Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Başkan Genç, Soylu’yu ziyaret etti Akçaabat Belediyesi Mahallelerin Hizmetinde EMNİYET GÖZ AÇTIRMIYOR AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE MÜMİN BAŞKAN'DAN TEŞEKKÜR MESAJI Çebi kasketi taktı “Efsaneler geri döndü'' Trabzon Valiliği duyurdu! ÖZGÜNEŞ'TEN YILIN İLK GELENEKSEL SATIŞ ETKİNLİĞİ BAKAN KASAPOĞLU AÇIKLADI Başkan Sarıalioğlu Of'un Kurtuluşu için mesaj yayımladı Genç, 28 Şubat mesajı yayınladı Bartın Üniversitesi öğrencilerine “Benim İşim Girişim” yarışmasından ödül AK PARTİ'DE REVİZYON Dernek Başkanı Onur Cumur'dan Başsağlığı Mesajı İmamoğlu’ndan Erdoğan’ın “İnadına Kanal İstanbul’u Yapacağız” Sözlerine Yanıt Ortahisar Kadın Danışma Hattı hizmete açıldı! HAYDAR KARA'YA SON GÖREV Trabzon Valiliği tedbirleri arttırdı! AK Parti Grubundan Başsağlığı Kaymakamdan Şehit Ailelerine Ziyaret
AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE
AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE
 
Dernek Başkanı Onur Cumur'dan Başsağlığı Mesajı
Dernek Başkanı Onur Cumur'dan Başsağlığı Mesajı
 
Sağlığınızı Tamamlayın
Sağlığınızı Tamamlayın
BU İMZA ÇIĞIR AÇACAK
 

BU İMZA ÇIĞIR AÇACAK

BTP Lideri, “İki parti arasındaki bu anlaşma aslında Rusya Devleti ile BTP’nin anlaşmasıdır”dedi.

14 Haziran 2014 Cumartesi 15:17
Yazdır

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş ile Rusya LDP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Hudyakov, Mutabakat Zaptı’nı dün İstanbul’da imzaladı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ile Rusya Liberal Demokrat Parti (LDP) Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Roman İvanoviç Hudyakov, Rusya ile Türkiye arasında arasındaki sınırları ve setleri tümüyle ortadan kaldıran tarihi önemdeki Mutabakat Zaptı’nı dün İstanbul’da imzaladı. Sheraton Ataköy Otel’de yapılan imza merasimine BTP ve LDP kurmaylarının yanı sıra Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Aleksey Yerhov da katıldı. Baştan sona görkemli geçen Mutabakat Zaptı İmza Töreni’nde konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sözlerine Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözüyle başladı ve şöyle devam etti: “Esasen Atatürk’ün bu veciz ifadesi Peygamber Efendimizin buyurmuş olduğu ‘Müslüman öyle bir kişidir ki, bütün insanlar elinden ve dilinden fayda görür’ eksenindedir.”

 

 

 

Rusya Müslümanları Sosyal Modeli’mizle huzura kavuştu

Bugün merkezini Rusya’nın oluşturduğu Bağımsız Devletler Topluluğu’nda 320 milyon insanın yaşadığını, bunların yüzde 65’inin Müslüman kardeşlerimiz olduğuna işaret eden BTP Lideri Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: “Prof. Dr. Viktor Minin, ‘Batı radikal Hıristiyanlığı ve radikal İslam’ı pompalayarak bu dünyadaki huzuru yok etmek istiyor’ demiştir. Sayın Viktor Volkonski de Duma’da yaptığımız sunumdan sonra ‘Rusya’da her zaman devletle din çatışmıştır. Haydar Baş sisteminde dinle ilmi barıştırmıştır. Rusya’nın buna her zaman ihtiyacı var’ ifadesini kullanmıştır. Rusya’da çeşitli akımlarla karışıklık çıkarmak isteyenlerin elbette burada yaşayan Müslümanlara zerre kadar faydası olmayacaktır. Bu dünyada onlara can, mal, namus ile din ve vicdan hürriyetini veren Rusya ile bir ve beraber olmak lazımdır. Yani Rusya bundan önceki dine karşı olan tavrını değiştirip bizim Sosyal Model’de olması gereken tavra bürünmüştür. Bir başka ifadeyle Rusya’da geçmişteki yanlışlar silindi; Müslümanlara mal, can, namus ile din ve vicdan hürriyeti doya doya yaşatılmaya karar verildi.”

 

 

 

Modeller savaşını MEM kazandı

Fransa’nın sağcı lideri Le Pen’in Rus televizyonuna verdiği demeçte şu anda gelinen durumda ‘bu ekonomik modellerin savaşıdır’ ifadesine atıfta bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları kaydetti: “ABD’nin bütün dünyaya dayattığı aşırı liberal model ile Rusya’nın inşa ettiği vatansever modeli arasında bir savaş... Modeller savaşı demek kapitalizmin Milli Ekonomi Modeli karşısında son çırpınışı demektir. Putin bir devletin kalkınması için adil paylaşımı sunan, sosyal haklara saygılı, harcama yapan kesime tüketim imkânı vererek halka huzur getirecek sistem arayışında. Prof. Dr. Andrey Korotkov’un Duma’da ifade ettiği üzere “Sayın Putin, MEM bunların hepsini sağladığı için ‘Biz de Milli Ekonomi Modeli’ni uygulayacağız, demiştir.” Bir başka ifadeyle Sayın Putin’in Başdanışmanı Sayın Korotkov, Duma’daki konuşmasında MEM’i Putin’in uygulayacağını ifade etmiştir. Bizce Milli Ekonomi Modeli’ni uygulayan, dünya barışına ve insan haklarına saygılı, can, mal, namus emniyetini, din ve vicdan hürriyetini yaşatmakta kararlı Rusya’ya başarılar diliyoruz. İki parti arasındaki bu anlaşma aslında Rusya Devleti ile BTP’nin anlaşmasıdır. Bu anlaşmanın ilmiş, siyasi, teknik, ticari ve eğitim anlaşması olduğunu ifade etmek isteriz. Özellikle ticari konuda tükenmiş olan tarım mamullerimize -Allah nasip ederse- Rusya sağlam ve gelişmiş bir pazar olacaktır.”

 

 

 

Türkiye’nin önüne müthiş pazar açıldı

Prof. Dr. Baş, mutabakat zaptıyla ilgili basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı. Zaptın ne anlama geldiği konusundaki soruya BTP Lideri şu şekilde cevap verdi: “Sosyal, siyasi ve iktisadi sahalarda her iki devletin de önü açılacak, bugüne kadar oluşturulan setler yıkılıp atılacaktır. Türkiye’nin önüne çok müthiş bir pazar açılmıştır. Meclis’e girmeden biz partimizle bu işi başardık, şimdi sıra millette. Milletimiz bizi Meclis’e soksun, iş tamamlansın...”

 

 

 

Prof. Dr. Baş’a devlet başkanlarına verilen nişan takdim edildi

Mutabakat Zaptı’na LDP adına imza atan LDP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Roman İvanoviç Hudyakov, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’a Rusya Parlamentosu Duma’nın verdiği en önemli nişan olan, üstü yüzde 99 saf altınla kaplanan bir nişan takdim etti. Nişanın bir yüzünde Rusya’nın, öteki yüzünde ise Duma’nın amblemi yer alıyor. Söz konusu nişanı Duma Başkanı diğer ülkelerin devlet başkanlarına ve parlamento başkanlarına takdim ediyor. LDP Genel Başkanı Jirinovski de, Prof. Dr. Baş’a özel bir saat hediye etti. BTP Genel Başkanı, hediye takdiminden sonra yaptığı konuşmada, “Güneşin nereden doğacağı belli olmaz. Bana gönderilen devlet başkanlarına gönderilen hediyelerden... Dua edelim, Allah niyetlerini kabul etsin” dedi. BTP heyeti de Rusya’dan gelen partili kurmaylara mutabakat zaptını imza ettikleri özel kalemleri hediye etti.

 

 

 

Kapımız herkese açık

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, LDP ile imzalanan anlaşmanın bir benzerinin ABD ile yapılıp yapılamayacağı konusunda basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruyu şöyle yanıtladı: “1995 yılında Başbakanlıkta çalışırken ABD’den gelen teklif aslında bize karşı telkin niteliğindeydi. Bir başka ifadeyle ‘bizim Türkiye’de temsilcimiz olur musunuz’ mahiyetindeydi. Ben hiç kimseden emir almayan bir insan olduğum için kabul etmedim. Ama ABD bize bugün ‘ben sizden istifade etmek istiyorum’ derse, kapılarımız onlara da ardına kadar açıktır. Biz kimseye kapı kapatmayız.”

 

 

Anahtar Kelimeler: , BTP, Lideri, “İki, parti, arasındaki, bu, anlaşma, aslında, Rusya, Devleti, ile, BTP’nin, anlaşmasıdır”dedi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
364 I. Valentinian, Roma İmparatoru oldu.
1856 Islahat Fermanı ilan edildi.
1870 Osmanlı padişahı Abdülaziz "Bulgar Eksarhanesinin" (Rumlardan bağımsız Bulgar Ortodoks Kilisesi) kurulmasına izin verdi.
1918 Türkiye'de Of işgalden kurtuldu.
1921 TBMM'de ilk bütçe kabul edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur