Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AK PARTİNİN OYLARI ARTTI. MHP İl Yönetimi Akçaabat'ta GELECEĞE ULAŞMAK İÇİN GEÇMİŞE DOKUNMAK İMAMOĞLU, MALATYA’DA DA “BETON KANAL” MESAJI VERDİ AKÇAABAT’TA SANAT KURSLARI BAŞLIYOR Bartın Üniversitesi’nin de yer aldığı ortak girişim Erasmus+ Akreditasyonunu aldı Akçaabat’a Yeni Aşılama Ünitesi Şehit Eren BÜLBÜL adına kütüphane açıldı Genç’ten Ortahisar İttifakı Rektör Uzun, Hitit Üniversitesi Rektörü Öztürk’ü ziyaret etti BELEDİYE YENİ SOSYAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURUYOR Akçaabat Ziraat Odası’nın Ziraat Mühendisleri Sahada Ömer Hacısalihoğlu’ndan Babasına Son Görev Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinden Yoğun Mesai. Başkan Genç’ten, “Sokak hayvanları unutmayın!”uyarısı CHP İl Başkanı Hacısalihoğlu’nun Acı Günü TRÜ'nün büyüme stratejisi açıklanacak Bayburt’ta 2021 Yılı Sulama Sezonu Başladı Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı KOǒTAN BAŞ’A ZİYARET…
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
Özgüneş’in Satış Etkinliği Karadeniz Bölgesi’ne renk ve canlılık kattı
 
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
ORTAMAHALLE YENİ SEZONA HAZIR
 
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMA REKTÖR EFENDİ
Sebatspor Başkanı Kaynar İçini Döktü
 

Sebatspor Başkanı Kaynar İçini Döktü

Başkanım Öncelikle Bizi Kırmayıp Röportaj Teklifimizi Geri Çevirmediğiniz İçin Çok Teşekkür Ederim.

12 Temmuz 2012 Perşembe 22:53
Yazdır

Sebat Haber-Başkanım Sebatspor Bu Sürece Nasıl Geldi

Öncelikle Sebatspor'a Başkan ve Yönetim Olarak 16 Haziranda yeni bir yönetim oluşturduk. Görev dağılımı yaptık. İkinci başkan olarak Aslan GÜNER’i seçtik. Sebatsporun şuan ki sıkıntısı eski dönemlerden gelen yönetici ve başkanlık yapmış kişilerin alacaklı gözükmeleri. Biz iki yol çizdik.İlk plan Akçaabat Sebatsporu yaşatıp,tekrar eski günlerine,profesyonel lige döndürmek.Bunu için de Aslan Beyle bir yol haritası çizdik.Eski başkanlık ve yöneticilik yapmış,bu kulüpte futbol oynamış kişilerle bir görüşme yaptık.Bu konuda görüştüğümüz bazı kişiler mesela Erkan AKBULUT kardeşimiz çok samimi duygularla bize sebatlı olduğunu ,ne gerekiyorsa yapacağını söyledi.Olumlu sonuç bize göre.Onun haricinde eski başkanlardan Şenol AYVAZ 'a gittik.Şenol AYVAZ,pek yanaşmadı bu konuya.Ben alacağımı alacağım dedi.Tabi Şenol AYVAZ,bazı mahkemeleri devam eden dosyaları var.Sahtekarlık,vermediği paraları yönetim kurulu kararıyla hatta bazı yöneticilerin ima atmadan yerine imza atarak senetleri temliğe koydukları ,cezaevinde yattığı için ticaret hayatı bitmiş olan psikolojisi bozuk olan arkadaş olarak gördüğümüz için mağduriyetini gidermeye çalıştık.Fakat olumlu yaklaşmadı.Biz de onun işini mahkeme yoluyla halledeceğiz.Sonuca artık o mu katlanır biz mi bilemiyorum.

Sebat Haber-Peki bir B planımız var demiştiniz. Bu ikinci plan neydi?

Akçaabat Sebatspor' u yaşatmaya çalışacağız. Bunda da bizim gibi herkese görev düşüyor. İkinci plan eğer bu şekilde yaklaşımlar olmazsa biz kulübü yine kapatmayı düşünmüyoruz. Amatör kümede sürekli bir spor okulu gibi,7-8 yaşından başlayan kategori, amatör takım da dahil, sporcuların müsabakalara katılacak olduğu şekilde, sporcu yetiştirecek olduğu şekilde spor okulu düşünüyoruz. B planımız bu. Borçları ödemeden profesyonel lige çıkmanın bir mantığı yok çünkü.

Sebat Haber-Başkanım çok önemli bir nokta. Çünkü kamuoyunda birçok insan bu şekilde biliyor. Sebatspor şuan ki pozisyonda kapanırsa, Sebatsporun bütün alacaklılarına olan borcu kapanıyor. Böyle bir şeyin olmasının bir imkânı var mı? Bunu birinci ağızdan mahiyetini öğrenelim. Böyle bir şey söz konusu mu?

Şimdi insanlarımız yanlış biliyor. Sebatspor amatöre düştü. Şahsi alacakları olanların hiçbiri kulüp amatörde olduğu sürece para alamaz. Ama paraları da yanmaz. Ta ki profesyonel lige çıkana kadar. Kaç yılından borçlar başlamışsa o yıldan beri kimler yöneticilik yapmışsa, kaç yıl yapmışsa o kişilerden para alınıyor. Borç silinmesi gibi bir şey yok yani.

Sebat Haber-Şuan yaz okulları sezonu başlamadı. Ama nasıl bir kadro yapısı var?

Şuanda geçen yıl ki kadromuzdan henüz giden yok. Normal amatör liglerden daha geç başlıyoruz. Ekim aylarında başladığımızdan şuan kadromuz duruyor. Ama gidecek olanlar da olacaktır.

Sebat Haber-Başkanım Akçaabat Belediyesinin bu konuda desteği ne yönde?

Belediye şuan bir tek kulübün mazot giderini karşılıyor. Başka hiçbir yardımı yok. Belediye Başkanımızın sporla pek alakası yok sanırım. Deplasmanlara gidiyoruz. Gittiğimiz her kulüpte belediyesiz hiçbir kulüp yok. Trilyonlarca para yardımı yapılmakta. Bunun yanında tesisler yapmışlar. Misafirhaneler, yatakhaneler vs. Bizim Akçaabat Belediyesi'nde bu yok ne yazık ki!

Sebat Haber-Peki Başkanım son olarak biliyorsunuz belediyemiz yol kenarlarına park alanı yaptı Sebatspor' a vermek şartıyla. İlk etapta böyleydi. Ama hepimizin bildiği üzere bir şekilde bir ihale yaparak yaptığı ihaleyi de kılıfına uydurarak bunun şartla verdi. Tabi Sebatspor gelirinden mahrum oldu. Aşikâr ortada. Bu olayın böyle yapılışını nasıl karşıladınız?

Yani bu bana göre işin doğrusunu söylemek gerekirse Akçaabat şehir içimizin otopark olarak kullanılması hiç elverişli değil. Ama bunu bir kulübe gelir gelsin diye insanlar karşı çıkmamıştır. Çünkü vermeden otopark olarak kullanılsaydı insanlar hoş karşılamazdı, şikâyetçi olurlardı. Ama kulübe gelir geldiği için herkes sıcak karşıladı. Demek ki Belediyenin kafasında orayı ihaleye çıkarmak vardı. Ama Sebatspor üzerinden, kılıfına uydurarak böyle bir şey yaptı. Bir de şu var. Belediyede şahsım olarak ve yönetici arkadaşlarım olarak ne Belediye Başkanıyla ne belediyede çalışan kısım müdürleri veya herhangi personeliyle bugüne kadar hiçbir sıkıntımız olmadı. Ama yeni yönetim olarak başkanlığa geldiğimde 15 gün sonra belediye kulübe küçük bir kâğıt gönderdi.8 milyara yakın bir otopark borcu olduğu yazıyor kâğıtta. Şaşırdım. Gelir Müdürüne gidip kâğıdın ne anlama geldiğini sordum. Tütünspor' un 15 yıldır kullandığı otopark Sebatspor' un üzerine olduğu ve ilginçtir ki bu borcun ben yönetime geldiğimde önüme getiriliyor. Benim işlettiğim otoparkın kirasını ödeyip gerisini gereken kişilerin halletmesini söyledim.

Sebat Haber-Burada sizce bir arkniyet söz konusu olabilir mi?

Ben de bunu merak ediyorum. Soracağım da burada arkniyet Sebatspor 'a mı yoksa şahsım adına mı? Bunun açıklamasını Belediye 'den bizzat istiyorum.

Sebat Haber-Peki Başkanım teşekkürler…

Sebatspor Başkanı-Biz teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler: Başkanım, Öncelikle, Bizi, Kırmayıp, Röportaj, Teklifimizi, Geri, Çevirmediğiniz, İçin, Çok, Teşekkür, Ederim ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1815 Napolyon Bonapart, Waterloo Savaşı'nda İngiliz ve Prusya ordularına yenildi. Yenilgi, Fransa ile Avrupa devletleri arasında 23 yıl süren savaşa son verdi. Napolyon, 22 Haziran'da ikinci kez tahttan çekildi.
1830 Fransa Cezayir'i işgal etti.
1873 Kadın hakları savunucusu Susan B. Anthony 1872 ABD Başkanlık seçimlerinde oy kullanmaya teşebbüs ettiği için 100 dolar para cezasına çarptırıldı.
1881 Üç İmparator Birliği, bu kez yazılı olarak yenilendi.
1919 Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu ve Rumeli milli teşkilatının birleştirilmesi hakkında genelge yayınladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur