Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AKÇAABAT’TA MÜZELER GÜNÜ KUTLANDI TRABZON ÜNİVERSİTESİ 6 YAŞINDA EMRE ŞAHİN KÖROĞLU MESAJ YAYINLADI CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ Dr.Mustafa Çankaya’dan 19 Mayıs Mesajı MUSTAFA CUMUR DUALARLA ANILDI BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI TARIMSAL BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR KIZILAY'DAN EKİM'E ZİYARET ÇEBİ: DEVLET HESABI GÖRMÜŞTÜR Cumur Anılıyor 1461 Trabzon Galip Geleceğin mucitlerinden bilim fuarı Bahar Etkinliklerinde TÜRKİYE Mozaiği FAİZ KARARINDAN GERİ DÖNÜLSÜN! BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRÜYOR ŞOFÖRLER ODASI DA FAİZ ARTIRIMINA TEPKİLİ BARܒde “10. Öğretmenim Şenliği” gerçekleştirildi Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi Açılıyor GEÇİCİ PERSONEL ALIM SONUÇLARI BELLİ OLDU!
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
CHP AKÇAABAT İLE BAŞKANI DA FAİZ KARARINA TEPKİLİ
 
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI
 
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
ANDULASYON TEDAVİSİ İLE SAĞLIKLI YAŞAMA ADIM
-Bakan Bayraktar:'KANI BOZUK BUNLARIN'
 

-Bakan Bayraktar:"KANI BOZUK BUNLARIN"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar: -''Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanını taşıyan ve bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı kim olursa olsun, eğer kanında bozukluk yoksa, eğer sütünde bozukluk yoksa terör olgusunun içinde olmaz''

19 Eylül 2012 Çarşamba 19:46
Yazdır

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanını taşıyan ve bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı kim olursa olsun, eğer kanında bozukluk yoksa, eğer sütünde bozukluk yoksa terör olgusunun içinde olmaz'' dedi.

Bayraktar, Türkiye Müteahhitler Birliği'nce düzenlenen toplantıda, Bingöl'de askeri konvoya yapılan saldırı sonucunda şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, aileleri ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Türkiye'nin çok boyutlu, çok çeşitli ve çok zor bir terör belasıyla karşı karşıya olduğuna işaret eden Bayraktar, ülkeyi bu beladan kurtaracaklarını bütün dünyanın bilmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra yanında bulunan nüfus cüzdanını eline alıp gösteren Bayraktar, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin nüfus cüzdanını taşıyan ve bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı kim olursa olsun eğer kanında bozukluk yoksa, eğer sütünde bozukluk yoksa terör olgusunun içinde olmaz. Şu nüfus cüzdanını taşıyan kimse, bu, afedersiniz kahpeliğin içinde olmaz, olamaz. Bunların sütü bozuk, kanı bozuk veya satılmışlar'' diye konuştu.

Bayraktar, Türkiye'nin çok köklü bir geçmişinin olduğunu, derin bir tarihinin bulunduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Türkiye, dünyanın en güçlü milletleri arasındaki yerini çok daha belirgin bir şekilde alacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bedel ödedik, bedel öderiz. Birinci Cihan Harbi'nden sonra dünyada iki tane bağımsız Müslüman devlet kaldı. Bütün Müslüman devletlerin hepsi egemenliğini kaybetti. Esir devlet durumuna düştü. Bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti, bir tanesi İran. Bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Üzüntülüyüz ama azimliyiz, kararlıyız, yolumuza devam edeceğiz. Türkiye büyümeye, güçlenmeye devam edecek.''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar:-''(Kentsel dönüşüm) Bu yasanın yanına rant kelimesini getirmek, bu yasayla birlikte rant ifadelerini kullanmak çok büyük haksızlıktır''

 -''Muhalefet, bizi denetleyecek, eleştirecek. Yanlışlarımızı  kamuoyuna deklare edecek. Biz de yanlış yapmayacağız. Yoksa körü körüne ne yaparsan kötü olmaz, öyle şey''

-''Modern devletlerde, özel sektörün önünü açan, işini kolaylaştıran bürokrasidir, bürokratlardır. Bürokratik sürtünme katsayısını azaltacağız''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanuna ilişkin, ''Bu yasanın yanına rant kelimesini getirmek, bu yasayla birlikte rant ifadelerini kullanmak çok büyük haksızlıktır'' dedi.

Bayraktar, Türkiye Müteahhitler Birliği'nce düzenlenen toplantıda, Türkiye'deki 20 milyon konut stoğunun yaklaşık 5 milyonunun, 1999 depreminden sonra yapıldığını ve göreceli olarak depreme dayanıklı kabul edildiğini söyledi.

Deprem öncesinde inşa edilmiş olan 15 milyon konutun yaklaşık 6,5 milyonunun riskli olduğuna dikkati çeken Bayraktar, 20 yıl içinde ülkenin tamamını, depreme dayanıksız, kaçak ve salaş yapılardan kurtaracaklarını belirtti.

Bayraktar, 5 Ekim'de Türkiye'nin 33 vilayetinde, yaklaşık 100 noktada, önce kamu binalarından başlamak üzere kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatacaklarını ifade etti.

Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanunun, eksiklikleri ya da yanlışlarının olabileceğini ancak ana kaide itibarıyla uygulama kabiliyeti yüksek bir yasa olduğuna işaret eden Bayraktar, şöyle devam etti:

''Kanunun önemli bir hususu, gönüllülük esasıdır. Önce isteyen vatandaşlarda başlayacağız. 'Benim evim riskli, heyelan, deprem tehlikesi var' diyen insanların elinden tutacağız. Devlet olarak elimizden geleni yapacağız. Önce rızaya ve gönüllülüğe dayalı bir yapıyla yürüyeceğiz. Ancak ev yüzde 100 afet riski altında bulunan bir yapıysa, devlet olarak onu da tespit etmek zorundayız. Netice itibarıyla vatandaş yıkmıyorsa, biz yıkmak zorundayız. Kimse kusura bakmasın. Bizim vatandaşımızın canı, malından daha önemlidir. Vatandaşımızın hayatı, sağlıklı yaşaması malından daha önemlidir. Mal hakkı, mülkiyet hakkı kutsaldır. Ama yaşama hakkı daha kutsaldır, daha önemlidir. Yasanın ruhunda bu var, yaptırım gücünde de bu var.''

-Yasaya yapılan eleştiriler-

Bakan Bayraktar, bazı muhalif kesimlerden ''Bu rant yasasıdır'' yönünde eleştiriler aldıklarına dikkati çekerek, şunları söyledi:

''İnsaf diyorum. Bu yasanın yanına rant kelimesini getirmek, bu yasayla birlikte rant ifadelerini kullanmak çok büyük haksızlıktır. 500 milyarlık ekonomi doğacak. Bunu kim yapacak? Özel sektör. İhaleyi kim yapacak? Özel sektör. Arsasını, arazisini kim müteahhide verecek? Özel sektör. Biz ne yapacağız? Devlet olarak evini boşaltan fakire kira yardımı yapacağız. Bunun neresinde rant? Vatandaş ucuz konut alacak da rant sağlayacaksa helali hoş olsun, sağlasın. Ben de ancak faizlere destek olacak, kira yardımı yapacak kadar para var.''

 -Kelaynak benzetmesi-

Yeterli sayıda parkı, bahçesi, yeşil alanı ve ulaşım ağı bulunmayan şehirlerle modern ülke olunamayacağını dile getiren Bayraktar, bunları bir an önce halledilmesi gerektiğini vurguladı.

Bayraktar, halkın taleplerine kulak vermenin, demokrasilerde esas olduğuna değinerek, şöyle konuştu:

''Biz şimdi çok afedersiniz kelaynak kuşlarının dediğini yapamayız. Millete ne diyeceğiz? Millet 'şunları şunları yapacağız. Biz de size güvendik' diyor. Muhalefet, bizi denetleyecek, eleştirecek. Yapıcı eleştiri yapacak, bizim yanlışlarımızı kamuoyuna deklare edecek. Biz de yanlış yapmayacağız. Muhalefet güzel bir proje getirirse de onu alacağız, vatanın milletin menfaatine kullanacağız. Yoksa körü körüne ne yaparsan kötü olmaz öyle şey.''

-''Ruhsatı kolaylaştıracağız, denetimleri artıracağız''

Bakan Bayraktar, rant elde etmek isteyenlere, açıkgözlere fırsat vermeden, yetimin hakkını gözeterek bu dönüşüm çalışmalarını hep birlikte gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Almanya'da ruhsat alma işlemlerinin kolaylığını belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

''Almanya'da ruhsat almaya gittiğinizde, belediye ya da kamu kuruluşu size güveniyor. Fakat bir yanlışlık yapmışsan iflahını kesiyorlar. Denetim sıkı. Şimdi biz ruhsat alana kadar adamın canını alıyoruz. Ondan sonrası hak getire. Ne denetim var, ne başka bir şey. Şimdi ruhsatta kolaylaştırma, denetimde sıkılaştırma yapacağız. Modern devletlerde, özel sektörün önünü açan, işini kolaylaştıran bürokrasidir, bürokratlardır. Bürokratik sürtünme katsayısını azaltacağız. Bunu TOKİ de başardık, burada da başaracağız.''

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Emin Sazak da inşaat sektörü olarak gerekli donanıma sahip bulunduklarını dile getirerek, kentsel dönüşüm çalışmalarının, sektörün gelişmesine ivme katacağını inandıklarını kaydetti.

Anahtar Kelimeler: Çevre, ve, Şehircilik, Bakanı, Bayraktar -''Türkiye, Cumhuriyeti, nüfus, cüzdanını, taşıyan, ve, bu, ülkeye, vatandaşlık, bağıyla, bağlı, kim, olursa, olsun, eğer, kanında, bozukluk, yoksa, eğer, sütünde, bozukluk, yoksa, terör, olgusunun içinde, olmaz''
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1284 Jönköping, resmen İsveç kenti oldu.
1804 Napolyon Bonapart, Fransa İmparatoru ilan edildi.
1871 Paris Komünü eşit işe eşit ücret verilmesini kabul etti.
1897 İrlandalı yazar Bram Stoker'ın Dracula adlı romanı yayımlandı.
1910 Çıplak gözle görülebilen tek kuyrukluyıldız olan Halley kuyruklu yıldızı, Dünya'nın çok yakınından geçti.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur