Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
DOKAP Başkanı Gültekin ile projeler görüşüldü NURULLAH GENÇ AKÇAABAT’TA KONFERANS VERDİ TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI AYVAZ'DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET BÜYÜKŞEHİR YASASI ve TARIMSAL ÜRETİM ANALİZ RAPORU AK PARTİ’DEN BELEDİYE MECLİSİNE KAÇ ADAY MÜRACAAT ETTİ. "AKÇAABAT İLÇESİNDE 2023 YILI KİVİ HASADI BAŞLADI " Makine Mühendisleri Odası Başkan adayı Ufuk Bulut TTSO’yu ziyaret etti TİSKİ GENEL KURULU BAŞLADI AYVAZ'DAN CEMİL BAŞKAN'A ZİYARET AKÇAABAT’TA KARATE ŞAMPİYONASI YAPILDI Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı Valilik açıkladı,sürücüler için flaş duyuru! CHP'nin Ortahisar Adayı Ahmet Kaya! MHP’den Trabzon Üniversitesine Ziyaret DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı Ortahisar Belediyesi’nin spor kulüpleri zirveyi zorluyor! AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 137. YILI KUTLANDI Efsane Başkan Kazım Kolot Anıldı BARÜ, Halk Dansları ve Halk Müziği Şenliğine ev sahipliği yaptı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
 
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
 
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
Genç, muhtarlarla buluştu
 

Genç, muhtarlarla buluştu

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar muhtarlarıyla 30. İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

25 Mayıs 2023 Perşembe 10:54
Yazdır

Çok sayıda muhtarın eşleriyle katıldığı toplantıda 2023 yılında mahallelere yapılacak proje ve hizmetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Ortahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Adil Alemdağ ile çok sayıda muhtar katıldı.

MUHTAR EŞLERİNİN DE KATILDIĞI İLK TOPLANTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk, Trabzon’da ilk defa muhtarların eşlerinin de katıldığı bir toplantının düzenlendiğine vurgu yaparak, “Sayın Başkanıma bu inceliğinden dolayı, bu nazik davetinden dolayı ben çok teşekkür ediyorum. Trabzon’da bu bir ilk. Bundan önce böyle bir toplantı yapılmamıştı. Bize de yol gösterdi, demek ki, bizim de eşli bir programlar yapmamız gerekiyor. Çünkü eşlerimiz bizlerin baş tacı. Çünkü millete hizmet ederken onlar bizim yerimize aile reisliği yapıyor, bütün fedakârlıkları yapıyorlar. Hepinize minnettarım.” dedi.

“BİRİLERİNE YARANMAK İÇİN GÖREV YAPMIYORUZ”

Trabzon’da ve bütün Türkiye genelinde muhtarların bütün isteklerinin karşılandığına dikkati çeken Aktürk, “Eskiden Trabzon’da duraklara ESO yazardı. Elektrik, su ve otobüs… ESO kalktı. Şimdi bir şey kaldı. Bunu da Ahmet Başkanımız kaldırdı. Ve başkalarına da inşallah örnek olacak. Trabzon’da muhtarlara karşı egoyu da Ahmet Başkan kaldırdı. Trabzon’da muhtarlara karşı egoyu Ahmet Başkan kaldırdı ve örnek oldu. Bu egoyu kaldırmalarına birilerinin de yardımcı olacağız. Bugün kimseyi memnun edemiyoruz. Seçilen bir vekilimize söyledim. Ne bir kimseyi memnun edebiliyoruz, ne de camiyi. Ama biz hiçbirine yaranmak için görev yapmayacağız. Bizi milletimiz, şerefimizle, haysiyetimizle hizmet etmek için seçiyor. Ve biz devletimizin yolundan giderek onurlu bir şekilde milletimize hizmet edeceğiz. 2014’ten beri Türkiye genelinde muhtar camiası olarak ne istemişsek sağlanmıştır, verilmiştir. Trabzon’da ne istemişsek verildi.” diye konuştu.

“MUHTARLAR OLMASA OLMAZ”

Muhtarların üstlendikleri görev ve sorumlulukların pandemide ve her türlü doğal afette daha iyi anlaşıldığını kaydeden Aktürk, “Ahmet Başkanımız sadece Ortahisar’ın belediye başkanı değil, Trabzon’un 18 ilçesine de dokundu. Ve hizmeti yaparken halkın gönlüne dokundu. Bu çok önemli. Şehre yapılan yatırımlara destek olacağız. Bu yatırımlar yapılırken de insan faktörü gözardı edilmemeli. Ben bu hizmeti yaparken insanları da hoş tutmalıyım, onların gönlüne dokunmalıyım, yardımcı olmalıyım. Güzel bir aileyiz, hepsi bir tarafa muhtar camiası güzel bir aile. Muhtarlar mahallenin annesi, babası, 7/24 hizmet yapan bir anlayışı var. Bir zamanlar muhtar ne işe yarar deniyordu. Ama muhtarın ne işe yaradığını, pandemide, sel ve afetlerde ve en son depremde gördük. 1829’da kurulan muhtarlıklar bu millete hizmet için vardır. Olmasa da olmazdır. Değerli olan, kutsal olan bir kurumun başındayız. Ve hizmet etmek için varız.” ifadelerine yer verdi.

“MESAİ BİRLİKTELİĞİ İÇİNDEYİZ”

Toplantıya muhtarların işlerinin de katılmasından son derece mutlu olduğunu ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Bu muhtarlarımızla 30. toplantımız. Bu toplantımız sizlerin eşleriyle birlikte katılımınızdan dolayı en güzel toplantımız oldu. Yaptığımız iş hakikaten fedakârlık isteyen bir iş. Ama o fedakârlığı en başta yapan kıymetli hanımefendiler. Bunun bilincindeyiz. Sizler de şunun farkındasınız ki, vatandaşlarımız için seçildiğimiz bu görevden, yine vatandaşlarımıza hizmet etmek gibi kutsal bir vazifeyi üzerimize aldık. Hizmet etmeyi de Cenab-ı Allah nasip ederse yapabilirsiniz. Nasip oldu bizden öncekiler yaptı, biz de yapıyoruz. 2014 yılından itibaren muhtarlık camiamızla daha çok iç içeyiz, daha çok mesai birlikteliği içindeyiz. Bu vazifeler süreli vazifelerdir, gelecek, geçecek. Bu eşlerinizle birlikte yaptığımız ilk toplantı. Bundan dolayı da mutluyum.” diye konuştu.

“MAHALLEDEKİ SORUNLARIN MUHATABI”

Muhtarlığın kutsal bir müessese olduğunu belirten Genç, “Ortahisarımız kurulduğu andan itibaren muhtarlarımızı hakikaten bir mesai arkadaşı olarak gördük. Çünkü mahallesinde bütün sorunların muhatabı olan muhtardır. Beşikten mezara kadar değil, mezardan sonrasında da sorumluluğu vardır muhtarın. Mezarlık işleri de muhtarlıklardan talep ediliyor ve bize geliyor. O nedenle bütün sorunlarla hem hâl olan bir müessese… Hizmet itibarıyla da kutsal olan bir müessese. Bunu görmemiz lazım. İnşallah Cenab-ı Allah bu yapılan gayreti boşa çıkarmasın. Ve ecrinin karşılığını da bu dünyada ve öteki alemde bize nasip etsin. Şu ana kadar biz mahallelerimize mesai birlikteliği çerçevesinde güzel hizmetler yaptık. En azından sorunlarımızı hep beraber gördük, önceliklerimizi paylaşmaya çalıştık.” dedi.

“20 YILDA ÜLKEMİZİN ŞEKLİ ŞEMALİ DEĞİŞTİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin içte ve dışta itibarının arttığını ifade eden Başkan Genç, “Trabzon’da yapılan bütün güzel hizmetlerin baş mimarı, muhtarların muhtarı, baş muhtarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun milletine, memleketine, vatanına, toprağına hizmet aşkı bütün memleketimizin sathında olduğu gibi Trabzon’umuza da yansıdı. Biz bu güzel hizmetleri yaparken gücümüzü Ankara’daki merkezi hükümetimizden alıyoruz. Bütçemizi oradan alıyoruz. Gerçekten 20 senedir ülkemizin olduğu gibi şehrimizin de şekli şemali değişti. Vatandaşlarımızın standartları arttı. Şehirlerimizin ekonomik refahı yükseldi. Bütün bunlar kararlı bir iradeyle birlikte oldu. Ve çok şükür ülkemiz dışarda da içerde de çok büyük mesafe aldı. Dışarda ülkemiz bir itibar kazandı. Şu anda Türkiye kendini hesap ettiren ülkeler arasında önde olan bir ülke. Şu anda Rusya ile Ukrayna savaşıyor arabulucu Erdoğan, bu güzel bir şey. Yani bütün bu güzellikleri sağlayan durumun devam etmesi lazım.” cümlelerine yer verdi.

“ERDOĞAN’I İNDİRME GAYRETİNDELER”

Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilecek desteğin aynı zamanda bütün dünyaya bir mesaj niteliğinde olduğuna vurgu yapan Genç, “Şu anda ülkemiz 740 milyar metreküp doğalgaz buldu. Bütün bunlar ülkemiz tam bağımsızlığına kavuştuktan sonra olmaya başladı. Cudi ve Gabar Dağı’nı biz terörle beraber duyduk. Ama aslında Gabar Dağı seçilmiş bir dağdı teröristler için. Çünkü altı petrol kaynıyordu. Yani 20 km ileride Irak ve Suriye’de petrol vardı. Ama bizimkini çıkarttırmadılar. Ama bir Anadolu evladı çıktı. Bu vatanın birliğini, bağımsızlığını savunan bir lider çıktı. Ülkemiz liderimizle birlikte bundan dolayı daha çok kalkınıyor. Bu yolculuk Türkiye Yüzyılı olarak devam ediyor. Sandık demokrasinin en temel adresidir. Herkesin siyasi görüşüne saygı duyarım. Ama bütün bu kazanımlarımızın devam etmesi için; buradaki herkesin cumhurbaşkanımıza desteğini istiyorum, talep ediyorum. Şu andaki mesele içeriden ziyade dışarıya dönük bir mesajdır. Çünkü ABD darbelerle Tayyip Erdoğan’ı engelleyemedi, şimdi demokratik yollarla Erdoğan’ı indirme gayretindedir. Bu pazar bunlara karşı bir cevap vermemiz lazım. Ve Türkiye’nin bu güçlü yürüyüşünü engellemek isteyenlere karşı da vereceğiniz destekle birlikte Osmanlı tokadı atmamız lazım. Onu bekliyorlar. Onun içinde bugüne kadar yerelde ve genelde verdiğiniz desteklerden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah hem şehrimizde, hem ülkemizde bu hizmet yoluculuğu devam edecek. Hep beraber biz güzel bir Ortahisar’ız. Hizmet yapalım, hizmet edelim yarın o hizmetlerimizle beraber gök kubbede bir hoş seda bırakalım. Her şeyin özü bu. Hanımefendilere bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü onlar iki kat daha fazla fedakârlık yapıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler: Ortahisar, Belediye, Başkanı, Ahmet, Metin, Genç, Ortahisar, muhtarlarıyla, 30, İstişare, Toplantısı’nda, bir, araya, geldi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1840 Napolyon Bonapart'ın cesedi St. Helene adasından Paris'e getirildi.
1872 Dünya futbolunun ilk milli maçı Glasgow'da oynandı (İskoçya-0 İngiltere-0)
1909 Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.
1919 Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.
1925 Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur