Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Kriz mi, yoksa risk mi yönetilecek!!! Bölgemize 2021'in İlk Karı Yağdı “Benim de bir fikrim var” AKÇAABAT’TA OFF-ROAD COŞKUSU İsmail Topal’ın acı günü Genel Başkan Yardımcısı Şen, Akçaabat'ta TOPALOĞLU OTOMOTİV 2.ŞUBESİNİ AÇTI. AKÇAABATLILAR VAKFINDAN 228 ÖĞRENCİYE BURS Büyükşehir ‘Kamu İsg’ Ailesine Katıldı AKÇAABAT’TA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA YAŞANACAK SAĞLIKÇI KORONA KURBANI Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından Bartın Üniversitesine ziyaret AKÇAHASAT TESİSİNE BAKANLIK DESTEĞİ TOKAT OKGKTA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRܒDEN AKÇAABAT ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI’NA ZİYARET İMAMOĞLU’NDAN BAHÇELİ’YE ‘GEZİ’ YANITI Sebat Gençlik’ten Ziyaret Ulaştırma Bakanlığı çamura mı yatıyor? Trabzon ’da görülen arı ölümleri azaltılacak Halis Güneş’ten Komutana Ziyaret ŞİNİK OSB RESMEN AÇILDI!
Bölgemize 2021'in İlk Karı Yağdı
Bölgemize 2021'in İlk Karı Yağdı
 
AKÇAABAT’TA OFF-ROAD COŞKUSU
AKÇAABAT’TA OFF-ROAD COŞKUSU
 
AYRIŞTIRICI DEĞİL 'BİRLEŞTİRİCİ' OLACAĞIZ
AYRIŞTIRICI DEĞİL "BİRLEŞTİRİCİ" OLACAĞIZ
Destici Trabzon'da gündemi değerlendirdi
 

Destici Trabzon'da gündemi değerlendirdi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Trabzon'a geldi

22 Ağustos 2021 Pazar 00:54
Yazdır

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dış politikanın milli bir mesele olduğunu belirterek, "BBP, devleti kimin yönettiğine bakmadan desteğini verir. Geçmişte de vermiştir, bugün de verecektir. Bunu tartışmaya gerek yok. Birileri gibi 'Bizim ne işimiz var Libya'da, Afganistan'da, Karabağ'da.' diyenlerden değiliz, olmayız da." dedi.

Destici Trabzon'da gündemi değerlendirdi

 

 

Destici, Sürmene ilçesindeki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin içerisinde bulunduğu şartların kritik ve zor bir süreç olduğunu savundu. Destici, 2023 yılına kadar bu sürecin yoğunlaşarak devam edeceğini kaydederek, "Çünkü Türkiye, özellikle 2017 yılından sonra, sistem değişikliğinden sonra yönetimde bir istikrara kavuştu, temsili adalet güçlendi. Eski sistem Türkiye'yi siyasi kaosa, krizlere, çok sık erken seçimlere götürüyordu. Burada güç ve kan kaybeden de Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk milleti… Bir de sınırlarımız içerisinde yaşayan değil, bize ümit bağlamış Türkmenistan coğrafyasındaki bütün mazlum milletler umudunu kaybederdi. Daha da güçleri yetmezse o zaman da darbelerle karşı karşıya kalıyorduk." diye konuştu. Yeni yönetim sistemiyle birlikte tamamen sivilleşmenin önünün açıldığına işaret eden Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi 80 yaşını geçmiş üst düzey komutanlık yapmış insanların içeri girmesi, ömür boyu hapse mahkum olması, bütün rütbelerinin sökülmesi hoş değil ama diğer tarafta da hukuk, adalet var. Geçmişte de yaşanmış acılar var. Maalesef bunların ortaya koyduğu 28 Şubat süreciyle birlikte binlerce, on binlerce insanımız mağduriyet yaşadı. Kız çocuklarımız okuldan atıldılar, meslekten atıldılar sırf başlarında baş örtüsü var diye. Sırf babaları imam veya sakallı diye orduya alınmadılar, polis yapılmadılar. Bugünleri de unutmayacağız ama Müslüman kan davası gütmez, intikamcı olmaz. Dolayısıyla biz meselelere böyle bakıyoruz. Her şeyin hukukun içerisinde, hukukun üstünlüğü esas alınarak yürümesini arzu ediyoruz. Bu meseleyi de böyle değerlendiriyoruz.

 

Destici Trabzon'da gündemi değerlendirdi

Tabii burada Sayın Cumhurbaşkanımız affetme hakkını kullanır kullanmaz, o da Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Ona da bir şey diyecek değiliz ama biz, altını çizerek söylüyorum, meselenin iki hususunu çok önemsiyoruz. Birincisi geçmişte yaşanan acılar, ikincisi de bundan sonra buna heves edeceklere bir ders." - "Baraj sıfırlansın, partilere verilen para kaldırılsın" Destici, adaleti, hukuku ve demokrasiyi esas alan, milli iradeyi eksiksiz bir şekilde sandığa yansıtan bir sistemi savunduklarını dile getirerek, "Onun için çok net bir şekilde diyoruz ki ilk olarak baraj sıfırlansın. İkinci olarak da yüzlerce trilyon para veriliyor partilere. Har vurup harman savruluyor, adeta keyiflerince harcıyorlar. Dolayısıyla bu kaldırılsın artık diyoruz." ifadelerini kullandı. Geçmiş dönemlerde Türk dünyası ile gereken ilişkilerin kurulamadığını belirten Destici, şunları söyledi: "Ama bugün bu gerçekleştiriliyor, buna katkı ve destek veriyoruz. Bundan sonra da Azerbaycan, Karabağ'ın işgalden kurtulması, Libya, Suriye, Doğu Akdeniz gibi bütün bu konularda... Dış politika milli bir meseledir, BBP, devleti kimin yönettiğine bakmadan desteğini verir. Geçmişte de vermiştir, bugün de verecektir. Bunu tartışmaya gerek yok. Birileri gibi 'Bizim ne işimiz var Libya'da, Afganistan'da, Karabağ'da.' diyenlerden değiliz, olmayız da. Bizim Libya'da da Sudan'da da Türkmeneli'nde de Karadeniz'de de Doğu Akdeniz'de de işimiz olacak. Bizim hep buralarda işimiz var veya olacak. Çünkü bizim buralarda bağımız var. Kan bağımız, soy bağımız ve din bağımız var. Kan ve din bağımız olmayanlarla da tarihsel bağımız var. Biz bütün bu bağlarımızı yeniden yeşertmek, hem Türkiye'yi daha güçlü hale getirmek hem de bölgenin huzuru, bölgenin emperyalist güçler tarafından sömürülmemesi için adımlar atacağız." Salgın döneminin devam ettiğini anımsatan Destici, yasak ve kısıtlamaların kalkmasına rağmen herkesin kendi bireysel kurallarını uygulamaya devam etmesi gerektiğini vurguladı. Destici, aşının bu anlamda büyük faydası olduğuna dikkati çekerek, "Belki de en önemlisi aşıyı ihmal etmemeliyiz. Aşının faydası ortada. Bazıları bunun aksini söylüyor lakin önemli olan ekseriyete bakmak gerekiyor. Birkaç kötü ya da iyi örnek genele şamil olmaz. Genel olana bakmak lazım. Eğer bu aşı faydalı olmasa gelişmişlik olarak en önünde olan Avrupa Birliği üyesi ülkeler bunu uygular mı? Hepsinden vazgeçtim, İsrail bunu uygular mı?" değerlendirmesinde bulundu.

Destici Trabzon'da gündemi değerlendirdi

Türkiye'nin, Afganistan'da Taliban ile yapacağı görüşmelere değinen Destici, şunları kaydetti: "Taliban'ın oluşturacağı yeni yönetimle hatta Taliban ile görüşmeler yaparken bizim içerimizdeki bir grup çıkıp diyor ki 'Türkiye Taliban ile görüşmesin.' Niye kardeşim? ABD görüşecek, Rusya görüşecek. İran mezhebi farklılığı olmasına rağmen görüşüyor. Yani bunu söyleyen bizim içerimizdeki siyasetçiler. Ya zır cahilliklerinden söylüyorlar, meseleyi okuyamıyorlar ya da birilerinin sözcülüğünü yapıyorlar. Türkiye'nin Afganistan'da olmasını, Afganistan'da oluşacak yönetimle görüşmesini kim istemez? Çin istemez, çünkü Türkiye oraya giderse oradan Tacikler ve Özbekler vasıtasıyla Doğu Türkistan'a ulaşır. ABD istemez. Neden? Çünkü oradaki tezgahı bozulur, Suriye'de olduğu gibi. Rusya istemez, Türkiye Afganistan'a giderse Özbekistan ve Tacikistan ile daha da yakınlaşır ve Rusya orada nüfus kaybeder. Tamam bunları anladım, sen niye istemiyorsun Kılıçdaroğlu? Ya da Sayın Akşener, siz niye istemiyorsunuz? Sadece Taliban'ın batı tarafından dünyaya servis edilen görüntüsünden dolayı mı istemiyorsunuz? Eğer derdiniz Afganistan'ın barışı ve huzuruysa ya da kadın haklarını savunuyorsanız Türkiye orada olacak ve Taliban ise Taliban veya bir başkası eliyle İslam'ın, Türklüğün hafifletilmesine elinden geldiği kadar fırsat vermeyecek. Türkiye örnek olacak, modelini götürecek." Destici, konuşmasının ardından Köprübaşı ilçesine giderek Köprübaşı Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışmaları'nın startını verdi. Köprübaşı Kaymakamı Murat Ekinci'yi makamında ziyaret ederek bir süre görüşen Destici, esnaf ziyaretinde de bulundu.


Anahtar Kelimeler: BBP, Genel, Başkanı, Mustafa, Destici, Trabzon'a, geldi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1147 Selçuklu ordusu, III. Conrad komutasındaki II. Haçlı ordusunu Eskişehir yakınlarında bozguna uğrattı.
1760 III. George Büyük Britanya kralı oldu.
1854 Kırım Savaşı sırasında Ruslar ile Kırım'ın Akyar kentini kuşatan Türk-İngiliz-Fransız ittifak kuvvetleri arasında Balaklava Savaşı yapıldı. (İngiliz şair Alfred Tennyson'un "Hafif Süvari Alayının Hücumu" şiirine ilham veren savaş)
1875 Peter İlyiç Çaykovski'nin 1 No'lu Piyano Konçertosu ilk defa Boston, Massachusetts'te icra edildi. Solist Hans von Bülow'du.
1917 Lenin önderliğindeki Bolşevikler, Rusya'da yönetimi tamamen ele geçirdi (Julian Takvimi ile 25 Ekim, Gregoryen Takvimi ile 7 Kasım )
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur