Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
ERDEM AKBAY, AKÇAABAT SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ'NDE ÇAY ÜRETİCİLERİNDEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA! Çebi: Hani parti rozetini çıkarmıştınız? AKÇAABAT YAYLACIK AİLE SAĞLIĞI KOMPLEKSİ AÇILDI AKÇAABAT’TA MÜZELER GÜNÜ KUTLANDI TRABZON ÜNİVERSİTESİ 6 YAŞINDA EMRE ŞAHİN KÖROĞLU MESAJ YAYINLADI CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ Dr.Mustafa Çankaya’dan 19 Mayıs Mesajı MUSTAFA CUMUR DUALARLA ANILDI BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI TARIMSAL BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR KIZILAY'DAN EKİM'E ZİYARET ÇEBİ: DEVLET HESABI GÖRMÜŞTÜR Cumur Anılıyor 1461 Trabzon Galip Geleceğin mucitlerinden bilim fuarı Bahar Etkinliklerinde TÜRKİYE Mozaiği FAİZ KARARINDAN GERİ DÖNÜLSÜN! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRÜYOR
AKÇAABAT YAYLACIK AİLE SAĞLIĞI KOMPLEKSİ AÇILDI
AKÇAABAT YAYLACIK AİLE SAĞLIĞI KOMPLEKSİ AÇILDI
 
ERDEM AKBAY, AKÇAABAT SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ'NDE
ERDEM AKBAY, AKÇAABAT SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ'NDE
 
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
AK Parti'de yeni hedef: 2071
 

AK Parti'de yeni hedef: 2071

Başbakan Erdoğan, AK Parti 4. Olağan Genel Kongresi'ndeki konuşmasında partinin yeni hedefini 2071 olarak belirledi

30 Eylül 2012 Pazar 15:31
Yazdır

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 4. Olağan Büyük Kongresi bugün yapılacak. Üst düzey katılımın olacağı kongrede partililer heyecan içerisinde bekleyişe geçti.

Partililer sabahın erken saatlerinde kongreyi izleyebilmek için Ankara Spor Salonu'na akın etti. Hem salonun içerisinde hem de dışında büyük bir heyecan yaşanıyor.

ANKARA'DA KONGRE TRAFİĞİ

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelen ve salona ulaşmaya çalışan yüzlerce araç trafiğin durmasına sebep oldu. Durum böyle olunca, vatandaşlar salona yürüyerek gitmek zorunda kaldı.

Kongrede, yoklama ve açılışın ardından divan oluşturulacak. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, isteğe bağlı olarak yurt dışından gelen konuklar konuşma yapacak.

Kongreye, aralarında başbakanların bulunduğu yaklaşık 80 yabancı misafir davet edildi.

AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde daha sonra Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partililere seslenecek. Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının ardından kongre, divanın belirlediği gündemle faaliyetlerine devam edecek.

Kongrede, dilek ve temennilerin okunmasının ardından da seçimlere geçilecek. Bu bölümünde Genel Başkan, Merkez Karar ve Yürütme Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Kurulu üyeleri seçilecek.

Başbakan Erdoğan'ın, kongreye tek genel başkan adayı olarak katılması bekleniyor.

BAŞBAKAN ERDOĞAN KONGRE SALONUNDA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4. Olağan Kongresi'nin yapıldığı Ankara Arena Salonu'na geldi. Erdoğan, önce salon dışındaki partilileri selamladı. Ardından, eşi Emine Erdoğan ile birlikte salonun bulunduğu alana geldi.

Partililer, Erdoğan'ı ayakta ve alkışlarla karşıladı. Erdoğan, salon içine kurulan platformda eşi ile yürüyerek partilileri selamladı, karanfil dağıttı.

Divan Başkanlığı'na 81 il başkanının imzasıyla Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin seçildi.

Gündemin ilk dört maddesinin tamamlanmasından sonra Başbakan Erdoğan kürsüye çıktı ve konuşmasına başladı.

Erdoğan konuşmasına Sezai Karakoç'un 'Sürgün ülkeden başkentler başkentine' şiirinden dizeler okuyarak başladı.

MEŞAL VE MURSİ'YE BÜYÜK ALKIŞ

Başbakan Erdoğan yurtdışından katılan misafirlerin isimlerini tek tek okuyarak onlara teşekkür etti. Bu arada HAMAS lideri halid Meş'al'in ismi okunurken salonun ayakta alkışlaması ve Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye de büyük ilgi gösterilmesi dikkat çekti.

AK Parti 4. Olağan Kongresi'ne gelen, en çok dikkat çeken isimlerin başında Mısır'ın yeni Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi geliyor. Mısır'da, demokratik seçimlerle işbaşına gelen ilk cumhurbaşkanı olan Mursi, seçildikten sonraki ilk Türkiye ziyaretini, AK Parti kongresi vesilesiyle yaptı.

Kogre'ye gelen bir başka devlet başkanı ise Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev oldu. Kongre'ye katılan bir başka önemli isim ise Irak Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kongredeki konuşmasında sırasıyla Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Kırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev, Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi, Sudan Devlet Başkanı Yardımcısı Ali Osman Muhammed Taha, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Irak Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani, Pakistan Eyalet Başkanı Shahbaz Sherif, Bosna Hersek eski Devlet Başkanı Haris Sladjzic, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Pakistan eski Başbakanı Yousaf Raza Gilani, Irak eski Başbakanı Iyad Allawi, Irak eski Bölgesel Yönetim Başkanı Behram Salih, Tunus Hareket Lideri Rashid Al-Ghannushi, Filistin Harekat Lideri (HAMAS) Halit Meşal, AB Parlamenteri Jan Zahradil, Asya Parlamentolar Assamblesi KAPP Başkanı Chung Eui-Yong, Lübnan Fature Movement Genel Başkanı Ahmed Hariri ve diğre katılımcılara 'hoş geldiniz' diye seslendi.

Erdoğan, Meşal'in adını okuduğu sırada salondan büyük bir alkış geldi. Meşal, ayağa kalkarak salonu selamladı.

"YOLUMUZ FATİH'İN, MENDERES'İN ERBAKAN'IN YOLUDUR"

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- O şehitler kanları ile vatan toprağını sulayıncaya kadar sizin yavrularınızdı. Onlar şimdi bizim yavrularımız. Onlar şimdi bu milletin evlatları. Buradan bir kez daha söz veriyorum. Şehitlerimizin hatırasını asla yere düşürmeyeceğiz.

- Bizim yolumuz Sultan Alparslan'ın, Melikşah'ın, Kılıçarslan'ın yoludur. Bizim yolumuz Osman Gazi'nin, Fatih Sultan Mehmed'in, Sultan Süleyman'ın, Yavuz Sultan Selim'in yoludur. Bizim yolumuz Gazi Mustafa Kemal'in, merhum Adnan Menderes'in, merhum Turgut Özal'ın, merhum Necmettin Erbakan'ın yoludur.

- Ne diyoruz- 'Büyük millet, büyük güç, hedef 2023' Ama bugün buradan bir şey daha hatırlatıyorum. O günleri bizler göremeyeceğiz. Kuvvet, kudret sahibi Allah'tır. Ama 2023 hedefinden sonra inşallah Cumhuriyetimizin 100. yılının dışında bir hedefimiz daha var. O da kuruluşun bininci yılı olacak. Hedef 2071. Gençler, 2071.

- 10 yıl boyunca hiç kimsenin hayat tarzına karışmadık. 10 yıl boyunca hiçbir dayatmanın, hiçbir baskının arkasında, yanında, tarafında olmadık. Tam tersine herkesin hayat tarzına saygı duyduk. Herkesin hayat tarzını her zaman garanti altına aldık.

- Bu Ana Muhalefet Partisi var ya, bütün darbelerin ya fiilen içindedir ya fikren içindedir. İçinde olmadığı hiçbir darbe yoktur bu Ana Muhalefet Partisi, hepsinin içindedir.

- AK Parti 1920'deki Büyük Millet Meclisi ruhunu, 1923'teki kuruluş ruhunu, bugüne taşıyan partidir. AK Parti, kuruluş ruhuna tamamen aykırı şekilde otoriterleşen, militarist, vesayetçi rejimi demokrasi ile buluşturan, demokrasi ile kucaklaştıran bir partidir.

- Biz Menderes ile başlayan, milleti, milletin değerlerini esas alan bu anlayışla siyaset yapıyoruz. Bunun için kendimize 'muhafazakâr demokrat' dedik. Kendimizi böyle tanımladık.

- Biz hiçbir zaman 'biz ve diğerleri' anlayışına prim vermedik. Tam tersine her çalışmamızda 75 milyonun tamamını kucaklamak için elimizden geleni yaptık.

- Seçkinci, statükocu, vesayetçi eski siyaset AK Parti ile bizzat millet tarafından tasfiye edilmiştir. Bugün artık siyasetin sahibi millettir. Sizsiniz. Siyaset AK Parti ile itibar kazanmış, sorun çözme yeteneği, milletine hizmet etme kabiliyetine kavuşmuştur.

- Siyasetin üzerinde bir korku unsuru olarak duran, müdahalelere geçit vermedik. Vermeyeceğiz. Hatta müdahalelerle yüzleştik. O müdahalelerden hesap sorduk, hesap sormanın önünü açtık. İşte bugün de cesaretle hesap soruyoruz.

- Devletin hücrelerine kadar sirayet etmiş çetelerle mücadele ettik, mücadele ediyoruz. Bütün tehditlere, bütün engellemelere, bütün karanlık senaryolara rağmen bu ülkenin, bu milletin enerjisini tüketen asalaklarla kıyasıya mücadele verdik, bu mücadelemizi sürdürüyoruz.

 - Bu ülkede artık hiçkimse sırtını devlete dayayıp işkence yapamaz. Faili meçhullerin üzerini örtemez. Hakkı, hukuku çiğneyemez.

 - Biz kimseye yaşam tarzı dayatmıyor, herkese kendi yaşam tarzını dayatanlara rağmen normalleşmeyi sağlıyoruz.

 - AK Parti ile bu ülkede darbeler dönemi kapanmıştır. İnşallah sizlerin demokrasiye sahip çıkmanızla bu ülkede darbeler dönemi geri gelmeyecektir. Şunu herkes görsün ve bilsin. Demokrasiye müdahale eden yada müdahale etme girişimde bulunan herkes er yada geç milletin mahkemelerine çıkacak orada millete hesabını verecektir.

- Gerek demokratikleşme mücadelesinde, gerek teröre karşı verdiğimiz mücadelede 10 yıl boyunca hep yalnız bırakıldık. Hem de türlü türlü engellerle karşılaştık.

- Türkiye'de maalesef terörün bir piyasası oluşmuştur. Terörün siyaset alınıp siyaset satılan bir piyasası oluşmuştur. Terörün kan alınıp kan satılan, can alınıp can satılan bir piyasası oluşmuştur.

- Terör maalesef dışarıdan Türkiye düşmanı ülkelerden değil, hiç kimse kusura bakmasın. Bu kanlı piyasadan rant sağlayan içerideki çevrelerden de destek alıyor. Terör milli iradenin hasımlarından destek alıyor. Terör devletin derinlerine sirayet etmiş çetelerden destek alıyor.

 - Güvenlik güçlerimize, son zamanlarda siyasetçisiyle, medyasıyla da ayrı bir saldırı var. Şahsım ve arkadaşlarım, biz terörün estiği yerleri çok iyi biliriz. Güneydoğu Bölgesi'ni çok iyi biliriz. Arkadaşlarım hakeza öyle. Biz Ankara'dan Güneydoğu'yu seyredenlerden değiliz.

- Üç beş tane teröriste Allah'ın izniyle bu vatan topraklarına, bu millete hizmeti ertelemeyeceğiz.

- Terör örgütünün propagandasının etkisi altında kalmadan, terör örgütünün uzantısının propagandasının etkisi altında kalmadan her bir Kürt kardeşimin bir an olsun vicdanıyla başbaşa kalıp düşünmesini istiyorum, Cumhuriyet tarihi boyunca kim, hangi hükümet bu kadar cesur adımlar atmıştır- Cumhuriyet tarihi boyunca kim hangi hükümet bu kadar samimi adımlar atmıştır.

- Gelin bu sorunları teröristlerle kucaklaşmak suretiyle çözeceğini zannedenlerle beraber değil, sizinle kucaklaşanlarla beraber çözelim.

 - Ermenistan, Ermeniler, onların yerinde yer alanlar, içeride ve dışarıda fark etmez, bilsinler ki Azeri kardeşlerimizin hakları yerine gelmedikçe bizim tutumumuzda da bir değişme olmayacaktır.

 - İslamofobya bir nefret suçudur. Hele hele sevgililer sevgilisi peygamberimize hakaret etme cüretini gösteren, alçakça saldırıda bulunan bir zihniyete katlanmak asla bir özgürlüğe tahammül anlayışıyla tanımlanamaz.

- (Suriye politikası)Rusya'ya, Çin'e bunun yanında İran'a sesleniyoruz. Lütfen şu ana kadar olan tavrınızı tekrar gözden geçirin. Bu zalim yönetimlerin yanında olanları tarih affetmeyecektir.

- IMF'ye şu anda borç 1,3 milyar dolar. Nisan'da bitiriyoruz, Nisan'da inşallah sıfırlıyoruz. Yatırımlar yoğun bir şekilde devam ediyor ve şimdi IMF ile teknik müzakereleri yapıyoruz. IMF'ye 5 milyar dolar borç vereceğiz.

- Hangi parti bizimle burada bu işi (Anayasa) halletmeye varsa biz onlarla da olsa, yeni bir anayasayı oturur, konuşur, azami müşterekleri belirlemek suretiyle gerçekleştiririz. Biz, asla masadan çekilen, kaçan olmayacağız. Sonuna kadar tahammülle bu yolculuğumuzu devam ettireceğiz.

- İnşallah 27 Ekim'de, 16 olan büyükşehir sayısını 29'a çıkaracak yasal düzenlemeyle ilgili adımı atıyoruz, atacağız.

- Bu bir veda değil, bu bir estir, bir duraktır. Bitmeyen şarkının notaları arasında bir moladır. Bu yorgunluğun molası değil, bir dinlenme değil, bir ilkenin, bir sözün bir vaadin yerine getirilmesidir.

 - Milletin iradesini üst düzeyde yansıtacak yeni bir anayasaya şiddetle ihtiyacımız var. Kararlılığımız tam. Kapsayıcı, kucaklayıcı, bütünleştirici, özgürlükleri esas alan çeşitliliğe izin veren yeni bir anayasa hazırlanmasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

- Bu hareket içinde üzdüğüm, kırdığım, zülfü yaresine dokunduğum kardeşlerim varsa haklarını lütfen bana helal etsinler.

- Ben tüzüğümüz gereği bu büyük kongrede son kez genel başkanlığa aday oluyorum. Yetki verilirse, Allah izin verirse 3 yıl partimin başındayım. Ardından, partimin vereceği sorumlulukları yüklenerek, o alanlarda görev ifa edeceğim.

Anahtar Kelimeler: Başbakan, Erdoğan, AK, Parti, 4, Olağan, Genel, Kongresi'ndeki, konuşmasında, partinin, yeni, hedefini, 2071, olarak, belirledi ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
325 Roma imparatoru Konstantin, ilk Ekümenik Konsilin İznik'te düzenlenmesini sağladı.
1481 II. Beyazıt, Osmanlı padişahı oldu.
1622 Osmanlı İmparatorluğu'nda isyancılar, ordu ve yönetimde yenilik taraftarı Padişah II. Osman'ı tahttan indirip öldürdü. Öldürülen ilk padişah olan Genç Osman'ın yerine I. Mustafa, ikinci kez tahta çıkarıldı.
1795 Fransa'da kadın kulüpleri kurulması yasaklandı.
1861 Amerikan İç Savaşı: Kentucky eyaleti iç savaşta tarafsız olduğunu ilan etti. Bu tarafsızlığı 3 Eylülde Güney orduları eyalete girince sona erecektir ve Kentucky Kuzey'e katılacaktır.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur