Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
2021 Şampiyonlar Ligi finali İstanbul’dan alındı RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN ALTINTEPE “BAYRAMLAR KARDEŞLİKTİR MUTLULUKTUR” İYİ BAYRAMLAR BURUK BİR BAYRAM TRÜ VAKFIKEBİR MYO’DA PANDEMİ DÖNEMİ ONLİNE ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR… Bartın Üniversitesi’nden “Bu zulme sessiz kalmıyoruz” açıklaması HEP BAYRAM OLSUN! Başkan Ekim'den Bayram Ziyareti Okul Müdürü Yılmaz Aydın'dan Bayram Mesajı Halis Güneş'ten Bayram Mesajı ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI Ziraat Odasından bayram Mesajı Adem Çelik'ten Bayram Mesajı IRMAK YAPI'DAN BAYRAM MESAJI Arpacılı Muhtarı Hakan Kalaycı'dan Bayram Mesajı Selami Sağır'dan Bayram Mesajı Musa Öztürk'ten Bayram Mesajı Mümin Muhtar'dan Bayram Mesajı RAMAZAN BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİZ
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
BULUT'TAN BAYRAM MESAJI
 
ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI
ALİ ŞENTÜRK'TEN BAYRAM MESAJI
 
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
SİVRİKAYA'DAN BAYRAM MESAJI
Akçagaz yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
 

Akçagaz yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Gaz Şirketleri Birleşerek Anapet'i Kurdu

19 Mart 2013 Salı 13:26
Yazdır


“AMACIMIZ TRABZON’UMUZA FAYDALI OLMAKTIR”

Trabzon’un sevilen işadamlarından ve aynı zamanda MÜSİAD yönetim kurulu üyesi olan, siyasi kimliği ile de tanından, Akçagaz Tesislerinin sahibi Aydın Birincioğlu   yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Otuz yıl önce likit petrol gazı, tüpgaz tesislerini  kurarak petrol sektöründe hizmet vermeye başladı. Karadeniz Bölgesinin en büyük Likit Gaz tesisini hizmete açtı. “Halka hizmet Hakka hizmettir” ilkesini benimseyerek yola çıkan Aydın Birincioğlu  şimdi de ANAPET adı altında yeni bir akaryakıt dağıtım şirketi kurdu.

Aydın bey, Anapet ne zaman kuruldu ve  nasıl hizmet vermektedir.Biz şirket olarak   akaryakıt  işine Akçagaz Tesislerini kurarak başladık. Şirketimizin tarihi neredeyse Türkiye’nin otuz yıllık tarihine eşittir. Bu zaman zarfında likit petrol gazının revaçta olduğu vazgeçilemez bir ihtiyaç  olduğu  zamanda  otuz yıl bu hizmeti verdik. Otuz yılın sonunda doğal gazın hızla yaygınlaşması ve elektrik dağıtımının  kolay erişilebilir hale gelmesi ile birlikte likit petrol gazında pazar kaybı yaşanmaktadır. Hayatımızın her aşamasında  elektrikli cihazlar kullanılmaya başlandı. 1997 yılında  likit petrol gazı araçlarda kullanılmaya başlandı fakat akaryakıt dağıtım istasyonları sektörde hizmet vermeye başladığı için bizi devre dışı bıraktı. Bu durum dolayısıyla  bizi sektör olarak  yeni yatırımlar ve yeni pazar alanları aramaya sevk etti ve Anapet’i kurduk.

ON BİR CESUR ADAM BİR TÜRKİYE MOZAĞİYİ OLUŞTURDUK

Anapet ne zaman kuruldu?

Anapet’in  6 Haziran 2012 tarihinde lisansını alarak faaliyete başladık. Biz bu şirketi kurarken  bir Türkiye mozağiyi oluşturmayı  hedefledik. Amasya’dan, Adıyaman’dan Kayseri’den,  Ordu’dan Erzurum’dan Elazığ’dan ve Türkiye’nin bir çok vilayetinden ortaklar alarak on bir cesur adam bu şirketi kurduk. Akçagaz gibi likit petrol gazı dağıtım şirketi olan 12 Anadolu dağıtım şirketi  birleşerek Anapet’i kurduk. Bunların içinde ERGAZ, MAVİGÖL  GAZ,  KARADENİZ TÜPGAZ, Kayseriden ŞİRİN GAZ, Yozgat’tan SORGUN ASGAZ gibi şirketler var. Bir nevi kuvvetler birliği yaptık. ANAPET’in merkezi  olarak Ankarayı seçtik ve Ankara Türkiyenin merkezi olduğu için ANAPETİ’in de merkezi olsun istedik. Şirketimiz  yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile aynı zamanda şirket çalışanları ile faliyete geçmiştir. Şimdilik   21 tane  bayiimizle bismillah diyerek hizmet vermeye başladık.

İsim olarak ANAPET’i seçmenizin özel bir sebebi varmı?

Biz  millet olarak  vatanına bağlı değerlerine büyük hassasiyet gösteren bir topluluğuz. Anapet bizlere kendi özümüzden bir isim olarak geldi. Anadolu’nun  ana’sı, petrolün pet’i birleşince ANAPET ortaya çıktı ve ortaklarımızla beraber  bu ismi  kendi öz yurdumuzdan bir marka olarak kabul ettik. Anadolu bize göre ana’dır ve bizim şirketimizde sektörde ana olacaktır inşallah.

Anapet istasyon olarak hangi güzergâhlarda hizmet vermeye başladı?

Şimdi bu alanda hizmet veren sektörler bayilikler verir. Bu gün  yol üzerinde görmüş olduğumuz  bir çok akaryakıt istasyonları da böyledir. Belli şirketlerin bayileridir. Bizde ANAPET olarak bayilikler veriyoruz. Şimdilik  büyük bir kısmı Akdeniz Bölgesi, Orta Anadolu Bölgesinde. Yakın zamanda bütün bölgelerimize bayilikler  vereceğiz.

Adıyaman’da 3, Diyarbakır’da 4, Urfa’da 3, Sivas’ta 1 bayimiz var. Kırıkkale de,  Amasya   Merzifon’da  var.    Yakında Samsun ve Trabzon’da olacak bunları örgütlemek ve bu sistemi oluşturmak için gayret ediyoruz. Şimdilik 21 bayiimizle  hizmet  veriyoruz. Hedefimiz   ANAPET’  in  bayiilerinin  hızla çoğalmasını sağlayarak inşallah  ülkemizin her köşesinde , bütün  yol ağlarında hizmet verebilmesidir.

Aydın Bey , İleriye dönük başka projeleriniz var mı?

Mevcut şirketlerimizin  Akçagaz  ve Anapet’in temelinde ortaklık yatmaktadır. Biz ortaklar güçlerimizi birleştirerek bu ortaklığın Karadeniz’den Trabzon’dan  doğarak, bütün ülkemize ve dünyaya açılmasını hedefliyoruz. Bölge ve ülkemiz için çok güzel projelerimiz var.  Anapet’i   biraz yaygınlaştırdıktan sonra enerji alanında  yeni çalışmalarımız  olacak. Dünyadaki her şeyin kaynağı güneş  diyerek, güneş enerjisinden elektrik üretmek için bir proje çalışması içerisindeyiz. İnşallah bunu da hayata geçirmek nasip olacaktır. Karadeniz bölgesi çok fazla güneş almıyor ama ülkemizin diğer bölgeleri mesela bir Mardin, Urfa, Diyarbakır çok fazla güneş alıyor. Biz bölge ayrımı yapmadan ,doğuludur batılıdır , demeden herkesi seviyoruz. “Yaratılanı Hoş Gör, Yaratandan Ötürü” düsturu ile hareket ediyoruz. Dolayısıyla  bu bölgelerden ortaklarımız olacak ve yeni sektörlerde çok güzel işler başaracağız. Ülkemize ve milletimize faydalı olan her şeyin altında imzamız olsun isteriz.

Bölgemize ve Trabzona yatırım yapmak isteyenlere bir mesajınız olacak mı?

Karadeniz  Bölgesi  yakın bir gelecekte dünyadaki değişen iklim farklığından dolayı  günümüzün Akdeniz’ i Antalya’sı  gibi olacaktır. Bilim adamları da bunu söylüyor, günümüzde bunu gösteriyor. Bizim bölgemize her kim yatırım yapar ve bir çivi çakarsa biz minnettar oluruz.  Ben aynı zamanda MÜSİAD üyesi olduğum için  birlik beraberlik ve ortaklığı en iyi  bilenlerden ve  temsilcilerinden biri olduğumu düşünüyorum. Dolayısıyla biz yatırımcılara destek vererek güç birliği yaparak ülkemize  ve bölgemize hayırlı işler yapmanın gayreti içerisindeyiz.

Anahtar Kelimeler: Gaz, Şirketleri, Birleşerek, Anapet'i, Kurdu
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1277 Karamanoğlu Mehmet Bey, Konya şehrini Karamanoğulları topraklarına kattı ve Türkçe'yi resmi dil ilan etti.
1846 ABD Kongresi, sınır devriyelerine baskın yapılmasını gerekçe göstererek Meksika'ya savaş ilan etti.
1915 Çanakkale'de, Binbaşı Ahmet Bey komutasındaki Muaveneti Milliye muhribi, Golyath zırhlısını torpilleyerek batırdı.
1919 İzmir'in işgal edileceğine ilişkin Venizelos'un beyannamesi, Aya Fotini Kilisesi'nde Yunan Albay Mavrudis tarafından yerli Rumlara okundu.
1920 9-13 Mayıs arasında yapılan 217 üye ile toplanan ve bölge ile ilgili net kararların alındığı Trakya Kongresi (Edirne Kongresi) yapıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur