Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AKÇAABAT’TA MÜZELER GÜNÜ KUTLANDI TRABZON ÜNİVERSİTESİ 6 YAŞINDA EMRE ŞAHİN KÖROĞLU MESAJ YAYINLADI CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ Dr.Mustafa Çankaya’dan 19 Mayıs Mesajı MUSTAFA CUMUR DUALARLA ANILDI BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI TARIMSAL BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR KIZILAY'DAN EKİM'E ZİYARET ÇEBİ: DEVLET HESABI GÖRMÜŞTÜR Cumur Anılıyor 1461 Trabzon Galip Geleceğin mucitlerinden bilim fuarı Bahar Etkinliklerinde TÜRKİYE Mozaiği FAİZ KARARINDAN GERİ DÖNÜLSÜN! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRÜYOR ŞOFÖRLER ODASI DA FAİZ ARTIRIMINA TEPKİLİ BARܒde “10. Öğretmenim Şenliği” gerçekleştirildi Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor GEÇİCİ PERSONEL ALIM SONUÇLARI BELLİ OLDU!
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
 
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
 
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
Bizi Halk Çalıştıracak
 

Bizi Halk Çalıştıracak

Ak Parti Akçaabat İlçe Başkanı Sayın Ahmet Ziya ÖZTÜRK Sebatheber’e Konuştu

3 Temmuz 2012 Salı 20:40
Yazdır

Sebathaber-Teşkilat Olarak Yaptığınız Çalışmalar Hakkında Bizi Bilgilendirirmisiniz

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Akçaabat çok büyük bir şehir.Köyleriyle, beldeleriyle beraber toplam 200 bin nüfusu var Beldesinden, köyünden şehrinden herkesimin, her yörenin beklentisi, derdi var.

Biz göreve geldiğimiz zaman ilk olarak yaptığımız Bunları tek tek tespit etmeye çalışarak Neler eksiklerimiz sıkıntılarımız neler? Bunları tespit ettik. Tabi bütün sıkıntıların eksiklerin giderilmesi mümkün değil ancak Hangilerini çözebiliriz, hangileri kısa vadede, orta vadede, uzun vadede çözülebilecek olduğu bunlar üzerinde küçük de olsa bir hazırlık yaptık.Ve en kötü ve acil olan köy yollarının yapımı olduğunu tespit ettik.

Sebathaber-Şuanda köy yollarında ne gibi çalışmalar yapılıyor

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Bundan öncesinde de bu yollarla alakalı bir çalışma yapılıyordu. Fakat bu köylerdeki çalışmalarımızda için bizim en önemli kaynağımız olan şantiyemiz bir takım sebeplerden dolayı dönem dönem çalışamadı. Bu sebeple köy yollarındaki çalışmaların aksadığı dönemler olmuştur. Ama şu anda biz göreve geldiğimizde bu sıkıntıları çözmeye çalıştık. Şantiyeleri çalışır hale getirdik. Şantiyelere ilave araç kiraladık. Bu kiralamayla beraber yol malzemesi üretimini ciddi bir şekilde hızlandırdık. Özel idarenin de desteğiyle beraber iki grup halinde köy yollarını yaptık. Bu güne kadar 50 köyümüzün yarısından çoğunu yaptık. Muhtarlarımızla sürekli iletişim halindeyiz, görüşüyoruz. Köy halkımız, muhtarımız olsun bu konuda hayli istekli. Yine bir muhtarımızla görüştük. Teşekkürlerini ilettiler. Bir kaç gün içersinde yine araç kiralayarak iki gruba çıkartacağız yine çalışma ekibimizi ve geri kalan yirmi beşe yakın köyümüzü ve grup yolu dediğimiz yolların tamamlanmasını bu sene ki en öncelikli iş olarak görüyoruz. Yani 2012 yılında halledilmemiş köy yolu  bırakmayacağız. Tabi bizim asıl işimiz siyasettir. Siyasetin amacı da hizmettir. Bu sebeple halkımıza hizmet etmek gerekir. Bizden önce devam eden yatırımları takip ediyoruz. Bunlardan en önemlisi de Düzköy duble yolu. Hıdırnebi yol ayrımına kadar. Orada ciddi sıkıntılar yaşanmış. Yoldaki elektrik direkleriyle alakalı olsun, yolun sınırı, insanların yerleriyle, kadastro manasında olsun çok ciddi sıkıntılar yaşanmış. Bunların da birçoğu halledildi. Şuanda orada ki çalışmalarımız hâlâ devam etmektedir r. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Derecik Yıldızlıda toki yolu çalışmaları devam ediyor. Herhangi bir aksama yok. Yine devam eden projelerden bir tanesi de Şinik'te ki organize sanayi bölgesi oranın en önemli sorunu yol sorunuydu. Oradaki işlemler tamamlandı. Bakanlıkta onaylandıktan sonra yol yapımı devam edecek. Bunlar yeter mi? Tabi ki de yetmez. Dediğimiz gibi Akçaabat her şeyin en iyisini hak ediyor.

Sebathaber-Adliye binasının akıbeti ne olacak, halk eğitim sorunu devam ediyor.Yeni eğitim öğretim dönemi için ne gibi çalışmalarınız var?

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Okullarımızda ki 4+4+4 uygulamasından doğacak eksiklikler (okul manasında) bunların farkındayız. Akçaabat’ımızın acil birkaç ihtiyacı var. Vekillerimizden, teşkilatımızla sık sık görüş alışverişinde bulunuyoruz. Fakat bunlar kısa vadede aşılabilecek sorunlar değil. Bu yüzden bu konuda çok da bir açıklama yapamıyoruz. Bu doğru olmaz. İnsanımıza karşı mahçup olmak istemeyiz.

Sebathaber-Spor salonu konusunda fikriniz ne? Yani müteahhiti  işi bitirmeden veya bitiremedi, bıraktı gitti? Bundan sonra ne olacak

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Şimdi o konuları değerlendirdikten sonra bir çalışma yaptıktan sonra açıklama yaparız. Şimdi söyleyeceklerimiz eksik olabilir. Çünkü netleşmedi daha aynı şekilde pazar yeri ile alakalı da belediye başkanımızla bir görüşme yapmıştık Ancak hepinizin bildiği gibi başkan bir rahatsızlık geçirdi. Ameliyatlı bir operasyon geçirdi. Akabinde uzun süreli bir istirahat gerektiren bir durumu var. Bizim için burada her zaman vatandaşımızın ihtiyaçları önemlidir. Ama her kim olursa olsun hastalık söz konusu olduğu zaman şifa ilk sırada gelir Başkanımızın öncelikle şifa bulması sağlığına kavuşması akabinde de projelerimizin devam edeceğine inanıyorum. Zaten hemen hemen son aşamaya da gelindi.

Sebathaber- Sayın Vekilimizle birebir görüşmemizde kendisine pazaryeri konusunu sordum bir B planınız var sayın vekilim diye kendisi de bunun üzerine her zaman bir B planı vardır demişti pazar yerinin başka bir yere yapılması noktasında B planı üzerinde durabiliriz demişti.

Pazar yerinin şehir içinde başka bir yere taşımayı söyleyerek böyle bir fikri ortaya atmıştı Siz bu konuda neler söylemek istesiniz.

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Şimdi bu işler hassas işlerdir adı üstünde B planı.Bunlar netleşmeden insanlara sunulması yanlıştır İnsanları yanılmak gibi O işi başaramamış gibi olmaması için şuan bir şey diyemiyoruz.Net bir sonuca ulaşınca biz zaten halkımıza bunu açıklayacağız.

Sebat Haber-Teşekkürler.

Ahmet Ziya ÖZTÜRK-Biz teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler: Ak, Parti, Akçaabat, İlçe, Başkanı, Sayın, Ahmet, Ziya, ÖZTÜRK, Sebatheber’e, Konuştu ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
8 bilinmeyenliii denklemmm gibi akçaabat şu ann....heyecanını yitirmişş vurdum dymaz bi hal almış durundaa..
cavit şirin - 2012-07-04 10:43:29
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1284 Jönköping, resmen İsveç kenti oldu.
1804 Napolyon Bonapart, Fransa İmparatoru ilan edildi.
1871 Paris Komünü eşit işe eşit ücret verilmesini kabul etti.
1897 İrlandalı yazar Bram Stoker'ın Dracula adlı romanı yayımlandı.
1910 Çıplak gözle görülebilen tek kuyrukluyıldız olan Halley kuyruklu yıldızı, Dünya'nın çok yakınından geçti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur