Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Festivale Davet Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın'dan Tarımsal Üretim ve Destekler Hakkında açıklamalarda bulundu YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU İNŞAATI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR AKÇAABAT BİLSEM DÜNYA 1.’Sİ YALINCAK PLAJI YAZA HAZIRLANIYOR Lise öğrencileri projeleriyle Türkiye finaline kaldı BARÜFEST’e Şampiyon Sporcular damgası AKÇAABAT'TA TURİZM TOPLANTISI YAPILDI Akçaabatlı Basın Ağırlığı KAÇAK YAPILAŞMAYA SERT MÜDAHALE Çankaya 'Vatandaşlar Otopark'a Araç Çekmeye Çekiniyor' AKÇAABAT'LI İSİM YENİDEN DAİRE BAŞKANI AKÇAABAT’TA SEBZE FİDELERİ ÜRETİCİYLE BULUŞTURULDU AİLECE MEZUN OLDULARR ÇAKIRGÖL KIŞ TURİZM MERKEZİ İÇİN YOL HARİTASI BELİRLENDİ;BÜYÜKŞEHİR ÖNCÜ OLACAK TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAÇ İÇİN DEV EKRAN KURUYOR Başkan Ali Şentürk’ten Ziyaret BARܒde Geleneksel Kariyer Günleri heyecanı yaşandı Başkan Kara: Esnaf ve sanatkara yönelik faiz oranlarının yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz ERDEM AKBAY, AKÇAABAT SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ'NDE
AKÇAABAT'TA TURİZM TOPLANTISI YAPILDI
AKÇAABAT'TA TURİZM TOPLANTISI YAPILDI
 
KAÇAK YAPILAŞMAYA SERT MÜDAHALE
KAÇAK YAPILAŞMAYA SERT MÜDAHALE
 
Akçaabatlı Basın Ağırlığı
Akçaabatlı Basın Ağırlığı
Trabazon büyük turizm potansiyeline sahip
 

Trabazon büyük turizm potansiyeline sahip

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Tonya'da 250 milyon dolarlık yatırımla kurulacak çimento fabrikasının bölgede istihdam adına atılan en önemli adım olacağını ve böylece Trabzon’a 2 bin 500 kişilik istihdam sağlayacaklarını kaydetti.

27 Eylül 2012 Perşembe 20:09
Yazdır

Bakan Bayraktar, çimento fabrikasının yanı sıra Vakfıkebir ilçesinde de çok büyük bir liman projeleri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin geldiği noktada, yani son 10 yılda dünyaya verdiği fotoğrafın, gelişmişlik seviyesinin oldukça değiştiğini dile getiren Bakan Bayraktar, kişi başına 3 bin dolar olan gelirden 10 bin 500 dolara çıkılmasının, Türkiye'yi dünyada dikkatle izlenen ülkeler seviyesine getirdiğini aktardı.

Bu durumu Trabzon açısından değerlendiren Bakan Bayraktar, "Trabzon Türkiye'nin stratejik, jeopolitik, siyasi olarak en önemli illerinden biri. Bu gelişmişlikten payını almak durumunda ki biz bunu hem hükümet hem de bakanlığımız nezdinde sağlamak durumundayız ve de sağlıyoruz. Bu konuda çok ciddi projelerimiz var. Trabzon'da istihdamın, farklı turizm alanlarının artması ve Trabzon'u farklı şehir yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Tonya'da kurulacak çimento fabrikası istihdam adına atılan en önemli adım olacaktır. Vakfıkebir ilçemiz de buradan gerekli olan payım alacaktır." Çimento fabrikasının 250 milyon dolarlık yatırımla kurulmasının planlandığım anlatan Bakan Erdoğan Bayraktar, Vakfıkebir'de de çok büyük bir liman oluşturacaklarını açıkladı.

Limana gümrük de getirmek suretiyle, toplamda yaklaşık 2 bin 500 kişilik istihdam sağlayacaklarını aktaran Bayraktar, "Sadece fabrikada, gümrüklerde, limanda çalışan değil, oradaki beton santralleri sistemiyle ve kurulan diğer sistemlerle çok güzel bir yatırım yapmış olacağız" şeklinde konuştu.

“TRABZON’UN BÜYÜKŞEHİR OLMASI İÇİN ALTYAPISINI OLUŞTURUYORUZ”

Trabzon'un lojistik merkezi yapılması noktasındaki çalışmaların yanı sıra kenti bir eğitim üssü ve sağlık üssü yapmak için bugüne kadar iyi çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bayraktar, şu bilgileri verdi:

"Hükümetimiz döneminde, 10 yıllık süre içinde Numune Hastanesi yenilendi, yine ağız ve diş sağlığı hastanesi kısa sürede yapılıp bitirilecek.

"TRABZON, BÜYÜK TURİZM POTANSİYENE SAHİP"

Trabzon'un çok ciddi turizm potansiyeli bulunduğuna, bu bağlamda Sümela Manastırı'nın, Ayasofya Müzesi'nin öne çıkarılması gerektiğine işaret eden Erdoğan Bayraktar, Trabzon'un zenginlikleri olan tarihi derinliğinin, yaylalarının, kültürünün gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Bayraktar, "Bu konulan öne çıkarmak suretiyle yayla ve kültür turizminde atak yapmamız gerekiyor" dedi.

Trabzon'daki üniversite sayımızı artırma konusunda da, Trabzon'u gerçekten bir ilim yuvası, bir üniversite merkezi yapma yönünde ciddi çalışmalarımız bulunuyor. Trabzon'umuzun gelişmesi, kalkınması, gençlerimizin daha iyi eğitim alması için, yoğun bir çalışma içindeyiz. Diğer tüm çalışmalar, demiryolu projeleri belli bir noktaya geldi, bizdekiler bitti, yakında proje ihalesine çıkartılacak. Tren yolu için gerçekleştirilen fizibiliteler bitti. Proje aşamasında ve yakında bu proje ihaleye çıkarılacak." Diğer taraftan Trabzon ile Akçaabat'ı birleştirmek için bin 200 metre uzunluğunda tünel çalışması yürütüldüğünü ifade eden Bakan Erdoğan Bayraktar, "Bu tünel bittiği zaman Trabzon ile Akçaabat tamamen birleşir. Fotoğrafın bütününe bakıldığında, Akçaabat ile Trabzon'un bütünlüğünden oluşan bir büyükşehir görebiliriz. Kısaca merkezi 400 bin ila 500 bin kişilik nüfusa sahip olacak, her şeyi ile kendine yeterli olan bir büyükşehir haline gelecek. Trabzon, bunu layıkıyla yerine getirecek bir il olmakla birlikte, bizim buna siyasi bilgi, kültür ve ekonomik olarak gücümüz yeter. Bunun altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Trabzon'un çok ciddi turizm potansiyeli bulunduğuna, bu bağlamda Sümela Manastırı’nın, Ayasofya Müzesi'nin öne çıkarılması gerektiğine işaret eden Bakan Bayraktar, Trabzon'un zenginlikleri olan tarihi derinliğinin, yaylalarının kültürünün gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

"Bu konulan öne çıkarmak suretiyle yayla ve kültür turizminde atak yapmamız gerekiyor" diyen Bakan Bayraktar, bu çerçevede havaalanına yakın bir bölgede iki tane otel ihalesi yapıldığını aktardı. Bu otellerin beş yıldızlı olacağı, yine özel sektörün Boztepe'de bir otel yapma girişimi bulunduğunu ileten Bayraktar, "Zannediyorum belediyenin de bu bağlamda bir otel projesi çalışmalar var. Yine özel sektörün, özelden arsa alarak otel yapma girişimleri de bulunuyor. Yaklaşık beş yıl içinde dört tane daha beş yıldızlı otele kavuşacağız. Kısaca turizme ağırlık vermek için Trabzon'da çok ciddi bir gayret var" diye konuştu.

-TRABZONLU BAKAN OLARAK, TRABZON’UN SİYASETÇİSİ OLARAK ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYE HAZIRIM

Türkiye'de başarılı olan birçok Trabzonlunun bulunduğunu kaydeden Bakan Bayraktar, 'Trabzon Türkiye'nin sanat, bilim, siyasi hayatına,

sosyal dokusuna, kültürel dokusuna oldukça fazla etki eden bir il. Bir Trabzonlu nerede hangi ilde yaşarsa yaşasın, Trabzonludur yani memba, derenin başı burasıdır. Dolayısıyla Trabzonlu, Trabzon'a yardımım Trabzon'un içinden de yapar, Trabzon'un dışından da yapar. Ben de görevim gereği Trabzon'un hem içindeyim hem de dışındayım, aslında başka illerde olduğum zamanlarda bile Trabzon'un dışında olamayacak kadar içindeyim. Çünkü biz Trabzon'u hep içimizde büyüttük, içimizde mamur ettik, içimizde yaşattık. Burada Türkiye'nin gelişmesi için, Trabzon'un gelişmesi için, bizim ayrımcı siyaset yapmaya hakkımız yok; biz burada ilimiz için, vatanımız için, siyaset dışı hareket etmek zorundayız. Trabzon'un gelişmesi için ilk önce birlik beraberliğin sıkı bir şekilde sağlanması gerekmektedir. Esasen Türkiye son 10 yıldır ciddi bir kalkınma içinde. Bu kalkınmanın gereği olarak yollarımızda da, binalarımızda, şehirlerimizde ve çevremizde çok ciddi değişiklikler var. Ülke paralelinde, evvela ülkemiz nereye giderse, Trabzonlunun da bu gidişatta ön saflarda bulunması gerekir. Bu bağlamda ben de bir Trabzonlu Bakan olarak, Trabzonlunun siyasetçisi olarak üzerime düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye hazırım."

 

Anahtar Kelimeler: Çevre, ve, Şehircilik, Bakanı, Erdoğan, Bayraktar, Trabzon, Tonya'da, 250, milyon, dolarlık, yatırımla, kurulacak, çimento, fabrikasının, bölgede, istihdam, adına, atılan, en, önemli, adım, olacağını, ve, böylece, Trabzon’a, 2, bin, 500, kişilik, istihdam, sağlayacaklarını, kaydetti ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1847 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (Defterhane-iş Amire Kalemi) kuruldu.
1864 Kuzey Kafkasyalılar-Çerkesler'in anavatanları olan Kuzey Kafkasya'dan Ruslar tarafından Osmanlı topraklarına sürgün edilmesi
1881 Amerikan Kızılhaçı Clara Barton tarafından kuruldu.
1904 FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) Paris'te kuruldu.
1927 ABD'li havacı Charles Lindbergh, 'Sprit of St. Louis' adlı uçağıyla New York'tan Paris'e uçarak, Atlas Okyanusu'nu geçen ilk pilot oldu.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur