Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Ekrem İmamoğlu’ndan Trabzonspor'a ziyaret İYİ Parti Trabzon'dan Koray Aydın'a tam destek! BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, 70 Ülkeden 200 Öğrenciyle Ramazan Bayramı'nı Kutladı TTSO camiası bayramlaştı, sektörlerin sorunları görüşüldü Başkan Kaya ilk meclis toplantısını yönetti AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ TESOB camiası bayramlaştı AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI BAŞKAN GENÇ ULAŞIM PERSONELİYLE BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞTU ERNİL YAPI'DAN BAYRAM MESAJI ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI MHP'DEN KUTLAMA İYİ BAYRAMLAR ÖZTÜRKLER'DEN BAYRAM KUTLAMASI İYİ BAYRAMLAR FZT. ADEM ÇELİK'TEN BAYRAM MESAJI ŞENOL ALTINDAŞ'TAN BAYRAM MESAJI Kıyamet kopuyor!!!
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
 
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
 
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİNE MİLLETVEKİLLERİNDEN YAKIN İLGİ
 

BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİNE MİLLETVEKİLLERİNDEN YAKIN İLGİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bir ilk olarak şehre kazandırdığı ve kısa süre içerisinde hizmete alınacak vizyon projeleri, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Mustafa Şen ve Vehbi Koç ile birlikte yerinde inceledi.

26 Ağustos 2023 Cumartesi 18:03
Yazdır

Projelerle yakından ilgilenen Milletvekilleri Şen ve Koç, Başkan Zorluoğlu’na teşekkür ettiler
AK Parti Trabzon Milletvekilleri Mustafa Şen ve Vehbi Koç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından şehre kazandırılan yeni otogar, Bilim Merkezi ve Planetaryum ile Avrasya Pazarı alanında incelemelerde bulundular. İncelemelere TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ve ilgili daire başkanları da eşlik etti.

 

HIDIRNEBİ YAYLASI TURİZM MERKEZİ OLACAK

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sabah saatlerinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Trabzon Milletvekili Mustafa Şen ile Hıdırnebi Yaylası’nı ziyaret ettiklerini belirterek, “Burada çok verimli bir program gerçekleştirdik. Trabzon bir turizm şehri ve biz turizm destinasyonlarımızın hem sayısını hem de kalitesini artırmak zorundayız. Burada DSİ Genel Müdürlüğü ve bölge müdürlüğünden hem yöneticiler hem de teknik personelle beraber yapılması düşünülen göletle ilgili değerlendirme toplantısı ve saha incelemesi yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte Hıdırnebi Yaylası’nı gerçekten Trabzon’da çok önemli turizm merkezi yapacak adımları süratle atmayı planlıyoruz” dedi.

 

TRABZON’A YENİ VE MODERN OTOGAR KAZANDIRDIK

 

Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri yatırımları yerinde incelediklerini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Yeni otogar, Trabzon’un çok önemli bir ihtiyacını giderecek. Eski otogar uzun yıllar kullanılmaktan mütevellit ihtiyacı karşılayamayacak bir şekle gelmiştir. Seçim öncesi vaatlerimizden bir tanesi Trabzon’a yeni ve modern bir otogar kazandırmaktı. O çerçevede epey titiz bir çalışma neticesinde bugün ferah ve konforlu, estetik anlamda gayet güzel çatı formuyla, içerisinin yüksek sütunlarıyla hakikaten uzun yıllar Trabzon’da bu ihtiyacı karşılayacak bir yapıyı ortaya koyduk” diye konuştu.

 

SANAYİ SİTELERİNİ TAŞIYACAĞIZ

Otogarın yapılmasının bölgede yeni bir dönüşümün başlangıcı olacağına inandığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Yeni otogarımız inanıyorum ki aynı zamanda bu bölgenin dönüşümünün de bir işaretidir, startıdır. İnşallah bununla beraber önümüzdeki süreçte Sayın Milletvekillerimizle birlikte takip edeceğimiz en önemli konulardan bir tanesi buradaki 5 tane küçük sanayi sitesinin belirlediğimiz ve imar planına işlediğimiz yeni alanlara taşınması ve bu bölgenin Trabzon’a gerek konut gerek turizm gerek ticaret anlamında çok daha değer katacak bir anlayışla yeniden dizayn edilmesi. Bu bizim en çok takip edeceğimiz konulardan bir tanesi olacak önümüzdeki süreçte. Bu yapıyı büyük oranda tamamladık. Şirketlerimizi 3. kata taşıdık. Kiracılara teslim ettiğimiz alanların onarılmasıyla, onların kendilerine göre oraya dizayn vermesiyle birlikte artık otobüs firmalarını da tahmin ediyorum Eylül ayının ilk haftası olacak şekilde buraya taşımaya başlayacağız. Ve eylül ayı içerisinde burası artık tam anlamıyla işletmeye girmiş olacak. Şehrimize çok yakışan, önümüzdeki dönemde Trabzon’un simge yapılarından biri olarak insanların niteleyeceği bir önemli otogara, ihtiyacımız karşılayacak modern bir mekana da kavuşmuş oluyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buranın mimarı da çok özel bir proje hazırladı. Yine buranın yüklenicisi de çok titiz çalıştı, zor dönemde, pandemi dönemlerinde, bağlantıların zor olduğu dönemlerde çok iyi bağlantılar yaptılar ve burayı arzu ettiğimiz zamanda tamamlamış olduk. Trabzon’umuz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

ÖNEMLİ PROJELERİMİZE YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ

 

Başkan Zorluoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İnşallah bu yaptıklarımıza ilave olarak önümüzdeki süreçlerde de yine değerli Milletvekillerimizin destekleriyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın özel Trabzon hassasiyetiyle inşallah bu önemli projelere çok daha yeni projeler katacağız. Boztepe bu projelerimizden en önde geleni. Ortahisar Belediyemizin yaptığı güzel seyir terası ve yürüyüş yolundan sonra yukarı kısımlarının bütünüyle yeni projeyle değerlendirilerek orayı da insanlarımızın uğrak noktası haline getireceğiz. Bu sene açılış senesi demiştik. Kadın Yaşam Merkezi ve Ganita ile başladık. Otogar ile Kadınlar Hali ile Bilim Merkezi ile, Avrasya Pazarı ile otoparklarımız ile beraber inşallah bu sene bitmeden sırayla hizmete alacağız ve açılış senesi sloganımızın hakkını vermiş olacağız. Değerli Milletvekillerimize hem bugüne kadar verdikleri destekler için hem de bundan sonra yapacağımız çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyorum.”

 

KOÇ: ZORLUOĞLU SAĞLAM DURUŞ GÖSTERDİ

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, “Yeni otogarımız hayırlı uğurlu olsun. Yakın zamanda açılışını yapacağız inşallah bu terminalin. Çocukluğu burada geçmiş bir kardeşiniz olarak terminalin eski halini biliyoruz. Medeniyet dediğiniz böyle bir şeydir. Zamanı geldiğinde ihtiyaç bir yerde varsa karar verilir ve o ihtiyaç görülür ve zamanında da yapılır. Trabzon’umuzda da bu terminal inşallah hayırlı uğurlu olacaktır. Güzelliği de güzellik katmıştır. Başkana ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten burada çok sağlam bir duruş sergiledi ve burayı Trabzon’a kazandırdı. Bugün sabahleyin Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde bir panele katıldım. Misafirler de oldukça kıymetliydi. Hocalarımız, eski bakanlarımız ve milletvekillerinden katılımlar vardı. Program sonrasında şehri gezmekle ilgili program hazırlanmış: Ayasofya, Ganita, Seyir Terası, Tünel Akvaryum. Bu 4 destinasyonun 3’ü ne zaman devreye girdi? Bu sene… Demek ki Trabzon hak ettiği hizmeti almaya başladı. İnşallah bu sayı da artacak. İnşallah bu açılışlar artarak devam edecek. Trabzon’umuz Türkiye’de yaşanabilir ilk 10 şehirden biri olacaktır. Emin adımlarla gidiyoruz” şeklinde konuştu.

 

ŞEN: SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN

 

AKParti Trabzon Milletvekili Mustafa Şen ise, “Başkanımız Sayın Zorluoğlu’na, burayı tasarlayan mimarımıza, yapıp bu güzelliğe, ferahlığa kavuşturan müteahhit firmamıza çok teşekkür ediyorum. Tabii ki her şey Trabzon’a yakışır güzellikte ve seviyede oluyor. Başkanımız onları bu sene ardı ardına sıralıyor. Trabzon sahilinden yaylasına kadar pek güzelliği hak ediyor. Onların bir kısmı yapıldı, bir kısmı yapılmakta. Gördüğünüz gibi tamamlanmak üzere. Bir kısmı da yapılacak. Biz hepsini takip ediyoruz milletvekilleri olarak. Her hafta buradayız ve her türlü işleri takip etmeye çalışıyoruz. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda Sayın Başkanımız sizlere çok daha farklı açılışlar, mekanlar, projeler de gösterecek. Siz o sürprizlere hazır olun. Biz onları biraz gizli bilgi değil ama ön bilgi olarak biliyoruz. İnşallah orada da beraber oluruz” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: Trabzon, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Murat, Zorluoğlu, bir, ilk, olarak, şehre, kazandırdığı, ve, kısa, süre, içerisinde, hizmete, alınacak, vizyon, projeleri, AK, Parti, Trabzon, Milletvekilleri, Mustafa, Şen, ve, Vehbi, Koç, ile, birlikte, yerinde, inceledi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1918 Hakkari'nin kurtuluşu.
1932 Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti'nin kuruluşu.
1955 Dr. Jonas Salk tarafından geliştirilen çocuk felci aşısının güvenli ve etkili olduğu açıklandı.
1961 Sovyetler Birliği, uzaya ilk insanı gönderdi. Vostok 1 ile uzaya giden Yuri Gagarin, uzayda 108 dakika kaldı.
1963 Martin Luther King, Alabama'da sivil haklar yürüyüşüne öncülük ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur