Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Ekrem İmamoğlu’ndan Trabzonspor'a ziyaret İYİ Parti Trabzon'dan Koray Aydın'a tam destek! BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ Trabzon Uluslararası Öğrenci Derneği, 70 Ülkeden 200 Öğrenciyle Ramazan Bayramı'nı Kutladı TTSO camiası bayramlaştı, sektörlerin sorunları görüşüldü Başkan Kaya ilk meclis toplantısını yönetti AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ TESOB camiası bayramlaştı AKÇAABAT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI BAŞKAN GENÇ ULAŞIM PERSONELİYLE BAYRAM KAHVALTISINDA BULUŞTU ERNİL YAPI'DAN BAYRAM MESAJI ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI MHP'DEN KUTLAMA İYİ BAYRAMLAR ÖZTÜRKLER'DEN BAYRAM KUTLAMASI İYİ BAYRAMLAR FZT. ADEM ÇELİK'TEN BAYRAM MESAJI ŞENOL ALTINDAŞ'TAN BAYRAM MESAJI Kıyamet kopuyor!!!
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
BAŞKAN GENǒE ŞALPAZARI’NDA COŞKULU KARŞILAMA
 
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN EKİM ŞEHİT KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ
 
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
AHMET KAYA’YI MAKAMINDA TEBRİK ETTİ
BAŞKAN ZORLUOĞLU İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU
 

BAŞKAN ZORLUOĞLU İFTAR SONRASI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dün akşam iftar sonrası Akçaabat ilçesine bağlı Derecik Uğurlu Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

4 Nisan 2023 Salı 17:10
Yazdır

Çayların içildiği ve sohbetin koyu olduğu programın ana gündemini deprem çalışmaları ve seçimler oluşturdu. Türkiye’nin tam bağımsız olma yolunda çok önemli adımlar attığını belirten Başkan Zorluoğlu, “Siz değerli hemşehrilerimizle birlikte Türkiye’nin 2. yüzyılına çok daha güçlü şekilde adım atacağız. Çok daha müreffeh, gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye yolunda hep birlikte yeni bir yolculuğa başlayacağız” dedi.

Bir 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 15 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Akçaabat’ın Derecik Uğurlu Mahallesi’nde ikamet eden hemşehrileriye buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Zorluoğlu’na; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altuntepe ve AK Parti Milletvekili aday adayları eşlik etti. İftar sonraları mahalle ziyaretlerine özen gösteren Başkan Zorluoğlu, vatandaşların şikâyetleri ve talepleriyle yakından ilgilenerek sorunların çözümü noktasına ekibine talimat verdi.

TÜM İMKÂNLARIMIZLA BÖLGEDEYDİK

Oldukça keyifli geçen sohbette deprem çalışmaları ve 14 Mayıs seçimleri de masaya yatırıldı. Ülke olarak yaklaşık 2 ay önce çok büyük bir felakete uyandıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “11 ilde hakikaten asrın felaketi olarak nitelendirilen çok büyük bir deprem yaşadık. Ben de depremin birinci gününden itibaren bölgede Maraş’ın Elbistan ve kuzey ilçelerinde görevlendirildim. Yaklaşık 1 ay süreyle oradan hiç ayrılmadan sizleri temsilen orada görev yaptık. Orada insanların yaşadığı sorunlar hakikaten çok büyüktü. Özellikle ilk birkaç gün adeta mahşer günü gibiydi. Ama elhamdülillah Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet. Birinci günden itibaren biz oradaydık, Valiler oradaydı, Bakanlarımız oradaydı. Büyükşehir Belediyesinin bütün imkânlarıyla oraya gittik. Bakanlar, Valiler kendi teşkilatlarının bütün imkânlarıyla bölgedeydiler” dedi.

HER KULA NASİP OLMAZ

Bugün itibarıyla bölgede çalışmaların rutin ve sistematik bir şekilde devam ettiğini belirten Başkan Zorluoğlu, “Artık çadır kentlerden konteyner kentlere doğru bir nakil başladı. Kalıcı konutların adımları atıldı. Ben de Büyükşehir Belediye Başkanınız olarak sizi temsilen orada görev aldım. Bundan çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu her kula nasip olmaz, Allah bu imkânı bize verdi. Orada dokunduğunuz her kişi size dua ediyor. Elbette sadece ben değil, Ortahisar, Akçaabat ve diğer ilçelerimiz ilk günden itibaren burada ve orada bizlere her türlü desteği çok güzel bir şekilde organize ederek gönderdiler, kendileri de geldiler. Yine Trabzon halkına tek tek teşekkür ederim. Çünkü buradan yüzlerce binlerce tır o bölgeye geldi. Allah bir daha böyle afetler bizlere göstermesin. Orada bir iftar çadırı kurduk. Binlerce kişiye her gün iftar ve sahur veriyoruz. Bunu biz kendi cebimizden vermiyoruz. Bu sizlerin ikramıdır” diye konuştu.

TEK TEK SAYARSAK SABAHI BULURUZ

Ülke olarak çok önemli bir seçimin arifesinde olduklarını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “14 Mayıs’ta hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimi gerçekleştirilecek. Şimdiden seçimin sonuçları milletimiz, devletimiz ve İslam âlemi için hayırlı olsun. Elbette son 4-5 yıla baktığımızda çok önemli zorluklar yaşandı bütün dünyada. Pandemi vardı evlerimizden çıkamıyorduk. Üretim durdu tedarik zinciri koptu. Canlar gitti, yakınlarımızı kaybettik. Sadece Türkiye değil bütün dünya ülkeleri ekonomik olarak çok büyük zorluk yaşadı. Akabinde bunun etkilerini azaltalım derken bu sefer de böyle bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık. Tüm bunları karşılayacak gücümüz çok şükür var. Bu 4-5 yıllık süre içerisinde ekonomik sıkıntılara rağmen, pandemiye rağmen Türkiye önemli işler başardı. Bunlara tek tek girmeyeceğiz. Çünkü bunları tek tek sayarsak sabahı buluruz. Bu hizmetler hepinizin gözleri önünde gerçekleştiriliyor” şeklinde konuştu.

İLK DOĞAL GAZI ÇIKARIP EVLERDE KULLANACAĞIZ

Türkiye’nin makas değiştirdiğini ve tam bağımsız olma yolunda önemli adımlar attığını da vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Özellikle enerji bakamından ciddi adımlar atıyoruz. Önümüzdeki on yılların en önemli meselesi enerji savaşlarıdır, enerji krizleridir. Enerjiyi elde eden ülke, diğer ülkelere göre fersah fersah ileriye gidebilecektir. O bakımdan Türkiye’nin gerek doğal gaz, gerek petrol konusunda attığı adımlar belki de Cumhuriyet tarihi boyunca atılan en stratejik adımlardır. Çünkü bu enerjiyi elde ettiğimizde artık dışa bağımlı olmaktan çıkacağız. Kendi enerjimizle beraber kendi üretimimizi çok daha ucuza, çok daha rekabet edebilir bir vaziyette kendi üretimimizi yapabileceğiz ve ona göre diğer ülkelerle ticari ve ekonomik anlamda yarışabileceğiz. Rekabet etme gücümüz çok artacak. Enerji konusu önemli bir adım. Allah razı olsun bir önceki Hazine ve Maliye Bakanımız, ondan önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak Bey’i burada analım. Berat Bakanımızın enerji noktasında attığı adımlar, yaptığı yatırımlar bugün meyvelerini verecek. İnşallah bu ayın sonunda ya da önümüzdeki ayın başında artık ilk doğal gazı çıkarıp evlerde kullanacağız. Bunun törenini de Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekleştirecek” diye konuştu.

2. YÜZYILA ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE ADIM ATACAĞIZ

Türkiye’nin 2. önemli adımının da savunma sanayi alanında olduğunu dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Cumhuriyet tarihi boyunca savunma sanayisinde hep dışa bağımlı olduk. Dışarıdan aldık ve hem para verdik hem de kullanma konusunda üretenlerden her zaman izin almak zorunda kaldık. Şimdi ise savunma sanayisine çok büyük yatırımlar yapıldı. Türkiye artık kendi milli savunma sanayi araçları, savaş uçakları, helikopterleri, tankları, İHA’ları, SİHA’ları ile çok büyük oranda kendi savunma sanayini ortaya koydu. Milli ve yerli olarak bu savunma sanayi araç gereçlerini büyük oranda üretebilir hale geldik. Hedef savunma sanayisinde yüzde yüz milli ve yerli araç gereç. Millilik oranı şu anda yüzde 70’leri geçmiş durumda. Dolayısıyla bu büyük bir mücadele. Yani enerji mücadelesi bir tarafta, kendi savunma sanayi hamlesini oluşturma bir tarafta. Bu öyle kolay bir mücadele değil. Bunun önünde bir sürü engel var. Uluslararası arenada birçok açık ve kapalı ambargoyla muhatap oluyoruz. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar bu engelleri tek tek aştık.

Artık 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti devletinin 2. yüzyılına yepyeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na milletimizin büyük bir teveccüh göstereceğine inanıyorum. Bu manada siz değerli hemşehrilerimizle birlikte Türkiye’nin 2. yüzyılına çok daha güçlü şekilde adım atacağız ve çok daha müreffeh, gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye yolunda hep birlikte yolculuğa başlayacağız”  dedi.

Bir 11 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 11 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Anahtar Kelimeler: Trabzon, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Murat, Zorluoğlu, dün, akşam, iftar, sonrası, Akçaabat, ilçesine, bağlı, Derecik, Uğurlu, Mahallesi, sakinleriyle, bir, araya, geldi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1918 Hakkari'nin kurtuluşu.
1932 Türk Tarihi Tetkik Cemiyeti'nin kuruluşu.
1955 Dr. Jonas Salk tarafından geliştirilen çocuk felci aşısının güvenli ve etkili olduğu açıklandı.
1961 Sovyetler Birliği, uzaya ilk insanı gönderdi. Vostok 1 ile uzaya giden Yuri Gagarin, uzayda 108 dakika kaldı.
1963 Martin Luther King, Alabama'da sivil haklar yürüyüşüne öncülük ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur