Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İmamoğlu, ailesinin sağlık bilgilerini paylaştı AKÇAABAT ÇİÇEKLERLE DONATILIYOR Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi en etkili yayınlar arasında yer aldı Çebi neşteri vurdu Valilik açıkladı! Suat HACISALİHOĞLU,Doktora Programı’ndan üstün başarıyla mezun oldu. AMBAR YÖRESEL HİZMETİNİZDE BELEDİYEDEN SICAK YEMEK Genç kızların uğrak yeri artık ‘’Alış Boutigue’’ olacak. AKÇAABAT SİGORTA İLE GÜVENDESİNİZ “Ramazan dayanışma ve yardımlaşma ayıdır” “Milli sporcularımız Türk Sporuna değer katıyor” Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık İLELİ YAPI MARKET AÇILDI Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım Salih Alşan'den Ramazan Mesajı MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI BAŞKAN EKİM’DEN RAMAZAN AYI MESAJI İl Müdürü Şahin’den Rektör Uzun’a veda ziyareti Çebi’den dur durak yok
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
 
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
 
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
Bakan:Bayraktar “iyi bir savaşçıyım”
 

Bakan:Bayraktar “iyi bir savaşçıyım”

-HAYATIM BOYUNCA HEP GÜVENİLİR OLDUM

9 Mayıs 2013 Perşembe 21:22
Yazdır

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Önümüzde şimdi istikrarı koruma ve terörü halletme meselemiz var. Türkiye, barış sürecini başarıyla neticelendirebilirse dünyanın yıldızı olma konumundadır. Önünde başka bir engel yok" dedi.

 

Bayraktar, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında düzenlenen 98. Dönem Kaymakamlık Kursu'nda yaptığı konuşmada, kursiyerlerin, ülkenin çeşitli ilçelerinde vatanı, milleti, bayrağı, devleti temsil etme noktasında çok önemli görev ifa edeceğini söyledi.

 

 

Kaymakam adaylarına başarılar dileyen Bayraktar, "Sizin benden zeki olduğunuzu kesinlikle kabul ederim, yaşım ve yaptığım büyük mücadele nedeniyle tecrübeli olduğum konusunda ise mütevazi değilim. Kaldırım taşları gibi kafamıza basıla basıla, düşe kalka geldik. Sadece damlardan değil çok yüksek çam ağaçlarından da yüksek duvarlardan da yuvarlana yuvarlana geldik" diye konuştu.

 

İletişimin artması, ulaşımın yaygınlaşması, elektronik ortamın çok kullanılmasının dünyayı değiştirdiğine dikkati çeken Bayraktar, Türkiye'nin Ar-Ge konusunda dünyayla yarışacak durumda bulunmadığını ancak genç nüfusunun fazlalığı, moral değerlerinin yüksekliğinin avantaj olduğunu dile getirdi.

 

Türkiye'nin kuvvetli aile yapısının önemine işaret eden Bayraktar, "Bugün en ileri dünya artık çok ciddi şekilde bunu arıyor. Amerika, aile yapısını kuvvetlendirmek için çok ciddi paralar harcanmaya başladı" dedi.

 

Yahudilerin nüfuslarının az olmasına rağmen dünyayı adeta idare eden bir "network"ları olduğunu anlatan Bayraktar, İsraillilerin bunu aile yapısının kuvvetliliği sayesinde yürüttüklerini ifade etti.

 

ABD ve Avrupa'nın artık güç kaybetme, erozyona uğrama sürecine girdiğini belirten Bayraktar, Çin ve Hindistan'ın dünyada güç olma noktasında aldığı mesafenin ise dünyanın dengelerini net şekilde değiştirdiğini vurguladı.

 

-"Türkiye dünyanın ciddi şekilde dikkatini çekiyor"-

 

"Türkiye bunun neresindedir" diye soran Bayraktar, Türkiye'nin, 2008'de dünyada yaşanan krize rağmen ekonomisini ayakta tutması, gelişmesini istikrarlı sürdürmesinin dünyanın ciddi şekilde dikkatini çektiğini bildirdi.

 

Türkiye'nin dünyaya verdiği büyük fotoğrafın "gıpta edilen, parmak ısırtan, şapka çıkartan" bir durumda olduğuna işaret eden Bayraktar, "Önümüzde şimdi bu istikrarı koruma ve terörü halletme meselemiz var. Türkiye, barış sürecini başarıyla neticelendirebilirse inanın dünyanın yıldızı olma konumundadır. Önünde başka bir engel yok" diye konuştu.

 

Bakan Bayraktar, şöyle devam etti:

 

"Biz köyde büyüdük, köyü biliriz. Rüyamızda kaymakam falan göremezdik de bir şef görsek 6 ay ellerimizi ovuştururduk, sevinirdik yani. Devlet dairesine gidip birisine 'merhaba' dediğimiz zaman, nerede gideceksin, kaymakama değil de kaymakamın yanında yazı işleri, odasına girsen onu artık köyde, kahvede 6 ay anlatırdı. Böyle konumlardan geliyor Türkiye.

 

Öyle biliyorduk biz 'Allah devlet kapısına düşürmesin', 'Allah hastaneye düşürmesin' böyle bir yapı vardı. 'Bugün git yarın gel' böyle zihniyet vardı. İnsanımızda, 'Devlet yıllardır fakir fukaraya ve sessiz yığınlara ilgisiz kaldı, hizmet vermedi' imajı vardı. Bu değişti ve çok ciddi manada değişiyor."

 

-"Mazeret üretmek zinhar haramdır"-

 

Demokratik ülkelerde kalkınmanın, gelişmenin unsurlarının bürokrasi olduğunu dile getiren Bayraktar, "Millete efendilik yoktur, millete hizmetkarlık vardır. Kim millete hizmet ederse milletin efendisi o olur. Şimdi o imajı yavaş yavaş yaygınlaştırmak lazım, fakire fukaraya hizmet eden, iş adamının önünü açan, birisi geldiği zaman devlete, hastaneye, nüfus idaresine, tapuya, ona hizmet etmeyi görev addeden memur" diye konuştu.

 

Memurun, denetimle hizmeti birbirinden ayırarak yapması gerektiğine işaret eden Bayraktar, "Ben kaymakamım, komiserim, amirim, sadece emir veririm, hayır. Hizmet ederek denetleme. Hizmet ederek vatandaşın yanlış yapmasını engelleme. Bu anlayışı verdiğimiz zaman ülkemizin gelişmesi tamamlanacak" ifadesini kullandı.

 

Rutinlik devrinin geçtiğini, mutlaka farkındalık yaratmak, şok projeler yapmak gerektiğini belirten Bayraktar, "Mazeret üretmek zinhar haramdır. Herkesin bulunduğu noktada yapacağı, üreteceği çok şey vardır. Mazeret üretmek hele gençlere hiç yakışmaz" ifadesini kullandı.

 

Türkiye'nin "diplomalılardan çok çektiğini" kaydeden Bayraktar, şöyle devam etti:

 

"Ben mülkiyeyi, hukuk fakültesini bitirdim, üstüne üstelik master yaptım, yetmedi doktora yaptım, aman, aman. Diplomalı adamlardan çok çektik. Etiketini satan adamlardan uzak durun. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Diplomalı değil de eğitimli adam lazım bize. Eğitim, bilgi olmadan olmaz, bilmeden yaparsan yanlış yaparsın. Bilgisini fanusun içerisine koyup gösteren değil bilgisini kuvveden fiile getiren insanlar lazım."

 

Para ve bilginin birbirine benzediğini, ikisinin de güç unsuru olduğunu vurgulayan Bayraktar, "İkisi de affedersiniz, hayvan gübresine benzer. Gübreyi tutarsan, mahsul almak için onu tarlaya sürmezsen ev akrep, sinek, yılan dolar. Bilgi statükoculuğu, bilgi taassubu haramdır. Bilgiyi ne kadar çok verirsen o kadar artar. Para da öyle. Parayı da tutarsan, kullanmazsan, yatırım yapmazsan, faizcilik yaparsan, adamı yer. Belasını bulur o adam" görüşünü dile getirdi.

 

-"Avrupa'ya ihtiyacımız olmayacak noktaya hemen hemen geldik"-

 

Türkiye'de şehircilik ve çevrenin çok geliştiğine işaret eden Bayraktar, kaymakamların bu konuda yapacağı çalışmaları destekleyeceklerini söyledi.

 

Bakanlığın çevrenin korunması konusundaki uygulamalarına değinen Bayraktar,

 

"Biz Avrupa Birliğine girmeye çalışıyoruz ama AB'nin bizi almaya pek niyeti yok. Onlar diyorlar ki 'Gümrük Birliği yapalım, bağınız içerde dursun kendiniz dışarda durun.' Ancak biz de Türkiye olarak standartlarımızı yükselterek, Avrupa'ya ihtiyacımız olmayacak noktaya hemen hemen geldik" dedi.

 

 

 

Çevreye duyarlı, ulaşımı, teknik altyapısı uygun, afet riski azalmış, modern hayatın gerektirdiği donanımlara sahip yerleşim yerleri kurmaya çalıştıklarını ifade eden Bayraktar, dayanışma ruhunu getiren bir yapıyı da oluşturmak için mücadele verdiklerini söyledi.

 

Türkiye'nin şehirlerinin çarpık geliştiğine işaret eden Bayraktar, benzer ülkelerden de örnekler verdi. Bayraktar, ülkeyi bu durumdan kurtarmak için ciddi bir mücadelenin içinde olduklarını anlattı.

 

Başarılı, faydalı, etkin ve mutlu olmak, kalkınmak ve gelişmek için bilgili, eğitimli, ahlaklı, namuslu, yardımsever, cesur, sabırlı, aranılır ve güvenilir, çalışkan, üretken, savaşçı ve ekip olmak gerektiğine işaret eden Bayraktar, şunları kaydetti:

 

"Ben canlı örneğim, Oflu'yum. Babam 1 yaşında değildim öldü. Siyasal Bilgilere kaydoldu Ankara'da, 3 sene sonra, 26 yaşında öldü. Benim okumam tesadüfi. Ortaokulu bitirene kadar 8 okul değiştirdim. Liseyi bitirene kadar 3 okul değiştirdim. Allah nasip etti Bakan olduk, kime nasip eder, hepsi 25 tane. Ama koşuyu bırakmadım, iyi bir savaşçıyım. Bir de ben İstanbul'a geldim, İstanbul Sultanahmet Meslek Lisesi mezunuyum. Benim babam yoktu, kardeşim, ağabeyim de yoktu. 2 ablam vardı. Kimden istesem, gitsem bin lira, 2 bin lira borç para alırdım ve gününde verirdim. Hayatım boyunca güvenilir olmaya aşırı derecede dikkat ettim. Şimdi de ona dikkat ediyorum."

 

 

Bakan Bayraktar, konuşmasının ardından kaymakam adaylarının sorularını yanıtladı.

Anahtar Kelimeler: -HAYATIM, BOYUNCA, HEP, GÜVENİLİR, OLDUM
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1865 ABD Başkanı Abraham Lincoln bir suikastçı tarafından öldürüldü.
1894 Thomas Edison, sinemanın bir öncüsü sayılabilecek kinetoscope adlı cihazının ilk gösterisini yaptı.
1900 Paris Uluslararası Fuarı açıldı. Fuarda Osmanlı Pavyonu da yer aldı.
1912 Bir Alman şirketine 1910'da ısmarlanan Galata Köprüsü hizmete girdi. Köprüden geçiş 1930'a kadar paralı olarak sağlandı. 'Müruriye' denilen geçiş parasını, önlükler giyen tahsildarlar topluyordu.
1912 RMS Titanik battı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur