Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL KAMPANYA Ortahisar, çevreci Afet Eğitim Merkezi’ni hayata geçirecek! İMAMOĞLU: “KADIN CİNAYETLERİNİ KONUŞMAKTAN UTANÇ DUYUYORUM. KADINLARI İKİNCİ PLANA ATAN ANLAYIŞLA YOL YÜRÜMEK MANTIKSIZ” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı! Kulüpler Birliği'nden Trabzonspor'a destek geldi BAK'TAN 8 MART MESAJI ÇEBİ KADINLAR ÖVÜNÇ KAYNAĞIMIZ Bartın Üniversitesinin gelişim öyküsü. Valiliklere Yeni Genelge Gönderildi EKİM'DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI AKÇAABAT'TA TATBİKATLI KEŞİF! Üçüncü Cemre Toprağa Düştü Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak BAŞKAN ÇEBİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ Başkan Genç’ten Kadınlar Günü mesajı Bartın Üniversitesi öğrencisi Burhan Akbudak, İtalya’da ikinci oldu REŞİT HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK AK KODROLAR YENİLENDİ MHP'den belediye ye teşekkür
Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak
Efsane Muhtarın ismi Yaşatılacak
 
HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK
HALİS GÜNEŞ:İSTİŞARE İLE BUGÜNLERE GELDİK
 
MY TURİZMLE HAYDEN KAPADOKYA'YA
MY TURİZMLE HAYDEN KAPADOKYA'YA
BJK, TS Maçında ilk kez denenecek.
 

BJK, TS Maçında ilk kez denenecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, geçen yılki ziyareti sırasında, kendisine 'Kralsınö diyerek, boynuna sarılan ve konuşmalarıyla kahkahaya boğan 11 yaşındaki Selahi Varol’un sünnetine katılmak için Marmaris’e geldi. GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, sporda şiddetin önlenmesi için 2013-14 sezonuna kameralı güvenlik sistem ile elektronik bilet uygulaması yetiştirileceğini ve ilk olarak Beşiktaş Trabzon derbisinde test edileceğini söyledi.

11 Ağustos 2013 Pazar 17:49
Yazdır

Cuma Namazı’nı Yeni Cami’de kılan Bakan Kılıç, namaz çıkışında esnafla bayramlaştı. Daha sonra Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı’na geçen Bakan Kılıç, partililere seslendi. AK Parti Hükümetleri’nin turizm politikalarını destekleyen yaklaşımları, turizm yatırımlarına yönelik çok ciddi bir etki yarattığını belirten Bakan Kılıç, "Turizm yatırımları sayesinde Marmaris, bugün bayram günü olmasına rağmen sokaklar cıvıl cıvıl. Hem Türkiye ve hem de yurt dışından binlerce insanımız Marmaris sokaklarında. Bu gerçekten gelecek adına umut vadeden bir durum. Ama ayrıca gönül arzu eder ki Marmaris, Türkiye’nin vitrini olan Marmaris buraya gelen her yerli ve yabancı turistle birlikte bütün dünyaya Türkiye’nin o güzel ve gülen yüzünü gösteren bir etki yaratabilsin. Bunun için de biraz yerel yönetim hizmetlerine odaklanmak lazım. Bunun için daha çevreci yaklaşımlar geliştirmek lazım" dedi.

 

 

Bakan Kılıç, Marmaris'in kalkınması, gelişmesi ve kentleşmesi yolunda özel ve güzel nitelikli adımlar atılması gerektiğini de belirtip, "Hem insanlarına daha fazla kazandıran hem insanlarına daha fazla mutluluk aşılayan hem de Türkiye’nin tanıtımına bugün olduğundan daha fazla katkı yapan bir şehir olacakö diye konuştu.

 

BÜYÜK İSİMLER YÖNETMELİ

 

Muğla’nın yerel seçimlerle birlikte büyükşehir olacağını hatırlatan Bakan Kılıç, şunları söyledi: “Dağ yollarından, kalkınma planlarına kadar büyükşehir belediye başkanlığı belirleyecek. Dolayısıyla 2014 Mart ayında yapılacak belediye başkanlığı seçimi çok kritik, önemli, çok özenle üzerinde durulması gereken bir seçim. Kent tarihinde ilk kez büyükşehir statüsüne geçmiş olacak. Muğla’nın geleceğine yönelik bütün müşterek tercihlerimizi kullanacağımız bir oyla hayata geçirmiş olacaksınız. Ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsunuz. Büyükşehrin büyük hedefleri, büyük projeleri olmalı, büyük isimler yönetmeli.ö

 

ÇÖZÜM SÜRECİNİN ÖZÜ ÖNEMLİ

 

Türkiye’nin önemli bir çözüm süreci içinde olduğunu da değinen Bakan Kılıç, “İstiyoruz ki analar ağlamasın. Kimse terörle mücadeleye evlat bağışlamasın. Vatan sana canım feda. Her Türk asker doğar. Bu vatan için, bu bayrak için, bu devlet için, bu millet için ölmeye bugün değil, dünden razıyız. Ama yaşamak varken ölmek, ölüm seçenek olmamalı. Eğer ölümler olmadan, eğer şehit cenazeleri gelmeden terör meselesini çözebiliyorsak bu sorunu çözüme kavuşturabilmek için elimizden gelen bütün gayreti sarf etmeliyiz. Çözüm sürecinin özü budurö dedi.

Çözm sürecini sabote etmek isteyenlerinde olacağını öne süren Kılıç, şöyle devam etti:"Ama buna rağmen bizler tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı doğrultusunda terör belasından ebediyen kurtulmak için sonuna kadar çözüm sürecine sahip çıkacak ve destek vereceğiz. Tüm umutlar tükeninceye kadar çözüm için mücadelemizi sürdüreceğiz ki analar ağlamasın, camilerin musalla taşından cenazeler kalkmasın, birileri şehitlerimizin cenazelerini istismar etmeye kalkışmasın. Bu bizim için önemli. Burada biz bir tavır ortaya koyuyoruz. 30 senedir bu ülke terörle mücadele ediyor ve bu ülke insanları teröre 30 senedir kurban veriyor. Kaynaklarını teröre kurban veriyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki büyüme imkanlarını teröre kurban veriyor. Bundan dolayı bölgedeki insanlarımız sokağından, köyü öve yaylasından göç etmek zorunda kalıyor. İnsanlar hayvan ve davarlarını kaybediyor. Herkesin toprağıyla barışık yaşayabilmesi, toprağında üretime devam edebilmesi, herkesin büyük ve küçükbaş hayvanlarının üretimine devam edebilmesi, üretime, yaylası, köyü ve evinde devam edebilmesi için bu terör belasından Türkiye’nin kurtulması lazım. Hepimiz aynı devletin evlatlarıyız. Türk’ü Kürt’ten, Kürdü Arap’tan, Arap’ı Arnavut’tan ayıramayız. Yeter ki tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet diyelim. Ülkemizin üzerinde oyun oynamak isteyenlerin numaraları bitmez. Ama biz bu provokasyonların hiç birine boyun eğmeyeceğiz.ö

 

SPOR POLİSİ GELİYOR

 

Gazetecilerin spor sahalarındaki terör ve güvenlikle ilgili sorularına ise Bakan Kılıç, “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesiyle İlgili Kanun, stat, saha ve salonlarda harfiyen uygulanacak. En küçük bir taviz verilmeyecek. 2013-14 sezonunda kameralı güvenlik ile elektronik bilet sistemlerine geçilecek. Spor savcıları görevde. Ayrıca güvenlik birimleri salon ve sahaların dışında mutlaka görev yapacakları gibi gerektiği anda içeride de önlemlerini alacaklardır. Saha ve salonlar eylem ve taşkınlık yeri değil. Kimsenin suç işlemesini, stat dışında kalmasını, kimsenin kanuni yaptırımlara maruz kalarak sabıkalı konuma gelmesini kesinlikle arzu etmiyoruz. Spor barış, sevgi ve kardeşlik demektir. Özel güvenlik konusunu şu an gözden geçiriyoruz. Şu anda bunları kulüplerin kendisi karşılıyor ve bu güvenliklerin stada sokulmaması gereken şeyler konusunda yasakları harfiyen uygulamıyorlar. İçeriye şişe, çakmak ve kesici, delici aletler sokuluyor. Güvenlik tedbirlerinin tam olarak alınamadığıyla ilgili polisin tespitleri var. Gerekirse özel güvenlik hakkında yasal işlemler uygulanacak. İçişleri Bakanlığı’nın aldığı bir karar var. Bu tür olaylara artık kendi içinde oluşturacağı özel polis birimi bakacak. Bu önümüzdeki sene hizmete girer diye düşünüyorum. Belki ilk etapta özel güvenlik görevlileri ile bu ekip birlikte görev yapacak. Eğer özel güvenlikçilerdeki bu endişemiz ortadan kalkmazsa o zaman onlar bu görevden çekilip yeni kurulan birim bu göreve bakacak. 2013-14 sezonuna kameralı güvelik sistem ile elektronik bilet uygulaması yetişecek ve ilk olarak Beşiktaş Trabzon derbisinde test edilecek. Koruma görevlisi ise önümüzdeki sezona yetişecekö diye yanıt verdi.

Tribünlerdeki kötü tezahurat ve küfürün körüklenmemesini de isteyen Bakan Kılıç, Avrupa Kupaları’nda mücadele edecek üç takıma da başarı diledi.

Anahtar Kelimeler: , Gençlik, ve, Spor, Bakanı, Suat, Kılıç, geçen, yılki, ziyareti, sırasında, kendisine, 'Kralsınö, diyerek, boynuna, sarılan, ve, konuşmalarıyla, kahkahaya, boğan, 11, yaşındaki, Selahi, Varol’un, sünnetine, katılmak, için, Marmaris’e, geldi, , , GENÇLİK, ve, Spor, Bakanı, Suat, Kılıç, sporda, şiddetin, önlenmesi, için, 2013-14, sezonuna, kameralı, güvenlik, sistem, ile, elektronik, bilet, uygulaması, yetiştirileceğini, ve, ilk, olarak, Beşiktaş, Trabzon, derbisinde, test, edileceğini, söyledi ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1521 Ferdinand Magellan, Guam'a vardı.
1714 İngiliz mühendis Henry Mill daktilo makinesinin patentini aldı.
1853 Giuseppe Verdi'nin La Traviata operası Venedik'te ilk kez sahnelendi.
1869 Dimitri Mendeleyev, ilk periyodik tabloyu açıkladı.
1899 Bayer, aspirini ticari bir marka olarak kayıt altına aldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur