Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AKÇAABAT’TA MÜZELER GÜNÜ KUTLANDI TRABZON ÜNİVERSİTESİ 6 YAŞINDA EMRE ŞAHİN KÖROĞLU MESAJ YAYINLADI CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ Dr.Mustafa Çankaya’dan 19 Mayıs Mesajı MUSTAFA CUMUR DUALARLA ANILDI BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI TARIMSAL BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR KIZILAY'DAN EKİM'E ZİYARET ÇEBİ: DEVLET HESABI GÖRMÜŞTÜR Cumur Anılıyor 1461 Trabzon Galip Geleceğin mucitlerinden bilim fuarı Bahar Etkinliklerinde TÜRKİYE Mozaiği FAİZ KARARINDAN GERİ DÖNÜLSÜN! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRÜYOR ŞOFÖRLER ODASI DA FAİZ ARTIRIMINA TEPKİLİ BARܒde “10. Öğretmenim Şenliği” gerçekleştirildi Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor GEÇİCİ PERSONEL ALIM SONUÇLARI BELLİ OLDU!
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
 
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
 
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
Akçaabat bizim, biz Akçaabat 'ın.
 

Akçaabat bizim, biz Akçaabat 'ın.

Aydın BİRİNCİOĞLU-Röportajımızın hayırlara vesile olmasını dileyerek başlamak isterim.

12 Temmuz 2012 Perşembe 21:21
Yazdır

Ocak ayında yapılan kongrede iş başına geldik. Zaten önce de yönetim kurulundaydık. Seçim İşleri Başkanlığı yapıyorduk. Şimdi Siyasal ve Hukuk İşleri Başkanlığı yapmaktayım. Akçaabat bizim, biz Akçaabat 'ın. Dolayısıyla memlekete ve millete faydalı olmak için gayret ediyoruz.

Sebat Haber-Şimdi kısaca Başkanım Akçaabat 'ta biliyorsunuz yakın bir zamanda yapılan ve bitirilemeyen bir spor salonu var. Müteahhidi kaçtı deniliyor. Farklı söylemler var. Ocak- şubat ayından beri tek bir çivi çakılmıyor. Yani şuan mevcut halini korumaya çalışan bir spor salonu var. Bunun son durumu hakkında bir bilginiz var mı?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Şimdi konuyu bilmiyorum. Ama bu memlekette kanun, yasa var. Bunu takip eden Gençlik Spor İl Müdürlüğü var. Bir çeşit yol kazaları olabilir. Ama muhakkak zaman içersinde düzelecektir.

Sebat Haber-Peki şuanda mevcut Pazar yeri diyebileceğimiz Pazar yeri esnafının yerinde ikamet ettiği bir yer vardı. Tabi Belediye Başkanımız burayı yıktırdı. İlerde daha iyi bir şeyler yapabilmek için. Fakat yıkılan yere uzun süredir bir şey yapılmadı. Başkanımızın rahatsızlığından dolayı henüz bir şey yapılmadı. Yaklaşık dört aydan beri park yeri olarak kullanılıyor. Bunla alakalı bir öneriniz var mı veya neler yapılması lazım?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Akçaabat'ın eskileri bilir Orası önceden top sahasıydı.19 Mayıs gösterileri yapılırdı burada. O zamanlar Hamam Çimeni denilirdi buraya. Fakat doksanlı yıllarda esnaflar için tek katlı binalar yapıldı. Aradan geçen 20-30 sene içersinde daimi Pazar yeri haline geldi. Binalar zaten çok kötü haldeydi. Tek katlı olmaları binaları kurtardı. Hijyenik açıdan da çok kötü durumdaydı. Bunların bir an evvel yıkılıp kentsel dönüşüm noktasında halkımıza sunulması gerekiyordu. Sezon sonunda ön tarafları da yıkılacak. Akçaabat’ımıza yakışır bir dönüşüm alanı inşa edilecek. İnşa edilen binaların altına otopark yapılacak. Halkımızın şikâyet ettiği otopark sorunun bir kısmı böylece çözülmüş olacak. Üst kısımları da sanat, kültür, sergi yerleri, kahve yerleri olması düşünülüyor.

Sebat Haber –Milletvekilimiz yoğun bir çaba içersinde. Özellikle yolun aksaması noktasında olaya bayağı yakınlık gösterildi. Kaymakamımızın da çıkışı sonrasında direkler kaldırıldı. Orda nihayetinde hem vatandaş hem müteahhitler mağdur durumdaydı. Bu konuda ki çalışmaların takip ediliyoruz. Ama bilmediğimiz çalışmaları var mı?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Şimdi şöyle köy yolu rahmetli Mustafa Cumur’un çabalarıyla karayolları ağına alındı. Yapılması gerekiyordu. Aralarda bir takım istimlaklar oluştu. Bu nedenle gecikmeler oldu. O yolun bitme tarihi 2014.Programın gerisinde değiliz. Yol duble olunca yaklaşık 14-15 tane köyün yol ayrımı var. Kimisi sağda kimisi solda. Bu istimlaklar tamamlanmamasından dolayı vatandaş da haklı olarak mahkemeye müracaat ediyor. Gelinen nokta itibariyle baktığımızda önemli bir yeri bitmiş bulunmakta. En azından ulaşıma açıktır. İstenilen noktaya gelmemiş. Bunla beraber kişinin organize sanayi yoludur. Bunlar zamana bağlı şeyler. Gerekli çalışmalarda bir aksilik yoktur.

Sebat Haber-Kongoser bir ara kapandı. Şuan da tam faaliyette çalışmıyor. Yoğun bir uğraş verdiklerini de biliyorum. Şuan hangi aşamada çalışmalar? Bu konuda bir açıklama yapar mısınız?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Şimdi orda arkadaşlarımla yaptığımız iştiraler neticesinde iş makinelerini söküp kırma yöntemini uyguluyoruz. Patlama yapmadan günlük 50 ton çakıl üretebiliyoruz. Otuz gün çalışıyoruz. Akçaabat’ın ihtiyacını karşılayacak düzeyde. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor.

Sebat Haber-Akçaabat tanjant yoluna da kısaca değinebilir miyiz? Ne düşünüyorsunuz?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Akçaabat tanjant yolunun da mucidi rahmetli Mustafa Cumur’dur. Burada da Düz köy yolunda olduğu gibi istimlâk edilmesi gereken ve belediyenin 18.madde uygulaması vardı. Bir an evvel karayollarına teslim edilmesi gerektiği için hamurlamaya tabi olan ve olmayan yerlere farklı uygulamalar yapıldı. Ortaya tuhaf bir durum çıktı. Bir taraf yerlerini satıp parasını aldı. Diğer taraf ne yerleri sattı ne de 18.madde uygulamasından istenilen sonucu alabildi. Burada vatandaş da belediye de haklı. Haksız olan yok orada. Şuanda yapılacak bir şey yoktur. Bir tarafta karayolları, diğer tarafta belediyenin 18.madde uygulamaları vardır. Bu uygulama 450 bin liraya mal olmakta. Orada ki birleştirme, ayrıştırma vs. gibi kadastro çalışmalarının değeri bu. Vatandaştan 3bin lira alınıyor. Yani bu masrafları belediye karşılıyor. Zaman içersinde herkes umduğunu bulacaktır.

Sebat Haber-Başkanım Avrasya Üniversitemiz eğitim öğretime ne zaman başlayacak. Eski tekelin orada bir üniversite kurulması, Akçaabat’a kazandırılması yönünde bir şeyler söylendi. Şuanda orada ki çalışmalar ne yönde?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Şimdi tekel eski adıyla boş olan bina Avrasya Üniversitesi adıyla kiralaması yapıldı. Ancak kanun gereğince 2014 yılında açılması planlanıyor.

Sebat Haber-Orada üniversitenin girişi çıkışında bir sorun oluşacak mı?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Şimdi o kavşaklar karayollarının belirli ölçeklerde yaptığı şeyler. Bu kavşak çalışmaları birçok yerde var. Bunlar zaman içerisinde gelişir. Şuanda gördüğünüz yol geçici yol. Avrasya ve Vakıf Üniversitesi 2014 yılında inşallah faaliyete geçecektir.

Sebat Haber-Peki, son olarak muhtarlar derneğimizden özellikle Ankara'yı ziyaretinde Başbakan yardımcımız Sayın Bülent GEDİKLİ ile görüşmeleri oldu. Akçaabat adliyenin gidip gitmeyeceği konusunda Başbakan yardımcımız kendileri adliyenin kalacağını söylemiştir. Bu arada başka bir bilgiye sahip misiniz?

Aydın BİRİNCİOĞLU-Bundan üç sene evvel Düz köy Adliyesi kapatılmıştır. Bu adliye kapatılırken düz köylüler feveran ettiler. Biz adliyeye Akçaabat'a mı geleceğiz gibi şikâyetler… İş yoğunluğu yetersizliğinden dolayı kapatılması gerekildiği düşünüldü. Bu sebeple kapatılamaz. Böyle bir söylenti oldu. Şimdi iş nereye geliyor. Memlekette yer yok! Dört dönümlük bir yer bulup da al kardeşim dört dönümlük yere buraya sen adalet sarayını yap diyemedi ki! Ondan sonra eski tekel binasının muhasebe bölümünü oraya taşıdık. Bu konuda birçok konuşmalar oldu. Sonuçta adliye binası orada kalacak. Biraz da öz eleştiri yaparken iğneyi başkasına çuvaldızı kendimize batırmalıyız.

Sebat Haber-Teşekkürler…

Aydın BİRİNCİOĞLU-Biz teşekkür ederiz.

 

Anahtar Kelimeler: Aydın, BİRİNCİOĞLU-Röportajımızın, hayırlara, vesile, olmasını, dileyerek, başlamak, isterim
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1284 Jönköping, resmen İsveç kenti oldu.
1804 Napolyon Bonapart, Fransa İmparatoru ilan edildi.
1871 Paris Komünü eşit işe eşit ücret verilmesini kabul etti.
1897 İrlandalı yazar Bram Stoker'ın Dracula adlı romanı yayımlandı.
1910 Çıplak gözle görülebilen tek kuyrukluyıldız olan Halley kuyruklu yıldızı, Dünya'nın çok yakınından geçti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur