Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İL BAŞKAN ADAYI KAYA: AK PARTİ DAYATMA PARTİSİ DEĞİLDİR Bartın Üniversitesi mezunu Şennur Demir, Sırbistan’da altın madalya kazandı AĞAÇLARIN ZİRVESİNDE BULUNAN ALTIN DEĞER:ÇAM FISTIĞI Bartın Üniversitesi Kampüslerinde karın yağmasıyla kartpostallık görüntüler oluştu TÜBİTAK DESTEKLEYECEK TURAN ALTUNTAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI AKÇAABAT BELEDİYESİ, “SIFIR ATIK PROJESİ” İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM DAHA ATTI. Trabzon Şehir Hastanesi ile ilgili flaş gelişme! TARIM, CEVAT KURT’A YAPILANLARI NASIL DEĞERLENDİRECEK? AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığı’ndan bir ilk daha… Bakan Karaİsmailoğlu Arafilboyluyum ! TRABZON VALİLİĞİ AÇIKLADI O KARARLAR KALDIRILDI 1 PUANI ZOR KURTARDIK Vakıf Başkanından kan bağışı kampanyası. Fol Deresi Islahı 2021 Haziran’da bitiyor. Koç “Karanlığa Mahkum Olduk” Ali Başkan Siyası Başkanları Bilgilendiridi HAYDEN KAN BAĞIŞINA MHP lideri Devlet Bahçeli Covid-19 aşısı yaptırdı İNCEDEN İNCE AYAR
Fol Deresi  Islahı 2021 Haziran’da bitiyor.
Fol Deresi Islahı 2021 Haziran’da bitiyor.
 
Ali Başkan Siyası Başkanları Bilgilendiridi
Ali Başkan Siyası Başkanları Bilgilendiridi
 
AKÇALI'DAN YENİLİKÇİ PROJE
AKÇALI'DAN YENİLİKÇİ PROJE
MOBİAD BAŞKANI ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
 

MOBİAD BAŞKANI ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

MOBİAD Başkanı Alper Bektaş önemli açıklamalarda bulundu. Trabzon’da Mobilya Sektörü ile ilgili son gelişmeleri, yurt dışı faaliyetleri ve yeni projelerini paylaşan Bektaş, çarpıcı açıklamalar yaptı.

18 Aralık 2017 Pazartesi 16:49
Yazdır

MODİAD olara Fas’a son yurt dışı gezilerini yaptıklarını belirten Bektaş  “MOBİAD olarak Ekonomi Bakanlığının desteğiyle, İhracatçılar Birliğinin öncülüğünde yürüttüğümüz proje çerçevesinde son ziyaretimizi Fas’a gerçekleştirdik. Fas’ta ticaret ataşemiz bizi karşıladı. Orada toplantı yapma imkanı bulduk 60’a yakın mobilya sektöründe faaliyet gösteren iş adamları ile ikili görüşmeler yapma imkanı bulduk.” ifadelerini kullandı.

 

 

YENİ FIRSAT FAS!

 

Bektaş “Her gittiğimiz ülkede aslında çok büyük tecrübeler elde ediyoruz. İkili iş görüşmelerini takip ettiğimizde bunlar ticarete de yansıyor.

 

Fas Afrika’nın çok önemli bir ülkesi. Ekonomik olarak da gelişim gösteren bir ülke. Ülkemizden de ciddi şekilde yatırımlar artıyor. Özellikle Gıda firmamızın 350’ye yakın orada noktası var. Bizim için önemli pazar olma yolunda ilerliyor.

 

Ticaret odasını ziyaret etme imkânı bulduk. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren mağazaları görme fırsatı bulduk. Bizim ziyaretimizde bulunamayan şuanda programı takip eden arkadaşlarımıza ben özellikle Fas’ı görmelerini orada ticaret yapılma imkanı olduğunu söylemek isterim.

 

Marakeş’e gittiğimizde orada şunu sordum: Üretim var mı? Çünkü yüzlerce otel yatırımı var turizm yatırımı var peki ya üretim.

 

Tamamen yurt dışı odaklı, biraz Fransız himayesinde kalmış ve üretim yok. Bizim girişimci esnafımız mutlaka ihracat yapabilir, ürün satabilir ama üretim yapma imkanı orada var. Kendileri açısından fırsat olabilir” dedi.

 

 

Burada önemli olanın marka oluşturmak olduğunu kaydeden Bektaş, “Önemli olan marka.. Bunu nerede ürettiğiniz çok önemli değil. Biz de Türkiye’de her hangi bir firmaya ürünü ürettirebiliriz ama önemli olan marka oluşturmak” diye konuştu.

 

 

DESTEK BAKANLIKTAN

 

Gerçekleştirilen yurt dışı faaliyetleri için Ekonomi Bakanlığı’nın büyük destekleri olduğuna dikkat çeken Bektaş, “Ekonomi bakanlığı bu destekleri veriyor. Özellikle yurt dışına yönelik çok ciddi destekler veriyor. Yurt dışında mağaza açmaya yönelik 100-120 bin dolarlık yıllık destek var.

Türk Ticaret Merkezleri diye yeni bir girişim var. Orada 10 firma bir araya geldiğinde 2 milyon 350 bin dolara yakın yıllık destek var. İhracat ile ilgili birisi bir iş yapmak istiyorsa, yurt dışında mağaza açmak istiyorsa devlet önümüzü açmış durumda. Biz de kendimizi eleştiriyoruz bu anlamda. Biz devlet bu kadar ciddi destekler veriyor biz niye bundan faydalanamıyoruz. Bu bizim özeleştiri yapmamız gereken durum…” ifadelerini kullandı.

 

 

İŞ-KUR’A ÖNEMLİ GÖREV!

 

Şehirdeki  işsizlik ve vasıflı eleman ile  ilgili de açıklamalarda bulunan Bektaş, İş-Kur’un bu noktada büyük görev üstlendiğine dikkat çekti. Bektaş, “İş-kur çok önemli. Personel bulma noktasında bize daha çok yerelde insanlar lazım. Biz de bunu İş-kur ile bulma imkanı sağlıyoruz. Firmamız bünyesinde birkaç kişi iş kur programlarında istihdam ediliyor. En azından bir süre arkadaşı deneme fırsatı buluyoruz.

Bu yeni aldığınız kişinin verimliliğini deneme fırsatı bulmanıza büyük destek sağlıyor. Nitelikli personel bulmada ki sıkıntımız devam ediyor. Bugün kendi  firmamız için kaç kişi arıyorsun dersen Ardeşen’de açacak olduğumuz mağaza var. Orada 3-4 kişi, Trabzon’da turizm yatırımımız oldu. 3-4 kişi. 10’a yakın personel arıyorum ama nitelikli personel arıyorum. Zaman içerisinde inşallah olur…” dedi.

 

 

MOBİLYA KENT PROJESİNDE SON DURUM

 

Trabzon’da bir çok kişinin merak ettiği Mobilya Kent Projesi ile ilgili son verileri de açıklayan Bektaş, “Çok önemsiyoruz. Bizim için çok önemli. Şehrimiz için sektörümüz için çok önemli. Bugünlerde proje çalışmalarımız devam ediyor. Zamana ihtiyacımız var ama 5’e yakın proje firmasıyla görüştük. Çok önemli eserlere imza atmış isimler…

Arkadaşlarımızla sürekli istişare ettiğimizde yalnızca mobilya mağazalarının dizildiği AVM olsun istemiyoruz. Sosyal donatı alanları kuvvetli yapı olsun..Şehirde yaşıyoruz. Akşamları sosyal anlamda ne yapalım diye kendimize soruyoruz. Bu ihtiyaçları giderecek argümanları geliştirmemiz lazım. İnsanlar orada ne yapabilirsek daha fazla vakit geçirir. Daha 1 ay oldu projeyi imza altına alalı. Hayallerimiz çok yüksek. Toplumun da ihtiyaçlarını içinde yaşayan birisi olarak biliyoruz. İnşallah o ihtiyaçlara yönelik güzel şeyler yapmak arzusundayız.  Toplumun her kesiminden hem siyasetin hem bürokrasi anlamında önemli destek gördük. Görmeye devam ediyoruz. Bunun karşılığında bizde bunun altında kalmadan gerçekten doğru işe imza atmalıyız. Tüm Trabzon olarak inşallah bunu başaracağız” dedi.

 

TRABZON’UN TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN…

 

Şehrin Turizm açısından geleceği ile ilgili de konuşan Bektaş, “Benim için tam turizmci dersek yanlış olur. Esnaf gözüyle bakarak değerlendirelim. Turizm deyince insanlar buraya eğlenmeye, huzur bulmaya, çocuklarıyla geliyorlar belki, onların da vakit geçirebilecekleri alanların daha fazla olanını istiyor. Botanik Park, Akvaryum Projesi gibi sosyal alanlar artarsa şehirde ki turizm daha iyi noktalara gideceğini düşünüyorum.

Gerileme olmaması için bu ivmenin devam etmesi için sosyal alanların fazlalaşması lazım. Öyle de olacağını düşünüyorum. İş sizi bir yere taşıyor, turizm sizi bir yere taşıyor. 5 yıl önce ki otel sayısı, oda sayısı ile şimdi ki bir değil.

Sosyal alanlarla ilgili yatırım yapmak isteyen esnafların sayısı artacaktır. Hepimizin sorumluluğu var burada bizim de o sorumluluğa göre hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 

TTSO SEÇİMLERİ

 

Trabzon Ticaret Sanayi Odası’nın (TTSO) ertelenen seçimleri ile ilgili konuşan Bektaş, şöyle konuştu: “Seçim ertelemesi konusunda yorum yapmak istemiyorum. Devletimizin kararı. Bir süreç yaşanacak. Onu bekleyeceğiz. TTSO önemli. Şehrin gelişimi noktasında önemli katkılara imza atıyor. Seçimi TTSO seçimini kişiselleştirmek çok önemli değil. Birkaç kez konuşma fırsatı mecliste yakaladım. Konuşmalarımda şunu ifade etmemiz lazım. Neticede birlik olmamız lazım. Bu şehirde ki olumsuzluk ticari olarak da her yönden olumsuz yansıyabilir. O anlamda başkanın kim olduğu, yönetimin kim olduğu çok önemli değil. Kim kazanırsa kazansın bizler onun arkasında olmalı, ona destek olmalı sağlayacağımız katkı varsa da biz o yönetimde veya başkan olsak da olmasak da hep birlikte destek olmamız gerekiyor.

Ben genel olarak bundan rahatsızlık duyuyorum. Ben değil biz demeliyiz. Önce ülkem, sonra şehrim diyerek hareket etmeliyiz.

Neticede gidecek başka yerimiz var mı? Yok.. Şehrimizi seviyoruz. Bizlerin bir yerde olması gerekmiyor bu sorumluluğu almak için. Hiçbir görev almamış olabilirsiniz ama bu şehre karşı sorumluluğumuz var. Sürekli gayret içinde olmalıyız. Ne yaparsak kendimize yaparız”

 

YURT DIŞINDA ŞOVRUM AÇILACAK

 

MOBİAD üyeleri ile birlikte yurt dışında şovrum tarzında bir mağaza açacaklarını da ifade eden Bektaş, “Yırt dışı seyahatleri yaptık. Biz arkadaşlarla yapı market veya mobilya sektörünü daha çok içine alacak şekilde mağazalaşma fikrimiz var. İnşallah bir örneğini çok kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Arayış içindeyiz Avrupa mı olur, Afrika mı olur? Kesinlikle bunu yapacağız. Yurt dışı noktası açacağız. Ofis değil şovrum şeklinde. Devamında başarılı olursa diğer ülkelere bunu yayacağız. Arkadaşlara şunu söylüyorum. Herkesin fuar şeklinde standı olabilir, bunu şekillendirince ve bu kapıyı aralayınca eminiz ki birçok sektörün de bu anlamda önünü açmış olacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler: MOBİAD, Başkanı, Alper, Bektaş, önemli, açıklamalarda, bulundu, Trabzon’da, Mobilya, Sektörü, ile, ilgili, son, gelişmeleri, yurt, dışı, faaliyetleri, ve, yeni, projelerini, paylaşan, Bektaş, çarpıcı, açıklamalar, yaptı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1539 Küba, İspanya'nın sömürgesi oldu.
1897 İsviçreli Matthias Zurbriggen, Aconcagua zirvesine tırmanan ilk kişi oldu.
1900 Giacomo Puccini'nin Tosca operası Roma'da ilk kez icra edildi.
1907 Jamaika'da deprem: 1000'den fazla kiş öldü.
1920 Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını kutladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur