü demiyorum ama bu kadar büyük rakamlar olmamalı. Bu transfer konusunda para olunca rahatsız oluyorum. Benim de içime sinmiyor. Soruyorum belki öyle gerekiyor diyorlar. Etmez dediğim zaman da oluyor. Alındığı zaman iş işten geçmiş oluyor. Kulübün bütçesi ile ilgili benim burada söylemem haksızlık olur. İlgili kişiler söylemeli.

Anahtar Kelimeler: Temiz, Geldim, Temiz, Gidiyorum
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1667 Kayıtlara geçmiş ilk kan nakli Fransa Kralı XIV. Louis'nin de özel doktoru olan Jean-Baptiste Denys tarafından gerçekleştirildi. Dr. Denys bir koyunun kanını 15 yaşında bir çocuğa nakletmiş ve çocuk yaşamıştı.
1752 Benjamin Franklin, uçurtma deneyi ile yıldırımın elektrik akımı olduğunu ispatladı.
1808 Joseph Bonaparte İspanya Kralı oldu.
1826 Yeniçeri Ocağı kaldırıldı.
1836 Arkansas 25. Eyalet olarak ABD'ye katıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur