Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
SANDIKCI KINAMADAN ÖTEYE GİTMELİYİZ. AGD: Kudüs Tüm Müslümanların Ortak Sorunudur “Engelli Anne- Engelli Çocuk Sempozyumu” İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı açıklaması DÜŞÜŞ VAR BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI! Küdüse yeniden ağıtlar yakarken TONYA TEREYAĞI AVRUPA PATENTİ ALACAK AK PARTİ SÖZ VERDİYSE YAPAR Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı Vefa Grubu salgın yasaklarında vatandaşların en büyük destekçisi oldu! İşte Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakipleri... Güner, Yalıncak Plajı ile ilgili açıklama yaptı İmamoğlu'ndan Soylu'ya "Bence Suç" yanıtı: Milletimiz uzun yıllardır ilk defa güldü ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR Başkan Gedikli'den "İsrail'e kınama" BAŞKAN EKİM’DEN ANNELERE SÜRPRİZ Rektör Uzun, projeleriyle geleceği hedefleyen öğrencilerle bir araya geldi TAM KAPANMA YASAĞINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI!
BAŞKAN EYÜPOĞLU UYARDI!
 
ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR
ORTAMAHALLE PANDEMİ SONRASINA HAZIRLANIYOR
 
Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı
Hıdırnebi'de Sürpriz Mayıs Karı
Tolunay Kafkas sözleşme imzaladı
 

Tolunay Kafkas sözleşme imzaladı

Yeni Teknik Direktörümüz Tolunay Kafkas M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle 3.5 yıllık sözleşme imzaladı.

29 Ocak 2013 Salı 18:41
Yazdır

 

İmza töreninde açıklama yapan Başkanımız Sadri Şener şunları söyledi: “Bugüne kadar hocalığımızı yapmış olan Şenol Güneş’e, ikinci dönem yardımcı hocalığa başlamış olan Ünal kardeşimize, diğer yardımcı hocalara, Trabzonspor’a gösterdikleri yakın ilgi, mesai ve çalışma için teşekkür ediyorum. Sporda hoca değişikliği olağan bir hadisedir. Büyük kulüplerde daha az rastlanan bir hadisedir. Belli şartlar futbolda başarılar bazen bu işleri daha önceye almaya gerektirir. Kan değişimi olmuştur. Hocamız da kan değişimi gerektiğini bana iletti. Biz de buna sizin tabirinizle ‘acele’ uyduk. Öyle değil ama. Her büyük takımın A, B, C planı var. Bugün Tolunay hoca da bana (ayrılmak istiyorum) dese bizim mutlaka C planımız olmalıdır. Bütün büyük kulüplerin olmalıdır. Bir – iki hafta veya üç gün gazetelerde manşet olacak duruma yer vermemek lazım. Biz de bunu uyguladık. Doğru yaptığımıza inanıyorum. Çünkü yarın yola çıkıyoruz. Yaptığımızdan herhangi bir tereddüdüm yok. Tolunay’la ilgili özel bir şey söyleyeyim. Önce nikahında yer almıştık. Bugün de hocalığına imza attık. Mutlu bir evlilik sürüyor, inşallah Trabzonspor’la da çok büyük başarılara imza atar. Kendisine hoş geldin diyorum”.

 

 

 

Şener, Ünal Karaman’ın, “Üzüldüm, kırıldım” şeklindeki açıklamasıyla ilgili olarak ise, “Üzülmesi hakkı Ünal hocanın. Çünkü Karabük’e ve Elazığspor’a 3 – 1 yenildik. Doğru söylemiş. Kırıldım sözü ise doğru değil. O benim hakkım sanırım” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

Yeni Teknik Direktörümüz Tolunay Kafkas ise, çok özel ve anlamlı bir gün yaşadığını belirterek, şöyle konuştu: “Sizlerin karşısına bu anlamlı törende çıkmaktan dolayı mutluyum, gururluyum ve ayrı bir heyecan duyuyorum. Formasını başarıyla terlettiğim, emek verdiğim, hayatımdan bir parça olarak gördüğüm kulübümde teknik direktör olarak göreve başlamak ve bu büyük sorumluluğu üstlenmek bugüne kadar elde ettiğim kazanımların en anlamlısı olacaktır. Bu önemli sorumluluğu üstlenmek elbette farklı duygular hissettiriyor. Ancak bundan daha da önemlisi üstlendiğiniz bu sorumluluğun hakkını gerektiği gibi yerine getirmek ve Trabzonspor tarihine adını yazdıran şampiyon teknik direktörlerin yanına kendi başarımızla ulaşabilmektir. Hayatında her zaman iddialı olmuş, kararlılığından taviz vermemiş, duruşuyla tutarlı olmaya çalışan bir kişi olarak Trabzonspor kimliği ile  kazandıklarımızın karşılığını vermek için buradayım. Yürüyen bir sistemi devralmak hele de böylesi büyük bir camiada çok kolay değildir. Ancak ekibimle birlikte büyük taraftarlarımızın da desteğiyle vakit kaybetmeden sorunlara gereken neşteri vuracak ve önümüzdeki yıl da şampiyonluğa tekrar ulaşacak bir takımın oluşması için emek sarf edeceğiz.”

 

 

 

Kafkas, iki önemli duyguyu son derece yoğun hissettiği bir gün yaşadığının da altını çizerek şöyle devam etti; “Kendi kulübümde göreve başlamanın mutluluğu beni ne kadar yüceltiyorsa bu koltuğa Şenol Güneş gibi bir ismin arkasından oturmak o kadar da içimi acıtıyor. Şenol Güneş benim hayatımda önemli bir yeri bulunan gerek teknik adamlığına, gerek kişiliğine her zaman değer verdiğim ve vereceğim farklı şahsiyetlerin başında gelmektedir. Oyuncuyken hocalığımı yapan ve bana çok şeyler katan, teknik adamlığım döneminde önemli tecrübeler edindiğim ve izinden gitmeye çalıştığım Şenol Güneş’in hem Trabzonspor’dan ayrılması hem de bu şekilde futbol dünyasının dışına çıkması camiamız ve futbolumuz adına büyük bir kayıptır. Bize düşen Şenol Güneş ve ekibinin Trabzonspor’a yaşattığı büyük başarıları daha ilerilere taşımak, ondan devraldığımız mirası layık olduğu şekilde taşıyabilmektir. Bunu başarabilecek kararlılığa, bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olduğumuzu düşünüyor, en önemlisi de Trabzonsporlu kimliğimizin önceliklerinin ve hassasiyetlerini çok iyi bildiğimiz bu camianın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebileceğine inanıyoruz.Bu vesileyle başta Şenol hocamız olmak üzere, kendisiyle görev yapan tüm ekibine üstün gayret ve hizmetlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliyorum.”

 

Trabzon ve Trabzonspor’un, taşıdığı misyon ve özellikleriyle ülkede hep farklı olduğunu, Türk futboluna damga vurduğunu da ifade eden Kafkas, şöyle devam etti: “Şimdi bize düşen 75’lerin, 96’ların, 2010’ların ruhunu tekrar geri döndürüp büyük kenetlenmeyi sağlamak ve yeni zaferlere ulaşmayı başarmak olmalıdır. Bu doğrultuda bu yüce göreve bizleri layık gören başta Başkanımız Sadri Şener ve yönetim kurulumuz olmak üzere, gerekli izinleri veren, hizmet ettiğim Türkiye Futbol Federasyonu’nun değerli başkan ve yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyor, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aldığımız her görevi hakkıyla yürüteceğimizin sözünü veriyoruz. Elbette bu zorlu sürecin üstesinden gelebilmemizin bir yolu da Trabzonspor’u sevenlerin ve destekleyenlerin yanımızda güç birliği içerisinde dimdik kenetlenmesinden geçmektedir. Bu ortamı bulacağımız umuduyla hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Taraftara da seslenen Kafkas, “Son olarak taraftara önemli mesajım var. Ateşle barut yan yana geldi. Patlamaya hazır olsunlar” dedi. Bu ifadesini açması da istenen Kafkas, “İnsanın bir işi isteyerek severek yapması çok önemli Ben ateş onlar barut. Ben onların dilinden onlar benim dilimden anlıyorlar” ifadesini kullandı. Bu sırada Başkan Şener’i araya girerek söylediği, “Sen ateş onlar barut. Ben de ceza alacağım yani” ifadesi ise kahkahalara neden oldu. Kafkas, bu esprinin ardından, “Başkanımın söylediği anlamda söylemiyorum. Hırsım, inatçılığım, kimliğim ortada. Burada oynadığım 6 yıl içinde beni hep baş üstünde tuttular. Hep değer verdiler. Buradan ayrıldıktan sonra hep buranın çocuğu gibi gördüler. Bu şehir taraftarla var, taraftarla da var olacak” diye konuştu.

 

Kafkas, yardımcılıklarını Gökhan Geylani, Dursun Genç, Muzaffer Bilazer ve Trabzon’dan bir kaleci antrenörünün yapacağını söyledi. Tolunay Kafkas, Şenol Güneş’le henüz bir görüşme yapmadığını da vurgulayarak, “Hocayla imzayı attıktan sonra görüşmeyi düşünüyorum. İfade ettiğim gibi Hoca, kulübün gerçek yüzüdür. Hocanın Trabzonsporluluğunun yanında bizim Trabzonsporluluğumuz tartışılmaz bile. Futbol, hayat böyle bir şey. Yarın buraya başka biri de oturabilir. Hocayla gerekli konuşmayı yaparım, her türlü bilgiyi de alırım” ifadesini kullandı.

 

Kafkas, Trabzonspor’un kendisi için ne ifade ettiğiyle ilgili olarak ise, “Burası benim için bir kimlik, bir sevgi, bir aşk, tutku, kavga, şiir. Bir çok anlam ifade ediyor benim için Trabzon şehri ve Trabzonspor. Buranın yabancısı değilim. Ailem de buralı. Havalimanına inince evime gittim zaten” dedi. İlk antrenmanı taktik çalışması olarak yapacaklarını belirten Kafkas, “Kupada işimizi en ufak bir şansa bırakmak istemiyoruz. Daha sonra Gaziantepspor maçına bakacağız. Tabi fazla antrenman yapamamak için dezavantaj. Oyuncu kalitesinin üzerine biraz moral motivasyonla devam etmeye çalışacağız.

 

 

 

Şike süreciyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Kafkas, “Benim şu andaki tek işim, gelecek yıllarda Trabzonspor’u nasıl şampiyon yapabilirim konusunda çalışmak. O süreci zaten başkanımız, yönetim kurulumuz yürütüyorlar. Kendimle ilgili işlere bakmak zorundayım. Benim için en önemli iş takım, oyuncular. Bu takımı nasıl tekrar şampiyonluğa oynatırımın hesabı içindeyim. Sorun olarak bakmayalım ama oyunla ilgili sıkıntıları olabilir. Doğaldır. Bir takım duygusal travmalar da yaşayabilir. Hayat bu. İnişlerle çıkışlarla dolu. En kısa zamanda bu kulüp hak ettiği yere gelecektir.

 

 

 

Kafkas, “Transfer düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtlarken de şunları söyledi: “Yeterli bir oyuncu kadrosu var. Bütünü bozmadan, bütün oyunculara değer vererek sezon sonuna kadar işi götüreceğiz.Ondan sonra da raporumu başkanımıza ve yönetime sunacağım. Sonra yeni bir yapılanma işine girebiliriz. Şu anda bütün oyunculara eşit mesafedeyiz. Hepsinden maksimum verimi almak için gayret sarf edeceğiz. Oyucularla ilgili bireysel değerlendirme asla yapmam. Hepsi bizim oyuncularımız. Transfer şu anda düşünmüyoruz. Bir teknik adamın en önemli özelliği kaliteyle performansı iyi ayırt edebilmesidir. Bizde kaliteli oyuncular var. Bunları da sahada her zaman göreceksiniz. Altyapıya da gereken desteği sağlayacağız. Zaten genç oyunculara alakam çok fazla. Onlar için de bir şans” ifadesini kullandı.

 

 

 

Futbolculuk ve antrenörlüğün ellerindeki altın bilezik olduğunu vurgulayan Kafkas, şöyle devam etti: “Bizim elimizde altın bilezik var. Futbola çok şey borçluyuz. Oyuncular da öyle. Zaman zaman duygusal tepkiler olabilir. Teknik adam olarak bir şeyi bahane edecek yapıda değilim. Oyuncumun da böyle bir hakkı yok. Biz yenildik. Karabükspor’u da Elazığspor’u da tebrik ediyoruz. Önümüzdeki maçları nasıl kazanırız diye bakmak lazım. Bizlere burada iş yapalım diye para veriyorlar. Üretelim diye. Onların hakkını verirsek burada kalacağız. Veremezsek ben de dahil kim olursa olsun buradan gidecek. Büyük işin büyük derdi ve sorunları olur. Bunları aşmak için buradayız. İnancımız ve hırsımız tam. Hikaye anlatmayı çok seven bir adam değilim.”

 

 

 

Transferi kendisinin yapıp yapmayacağıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Kafkas, “Başkan ve yönetim kurulu aynı geminin içindeyiz. Her şey iyi olsun diye çalışıyoruz. Bizim artı bir özelliğimiz daha var. Buralıyız. Dışarıdan gelmiş değiliz. Kim ne kadar saymıyorsa da, ben de buralıyım. Sadece nüfus kağıdımda yazmıyor. Bu kulüp için zamanında çok şeyler yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Biz iyi olsun diye yapıyoruz. Onun için başkanımızın, yönetim kurulumuzun ve benim ağzım hep bir olacak. Böyle bir sorun bizde hiçbir zaman olmaz. Önemli olan Trabzonspor’u bir yere taşımak bizim için” dedi.

 

 

 

Kafkas, “Bizim için biten hiçbir şey yok. İki maça bakar. Hiç kimse bizim de bir seri yapamayacağımızı söyleyemez. Bu takım iyi bir takım herkes rahat olsun. Biten hiçbir şey yok” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Yeni, Teknik, Direktörümüz, Tolunay, Kafkas, , M, Ali, Yılmaz, Tesisleri’nde, düzenlenen, törenle, 35, yıllık, sözleşme, imzaladı ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
330 Konstantinopolis (İstanbul) Roma İmparatorluğunun resmi başkenti olur. Daha önce Byzantion denen bu kente törenle Yeni Roma adı verilir ama daha çok Konstantinopolis adı kullanılacaktır.
1812 İngiltere Başbakanı Spencer Perceval, Avam Kamarası'nda cinnet geçiren iş adamı John Bellingham tarafından vurularak öldürüldü.
1858 Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri'ne katıldı.
1867 Lüksemburg, Fransa'dan bağımsızlığını kazandı.
1920 Mustafa Kemal Paşa, İstanbul'daki Divan-ı Harp tarafından idama mahkum edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur