Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Elektrik Fiyatlarına Zam ÖNDER ÖZTÜRK'TEN SUÇ DUYURUSU BİR TEK ALLAH’IN İŞİNE KARIŞMAZ! Trabzon'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanacak TÜRSAB Doğu Karadeniz heyeti Bayburt'ta Arsin Kurucu İlçe Başkanı Gökhan AYDIN Oldu Ortahisar, BM göreve davet etti. Vekil Ayvazoğlu’ndan TEKNOFEST hamleleri Bartın Üniversitesi personeline “Başarı Belgesi” verildi Başkan Altıntepe Yatırımları İnceledi DÜZKÖY’ÜN SESİNE KULAK VERİN Önder Öztürk Taş Çalan Müteahhit Kamyonunun Önünü Kesti AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı Trabzon İHH'dan Eğitime Dev Destek Akçaabat Belediyesi Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor Trabzon Milletvekilinden dikkat çeken TEKNOFEST açıklaması Saadet Partisi Trabzon İl Kongresi Yapıldı. Baş:Bağımsız Türkiye meşalesi asla sönmeyecek Vakf Başkanı Yaşar Erbaşaran Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti! Mustafa Canlı toprağa verildi
Bartın Üniversitesi personeline “Başarı Belgesi” verildi
Bartın Üniversitesi personeline “Başarı Belgesi” verildi
 
Başkan Altıntepe Yatırımları İnceledi
Başkan Altıntepe Yatırımları İnceledi
 
Vakf Başkanı Yaşar Erbaşaran Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti!
Vakf Başkanı Yaşar Erbaşaran Vatandaşları Duyarlı Olmaya Davet Etti!
Kandil’le aynı dili konuşuyor
 

Kandil’le aynı dili konuşuyor

Soylu, SİHA’ların vurduğu teröristlerle ilgili CHP’li milletvekili Tanrıkulu’na yüklendi

11 Eylül 2017 Pazartesi 00:54
Yazdır

SİHA’ların teröristin kol saatine kadar önemli ayrıntıları görebildiğini kaydeden Soylu, “O teröristler pikniğe değil, Mehmetçiğe pusu kurmak için oraya gittiler.” dedi AK Parti, Trabzon ilçelerinde 6. olağan kongrelerine Vakfıkebir ve Beşikdüzü ile devam etti. Vakfıkebir'de Enver İskenderoğlu, Beşikdüzü'nde Harun Demirci yeniden ilçe başkanı seçildi. Kongrelere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MKYK Üyesi İsa Sinan Göktaş, Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Şalpazarı'nın MHP'li Belediye Başkanı Refik Kurukız, ilçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları il ve ilçe başkanları, partililerle çok sayıda vatandaş katıldı. Vakfıkebir Altınköşk Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrede Divan Başkanlığını Trabzon İl Koordinatörü Polat Türkmen yaptı. Kongrede açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Enver İskenderoğlu, “Girdiğimiz bütün seçimlerden oyumuzu artırarak çıktık. Birçok yatırıma imza attık. Hastaneden öğrenci yurduna, gençlik merkezinden tarım ilçe müdürlüğü binasına kadar birçok yatırıma imza attık. 2014 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde uzun süre bağımsız olarak yönetilen belediyemizi AK Belediyeciliğe kattık. Önümüzdeki süreçte aynı hızla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Söz verdiğimiz yatırımların takipçisi olacağız.” dedi.

REVİ: HİÇBİR DAVA ARKADAŞIMIZI KÜSTÜRMEYECEĞİZ

Kongrede selamlama konuşması yapan İl Başkanı Haydar Revi ise “Göreve geldiğimiz günden beri teşkilatımızın her bir kademesi ile uyum ve sinerji oluşturarak milletimize hizmet etme noktasında çalışmalarımız oldu. Yeni atılım döneminde bayrağı başka bir isme devredecek veya bayrağı daha ileri taşıyacak başkan ve yönetimlerimize Allah kolaylık versin. Kongrelerde birlikte göreve gelecek olan kadrolarımız 2019 yılındaki seçimlere kadar hazırlıkları yürütecektir. Hiçbir dava arkadaşımızı küstürmeyeceğiz. 18 ilçemizin her biri bizim için önemli olmakla birlikte her birinde AK Partimizin rekor oy almak için gayret içinde olacağız.” diye konuştu.

BALTA: GERÇEKLERİ TARİH, TARİHİ DE TRABZON’UN EVLADI YAZAR

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Vakfıkebir, Büyükliman 2019’a hazırım diyor. Bu salon bunu gösteriyor. Trabzon olarak, başta bu geminin kaptanı Sayın Bakan’ımız Süleyman Soylu ile birlikte birlik ve beraberlik içinde çalışarak bütün vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bizim dünya lideri genel başkanımız var. O her zaman bütün ilçelerin arkasında oldu, bundan sonra da en büyük gücümüz, kuvvetimiz Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Başbakan’ımız, bakanlarımız arkamızda. Gerçekleri tarih, tarihi de Trabzon’un evladı yazar. Bu tarihi de yazan Sayın İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu arkamızda. Hiç kimse kuşkulanmasın. Yapılacak yatırımlarla alakalı, kentsel dönüşümlerle alakalı kuşkunuz olmasın. Sabırlı olmanız lazım, bunları bir bir yerine getireceğiz.” dedi.

SOYLU'DAN VAKFIKEBİR'E TEŞEKKÜR

Kongrede partililere hitaben bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vakfıkebir’e çok teşekkür etmek istiyorum. Bu kongreler birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, geçmişi muhasebenin, bir taraftan da geleceği tekrar tekerrür etmenin, yine bu kongreler önümüzdeki hedeflere yönelik bir yumruk hâlinde bir araya gelmenin en önemli zaman dilimidir. 15 yıldır bu çatı altında bu ülkeye hizmet eden bu anlayışın önünde saygıyla eğiliyorum. Özellikle Vakfıkebir tekilamıza çok teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

VAKFIKEBİR’DE HEDEF YÜZDE 70

Bakan Soylu, “Biz AK Partiliyiz, doğru. Hizmet için gayret gösteriyoruz bu da doğru. Ama gördüğüm bir şey var bunu da ayrıca takdir etmek istiyorum. Vakfıkebir’in her noktasına hizmet götürmek için gösterilen gayret, partili ve partisiz herkesin takdirini kazandı. Vakfıkebir’de ilk seçimlerde yüzde 70’lerin üzerine hep beraber çıkmalıyız. Hedefimiz budur.  7 Haziran seçimlerinde milletvekilliği sayısı düşmeyen ender illerden biriyiz. Çok çalıştık, çok gayret gösterdik. 4 milletvekiliydik. 5’inci milletvekilini nasıl alırız, nasıl gerçekleştiririz diye insanüstü çabayla kampanyaya hazırlandık. Buna rağmen bütün ilçelerimiz herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Son dakikaya, son saniyeye kadar bir tek oyu nasıl aldığımızı, o telefonlarda dakikalarca dil döktüğümüzü, hizmet götüreceğimizi, kimseyi ayırt etmeyeceğimizi söylediğimiz günleri hatırlıyoruz. Allah’a şükür 1 Kasım’da 5 milletvekili çıkardık. Bende Trabzon’a arkadaşlarımla beraber bu muhakemeyi sağlamak için çok gelemedim. Bende de kabahat var. Gittiğimiz yerler neresiydi? Güneydoğu… İstanbul’da 26 tane miting yaptık. Güneydoğu’da gitmediğimiz yer kalmadı. Buradan yüzde 70 bekliyorduk. Aldığımız oy bu bantta aldığımız en yüksek oylardan biri ve göğsümüzü kabarttı.  Herkese gideceğiz. İş başka noktaya geldi. Her kongrenin bir stratejisi ve yönü vardır. Bu kongrelerin bir tek stratejisi var. 16 Nisan 2016 tarihinde Türkiye çok büyük değişime imza attı. Bu değişim hep birlikte sıkıntı çektiğimiz, bürokrasinin çarkları arasında ezildiğimiz, vesayet sistemi ile birlikte bizi 2 adım geri getirdikleri, adını demokrasi koydukları bir sistemden tamamen halkın kendi iradesiyle ülkenin patronu millettir denilen sisteme adım attığımızı göstereceğiz. 2019’a 2 yıl var. 2 yıl yeniden hep beraber aynı heyecanı ortaya koyabileceğimiz, birliği ve bütünlüğü ortaya koyabileceğimiz, 15 yılda yaptıklarımızın kat be kat fazlasını yapabileceğimiz iddialarımızı yeniden bu 2 yıl içinde şekillendirip milletimizle beraber bu adımları gerçekleştirmeliyiz.  Biz ne zaman milletimize gittiysek milletimiz bize sırtını dönmedi.” ifadelerini kullandı. Soylu, siyasi hareketin bir tek gücü bulunduğuna işaret ederek, bu gücün de 50 gramlık oy pusulası olduğunu dile getirdi. Partililere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın selamını ileten Soylu, siyasetin zor bir iş olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın büyük fedakârlıkla ülkeyi bu noktalara getirdiğini kaydetti. Soylu, "Bu yolda yürümek kolay değildir. Allah kendilerinden razı olsun." diye konuştu.

TERÖRÜ DE BİTİRECEĞİZ DİYORUZ, BİTİRİYORUZ

Terörle mücadele çalışmalarına değinen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Terörü de bitireceğiz diyoruz, bitiriyoruz. Evlatlarımız her gün dağın tepesindeler. PKK'sı, KCK'sı, FETÖ'sü, DEAŞ'ı, DHKP-C'si, bizim çocuklarımız gece gündüz demeden bunlara nefes aldırmıyorlar. Dağdaki operasyonlardaki çocuklarımız, evlatlarımız, bunları kovalarken masa başındaki mühendis evlatlarımız da tezgâhının başındaki işçimiz, ustabaşımız, tornacımız da bu mücadele için yerli malı kendi üretimimiz olan silahları ve teknik elemanları üretiyor. Türkiye üretiyor, millî insansız hava aracını üretiyor, Altay tankını üretiyor, Atak helikopterlerini üretiyor. Hiç düşündünüz mü neden Türkiye düne kadar bir tane terör örgütü ile uğraşıyordu da şimdi 4 tanesi ile beraber uğraşabilme kabiliyetine sahip? 15 Temmuz'da şunu yaptılar: 'Biz bu darbeyi yaparız.', gerçekleştiremediler, üstesinden gelemediler ve darbeyi destekleyenler, darbenin Türkiye'de başarılı olmasını isteyenler, 'Başaramadık ama şimdi Türkiye'nin istikrarı üzerinden nasıl zarar verebiliriz?' diye bir hesap içerisinde oldular. Bunun için ellerinden gelen gayreti ortaya koydular.

" BİZİM YERLİ ÜRETİM İNSANSIZ HAVA ARAÇLARIMIZDAN RAHATSIZLAR

Son günlerde yine garip bir iş birliğini daha gördüklerini belirten Soylu, şunları kaydetti: "Bizim yerli üretim insansız hava araçlarımızdan rahatsızlar. Tabii talimat verdi Kandil'deki abileri, 'Ne yapın edin, şunları başımızdan çekin.' Hareket edemiyorlar. Teröristler dağlarda bir taraftan bir tarafa gidemiyorlar. Şehirlerde köylere yönelik baskılar ortaya koyamıyorlar, teker teker takip ediyoruz. Burada söylemek istiyorum, İçişleri Bakanı olduğumuz gün insansız hava araçları ve insanlı keşif uçakları konusunda havada kaldığımız saat ayda 20 saatti. Özel iç güvenlikte şu anda ne kadar biliyor musunuz? Nasıl polis devriyelerimiz var, nasıl jandarma devriyelerimiz var, şimdi daha işin başındayız hem de yerli İHA'larımızla, millî İHA'larımızla beraber. İsrail'den de almıyoruz. Amerikan çürük predatorleri de almıyoruz, kendi insansız hava araçlarımızı yapıyoruz, 2 bin 600 saat ayda havadayız, daha işin başındayız." Soylu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA'ların (silahlı insansız hava aracı) sivilleri vurduğu iddiasına da değindi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Tanrıkulu'nu eleştiren Soylu, "O milletvekiline ve sesi çıkmayan, sus pus duran Kılıçdaroğlu'na söylüyorum: Bizim insansız hava araçlarımıza kabahat buluyorsunuz değil mi? Niye? Biz üretiyoruz çünkü. Ama İsrail'den aldığımız zaman sesinizi çıkarmıyorsunuz." diye konuştu. Soylu, 15 günde Amerika'nın 2 insansız hava aracının düştüğünü belirterek, "Birisi Şanlıurfa'da hem de meskûn mahale, birisi de Adana'da. Ey CHP'nin aklı başından gitmiş, Kandil'in esiri olmuş milletvekili, buradan sana sesleniyorum: Bu ülkede senin en ufak bir millî çizgin, millî damarın varsa sesini çıkarmalıydın. 'Niye düşüyor?' diye. Talimat aldığın ağabeylerinden korkuyorsun. Korkuyorsun değil mi? Kandil'deki iş ortaklarından korkuyorsun. Korkuyorsun değil mi? Seni siyasete sokanlar sana böyle talimat verdi: 'Türkiye'de millî bir şey olmasın, üretilmesin, bu memleket ayakta kalmasın senin görevin budur' diye. Yazıklar olsun." dedi. Millî İHA'sını en iyi üreten ve en yüksek teknolojide kullanan iki ülkeden birinin Türkiye olduğunu dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buna dayanamıyorlar. Biz insansız hava araçlarımızla yapmış olduğumuz hiçbir operasyonda şehit de vermedik Allah'a şükür, herhangi bir yaralı da vermedik. Bütün dertleri, sıkıntıları budur, 'Türkler bunu nasıl yapabildiler, nasıl gerçekleştirebildiler?' Bunun arkasında koskoca bir teknoloji var. Sadece İHA'lar uçmuyor, ne kadar bu konuda pilot yetiştirdik biliyor musunuz? Bütün dünya hayranlıkla 'Siz bunları nasıl gerçekleştiriyorsunuz?' diye bakıyorlar. Arkasında teknisyenlerimiz, pırıl pırıl evlatlarımız var. Öyle kolay iş değil. Jandarmanın kendi, Genelkurmayın kendi izleme merkezi var, hep beraber oturuyoruz neredeyse bir olayı tahlil edebilmek için saatlerce. Bir teröristin kol saatinin hangi marka olduğunu bile görebilecek bir kabiliyete sahibiz ama onlara göre, Türkiye böyle güçlü olmamalı, zayıf olmalı. 'Zaten bir lideri var ondan kurtulamıyoruz.' diyenler, bir de o liderin öncülüğünde teknolojinin yüksekliği ile beraber 'Türkiye'yi nasıl engelleyebileceğiz?' telaşı içerisine düşmüşler.

" NE PİKNİĞİ, HANGİ PİKNİK!..

Soylu, ülkenin terörle mücadelesini, 'İnsan hakları ihlali var.' diye zan altında bırakmaya çalışmanın siyasetle ilgisi bulunmadığına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Güya piknik yapan insanları vurmuşuz. Ne pikniği? Hangi piknik? Evvelsi akşam iki tanesi daha tutuklandı, dün ismini de verdim Musa Tarhan. Adamın ifadesi açık, teröristin ifadesi açık. Özel harekât polisimiz Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ı şehit eden teröristlerle oturmuş yeni bir terör pazarlığı yapıyorlar. Bir ağacın altında yapıyorlar bunu ve biz bunları takip ediyoruz insansız hava araçlarımızla gereğini de yerine getiriyoruz. Bütün teröristleri orada bir şekilde imha ediyoruz. Kendisi de ifadesinde söylüyor, 'Biz şununla bununla beraberdik ve şu işi yapıyoruz.' Hepsinin sicili kabarık zaten. Teröristlere sahip çıkıyorlar. Nerede sivil vatandaş, hangi sivil vatandaştan bahsediyorsunuz? Polisleri şehit eden teröristlerle hangi sivil vatandaş oturup neyi konuşur? Arkadaş çok açık ve nettir, su testisi su yolunda kırılır, iki iki daha dört, bu kadar basit. Kimse kusura bakmasın, biz saf değiliz.

" TEZGÂH HİÇ BİTMİYOR

Güvenlik güçlerinin terörle mücadeleye yeni başlamadığını dile getiren Soylu, konuşması öncesinde 2 teröristin daha etkisiz hâle getirildiği bilgisini aldığını söyledi. Soylu, kimin ne olduğunu, kimin kiminle iş tuttuğunu çok iyi bildiklerini belirterek, şu değerlendirmede bulundu: "Hiç tezgâh bitmiyor. Kandil konuşuyor CHP'den bir milletvekili topa giriyor, HDP'liler topa giriyor. Ardından Avrupasız olur mu bu iş, hemen BBC topa giriyor çünkü onun uluslararası arenaya bir şekilde yansıtılması lazım. Neden? Bir, savunma sanayimizin yerli olmasından ödleri kopuyor ve bunun millet iradesiyle gelişmesinden çıldırıyorlar. Güneydoğu'da ATAK'larımızın süzülüşlerini bir görseniz. Operasyonlarda, 'Hemen ATAK'ları çağırın' dediğimizde onların nasıl heyecanla gittiklerini görseniz. Bunlar milletin eserleri." Soylu, talimatların nereden geldiğini çok iyi bildiklerini vurgulayarak, "Ortada sivil ölümü filan yoktur, tek bir kişinin bile canına halel gelmemiştir. Benim işim gücüm Güneydoğu'da. Her zaman orada vatandaşımızla beraberiz. Vatandaşlarımız rahatladı. Ey CHP'li milletvekilleri sizlere sesleniyorum: Aklınızı Ankara'dan çıkartın, aklınızı o sol soslu siyaset yaptığınız alanlardan bir çıkartın Güneydoğu'da Hakkâri’ye, Muş'a, Ağrı'ya, Yüksekova'ya, Şırnak'a, Batman'a, Siirt'e, Bitlis'e gidin de vatandaş PKK'dan nasıl kurtuldu onun bayramını yaptığını görün bakalım." dedi. KUKUMAV KUŞLARI GİBİ PKK'nın sözde partisinin bölgede tabanını kaybetmesi dolayısıyla Kandil'in milletvekillerine eylem yapma talimatı verdiğini belirten Soylu, Diyarbakır'da, İstanbul'da, İzmir'de ve Van'da eylemler yapıldığını söyledi. Soylu, eylemlere kimsenin katılmadığını ifade ederek, "Kukumav kuşları gibi. İstanbul'da sadece bu milletten nefret eden ve kendisini üst tabakanın insanı olarak nitelendiren o entel dantellerin dışında hiç kimse bu PKK'nın sözcüsü olan milletvekillerinin yanına gitmedi, yalnız kaldılar. Hani ne oldu, artistik yapıyordunuz, millete afra tafra yapıyordunuz, tehdit ediyordunuz, insanların evine, işine gücüne gidip 'Buranın sahibi biziz' diyordunuz." diye konuştu.  Operasyonlara hiç ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Soylu, 20 Kasım'a kadar teröristlerin iflahını keseceklerini belirtti. Soylu, kışın da bir saniye bile durmadan mücadeleye devam edeceklerini dile getirerek, güvenlik güçlerinin büyük heyecan içerisinde olduğuna dikkati çekti. "Ey Kato Dağı... Ne oldu Kato Dağı'na?" ifadesini kullanan Soylu, şöyle devam etti: "Hani yüzlerce mağaranız vardı? Evlatlarımız orada ay yıldızlı bayrağımızı dikmişler, 'Burası bizim yerimizdir, yuvamızdır, ovamızdır.’ diyorlar. Bunların derdi bu kayıplar falan değil. Madem senin derdin sivil can kayıplarıydı, geçtiğimiz ağustos ayında üç gün içerisinde iki tane Amerikan predator insansız hava aracı sivil yerleşim yerlerinin üzerine düştü, ağzını açtın mı, tek kelime ettin mi? Bize geldi mi yeri göğü inletiyorsun, her türlü iftirayı, her türlü karalamayı, her türlü saptırmayı ortaya koyuyorsun ama Amerikan İHA'larına tek bir laf edemiyorsun. Sen nasıl bir milletvekilisin ve kimin milletvekilisin? Niçin tek kelime edemedin, 'Ya bir okulun üzerine düşseydi.' demedin. Sen avukat mısın, milletvekili misin? Avukatsan kimin avukatısın, milletvekiliysen kimin milletvekilisin? Bu milletin bunu bilmeye hakkı var.

" BU BİR SİYASET DEĞİLDİR, BU RESMEN SEÇMENİ ALDATMAK, RESMEN MİLLETİ ALDATMAKTIR

Soylu, konuşmasında şu değerlendirmede bulundu: "Niye İstanbul'dan milletvekili adayı oldun? Diyarbakır'dan milletvekili adayı olsaydın CHP'den. O kadar delikanlısın ya. Hadi git Diyarbakır'a... Çünkü orada kimleri dolandırdığını, kimlerin ocaklarına incir ağacı diktiğini bütün Diyarbakırlılar biliyor senin. Biz senin cemaziyelevvelini de biliyoruz ama haklarını savunmaya gelince operasyonda ölen teröristlerin haklarını savunuyorsun değil mi? Bu bir siyaset değildir, bu resmen seçmeni aldatmak, resmen milleti aldatmaktır. Kars Çemçe Madur'da bizim evlatlar gene bir teröristi hakladı. Tesadüf bu ya kim çıkar teröristlerden birisi? Kılıçdaroğlu'na Artvin'de yol üzerinde taciz yapan teröristlerden birisi çıkar. Peki, bu teröristler orada nasıl keşfedildi? İnsansız hava araçlarıyla beraber. Cenab-ı Allah'ın tokadı işte. Bunu da anlayın ya bunu da anlayın bari Cenâb-ı Allah'ın tokadı.

" BEŞİKDÜZܒNDE HARUN DEMİRCİ YENİDEN İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

Bakan Soylu, Vakfıkebir İlçe Kongresi’nin ardından Beşikdüzü İlçe Kongresi’ne geçti. Spor salonunda gerçekleştirilen kongrede divan başkanlığını Trabzon İl Koordinatörü Polat Türkmen yaptı. Kongrede açılış konuşmasını İlçe Başkanı Harun Demirci yaptı. Demirci, "Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını Beşikdüzü ilçemize kazandırdık. Bundan sonra da hem partimize hem de ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar partimize hizmet eden herkesten Allah razı olsun." diye konuştu. Milletvekili Salih Cora ise "AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar çok önemli hizmetler yapmıştır. AK Parti esasında Türkiye'nin görmüş olduğu en güzel rüyadır. 2019 seçimleri hepimiz için önemlidir. 2019 seçimlerine çok iyi hazırlanmalıyız. İnşallah 2019 seçimlerinde de sandıkları patlatacağız. Kongrelerimizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

BAKAN SOYLU'DAN BEŞİKDÜZÜ ELEŞTİRİLERİNE CEVAP

Beşikdüzü’nde selden sonra yolların hâlâ çukur olduğu eleştirilerine yanıt veren Bakan Soylu, “Beşikdüzü’nde bir afet geçirdik. Elimizden geleni yaptık. Gücümüzün yettiğini yapmaya çalıştık. Bu afete bir daha düşmemek için bütün yatırımları devreye aldık. Geçmiş dönemlerde başımıza gelen meselelerin bir daha başımıza gelmemesi için gerekli bütün tedbirler alınmakta. Geçen gün muhalefet partisi milletvekili çıkıyor diyor ki Beşikdüzü’nün merkezinde yollarda çukurlar, bakımsızlıklar ve bu yollarda gezilemeyecek bir hal olur mu diyor. E mübarek bir sor Allah aşkına. Siyaset böyle mi yapılır? Alt yapısı yapılıyor. Alt yapısı yapılırken ben üzerine asfalt mı koyacağım? Biz ne işimizi yarım bırakırız ne de dostlar alışverişte görsün diye yaparız. Çok üzüldüm, çok yanlış buldum. Evet, eleştirilmeyecek miyiz başımızın üstüne. Sor bakalım. Ama haksızlık yapmayın.  Ayıp ya…  Sayın Cumhurbaşkanı’mız gelecek, ilçe başkanımız, belediye başkanımız dedi ki: Biz bu yollarda çalışma yapıyoruz. Acaba caminin öbür tarafında mı? Biz çalışıyoruz alt yapısını tamamlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mız gördüğünde şimdi alt yapısı ile üst yapısı ile girdiler. Gelin burada yapalım. Biz bir şeyi saklamıyoruz ki… Tabii hayatın boyunca hizmet yapmazsan, hizmetin ne olduğunu bilmezsin.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi ve mevcut ilçe başkanı Harun Demirci yeniden ilçe başkanı seçildi. Harun Demirci başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Adem Terzi, Ahmet Gören, Ali Balat, Ali Osman Çoban, Coşkun Kara, Filiz Güdü, Gökhan Kudal, Hanife Güdü, Hayati Kalaycı, Hüseyin Köse, Muhammet Aydın, Nusret Dilli, Taner Karaoğlu, Yılmaz Al. Hasan BAHADIR


Günebakış

Anahtar Kelimeler: , Soylu, SİHA’ların, vurduğu, teröristlerle, ilgili, CHP’li, milletvekili, Tanrıkulu’na, yüklendi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1517 Oruç Reis, Cezayir zaferini elde etti.
1520 Kanuni Sultan Süleyman tahta çıktı.
1888 Karındeşen Jack üçüncü kurbanı olan Elizabeth Stride'ı öldürdü.
1888 Karındeşen Jack dördüncü kurbanı olan Catherine Eddowes'u öldürerek aynı gün iki kişiyi öldürmüş oldu.
1930 İlk sivil tayyarecilerimizden Vecihi Bey, kendi yaptığı tayyaresiyle Göztepe'den Yeşilköy'e uçtu. Vecihi Bey, Anadolu halkına ilk uçak gezilerini yapma olanağı da sağlamıştı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur