Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Altılı Masa ve Son Durum. AKÇAABAT'TA MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİYLE ATIKLAR DÖNÜŞÜYOR MHP İLÇE BAŞKANI ERGÜN SAHADA Tebrikler 1985 Derecikspor “Trabzon’da tekstil ve ayakkabı sektöründe istihdam açığı var Hüseyin Baş: Dua edeceğiz diye girdikleri evde soygun yaptılar TİSKİ'den Anlamsız Uygulama AKÇAABAT’TA ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı. Letonya ile sağlık turizmi, somon ve alternatif enerjide iş birliği görüşüldü BARܒde uluslararası iş birliği ağı genişletiliyor AKÇAABAT’TA JUDO TURNUVASI NEFES KESTİ Bayburt Üniversitesi Rektörü Türkmen’den Rektörümüze Ziyaret Akçaabat Trafiğinde yeni Dönem Başladı Mavi Yelekliler Akçaabat Sokaklarında TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET Genç, yaşlılara Trabzon Akvaryum’u gezdirdi! KURAKLIK,TEK BAŞINA GÜNAH KEÇİSİ DEĞİL! BARܒnün yeni buluşu: İHA’lar için Otomatik Batarya Değiştirme Sistemi Trabzonspor transferinde Baroan hamlesi!
Altılı Masa ve Son Durum.
Altılı Masa ve Son Durum.
 
Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı.
Akçaabat Ziraat Odası Seçimi Yapıldı.
 
TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET
TRÜ'DEN OFİSİMİZE ZİYARET
Saadet Partisi, Trabzon’a Treni Getirdi!
 

Saadet Partisi, Trabzon’a Treni Getirdi!

Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Burak Turhan, ‘demiryolu’ konulu bir basın açıklaması yaptı.

29 Kasım 2022 Salı 07:58
Yazdır
AK Parti’nin 2002’den bu yana her seçim döneminde Trabzon’a demiryolu sözü verdiğini, seçimin ardından verilen sözlerin unutulduğunu belirten Turhan, “Şimdi de öğreniyoruz ki demiryolu 2053’e kalmış! Ama sorun şu ki, AK Parti bırakın 2053’ü, 2023’ün sonunu bile göremeyecek” dedi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği basın açıklaması öncesinde, üzerinde TCDD Trabzon-Erzincan yazan bir tren maketi, Atatürk Alanında ‘Gözün aydın Trabzon, Hayalin Gerçek Oluyor, Trabzon Trenle Buluşuyor” sloganları eşliğinde gezdirildi. Ardından Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Turhan’ın açıklaması şu şekilde:

TRABZON TARİHİ BİR GÜN YAŞAMAKTADIR!

Kıymetli Trabzonlular! Bugün burada tarihi bir âna şahitlik etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bir şehir düşünün ki 100 yıllık bir hayali var ve bu hayal bir türlü gerçekleşmiyor. Bu hayalin, bu özlemin adı, hepinizin bildiği gibi trendir, demiryoludur.

Osmanlı döneminde başlayan demiryolu özlemi, Cumhuriyet’le devam ediyor, bugünlere geliniyor ama her ne hikmetse bu tren, bir türlü Trabzon’a gelmiyor! Elbette Osmanlı döneminde, Cumhuriyetin ilk yıllarında imkanlar çok kısıtlıydı, o dönemler bunu isteyenler, gayret edenler iyi niyetli çabalar gösterdiler fakat Trabzon’un, bölgemizin trenle buluşma hayali bir türlü gerçekleşmedi.

Yurdun dört bir köşesinin demir ağlarla örülmesi hayali, maalesef ABD’’nin “Demiryolunu bırakın, otoyol yapın” dayatmasıyla akamete uğratıldı. İşte o tarih, bu ülkenin tarihinde önemli bir kırılma noktası olmuştur. Elbette geçmişe takılıp kalmayacağız ama geçmişi bilmeden de geleceğe yürüyemeyiz.

AK PARTİLİLER 2002’DEN BERİ HER SEÇİM DÖNEMİNDE SÖZ VERİYOR AMA BİR TÜRLÜ SÖZLERİNİ TUTMUYORLAR

Trabzon seçim meydanlarında siyasetçiler halkımıza hep demiryolu sözü verdiler, ama seçim bitince bu sözleri unuttular. “Uzun süre iktidarda kalamadık, tek başımıza iktidar olamadık, o yüzden yapamadık” dediler, demiryolunu bir türlü bu bölgeye getiremediler.

Derken 2002’de AK Parti tek başına iktidara geldi, tam 20 yıldır da iktidarda. AK Parti’nin bu seçim meyanlarında verdiği demiryolu sözlerini biz sayamadık, 2002’de başladı, 2004, 2007, 2009, 2011, 2014, 2015, 2018 seçimlerinde bu meydanlarda hep demiryolu sözleri verildi.

AK Partili siyasetçiler, milletvekilleri, belediye başkanları neredeyse her hafta demiryolu açıklaması yaptılar: “Yarın güzergâh belirleniyor, önümüzdeki ay etüt başlıyor, önümüzdeki yıl tren geliyor” dediler, ama kara tren gelmedi. Yeni bir seçim dönemi geldi, yine sahneye çıktılar, yine “güzergâh” dediler, “etüt” dediler, “gözünüz aydın, tren yakında gelecek” dediler, fakat kara tren yine gelmedi. En son tarih verdiler, işte burada dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2016’da bakın ne diyor: “Trabzon-Erzincan Demiryolu, Gazi Mustafa Kemal’in vasiyetidir, Trabzon-Erzincan Demiryolunu 2023’e kadar biz yapacağız!”

İktidar partisine mensup siyasetçiler müjde, müjde diyerek dolanıyordu! Hani nerede? Seçim bitti, sözler unutuldu. Trene değil ama uçağa, otomobile atlayıp şen şakrak Ankara’nın yolunu tuttular, verdikleri sözleri unuttular.

SÖZ VERİP TUTMAYANLARA İNAT HAREKETE GEÇTİK VE TRENİ TRABZON’A GETİRDİK!

Verdikleri bu sözleri kendilerine hem biz hem diğer muhalefet partileri defalarca hatırlattı, milletvekilleri Mecliste soru sordular, ama yine sonuç çıkmadı. Bu durumda biz daha fazla bekleyemezdik, iş başa düştü diyerek harekete geçtik ve treni Trabzon’a getirdik. Evet, bugün Trabzon’un yüz yılık hayalini gerçekleştirmenin huzur, mutluluk ve elbette ki haklı gururunu yaşıyoruz. İşte gördüğünüz gibi treni Trabzon’a getirmiş bulunuyoruz.

TRENİ TRABZON’A GETİRMEK ONLARA DEĞİL BİZE NASİP OLDU!

Biz sizlere seçim meydanlarında yapamayacağımız şeylerin sözünü vermedik! “Hele şu seçimleri bir kazanalım, trene sonra bakarız” demedik! “Yahu bu şehir halkına 2002’den bu yana her seçim döneminde demiryolu sözü veriyoruz ama bir türlü yapmıyoruz. Yahu ayıptır, günahtır, bu insanların duygularıyla oynamayalım” demediler, söz verdiler, vaat ettiler, hatta broşür bile bastırdılar. Ama treni Trabzon’a getirmek onlara değil, bize nasip oldu!

SADECE TREN Mİ, DAHA NELERİN SÖZLERİNİ VERİP TUTMADILAR, HATIRLAYALIM

Sadece demiryolu mu? Hatırlayın, Trabzon’da bir tersane yapılacaktı. O tersanede gemiler inşa edilecekti. Bu tersanede en az 5 bin kişi çalışacaktı. Hatırlayan var mı? Nerede o tersane, yapıldı da biz mi bilmiyoruz, görmüyoruz.

Hatırlayın Trabzon’a bir Güney Çevre Yolu yapılacaktı. Şehri güneyden geçecek, şehri güneye açacak, sahil bandına sıkışıp kalan şehir rahatlayacaktı! Hani nerede? Yapıldı da biz mi bilmiyoruz? Sizler biliyor musunuz? İçinizden Güney Çevre Yolunu kullanan var mı?

Daha yeni, “Yahu tren olmuyor, 20 yıldır aynı masalla insanları kandırıyoruz, başka bir şey bulmak lazım” dediler ve ne buldular? Hatırlayan var mı? Hani Beşikdüzü’nden gelecek, Sürmene’ye gidecekti? Hani nazlı nazlı sahilden süzülecekti?

Evet, hafif raylı sistem. Ağırını yapamayacaklarını anladılar hafifinin sözünü verdiler, peki nerede? Hangi çalışma yapılıyor? Bu sözü size verenler, sizden bunun için oy isteyenler çıkıp da, “Sevgili Trabzonlular biz size böyle bir söz verdik ama sözümüzü tutamadık, özür dileriz” dediler mi?

Hatırlayın, vaktiyle bir belediye başkanı hızını alamamış ve seçim meydanında ‘5 bin kişiye iş’ vaadinde bulunmuştu! Kendisini uyaranlara, “Yahu 5 bin kişiye iş dediysek, yatırımcı çekmekten bahsettik” diyerek topu taca atmıştı.

MİLLETİN PARASINI YANDAŞA, GARANTİLİ İŞLERE VERENLER, SIRA TRENE GELİNCE BAHANE ÜSTÜNE BAHANE ÜRETİYORLAR

Biz yapamayacağımız şeyin sözünü vermedik, vermeyeceğiz de. Ha diyeceksiniz ki, böyle tren mi olur? Ne yapalım, biz muhalefet partisiyiz, elimizden bu kadarı geliyor. Biz sizin alın terinizden kesilen milyarlarca liralık vergileri kullanmıyoruz, bu ülkenin insanları için harcanması gereken bütçeyi biz kullanmıyoruz. Verin yetkiyi, bugün burada maketini gördüğünüz treni ayağınıza getirelim.

Vallahi sizin paralarınızı garanti geçişlerle, garanti uçuşlarla, garanti hastalarla, kapasitesinin altında çalışan havalimanlarına, yollara, köprülere yatırmadık, hasta garantisi verilen hastanelere biz yatırmadık. Sizin paranızı kur korumalı mevduatlara yatırmadık! İşte o paraları yandaş müteahhitlere verenler, sıra Trabzon’a demiryolu yapmaya gelince, “yatırımın yüksek maliyetinden, topoğrafyadan, rantabl olmadığından” bahsediyorlar.

Tarihler üzerinden algı oluşturmayı seven bu iktidar, 2023, 2053, 2071 derken, Trabzon demiryolu da öğreniyoruz ki, 2053’e kalmış! Yani bir 30 yıl daha bize iktidar verin, demiryolunu yapalım demek istiyorlar. 2053’e kim kala, kim göre…

2023 SONRASINDA MİLLETİN İKTİDARINDA TRABZON’U TRENLE BULUŞTURACAĞIZ

Bu ekonomik kriz ortamında herkes gergin, mutsuz, bunu biliyoruz. Üzülüyoruz ama elimizden, çekilen sıkıntıları dile getirmekten, sizlerin sesi olmaktan fazla bir şey gelmiyor. Biz de sizleri böyle bir mizansen ile hem neşelendirmek, hem de tebessüm ederken düşündürmek, geçmişe bir yolculuk yaptırmak istedik.

Bizim bu maket tren, ilk yolculuğunu böylece geçmişe yaptı, bedenlerimizi değil ama düşüncelerimizi, hafızamızı geçmişe taşıdı, geçmişte verilen ve tutulmayan sözleri hatırlamamızı sağladı. 2023 sonrasında Milletin iktidarında inşallah şehrimizi, bölgemizi geleceğe taşıyacak treni sizlerle buluşturacağız.

Biz bol keseden atmıyoruz, sizin paranızla size hizmet etmekten bahsediyoruz. Para sizin paranız, biz sadece sizden alınanı size harcamayı vaat ediyoruz, küçük bir çıkar grubuna değil. İşte bizim en temel farkımız budur.

 

Anahtar Kelimeler: Saadet, Partisi, Ortahisar, İlçe, Başkanı, Burak, Turhan, ‘demiryolu’, konulu, bir, basın, açıklaması, yaptı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
211 Roma İmparatoru Septimius Severus öldü. İmparatorluk, kavgacı ve huysuzlukları ile bilinen iki oğluna kaldı: Caracalla ve Publius Septimius Geta.
1783 Amerikan İç Savaşı: İngiltere ABD ile olan düşmanlığına son verdiğini resmen ilan etti.
1789 George Washington ABD'nin ilk başkanı seçildi.
1792 George Washington ikinci dönemde yeniden ABD başkanlığına seçildi.
1794 Fransa tüm sömürgelerinde köleliği yasakladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur