Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Ziraat Odası Başkanı Zorluoğlu'nu Ziyaret Etti ''HDP kapatılsın mı?'' anketinde dikkat çeken sonuçlar! “Hocalı Katliamından Karabağ Zaferine” İMAMOĞLU C40 ZİRVESİ’NDE KONUŞTU: “BÜYÜK DEĞİŞİMİN AKTİF PARÇASI OLMAK İSTİYORUZ” 2021 yılının ilk satış etkinliği Özgüneş’te başladı! Ali AKÇA Yazdı Akçaabat Kaymakamından Normalleşme Açıklaması Akçaabat'ta işlenen Sır Cinayet Çözüldü Normale Dönüş Yakında İsmail Hakkı Tosun'u Kaybettik Kırsal Mahalle Meclis Gündeminde MECLİS ONSUZ TOPLANDI Başkan Genç, Soylu’yu ziyaret etti Akçaabat Belediyesi Mahallelerin Hizmetinde EMNİYET GÖZ AÇTIRMIYOR AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE MÜMİN BAŞKAN'DAN TEŞEKKÜR MESAJI Çebi kasketi taktı “Efsaneler geri döndü'' Trabzon Valiliği duyurdu! ÖZGÜNEŞ'TEN YILIN İLK GELENEKSEL SATIŞ ETKİNLİĞİ
Kırsal Mahalle Meclis Gündeminde
Kırsal Mahalle Meclis Gündeminde
 
MECLİS ONSUZ TOPLANDI
MECLİS ONSUZ TOPLANDI
 
AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE
AKÇAABAT BELEDİYESİ TRT DE
AŞIK Artık Konuşmalı
 

AŞIK Artık Konuşmalı

AŞIK Artık Konuşmalı

18 Haziran 2014 Çarşamba 11:56
Yazdır

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu, Yıldızlı Güven Hastanesi’nden satın aldığını beyan ettiği hisse krizine ilişkin açıklamalar yaptı. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Gümrükçüoğlu, kurucu başhekim ve hastane ortağı Dr. Yusuf Aşık’a % 15 hisse karşılığı iki parti halinde toplam 2 milyon TL nakit ödediğini söyledi.

Aşık’ın Kendi Hissesinin Bile % 10 Olduğu Gözlendi

AŞIK ile Gümrükçüoğlu arasında yapılan 13 Haziran 2014 tarihli protokolde başkandan % 15 hisse karşılığı 2009 ve 2011 yıllarında iki kez toplam 2 milyon TL alındığı kaydedildi. Ancak Aşık’ın hisse sözünü yerine getiremediği, zira Ticaret Sicil evrakında Aşık’ın kendi hissesinin % 10 olduğu gözlendi.

Güven: Borcumuzu İade Ettik. Keşke Benimle İrtibat Kursaydı

GÜVEN’E dayalı ticaretinin mağduru olduğunu söyleyen Başkan Gümrükçüoğlu, resmi hissedar olmadığını kabul etti. Hastane yönetim kurulu başkanı Hasan Güven ise yaptığı açıklamada, “Aldığımız borcu geri ödedik. O protokolden haberim yok. Keşke Aşık yerine benimle irtibat kursaydı” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ziyaretinde kendisine sunduğu ve rapor ettiği projeler hakkında açıklama yaptı.  Gümrükçüoğlu, YıldızlıGüven Hastanesi ile ilgili ortaklık konusuna da açıklık getirdi.

BAŞBAKAN’A SUNULAN PROJELER
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon ziyaretinde kendisine sunduğu ve rapor ettiği projeler hakkında açıklama yaptı. Avni Aker ve etrafının belediye olarak almak istediklerini belirten Gümrükçüoğlu, KTܒnün lisans eğitim dışında bir şey yapmadığını belirterek ikinci üniversite için Başbakan Erdoğan’a istekte bulunduklarını söyledi. Projelerle ilgili bilgiler veren Gümrükçüoğlu, Yıldızlı Güven Hastanesi ile ilgili hisse satışı konusunda basın mensuplarının sorularını cevapladı.


BOTANİK PARK GELİYOR
Trabzon Botanik parkı projesiyle ilgili açıklamalar yapan Gümrükçüoğlu,  “103 dönümlük Çamoba arazisinin Trabzon Botanik olarak yapılabilmesi için büyükşehire devriyle birlikte bir büyük proje hazırlanmıştı. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla projenin uygulama aşamasına gelindi. Trabzon Botanik, dünyadaki benzer örnekleri incelenerek ele alınmıştır. Kentin marka değeri için çok önemli bir adımdı. Trabzon halkının verdiği destekle Başbakanımıza bu durumu arz ettik” dedi.


TOKİ’YLE TAKAS SÖZ KONUSU
TOKİ’ye devredilen Avni Aker Stadyumu ve çevresinin büyükşehire takas yapılabileceğini belirten Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Belediyemizin çalışmaları sonrasında Avni Aker’in, Yavuz Selim’in ve 19 Mayıs Spor Salonu’nun yoğun yapılaşmaya uğramaması için TOKİ ile görüşmeler yaptık. Büyükşehir Belediyesi’ne devri gerçekleşecek olursa bizim İl Özel İdaresi alanını ona vereceğimizi belirttik. O bölgeye de Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hizmet Üniteleri, Yavuz Selim’in muhafaza edilmeye gayret edilmesi ve o bölgeye dev bir kongre kültür merkezi yapılması gayretindeyiz” diye konuştu.


PROJEDEN SONRA YATIRIMA SEVK EDİLECEK

Başbakan Erdoğan’a meydan parkı ile ilgili olarak bilgiler verdiğini belirten Gümrükçüoğlu, “Başbakanımız da bu projeleri duyduktan sonra, şehir içinde parkların artması gerektiğini belirterek yeşil alanın artmasını istedi. Buna ek olarak da havaalanına ikinci pistin yapılması için de gerekli durumları kendileri ne arz ettik. Başbakanımız projenin gerçeklemesinin ardından yatırıma sevk edileceğini bize arz ettiler ve zaten Meydan Park’ındaki konuşmasında da vatandaşlarımıza anlatmıştır” dedi.

KANUNİ BULVARI NE ZAMAN BİTECEK?

Akyazı dolgu alanında otogar yapılmasına değinen Gümrükçüoğlu, Akyazı dolgu alanında stat ve spor alanlarıyla birlikte kurvaziyer mendireğini de öne koymakla birlikte otogarın orada olacağını söylediklerini ifade etti.   Kanuni Bulvarı da herhangi bir aksama olmadığı takdirde 3 yıl içerisinde tamamlanması hedeflendiğini belirten Gümrükçüoğlu, “Çimento Fabrikası 2015 yılı sonuna kadar yer bulmak durumunda olacaktır. Biz kendilerine de yer bulmalarını belirttik. Araklı bölgesi için kendilerine her türlü destek vereceğimizi anlattık. Fakat yatırımcı bize kararlı tutum sergilemedi. Getirdiği bir teklif vardı, Akoluk bölgesiydi. Fakat biz de orada izin veremeyeceğimizi belirttik” diye konuştu.

BAŞBAKAN’DAN İKİNCİ ÜNİVERSİTE İSTEĞİ
Trabzon’a ikinci üniversite isteğini de Başbakan Erdoğan’a ilettiklerini belirten Gümrükçüoğlu,  “2. kamu üniversitesi kurulması için talepte bulunduk. Gözbebeğimiz olan 55 bin öğrencili KTÜ şu anda lisans eğitimi dışında bir şey yapamamakta ve proje geliştirememektedir. Başbakanımız ise KTܒnün 70-80 bin öğrenciye ulaştığı takdirde böyle bir şey olabileceğini belirtti. Ankara’ya giderek Akçaabat ve çevresinin su atık projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda imza törenine katılacağız” dedi. 
ÜÇ SAYFA TUTUNAK VAR


Yusuf Aşık’ın kendi el yazısıyla üç sayfadan oluşan tutanağın 13 Haziran 2014 tarihinde yazıldığını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Yusuf Aşık’a  vicdanın ve Allah indinde ne olduysa yaz dedim. O da yazdı. Biz hisse alamaz mıyız? Borcuna karşılık senet vermiş bunda ne var” dedi. Gümrükçüoğlu hastane yönetim kurulu başkanı Hasan Güven’in resmi ortaklığımız yok sözünün hatırlatılması üzerine, “Doğru söylüyor. Resmi olarak bir ortaklığımız yoktur. Güvene dayalı ortaklık vardır” dedi.

65. SIRADA YER ALDI

Yüzde 15 olan hissesini 5 yıl sonra satmak istediğini ve Aşık’tan 2 milyon 800 bin TL değerinde 4 ayrı senet aldığını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Üç senedi tahsil ettim. Son senedi sekreterim Mustafa Akkaya adına ciro ettim ve avukat tutarak tahsiline gittim. 25 yıl önce Namık Kemal Mahallesi’nde yerlerimizi sattık. İstanbul ve Kocaeli’nde yer aldık. Mal varlığımız belli. Gelir vergisinde 65. sırada yer aldım. Kocaeli’nde 40 dairem vardı. Sattım 6 milyon TL param vardı. Hisse senedi aldım sattım” dedi.

TEHDİTE BOYUN EĞMEDİ
Son senedi icraya koyduktan sonra ‘senetleri  internete koyarız’ şeklinde sözler duyduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu kendisinİ hiç kimsenin tehdit etmediğini söyledi. Mal varlığını inkar edecek halinin olmadığını belirten Başkan Gümrükçüoğlu , “Ne yapayım mal varlığımı çöpe mi atayım” şeklinde konuştu.  Bir gazetecinin 3.5 milyon TL değerinde villanız var mı? şeklindeki soruya Gümrükçüoğlu, “O villayı 700 Bin TL’ye aldım. Size 2.5 milyon TL’ye vereyim” şeklinde cevap verdi.


9 ORTAKLI GÖRÜNÜYOR

Yıldızlı Güven Hastanesi’nin 2012 yılı itibarıyla resmi ortakları da ortaya çıktı. En büyük hisse sahibi Hasan Güven’in olduğu hissedarlar arasında Yusuf Aşık, Sezgin Yılmaz, Çağatay Han Malkoç, Aydın Aydın, Süleyman Güven, Seda Güvendağ Güven ve Sonay Güven yer alıyor. Hasan Güven’in 4 çocuğunun da hissesinin bulunduğu ortaya çıktı. Bu arada Hasan Güven başkanın borcunun kalmadığını ve başkana kırgın olduğunu söyledi. Güven tutanaktan da geç haberdar olduğu belirtti.

İŞTE O TUTUNAĞIN AYRINTILARI

1-2009 yılı Nisan Mayıs aylarında Dr. Yusuf Aşık, Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğluna ön izni alınmış Akçaabat Yıldızlı Güven Hastanesinin toplam 100 hisseden 5 hissesini teklif etmiş. Hisse başına 100.000 TL pazarlık edilerek 500.000 TL nakit ödeme karşılığı Dr. Yusuf Aşık’a güvene dayalı olarak 5 hisse alınmıştır.
2-2011 yılı 11.ayında Dr.Yusuf Aşık tekrar Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na gelerek hastanenin nakite sıkıştıklarından tekrar hisse almasını önermiş. Pazarlık neticesinde 1.500.000 TL nakit karşılığı 10 hisse daha Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından satın alınmıştır. 1. ve 2. maddedeki toplam alınan 15 hisse Dr. Yusuf Aşık ve Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun arasında güvene dayalı olarak herhangi bir noter işlemi yapılmadan gerçekleştirilmiştir. 
3-2013 yılının Mayıs aylarında Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Hasan Güven ve Dr. Yusuf Aşık’ı davet ederek bu hisselerinden hiçbir getiri elde edemediğini ve 2009 yılından beri parası döviz olarak durmuş olsaydı bugüne kadar 1.000.000 TL zarar etmiş olacağını ifade ile 100 hisseden 15 hissesini Hasan Güven, Dr. Yusuf Aşık ve Hastane tarafından alınmasını talep etmiştir. 15 hisse iğçin toplam 2.800.000 TL üzerinden anlaşılmış ve 1 ay -2 ay gibi aralıklarla 700.000 TL’lik 4 senet düzenlenmiştir. Bu senetlerden 3’ü ödenmiş, 30 Kasım 2013 tarhili senet ödenememiştir. 10 günlük bir bekleme sonrasında senet ile ilgili haciz işlemi yapılmış ve bu konuya dahil olan Hasan Güven’in damadı Bilal Aydın’ın da kendi isteği ile çözüme yardımcı olmak talebine uyulmuş. Borçluların ne kadar süre talep ediyorlarsa kabul edilip 30 Nisan 2014 tarihi için ödenmek üzere hiçbir zarar telafisi talep edilmeden yine 700.000 TL’lik senet borçlulara imzalatılmıştır. İfade edildiği gibi borçlular arasına Hasan Güven, Dr.Yusuf Aşık’a Bilal Aydın da dahil edilmiştir. Bu senette ödenmeyince 09.05.2014 tarihinde icra takibi yapılmış. İcra takibinin ertelemesine de 1 hafta ötelenmiş. Senetin 250.000 TLsi elde ödenip geri kalanı 450.000 TL ödenmeyince haciz cihatine gidilmiştir. 
4-Bütün bu işlemler süresince Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu iş yoğunluğu nedeniyle senetleri sekreteri Mustafa Akkaya’ya ciro etmiş ve avukatı Yavuz Karaismail vasıtası ile takip ettirilmiştir. 
5-Bütün bu hisse alışverişleri günün şartları ve pazarlık sonucunda taraflar arasında gerçekleştirilmiş bu tutanağın 1. Ve 2. Maddesinde belirtildiği gibi Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Dr. Yusuf Aşık arasında güvene dayalı olarak senet, tapu, noter işlemleri yapılmadan toplam (2 milyon Türk lirası) Dr. Orhan Fevci Gümrükçüoğlu tarafından Dr. Yusuf Aşık’a ödenmiştir. 
6- Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile Dr. Yusuf Aşık, Hasan Güven, Bilal Aydın ve Yıldızlı Güven Hastanesiyle ilgililerin şirketleriyle arasındaki alışverişi açıklayan iş bu tutanak 3 yaprak ve 6 madde olarak düzenlenip asıl nüshası Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlunda 2. Nüshası Dr. Yusuf Aşık’ta bulunmak üzere 13.06.2014 tarihinde Dr. Yusuf Aşık tarafından kaleme alınmış ve Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Dr. Yusuf Aşık ve Şahit İlyas Koç tarafından imza altına alınmıştır. Trabzon İl Jandarma Kaçakçılık ve Organize İşler Komutanlığı iki ayrı ilçede gerçekleştirmiş olduğu operasyonlarda uyuşturucu madde ile kaçak akaryakıt ve kaçak içki ele geçirdi.

Anahtar Kelimeler: AŞIK, Artık, Konuşmalı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1807 Amerikan kongresi, herhangi bir yabancı krallık, yer veya ülkeden köle ithalatını yasakladı.
1836 Teksas, Meksika'dan bağımsızlığını ilan etti.
1855 II. Aleksander Rus Çarı oldu.
1918 Rize'nin kurtuluşu.
1918 Asker Ailelerine Yardımcı Hanımlar Cemiyeti Nuriye İsmail (Canbulat) Hanım başkanlığında kuruldu. Cemiyet, Enver Paşa'nın eşi Naciye Sultan'ın himayesindeydi. Dernek, bir yıl içinde 6247 kişiye yiyecek dağıttı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur