Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
DOKAP Başkanı Gültekin ile projeler görüşüldü NURULLAH GENÇ AKÇAABAT’TA KONFERANS VERDİ TİSKİ GENEL KURULU TAMAMLANDI AYVAZ'DAN ZİRAAT ODASINA ZİYARET BÜYÜKŞEHİR YASASI ve TARIMSAL ÜRETİM ANALİZ RAPORU AK PARTİ’DEN BELEDİYE MECLİSİNE KAÇ ADAY MÜRACAAT ETTİ. "AKÇAABAT İLÇESİNDE 2023 YILI KİVİ HASADI BAŞLADI " Makine Mühendisleri Odası Başkan adayı Ufuk Bulut TTSO’yu ziyaret etti TİSKİ GENEL KURULU BAŞLADI AYVAZ'DAN CEMİL BAŞKAN'A ZİYARET AKÇAABAT’TA KARATE ŞAMPİYONASI YAPILDI Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı Valilik açıkladı,sürücüler için flaş duyuru! CHP'nin Ortahisar Adayı Ahmet Kaya! MHP’den Trabzon Üniversitesine Ziyaret DOKA'nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun'da yapıldı Ortahisar Belediyesi’nin spor kulüpleri zirveyi zorluyor! AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 137. YILI KUTLANDI Efsane Başkan Kazım Kolot Anıldı BARÜ, Halk Dansları ve Halk Müziği Şenliğine ev sahipliği yaptı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
Akçaabat sahil parkın açılışı yapıldı
 
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
AKÇAABAT’TA DEVAM EDEN ÇALIŞMALAR İNCELENDİ
 
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
AYVAZ'DAN OFİSİMİZE ZİYARET
BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ MERSİN'DE...
 

BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ MERSİN'DE...

Yurt turunu sürdüren BTP Lideri Hüseyin Baş, Mersin teşkilatıyla buluşmasında yaptığı konuşmada, “Bu ülkede, bu millet ecnebinin kölesi olarak çalışıyor. Bu milletin hakkı, malı mülkü ecnebiye, yabancıya peşkeş çekiliyor” dedi.

11 Ağustos 2023 Cuma 10:39
Yazdır


“Bu milletin hakkı, malı, mülkü ecnebiye, yabancıya peşkeş çekiliyor”

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş yurt gezisine devam ediyor.

BTP lideri Mersin’in Bozyazı ilçesini ziyaret etti.

Burada parti teşkilatıyla buluşarak yerel seçim çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunan BTP lideri gündeme ilişin açıklamalar yaptı.

Baş, “Bu ülkede, bu millet ecnebinin kölesi olarak çalışıyor. Bu milletin hakkı, malı mülkü ecnebiye, yabancıya peşkeş çekiliyor” dedi.

 

Hüseyin Baş’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle;

 

“Önemli olan Atatürk’ü anmak değil anlamak!”

 

“Türkiye'de Atatürk hususu çok önemli ve hayati bir mesele. Neden? Çünkü Atatürk'ü bizim genel olarak hepimizin yaptığı bir şey var anmak, Atatürk’ü anmak. Hepimiz bir yerlerde belli zamanlarda Atatürk'ü anıyoruz. Halbuki işin çok daha önemli bir tarafı var. Nedir bu? Atatürk'ü anlamak! Biz Atatürk'ü anlasak bu ülkede hiçbir sorun kalmayacak. Bunu bakın siyaset olsun diye söylemiyorum, neden hiçbir sorun kalmayacak?  Bizim millet olabilme bilincimizi bize kazandıran Atatürk'tür, bizim Müslüman olabilme bilincimizi bize kazandıran Atatürk'tür, bizim Türk olma bilincimizi bize kazandıran Atatürk'tür. Dolayısıyla bizim bütün güzel vasıflarımız O’nunla birlikte kazandığımız vasıflar.

 

“Atatürk emperyalizme, sömürgeciliğe başkaldırmış”

 

Şimdi onu anlayabilsek bu ülkede ne yaparız biliyor musunuz, gördüğünüz ve bu güne kadar oy verdiğiniz bütün siyasileri toplarsınız, İzmir'e kadar sürer, oradan denize dökersiniz, Atatürk'ün yaptığını yaparsınız. Niye bunu söylüyorum? Bir adam çıkmış bu topraklardan, bir tane adam çıkmış, belki de son 500 yılda bir kişi çıkmış ve ne yapmış, emperyalizme, sömürgeciliğe, Türk milletinin üzerinde hesap yapanlara, Müslüman dünyası üzerinde hesap yapanların tamamına başkaldırmış ve bu topraklardan hepsini kovmuş ve ‘Benim karakterim bağımsızlıktır’ demiş. Ondan sonra yer altında ne zenginliği varsa millet için, yer üstünde ne zenginliği varsa millet için kullanmış.

 

“Amerikancı, AB’ci Atatürkçü olunmaz”

 

Peki ondan sonra… Atamızı hakka uğurladık, daha 3 sene 5 sene geçmedi ne oldu bu ülkede? Bu ülke döndü dolaştı, savaş verdiği, topraklarını muhafaza ettiği insanlara milletini, topraklarını adeta peşkeş çekti. O gün bugündür bu topraklarda, bu ülkede, bu millet ecnebinin kölesi olarak çalışıyor. Bu milletin hakkı, malı mülkü ecnebiye, yabancıya peşkeş çekiliyor. Atatürk onları kovdu, bunlar onları tuttu geri getirdi. Şimdi birisi bu ülkede, ‘Ben Atatürkçüyüm’ diyorsa kusura bakmasın ama Amerikancı Atatürkçü olunmaz, Avrupa Birlikçi Atatürkçü olunmaz, yeraltı madenlerimizi sağda solda adamlar işletsin peşkeş çekelim diyerek Atatürkçü olunmaz, hiç kusura bakmayın.

 

“Her yer tarım arazisi ama buğday ithal ediyoruz!”

 

Bak ben Karaman'dan buraya geldim, 3.5 saat yol geldik. Her yer tarım arazisi… Uçsuz bucaksız tarım arazileri ve biz buğday ithal ediyoruz. Her yer tarım arazisi ama buğday ithal ediyoruz! Komik olan buğday ithal ediyor olmamız değil, komik olan yılda üç buçuk milyar dolar vererek buğday ithal ediyor olmamız, üç buçuk milyar dolar. Bunu yaparak veya ‘iktidara gelip ben de gerekirse ithal ederim’ diyerek Atatürkçü olunmaz. Dolayısıyla bizim meselemiz burada oturup Atatürk'ü anarken ‘ben size Atatürk'ü anıyorum’ demek için anmıyorum. Ben çekilirim odama kılarım iki rekat namazımı, O’nun ruhuna armağan ederim. Ama biz size Atatürk'ü anlamayı öğretmeye çalışıyoruz. Atatürk budur, açın bakın neler yaptığına, açın bakın ne mücadeleler verdiğine…  Dolayısıyla bize düşen Türk Milleti olarak bu dakikadan sonra bağımsızlığımız için, hürriyetimiz için, Türklüğümüz için gereğini yerine getirip kim eğer bu vatan üzerinde, bu topraklar üzerinde başka hesaplar yapıyorsa, kim bu vatanın bir çakıl taşını yabancıya peşkeş çekiyorsa O’na, ‘arkanı dön defol git’ diyeceksin. Başka yapacağınız hiçbir şey yok, ancak o zaman Atatürk'ü anlamış oluruz, ancak o zaman vatanperver olmuş oluruz.

 

“Biz her zaman vatanımızın, milletimizin çıkarlarını koruduk”

 

Bağımsız Türkiye Partisi kurulduğu ilk günden beri bu ülkede bağımsızlığı savunan, bu ülkede milletin egemenliğini, Cumhuriyeti savunan, laikliği savunan, aynı zamanda dindarlığı savunan, Atatürkçülüğü savunan ve bu vatanın, bu milletin, bu devletin, bu askerin aleyhine olan hiçbir meselenin yanında bulunmayan tek siyasi partidir. Bu ülkede FETÖ belasını ilk defa keşfedip uyaran siyasi Prof. Dr. Haydar Baş’tır, Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Amerika Irak'a girerken, herkes ona şakşak tutarken, ‘buraya bağımsızlık getiriyorlar, demokrasi getiriyorlar’ denirken karşılarına çıkıp, ‘yapmayın, bu işin sonu Türkiye'ye gelir’ diyen Haydar Baş’tır. Arap Baharı başlatıldığında, Suriye'ye girildiğinde, ‘Yapmayın etmeyin’ diyen Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Biz her zaman ülkemizin, vatanımızın, milletimizin, devletimizin çıkarlarını koruduk, bundan sonra da böyle yapacağız.

 

“Bağımsız Türkiye Partisi şerefli, haysiyetli, karakterli bir hayatı vadeder”

 

Şimdi sizler Bağımsız Türkiye Partili olarak yarın belki devlet kademelerinde görev alamayacaksınız bu Allah'ın takdiri,  milletimizin tercihidir, bunu bilemeyiz. Belki vekil, belki bakan hiçbirimiz olamayacağız ama bunun hiçbir önemi yok. Bağımsız Türkiye Partisi ne vadeder yanında olanlara biliyor musunuz? Bağımsız Türkiye Partisi yanında olanlara şerefli, haysiyetli, onurlu ve karakterli bir hayatı vadeder. Yarın öldüğünüzde arkanızdan, ‘bu adam vatanperver bir adamdı, bu adam vatanını, milletini, devletini hiçbir zaman terk etmedi’ denecek nesiller bırakmanızı vaat eder. Bağımsız Türkiye Partisi'nin sizlere ve bize katacağı şey budur. Eğer bütün bir millet bu inançta, bu kararlılıkta olsak ülkemizin başına bu gelmezdi.”

Anahtar Kelimeler: Yurt, turunu, sürdüren, BTP, Lideri, Hüseyin, Baş, Mersin, teşkilatıyla, buluşmasında, yaptığı, konuşmada, “Bu, ülkede, bu, millet, ecnebinin, kölesi, olarak, çalışıyor, Bu, milletin, hakkı, malı, mülkü, ecnebiye, yabancıya, peşkeş, çekiliyor”, dedi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1840 Napolyon Bonapart'ın cesedi St. Helene adasından Paris'e getirildi.
1872 Dünya futbolunun ilk milli maçı Glasgow'da oynandı (İskoçya-0 İngiltere-0)
1909 Osmanlı tarihiyle ilgili bilimsel çalışmalar yapmak amacıyla Tarihi Osmani Encümeni kuruldu.
1919 Fransa'daki seçimlerde kadınlara ilk kez oy hakkı tanındı.
1925 Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ilişkin kanun kabul edildi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur