Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İKİ KURUMDAN ÖNEMLİ ETKİNLİK Aday Adayı Ayvaz’dan Muhtarlarla istişare YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU CHP'de İlk Aday Adayı GENEL MERKEZE KİMLER ÇAĞRILDI CEMAL YILDIZ YAZDI İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA "KİMSE DİZAYN EDEMEZ" HER DAİM AİLELERİMİZİN VE EVLATLARIMIZIN YANINDAYIZ BAŞKAN EKİM’E EN ÖZEL ZİYARET Koç'tan İşbirliği Çağrısı Akçaabat'a Bir Okul Daha Trabzon Beşikdüzü'nde Acı Görüntü! Emir Berke Aşık da Bulundu CHPLİ BAŞKANDAN BAKAN ŞİMŞEK’İN AÇIKLAMALARINA SERT TEPKİ! TÜRSAB Heyetinden Başkan Ekim’e ziyaret DOKAP Başkanı Gültekin ile projeler görüşüldü NURULLAH GENÇ AKÇAABAT’TA KONFERANS VERDİ TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI AYVAZ'DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET BÜYÜKŞEHİR YASASI ve TARIMSAL ÜRETİM ANALİZ RAPORU AK PARTİ’DEN BELEDİYE MECLİSİNE KAÇ ADAY MÜRACAAT ETTİ.
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
 
İKİ KURUMDAN ÖNEMLİ ETKİNLİK
İKİ KURUMDAN ÖNEMLİ ETKİNLİK
 
Aday Adayı Ayvaz’dan Muhtarlarla istişare
Aday Adayı Ayvaz’dan Muhtarlarla istişare
TTSO Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı
 

TTSO Eylül ayı meclis toplantısı yapıldı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Eylül ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Şadan Eren yönetiminde gerçekleştirildi.

1 Ekim 2022 Cumartesi 16:33
Yazdır

MECLİS ÜYELERİNE PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Meclis toplantısının ilk bölümünde 2018 – 2022 döneminde TTSO Meclis üyeliği yapanlara anı plaketleri Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu tarafından takdim edildi.

EREN: TABANDAKİ SIKINTILARIN YETKİLİLERE AKTARILMASI İÇİN ÇALIŞTIK

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, Eylül ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, organ seçimleri öncesindeki son aylık olağan meclis toplantısının gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Meclis üyeleri olarak 4.5 yıldır sürdürdüğümüz görevlerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu dönem, yaşanan pandemi sebebiyle; iş dünyasının zor süreçlerden geçtiği bir dönem olmuştur. Tüm sektörler hiç hesapta olmayan sorunlarla karşı karşıya kalmış, birçoğu dönemsel olarak alınan tedbirlere bağlı olarak kapanmıştır. Bizler, iş kollarımızın meclisteki temsilcileri olarak, tüm bu süreçlerde yoğun gayret içerisinde çalışarak, tabanda yaşanan sıkıntıların yetkililerce duyulmasını ve çözüm üretilmesini sağladık. Böyle olağanüstü bir dönemde, görevini layıkıyla yapan siz değerli meclis üyelerimize, Meclis Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi. Eren sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gayretinizle, saygınlığını da korumuş olduğunuz Odamızın zarar görmemesi adına seçim döneminde de dikkatli olacağınıza, Odamızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kişisel ve siyasi çekişmelerden uzak tutacağınıza inancım tamdır. Bu vesileyle her zaman söylediğim bir konuya da değinmek istiyorum. Oda meclisleri; meslek komitelerinin sorunlarının çözümüne aracılık etme amacında, şehrimiz iş dünyasının vizyonunu geliştirecek, projeler üretecek yerlerdir. Bu da; gönüllülük, katılımcılık ve bu göreve vakit ayırabilme ile olur. Unutulmamalıdır ki; biraz fazla ilgi duyulan seçimler amaç değil, hizmet yolunda birer araçtır. Adaylığını koyacak herkese başarılar dilerken; katkı verebileceklerin, zaman ayırabileceklerin bu yola çıkması noktasındaki uyarımı yinelemek istiyorum.”

“ARZUMUZ TRABZON’A GELECEĞE DAHA GÜÇLÜ TAŞIMAKTIR”

TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren, “TTSO’nun yeni oluşacak meclisinin, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da şehrin ve iş dünyasının gelecek yıllardaki vizyonunu belirleyebilecek kişilerden oluşması, şehir sorunlarının tespiti noktasında başı çeken bir yapıda olması ve Trabzon'u geleceğe daha güçlü taşımanın derdindeki üyeleri kapsaması en büyük arzumuzdur. Salgın sebebi ile yoğun ve zorlu geçen bu dönemde Türkiye Odalar Borsalar Birliğimiz de, Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde önemli çalışmalar yapmış, sorunların iletilmesinin yanında çözüm önerileri sunarak iş dünyasının sesi olmuştur. Sizlerden aldığım destekle katkı vermekten onur duyduğum bu çalışmalardaki yoğun gayreti sebebiyle değerli başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve TOBB Yönetim Kurulu üyelerine şahsım ve Odamız meclisi adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimizi kırmadan, yarın yine yüz yüze bakacağımızı unutmadan geçireceğimiz bir seçim dönemi arzu ediyor; tekrar seçime girecek meclis üyelerimize başarılar diliyor, görevi devretmeye hazırlanan meclis üyelerimize de şehrimiz iş dünyasına hizmetleri adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

HACISALİHOĞLU: TURİZM SEZONU ÖNÜMÜZDEKİ YIL DAHA YOĞUN GEÇECEK

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Eylül ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Değerli meclis üyelerimiz, sizlerle 2018 yılında üyelerimizin bizlere vermiş olduğu yetkiyle stratejik planla yola çıktık. Elbette süreç içinde zaman zaman ekonomik sıkıntılar zaman zaman pandemi ve devamında da Ukrayna – Rusya çatışması ekonomiyi etkiledi. Buna pandemi döneminde üyelerimiz gerçekten büyük bir özveriyle çalıştı ve sorunların bizlere iletilmesini sağladı. Bizlerin de TOBB ve bakanlıklara ilettiği bu sorunların yüzde 90’ı dünyaya örnek olacak bir şekilde kısa zamanda çözüldü. Bu o dönem için üyelerimizin ve odamızın hep birlikte yapmış olduğu bir görevdi ve sorunları en az hasarla atlattığımızı söyleyebiliriz. Bundan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na şükranlarımı sunmak istiyorum” dedi. Hacısalihoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun devamında pandemiden kurtulduk derken Rusya - Ukrayna çatışması gündeme geldi. Ekonomik yönden yine sorunlar olmaya başladı. Ekonominin canlanması için kısa vadede özellikle turizmin harekete geçmesi konusunda üyelerimizin temsilcileri olan meclis üyelerimizle birlikte sezonu verimli geçirme adına faaliyetlerimize başladık. Sezon sonunda baktığımız zaman gelen misafirlerin adedinde ve gecelemede çok önemli artışlar olduğunu belirledik. Buna bağlı olarak yine ekonomiye yaptığı katkının çok iyi rakamlar olduğunu da belirtmek isterim. Bu şekilde baktığımızda kısa vadede bu üç ay bizlere önemli bir nefes aldırdı. Bundan sonra da önümüzdeki dönem için şu anda çalışmalar başladı. Önümüzdeki yıl da sorunların en aza indirilmesi konusunda çalışmalarımız yürüyor. Beklentimiz önümüzdeki yılın bu yıldan daha da kalabalık olacağı ve daha uzun bir sezon yaşayacağımızdır.”

“İHRACATI DESTEKLEYECEK YATIRIMLARIN ÖN PLANA ÇIKARILMASINI HEDEFLİYORUZ”

Başkan Hacısalihoğlu, tüm üyeleri ekonominin ayakta kalması için verdikleri gayret nedeniyle kutlayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeye rağmen şehir olarak sorunların üstesinden geldik. Gelmeye de devam ediyoruz. Bu kolay bir şey değil. Bu birlikteliğin bir sonucu olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Yaklaşık 4.5 yıl beraber çalıştığımız bu dönemde gerçekten çok dostane ilişkilerle bir dönemi tamamlamış olduk. En ufak bir kırgınlık veya buna benzer bir hata olmadığını da söylemekte yarar var. İyi bir meclis dönemi geçirdiğimizi söylemek istiyorum. Ufak tefek rahatsızlıklar olabilir. Bunlar da geçicidir. Üzerinde fazla durmamak gerekir. Yarın da hep birlikte yüz yüze bakacağız. Kırmadan dökmeden bu süreci tamamladık. Dolayısıyla gelecek sezon için de şehrin ekonomisine hep birlikte katkı sağlayacağız. Başlattığımız projelerin hayata geçmesi önümüzdeki dönem yatırımların artması konusunda atılacak önemli adımlardır. Sadece turizm değil şehrimizde ihracatı destekleyecek yatırımların ön plana çıkarılması bizlerin en büyük hedefidir. Şu anda görünen ihracatımız fındık ve yaş sebze ağırlıklı. Bunun farklı sektörlere yayılması gerektiğini ve bu şekilde de bilinçli olarak projelerimizi hazırladığımızı belirtmek istiyorum. Bu bakımdan önümüzdeki süreç bir yatırım dönemi olacaktır. Dışarıdan gelen misafirlerimizle birlikte ticaretin gelişmesine ve üçüncü ülkelerle ticaretin yapılmasına da hazırlıklı olmakta yarar var. Çünkü ticaret kısa vadede kazanılan paradır. Yatırım biraz daha uzun vadede. Bu bakımdan bir taraftan ticari hayatı hızlandırma bir taraftan da yatırımı hızlandırarak geleceğe hazırlanma önemlidir. Bu bakımdan hepimize ayrı bir görev düşüyor.”

“BÜTÜN ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Hacısalihoğlu, bütün kurullarda görev alan üyeleri, başta Meclis Başkanı ve Meclis Başkanlık Divanını kutladığını belirterek, “Hep birlikte çalıştık, ürettik, şehrin ekonomisini yönettik. Bunun hepimizin anlatacağı bir başarı hikâyesi olduğuna inanıyorum. Bu başarı hikâyesi, odamızın başarı hikâyesi sizlerle birlikte olmuştur. Bütün camiamızı kutluyorum, üyelerimizi yaptıkları yatırımlardan dolayı kutluyorum” dedi.

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir


Anahtar Kelimeler: Trabzon, Ticaret, ve, Sanayi, Odası, (TTSO), Eylül, ayı, meclis, toplantısı, Meclis, Başkanı, M, Şadan, Eren, yönetiminde, gerçekleştirildi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1791 The Observer'ın (dünyanın ilk pazar günü gazetesi) ilk sayısı yayımlandı.
1859 Mekteb-i Mülkiye kuruldu.
1881 Los Angeles Times'ın ilk sayısı yayımlandı.
1897 Osmanlı Devleti ile Yunanistan arasında barış anlaşması imzalandı.
1918 ABD başkanı Woodrow Wilson, I. Dünya Savaşı barış görüşmeleri için Versay'a geldi. Başkanlığı sırasında Avrupa'ya gelen ilk ABD başkanı oldu.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur