Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İmamoğlu, ailesinin sağlık bilgilerini paylaştı AKÇAABAT ÇİÇEKLERLE DONATILIYOR Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi en etkili yayınlar arasında yer aldı Çebi neşteri vurdu Valilik açıkladı! Suat HACISALİHOĞLU,Doktora Programı’ndan üstün başarıyla mezun oldu. AMBAR YÖRESEL HİZMETİNİZDE BELEDİYEDEN SICAK YEMEK Genç kızların uğrak yeri artık ‘’Alış Boutigue’’ olacak. AKÇAABAT SİGORTA İLE GÜVENDESİNİZ “Ramazan dayanışma ve yardımlaşma ayıdır” “Milli sporcularımız Türk Sporuna değer katıyor” Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık İLELİ YAPI MARKET AÇILDI Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım Salih Alşan'den Ramazan Mesajı MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI BAŞKAN EKİM’DEN RAMAZAN AYI MESAJI İl Müdürü Şahin’den Rektör Uzun’a veda ziyareti Çebi’den dur durak yok
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
 
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
 
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
Bizi Halk Çalıştıracak
 

Bizi Halk Çalıştıracak

Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Sayın Ahmet Ziya ÖZTÜRK Sebatheber’e Konuştu

3 Temmuz 2012 Salı 20:40
Yazdır

Sebathaber-Teşkilat Olarak Yaptığınız Çalışmalar Hakkında Bizi Bilgilendirirmisiniz

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Akçaabat çok büyük bir şehir.Köyleriyle, beldeleriyle beraber toplam 200 bin nüfusu var Beldesinden, köyünden şehrinden herkesimin, her yörenin beklentisi, derdi var.

Biz göreve geldiğimiz zaman ilk olarak yaptığımız Bunları tek tek tespit etmeye çalışarak Neler eksiklerimiz sıkıntılarımız neler? Bunları tespit ettik. Tabi bütün sıkıntıların eksiklerin giderilmesi mümkün değil ancak Hangilerini çözebiliriz, hangileri kısa vadede, orta vadede, uzun vadede çözülebilecek olduğu bunlar üzerinde küçük de olsa bir hazırlık yaptık.Ve en kötü ve acil olan köy yollarının yapımı olduğunu tespit ettik.

Sebathaber-Şuanda köy yollarında ne gibi çalışmalar yapılıyor

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Bundan öncesinde de bu yollarla alakalı bir çalışma yapılıyordu. Fakat bu köylerdeki çalışmalarımızda için bizim en önemli kaynağımız olan şantiyemiz bir takım sebeplerden dolayı dönem dönem çalışamadı. Bu sebeple köy yollarındaki çalışmaların aksadığı dönemler olmuştur. Ama şu anda biz göreve geldiğimizde bu sıkıntıları çözmeye çalıştık. Şantiyeleri çalışır hale getirdik. Şantiyelere ilave araç kiraladık. Bu kiralamayla beraber yol malzemesi üretimini ciddi bir şekilde hızlandırdık. Özel idarenin de desteğiyle beraber iki grup halinde köy yollarını yaptık. Bu güne kadar 50 köyümüzün yarısından çoğunu yaptık. Muhtarlarımızla sürekli iletişim halindeyiz, görüşüyoruz. Köy halkımız, muhtarımız olsun bu konuda hayli istekli. Yine bir muhtarımızla görüştük. Teşekkürlerini ilettiler. Bir kaç gün içersinde yine araç kiralayarak iki gruba çıkartacağız yine çalışma ekibimizi ve geri kalan yirmi beşe yakın köyümüzü ve grup yolu dediğimiz yolların tamamlanmasını bu sene ki en öncelikli iş olarak görüyoruz. Yani 2012 yılında halledilmemiş köy yolu  bırakmayacağız. Tabi bizim asıl işimiz siyasettir. Siyasetin amacı da hizmettir. Bu sebeple halkımıza hizmet etmek gerekir. Bizden önce devam eden yatırımları takip ediyoruz. Bunlardan en önemlisi de Düzköy duble yolu. Hıdırnebi yol ayrımına kadar. Orada ciddi sıkıntılar yaşanmış. Yoldaki elektrik direkleriyle alakalı olsun, yolun sınırı, insanların yerleriyle, kadastro manasında olsun çok ciddi sıkıntılar yaşanmış. Bunların da birçoğu halledildi. Şuanda orada ki çalışmalarımız hâlâ devam etmektedir r. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Derecik Yıldızlıda toki yolu çalışmaları devam ediyor. Herhangi bir aksama yok. Yine devam eden projelerden bir tanesi de Şinik'te ki organize sanayi bölgesi oranın en önemli sorunu yol sorunuydu. Oradaki işlemler tamamlandı. Bakanlıkta onaylandıktan sonra yol yapımı devam edecek. Bunlar yeter mi? Tabi ki de yetmez. Dediğimiz gibi Akçaabat her şeyin en iyisini hak ediyor.

Sebathaber-Adliye binasının akıbeti ne olacak, halk eğitim sorunu devam ediyor.Yeni eğitim öğretim dönemi için ne gibi çalışmalarınız var?

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Okullarımızda ki 4+4+4 uygulamasından doğacak eksiklikler (okul manasında) bunların farkındayız. Akçaabat’ımızın acil birkaç ihtiyacı var. Vekillerimizden, teşkilatımızla sık sık görüş alışverişinde bulunuyoruz. Fakat bunlar kısa vadede aşılabilecek sorunlar değil. Bu yüzden bu konuda çok da bir açıklama yapamıyoruz. Bu doğru olmaz. İnsanımıza karşı mahçup olmak istemeyiz.

Sebathaber-Spor salonu konusunda fikriniz ne? Yani müteahhiti  işi bitirmeden veya bitiremedi, bıraktı gitti? Bundan sonra ne olacak

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Şimdi o konuları değerlendirdikten sonra bir çalışma yaptıktan sonra açıklama yaparız. Şimdi söyleyeceklerimiz eksik olabilir. Çünkü netleşmedi daha aynı şekilde pazar yeri ile alakalı da belediye başkanımızla bir görüşme yapmıştık Ancak hepinizin bildiği gibi başkan bir rahatsızlık geçirdi. Ameliyatlı bir operasyon geçirdi. Akabinde uzun süreli bir istirahat gerektiren bir durumu var. Bizim için burada her zaman vatandaşımızın ihtiyaçları önemlidir. Ama her kim olursa olsun hastalık söz konusu olduğu zaman şifa ilk sırada gelir Başkanımızın öncelikle şifa bulması sağlığına kavuşması akabinde de projelerimizin devam edeceğine inanıyorum. Zaten hemen hemen son aşamaya da gelindi.

Sebathaber- Sayın Vekilimizle birebir görüşmemizde kendisine pazaryeri konusunu sordum bir B planınız var sayın vekilim diye kendisi de bunun üzerine her zaman bir B planı vardır demişti pazar yerinin başka bir yere yapılması noktasında B planı üzerinde durabiliriz demişti.

Pazar yerinin şehir içinde başka bir yere taşımayı söyleyerek böyle bir fikri ortaya atmıştı Siz bu konuda neler söylemek istesiniz.

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Şimdi bu işler hassas işlerdir adı üstünde B planı.Bunlar netleşmeden insanlara sunulması yanlıştır İnsanları yanılmak gibi O işi başaramamış gibi olmaması için şuan bir şey diyemiyoruz.Net bir sonuca ulaşınca biz zaten halkımıza bunu açıklayacağız.

Sebat Haber-Teşekkürler.

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Biz teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler: Ak, Parti, Akçaabat, İlçe, Başkanı, Sayın, Ahmet, Ziya, ÖZTÜRK, Sebatheber’e, Konuştu ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
8 bilinmeyenliii denklemmm gibi akçaabat şu ann....heyecanını yitirmişş vurdum dymaz bi hal almış durundaa..
cavit şirin - 2012-07-04 10:43:29
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1865 ABD Başkanı Abraham Lincoln bir suikastçı tarafından öldürüldü.
1894 Thomas Edison, sinemanın bir öncüsü sayılabilecek kinetoscope adlı cihazının ilk gösterisini yaptı.
1900 Paris Uluslararası Fuarı açıldı. Fuarda Osmanlı Pavyonu da yer aldı.
1912 Bir Alman şirketine 1910'da ısmarlanan Galata Köprüsü hizmete girdi. Köprüden geçiş 1930'a kadar paralı olarak sağlandı. 'Müruriye' denilen geçiş parasını, önlükler giyen tahsildarlar topluyordu.
1912 RMS Titanik battı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur