Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
DOKAP Başkanı Gültekin ile projeler görüşüldü NURULLAH GENÇ AKÇAABAT’TA KONFERANS VERDİ TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI AYVAZ'DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET BÜYÜKŞEHİR YASASI ve TARIMSAL ÜRETİM ANALİZ RAPORU AK PARTİ’DEN BELEDİYE MECLİSİNE KAÇ ADAY MÜRACAAT ETTİ. "AKÇAABAT İLÇESİNDE 2023 YILI KİVİ HASADI BAŞLADI " Makine Mühendisleri Odası Başkan adayı Ufuk Bulut TTSO’yu ziyaret etti TİSKİ GENEL KURULU BAŞLADI AYVAZ'DAN CEMİL BAŞKAN'A ZİYARET AKÇAABAT’TA KARATE ŞAMPİYONASI YAPILDI Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı Valilik açıkladı,sürücüler için flaş duyuru! CHP'nin Ortahisar Adayı Ahmet Kaya! MHP’den Trabzon Üniversitesine Ziyaret DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı Ortahisar Belediyesi’nin spor kulüpleri zirveyi zorluyor! AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 137. YILI KUTLANDI Efsane Başkan Kazım Kolot Anıldı BARÜ, Halk Dansları ve Halk Müziği Şenliğine ev sahipliği yaptı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
 
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
 
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
CHP 'de Milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı yapıldı.
 

CHP 'de Milletvekili aday adayı tanıtım toplantısı yapıldı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerine sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili aday adaylarını tanıttı.

25 Mart 2023 Cumartesi 16:10
Yazdır
Dünyanın bütün Kemalistleri birleşin diye sözlerine başlayan CHP Trabzon İl Başkanı Dr. Nurcan Aşcı Demiröz, Seçimde sandığa giren oy kadar çıkan oy da önemlidir. AKP İktidarının seçim konusunda sicili bozuktur. Seçimlerde “Atı alan Üsküdar’ı geçmiştir”, “Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu” gibi seçim hilesini ifade eden açıklamalar oldu. Bir zarfın içinde bulunan dört oydan üçünün ve mühürsüz oyların geçerli sayıldığı hileli seçimler yaşadık. Tüm seçmenlerimiz ve partililerimiz sandık güvenliği konusunda sorumluluk üstlenmelidir.

 


Ülkemizin yönetim biçimi, Batı standartlarında bir cumhuriyettir. Meclis önderliğinde emperyalizme karşı kazanılmış bir savaşın sonucunda kurulmuştur. Kendine özgü gelenekleri vardır. Gazi unvanı almış tek meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. AKP iktidarı döneminde işlevsiz hale getirilmiştir. Rejim teokrasiye hızla ilerlemektedir. Önümüzdeki seçim; meclisin yasama, yürütme, yargı erklerinin ve denetleme görevinin, özetle; demokrasinin yeniden inşa edilmesinin seçimidir. Tarihe geçecek bu mücadelenin önemli aktörleri, Cumhuriyet Halk Partisinin aday adayları bu salondadır.

Partimiz, Atatürk İlke ve Devrimlerinin yılmaz savunucusudur. Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Önasya’da emperyalizme dur demiştir. Müslümanlar ve topraklarının kurtuluşunu sağlamıştır. Siyasal İslamcıların iktidarında bölgede var olan ateş harlanmıştır. Devrim pratiğimiz Türkiye sınırları ile kısıtlı kalamaz. İktidarımızda bu ateş sönecek, Atatürk İlke ve Devrimleri Müslüman coğrafyasında yeşerecektir. Kim ki! Bizi bu yoldan döndürmeye, azim ve irademizi engellemeye çalışacak, gerekli cevabı alacaktır.

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyet kurma pratiğine sahiptir. Altıok; gelişmekte ve geri kalmış ülkelerin; ekonomik, siyasi, kültürel, sosyal kurtuluşlarının, modern devlet kurmanın Anadolu deneyimidir. Nasıl ki kapitalizmle mücadele etmenin bir ulusal sınır içinde olmayacağını düşünen işçi sınıfı gibi, biz de gelişmekte olan ülkeleri, Atatürk ilkeleri altında birleşmeye davet ediyoruz.

DÜNYANIN BÜTÜN KEMALİSTLERİ BİRLEŞİN!

Emekçiler 1960’lı yıllardaki özgürlüklerini aramaktadır. AKP iktidarında; emek köleleşmiştir. Sendikal örgütlenme, grev gibi emek mücadelesi Milli Güvenlik bahanesi ile ertelenmektedir. Üretim araçları yabancı sermayenin eline geçmiştir. AKP iktidarında ülkenin sınırları değil, emeğin mücadelesi Milli Güvenlik sorunu olmuştur. Çalışanların dörtte üçü asgari ücretle çalışmaktadır, asgari ücret açlık sınırının altındadır, işsiz genç sayısı 3 milyon artmıştır. Kamu sınavlarına girip birinci olanlar intihar etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, emek piyasası demokratikleşecektir.

Acımız büyük! Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetinde iki deprem yaşadık. Çevre illeri de kapsayan büyük bir felaket ve yıkımla karşılaştık. Resmi açıklanan 50 bin ’in üzerinde can kaybımız var. Kızılay’ın çadırları sattığını öğrendik. İnsanlar enkaz altında bağırarak, donarak öldü. İnsanların barınacak çadırları, konteynırları, yok. İktidar yetkilileri kurgulu medyası ile sadece bölgeden görüntü verebiliyor. Akla ziyan olaylar oldu. Bölgede yapılan çadırlar markalanmak için Bursa’ya geldi ve geri döndü. Bu liyakatsizlik ve iş bilmezlik iktidarımızda son bulacak. Kızılay yeniden bir yardım kuruluşu haline getirilecek, sosyal devlet yeniden inşa edilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi kadın haklarını önemseyen bir partidir. Kadınları, nüfus sayımında sayılmayan bir rejimden eşit vatandaşlık haklarının tanındığı bir rejimi kurmuştur. Kadınlar; kanun önünde eşitlik, mülkiyet edinme, miras hukukunda eşit haklar, boşanma hakkı, tek eşli evlilik, seçme-seçilme gibi hakları cumhuriyetle birlikte elde etmiştir. AKP iktidarında kadın hakları törpülenmektedir. AKP’li kadınlar bilerek ya da bilmeyerek toplumsal cinsiyet ayrımına hizmet etmektedir. İstanbul Sözleşmesi kaldırılmış, 6284 sayılı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi ve Ailenin Korunması Yasası kaldırılmak istenmektedir. Bu ilkel bakış son bulmalıdır. Bütün kadınlar Cumhuriyetçi, bütün kadınlar Cumhuriyet Halk Partili olmalıdır! Cumhuriyet Halk Partili kadınlar güçlüdür, çalışkandır, yaşanabilecek acıları anlayan, anlatandır.

detail-photo-fancybox-1

BU BAŞARI YENİ POLİTİK ANLAYIŞIN BAŞARISIDIR

Çok mutluyum! Çok heyecanlıyım! Adaylarımızın sayısının çokluğu, partimize yapılan ziyaretler, salonun heyecanı, kamuoyuna yansıyan olumlu tepkiler, başaracağımızın göstergesidir. Bu başarı yeni politik anlayışın başarısıdır. Bir sistemin çalışabilmesi için parçaların uyum içerisinde çalışması zorunludur. Aksi durumda parçaların değiştirilmesi de zorunludur. Partimizin beşeri kaynakları güçlü ve eğitimlidir.

21 Mart 2023’de İzmir İktisat Kongresini gerçekleştirdik. Ekonominin gelişmesinde zemin bulduğu, demokratik hukuk rejimini yeniden inşa edeceğiz. Bilgi toplumunun gereklerini yerine getireceğiz. Tarım ve hayvancılığı yeniden dirilteceğiz. Eğitim reformunu yapacağız. Rekabet edebilir ekonomik ortam yaratacağız. En önemlisi depremde yaşanan büyük acıları saracağız.

Millet İttifakımızın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’ dur. 4 Nisan 2023 Salı günü Sayın KILIÇDAROĞLU Belediye Başkanlarımızla Trabzon’da. Milletvekili adaylarımız ile seçim zaferimize ulaşmak için birlikte çalışacağız.

Gençlerimize, çocuklarımıza müreffeh bir ülke bırakacağımıza, Atatürk İlke ve Devrimlerinin yılmaz savunucusu olacağımıza, çalışmayı bir ibadet sayacağımıza, hiçbir menfaat gütmeden halk için çalışacağımıza ant içerim!

 


CHP aday adayları 1.Akmet Kaya
2.Ali Türen Öztürk
3.Ayle Nil Bektaş
4.Emin Uludüz
5.Emre Hasret
6.Emre Şahin Köroğlu
7.Ferda Kudunoğlu
8.Fulya Üçyıldız
9.Güdize Ensar Uzun
10.Hikmet Nuri Aydın
11.İlker Akıncı
12.İsmail Kaynar
13.Mehmet Salih Akyüz
14.Muhanmet Başkan
15.Muhammet Karabulut
16.Murat Özçilingir
17.Mustafa Aydın
18. Mustafa Erdi Çakır
19. Mustafa Gültekin
20.Musa Hacıoğlu
21.Orhan Şahinler
22.Ozan Karagöz
23. Ömer Çoban
24. Ömer Hacısalihoğlu
25. Sibel Suiçmez

 

Anahtar Kelimeler: 14, Mayıs, Cumhurbaşkanlığı, ve, 28, Dönem, Milletvekili, Seçimlerine, sayılı, günler, kala, Cumhuriyet, Halk, Partisi, milletvekili, aday, adaylarını, tanıttı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1840 Napolyon Bonapart'ın cesedi St. Helene adasından Paris'e getirildi.
1872 Dünya futbolunun ilk milli maçı Glasgow'da oynandı (İskoçya-0 İngiltere-0)
1909 Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.
1919 Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.
1925 Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur