Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
DOKAP Başkanı Gültekin ile projeler görüşüldü NURULLAH GENÇ AKÇAABAT’TA KONFERANS VERDİ TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI AYVAZ'DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET BÜYÜKŞEHİR YASASI ve TARIMSAL ÜRETİM ANALİZ RAPORU AK PARTİ’DEN BELEDİYE MECLİSİNE KAÇ ADAY MÜRACAAT ETTİ. "AKÇAABAT İLÇESİNDE 2023 YILI KİVİ HASADI BAŞLADI " Makine Mühendisleri Odası Başkan adayı Ufuk Bulut TTSO’yu ziyaret etti TİSKİ GENEL KURULU BAŞLADI AYVAZ'DAN CEMİL BAŞKAN'A ZİYARET AKÇAABAT’TA KARATE ŞAMPİYONASI YAPILDI Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı Valilik açıkladı,sürücüler için flaş duyuru! CHP'nin Ortahisar Adayı Ahmet Kaya! MHP’den Trabzon Üniversitesine Ziyaret DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı Ortahisar Belediyesi’nin spor kulüpleri zirveyi zorluyor! AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 137. YILI KUTLANDI Efsane Başkan Kazım Kolot Anıldı BARÜ, Halk Dansları ve Halk Müziği Şenliğine ev sahipliği yaptı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
 
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
 
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANI İÇİN İMZALAR ATILDI
 

SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL ULAŞIM PLANI İÇİN İMZALAR ATILDI

Trabzon Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Toplantısı ve İmza Töreni, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun Başkanlığında yapıldı.

12 Haziran 2023 Pazartesi 09:16
Yazdır

Daha yaşanabilir bir Trabzon için çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “Proje bedeli 5.9 milyon euro olan Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı için şehrin tüm dinamikleriyle ciddi bir istişare ve ortak akıl süreci işleteceğiz” dedi. Avrupa Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından “Ulaştırma Sektörel OperasyonelProgramı (USOP)” kapsamında desteklenen Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Toplantısı ve İmza Töreni, Trabzon Ulaşım hizmet binasında yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burak Aykan, TYPSA Bölge Müdürü David Moreno ve daire amirleri katıldı. 26 ay sürecek proje, Trabzon’un Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı’nın hazırlanmasını ve bu süreçteki eğitim, danışmanlık ve iyi uygulamaların gözlemlenmesi çalışmalarını içerecek.

ŞEHİRLER BÜYÜK PROJELER ORTAYA KOYUYOR

İmza töreninde konuşan Başkan Zorluoğlu, “Bugün Trabzon’umuz için çok önemli bir proje olan Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) imza töreni vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.Dünya nüfusunun şu anda yüzde elliden fazlası şehirlerde yaşıyor. Bu oran her geçen yıl artıyor. 2050’de bu oranın yüzde 60’ları, 2100’de de dünya nüfusunun yüzde 85 civarı olacağı var sayılıyor. Dolayısıyla gittikçe daha fazla yoğunlaşan, daha karmaşık hale gelen şehirler söz konusu. İşte bu zorluklarla mücadele edebilmek ve yoğun nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına birçok şehir şimdiden birtakım çalışmalar yaparak büyük projeler ortaya koyuyor. Trabzon olarak biz de daha yaşanabilir bir şehir hedefimize uygun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu manada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızla yakın bir iş birliği içerisindeyiz. Avrupa Birliği, Ulaştırma Sektörel Operasyonel Programı kapsamında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde bugün ihalesi tamamlanan ve yüklenicisi belirlenen Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’nın imza töreni için bir aradayız” dedi.

TRABZON’DA İLK 3’TE TRAFİK SORUNU VAR

Trabzon’un ulaşım anlamında sorunları olduğunu da belirten Başkan Zorluoğlu, “Biz göreve geldiğimizde, anket sonuçlarında vatandaşımızın en fazla şikâyetçi olduğu konuların ilk 3’ünde ulaşım ve trafik yer alıyordu. Bu sıralama değişmiş değil. Bugün de aynı şekilde olduğunu değerlendiriyoruz. Ancak o zamandan bu tarafa Büyükşehir Belediyesi olarak çok önemli çalışmalar yaptık; ulaşıma, trafiğe önemli ölçüde çözüm getiren uygulamalarımız oldu. Bunların en başında da Ulaşım Master Planı gelmektedir. 2020’li yıllarda çalışmasına başladık ve birçok büyük şehirde olduğu gibi ulaşım meselesini kapsamlı bir şekilde ele alan temel politika belgemiz Ulaşım Master Planı’nı tamamlamıştık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın da onayıyla artık yürürlüğe girmiş bulunuyor. Bugün burada imzasını atacağımız Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı da bu manada bizim ikinci planımız olacak” diye konuştu.

ORTAK AKIL SÜRECİ İŞLETECEĞİZ

SKUP için ciddi bir istişare ve ortak akıl süreci işleteceklerini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Şehrimizin bütün dinamikleri, ulaşımla ilgili tüm sektörler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu planı oluşturacağız. İhalesi yapıldı, sözleşmesini imzalıyoruz.  Önümüzdeki 26 aylık sürede Trabzon'umuzu kentsel hareketlilik anlamında planlı, programlı bir şekilde daha ileriye taşıyacak, gerekli altyapılar oluşturmamıza zemin oluşturacak bu önemli planı hep birlikte hayata geçireceğiz.  Burada en önemli husus, şehrin ve Büyükşehir Belediyemizin bu plana aktif şekilde katkı yaparak sahiplenmesidir. Yoksa birçok plan yapılır raflara konulur. Ondan sonra bir daha akla da gelmez. Büyükşehir Belediyesi olarak bu planın bütün aşamalarına aktif şekilde katkı vereceğiz. Bir taraftan Ulaşım Master Planı, diğer taraftan SKUP ile Trabzon'umuzu daha yaşanabilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.  MALİYETİ 5.9 MİLYON EUROProje tutarının 5.9 milyon euro olduğunu da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Ana kısmı Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’ndan oluşuyor. Diğer bileşenlerin ihale süreçleri de devam ediyor. Yani işin inşaat ve teknik destek kısmının sözleşmelerini de kısa zamanda imzalarız diye ümit ediyoruz. Ben Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza ve sizin şahsınızda bu projede emek sarf eden yönetici arkadaşlarımıza, çalışanlara çok çok teşekkür ediyorum. Yine Avrupa Birliği Türkiye delegasyonuna özellikle bu projede verdikleri destek ve çabadan dolayı teşekkür ediyoruz. Tabii bizim Ulaşım Master Planı başta olmak üzere ulaşımla ilgili gerçekleştirdiğimiz bütün atılımlarda Ulaşım Daire Başkanlığımız ve TULAŞ Genel Müdürlüğümüzün yöneticileri çok büyük çaba sarf ettiler. Fatih Bayraktar Bey ve Samet Ali Yıldız Bey’e ve onların şahsında bütün çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum. Yüklenicimize şehrimizin meselelerini çözecek bir anlayışla bu projenin tamamlanması konusunda da başarılar diliyoruz. Süresi içerisinde Trabzon’umuz çok kıymetli Ulaşım Master Planı ve Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’na sahip olacak” dedi.

YENİ ULAŞIM BİNAMIZI HİZMETE AÇTIK

İmza töreninin Ulaşım Yönetim Merkezi’nde yapılmasının ayrı bir önemi olduğunu da belirten Başkan Zorluoğlu, “Göreve geldikten sonra Trabzon'da ulaşımı tek elden yönetebileceğimiz, teknolojik anlamda donanımlı bir yönetim merkezine de şehrimizi kavuşturduk. Yeni binamızı da bu vesileyle hizmete açmış olduk” ifadelerini kullandı.

İMZA TÖRENİ YAPILDI

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi.  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burak Aykan, TYPSA Bölge Müdürü David Moreno, Trabzon Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı için sözleşme imzaladılar. Toplantı ve imza töreni hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler: Trabzon, Sürdürülebilir, Kentsel, Ulaşım, Planı, Toplantısı, ve, İmza, Töreni, Trabzon, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Murat, Zorluoğlu’nun, Başkanlığında, yapıldı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1840 Napolyon Bonapart'ın cesedi St. Helene adasından Paris'e getirildi.
1872 Dünya futbolunun ilk milli maçı Glasgow'da oynandı (İskoçya-0 İngiltere-0)
1909 Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.
1919 Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.
1925 Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur