Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
ALP ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ÇAYDER yöneticileri,TTSO'yu ziyaret etti Türk-İş Kadın İşçi Eğitim Semineri gerçekleştirildi. Futbol Uluslararası bir Köprüdür. AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 136. YILI KUTLANDI Akçaabat Derbisi Sebat'ın. ‘DÜZKÖY PAZARYERİ VE OTOPARK PROJESİ’NİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI Okan KOÇ'tan Açıklama Ankara kulisleri karıştı:Erken seçim masada! CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, Ataman'a Cevap Verdi. Trabzon önünü açacak en önemli proje açıklandı Köksal Toptan: “Bartın Üniversitesinde iftihar duyulacak çalışmalar yapılıyor” AKÇAABAT’TA TSM VE THM KOROLARI SEZONU AÇIYOR BAŞKAN EKİM’DEN TOPLUMA IŞIK TUTAN GÖNÜL ERİ ÖĞRETMENLERİMİZE ZİYARET Trabzon’da 25 STK tek yürek! BAŞKAN ZORLUOĞLU ÖĞRETMENLERİ YALNIZ BIRAKMADI Fatih Erbakan: Öğretmenlerimiz mutsuzsa Büyük Türkiye hedefinden bahsedemeyiz! AKÇAABAT’TA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI ÖMER HACISALİHOĞLU'NDAN 24 KASIM KUTLAMA MESAJI Yeşiltepe Mahallesinin Su İsyanı
AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 136. YILI KUTLANDI
AKÇAABAT’IN İLÇE OLUŞUNUN 136. YILI KUTLANDI
 
Akçaabat Derbisi Sebat'ın.
Akçaabat Derbisi Sebat'ın.
 
Yeşiltepe Mahallesinin Su İsyanı
Yeşiltepe Mahallesinin Su İsyanı
Akparti Akçaabat ilçe Başkanından Açıklama
 

Akparti Akçaabat ilçe Başkanından Açıklama

“Ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe Başkanı Sayın Mustafa Nadir beyin açıklamalarını hayretle okudum.

16 Kasım 2012 Cuma 20:59
Yazdır


Şu ana kadarki basında çıkan açıklamalarına sırf kamuoyunu boş polemiklerle meşgul etmemek adına cevap vermemiştim. Fakat anlaşılıyor ki niyetimiz gittikçe daha fazla istismar edilip, halkımız yanıltılmaya çalışılmaktadır.


Vekilimiz Sayın Aydın Bıyıklıoğlu’na karşı yapılan mesnetsiz açıklamalar, insan olarak sevip saygı duyduğum Mustafa Nadir Bey’in ya hiçbir şeyden haberi olmadığının ya da direkt halkımızı yanıltmaya yönelik davrandığının açık göstergesidir.


Vekilimizin tespit ve destekleri doğrultusunda teşkilat olarak zamanımızın çoğunu köylerimizde ve beldelerimizde çalışarak geçirdiğimizi, sene başında yaptığımız programlar çerçevesinde toplam 50 köyümüzün bugün itibariyle 46 tanesinin yol çalışmalarının projelerini tamamladığımızı, grup yollarındaki sıkıntıların birçoğunu giderdiğimizi, su sıkıntısı olan köylerimizin su sorunlarını çözecek çok ciddi çalışmalarımızın sonuna yaklaştığımızı, dere ıslah çalışmaları programlarıyla hem sel felaketi tehlikesine karşı hem de çevre güzelleştirmesi yönünde hızla yol kat ettiğimizi, gerekli görülen yerlerde sanat yapılarının yapımını sürdürdüğümüzü, ihtiyaçlı vatandaşlarımıza her türlü sosyal yardımlarda bulunduğumuzu ve bunlar gibi birçok irili ufaklı hizmetlerimizi, hepsinden ötesi teşkilatımız olarak her zaman vatandaşlarımızın iyi gününde de, kötü gününde de yanında olduğumuzu görmezlikten gelmek, kanımca Sayın Mustafa Nadir Bey’in şahsi değil içinde bulunduğu meşhur CHP zihniyetinin bir ürünü olsa gerek.


Kurulduğundan bugüne kadar hiçbir zaman seçim partisi olmayıp, her gün her an vatandaşının yanında olan, köyünün, beldesinin, mahallesinin en ücra köşesiyle irtibat halinde bulunan partimiz ve teşkilatımız ile vatandaşımızın arasına, bu tip belli aralıklarla oturduğu yerden uydurma söylemlerle, istismar dolu tenkitlerle girilemeyeceğinin çok iyi anlaşılması gerekir.


Tek kelimeyle, misyonu “Hizmet” olan partimiz tabiî ki Düzköy yolunun geçici süre de olsa durmasından çok büyük rahatsızlık duymaktadır. Teknik sebeplerden dolayı bu tip aksamalar her zaman her yerde olabilecek aksamalardır. Yani Düzköy yolunu vekilimiz takip etmediğinden durdu da, Derecik yolunu Sayın Mustafa Nadir Bey mi takip ediyordu ki bu kadar hızlı bir şekilde devam etmektedir. Milletimiz bu güne kadar bu denli istismarlara asla prim vermemiştir, vermeyecektir. Bizim vatandaşımız, eksiği de olsa samimi siyasetçiyi, hatası da olsa dürüst siyasetçiyi, ihmali de olsa yalan konuşmayan siyasetçiyi, hata yapsa da iş üreten, hizmet üreten, çalışan siyasetçi, iki yüzlü olmayan insanlara üstten bakmayan insanların duyguları ve değerleriyle oynamayan siyasetçiyi benimser. Çuvalla oy meselesine gelince, Sayın NADİR, biz çuvalla oy almadık, ne kadar oy almışsak vatandaşımız bize o oyu verdi, niçin verdiğini anlattım. Ancak belli ki sizde bir çuvalla oy takıntısı var. Bunu bir süre önce Beldelerde yaptığınız referandum sonuçlarından anlamaktayım.


Hayallerinizi süsleyen çuvalla oy işine halkın gözünün içine baka baka, vatandaşı her zamanki sahip olduğunuz zihniyetin ürünü olarak yanılttığınızı zannederek yapmaya çalıştınız. Bu insanları bu kadar rencide edecek derecede saf ve yanıltılabilir görmeniz kabul edilebilir şey değil.”
CHP’nin referandum yapmasına da değinen Öztürk “Referandum sonuçlarını basından görünce dehşete kapıldım. Siyasetçi olmaktan utandım ve üstüne üstlük rakamların üzerine il başkanınız ile saygı duyduğum Trabzon Eski Belediye Başkanı ve şimdiki Milletvekili Sayın Volkan Canalioğlu’nun resmini koydunuz. Ümit ederim ki bu rakamlardan, o korkunç tablodan haberleri yoktur. Bir beldede kaç sandık kurdunuz, kaç noter getirdiniz, kaç kişi görevlendirdiniz bilinmez, ancak 1170 seçmenin olduğunu söylediğiniz yerde 1100 tane oy kullanılıp 1100’ünün de sizin düşünceniz yönünde olduğunu yazmanız, hangi uçuk kelimeyle, hangi abartılı sözle ifade edilebilir. Bu kadar desteksiz atış, bu kadar hesapsız yanıltma, bu vatandaşa, hangi cümleyle ifade edilir bilmiyorum.


Şunu açık ve net söylüyorum; bırakın hepsinin aynı yönde karar vermiş olmalarını 1170 seçmenin 1100 tanesinin oy kullandığını ispat etsinler, imzalı seçmen kâğıtlarını ya da hangi belgeyle yaptıysalar onu göstersinler, ben o dakika ilçe başkanlığından istifa ederim. O beldede partimizin 443 aktif üyesi olup, birçoğuyla yaptığım görüşmede, hiç birinin bu referanduma katılmadığını ve hatta böyle bir çalışmadan bilgilerinin de olmadığını söylemişlerdir. Bırakın 1100 tanesini, yarısını basında yayınlayarak ispatlasınlar. Tüm kamuoyundan özür dileyeceğim. Ben bu konuyu da sırf kamuoyunun kafasını polemiklerle meşgul etmemek adına bugüne kadar gündeme getirmedim. Ancak Sayın Nadir’in çuvalla oy takıntısını görünce, bu takıntıyı izah edebilmek için bunları anlatıyorum” dedi.


Öztürk açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“İşte bu kadar küçük ve faydasız bir olayda dahi sırf siyasi menfaat uğruna insanları bu kadar yanıltabilen zihniyetin, yarın iktidara gelince neler yapabileceğini halkımız çok iyi bildiği için bize çuvalla oy veriyor. İnşallah önümüzdeki seçimlerde daha da çok oy vereceklerdir.”

Anahtar Kelimeler: “Ana, muhalefet, partisi, CHP’nin, ilçe, Başkanı, Sayın, Mustafa, Nadir, beyin, açıklamalarını, hayretle, okudum
Haber Yorumları
Yorum Ekle
mustafa bey ben ecevitciyim. yıllardır da chp liyim. o anketler benimde kafamı karıştırmıştı.eğer sen kaymakam huzurunda gazelerle o oyları ispat etmezsen bende daha chp ye oy vermem. kaymakam bey o anketlere neredeydi. onun haberi yokmuki akp böyle birşey iddia ediyor.
koyu chpli - 2012-11-17 08:56:03
yazıklar olsun bunlara...peşlerinden gidenlere..volkan abiye bir şey demiyorum.onada anlamıyorum.okudukca kanım dondu.bu zihniyet yıllarca memleketimize kan kusturdu. şimdi bir borazan almış kalemi eline güya birilerini karalayacak. mustafa nadir akçaabatı iyi tanı. gazatalerde saf yerine koyarsın ama aralarında girdiğinde yüzün olup böyle yürüyemezsin.
çoşkun güney - 2012-11-17 08:52:17
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Sizce En Başarılı Trabzon Milletvekili Kim?
Ak Parti Milletvekili Adnan Günnar
CHP Milletvekili Ahmet Kaya
AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu
İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs
AK Parti Milletvekili Muhammet Balta
AK Parti Milletvekili Salih Cora
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1893 Kadınlar ilk kez bir ulusal seçimde-Yeni Zelenda genel seçimleri-oy kullandı.
1905 İrlanda siyasi partisi Sinn Féin kuruldu.
1912 Arnavutluk Osmanlı'dan bağımsız oldu.
1918 Kâzım Karabekir Paşa'nın Kars'tan İstanbul'a gelişi.
1920 Mehmet Akif Ersoy ve Eşref Edip "Sebilü'r-Reşad" dergisini Kastamonu'da çıkarmaya başladılar.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur