Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
İmamoğlu, ailesinin sağlık bilgilerini paylaştı AKÇAABAT ÇİÇEKLERLE DONATILIYOR Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi en etkili yayınlar arasında yer aldı Çebi neşteri vurdu Valilik açıkladı! Suat HACISALİHOĞLU,Doktora Programı’ndan üstün başarıyla mezun oldu. AMBAR YÖRESEL HİZMETİNİZDE BELEDİYEDEN SICAK YEMEK Genç kızların uğrak yeri artık ‘’Alış Boutigue’’ olacak. AKÇAABAT SİGORTA İLE GÜVENDESİNİZ “Ramazan dayanışma ve yardımlaşma ayıdır” “Milli sporcularımız Türk Sporuna değer katıyor” Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık İLELİ YAPI MARKET AÇILDI Hayırseverlerden Haçkalı Baba'ya Yoğun Bakım Salih Alşan'den Ramazan Mesajı MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI BAŞKAN EKİM’DEN RAMAZAN AYI MESAJI İl Müdürü Şahin’den Rektör Uzun’a veda ziyareti Çebi’den dur durak yok
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
Ekim İki Yılda İki Kat Hizmet Yaptık
 
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
İLELİ YAPI MARKET AÇILDI
 
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
MARKET 61 DERECİKTE AÇILDI
Aday Olacak Mı?
 

Aday Olacak Mı?

BAŞKANLA DOBRA DOBRA.

19 Kasım 2013 Salı 21:05
Yazdır

SEBAT HABER: KENDİNİZİ BİRAZ TANITIRMISINIZ?

KARAÇENGEL: 1970 yılında Çarşıbaşı Fener köyünde doğdum. İlkokulu Fener köyünde bitirdim. Ortaokulu Çarşıbaşı’nda tamamlayıp, liseyi tamamlamadan ayrıldım. Askerliğe kadar İstanbul’da kaldım.1990-92 yılları arasın da askerliğimi yaptım. Küçük Ev Tekstil Ltd. Şirketinin de (İstanbul) ortaklarından biriyim ve yönetim kurulu üyesiyim.

SEBAT HABER: KAÇ SENEDEN BERİ SİYASETİN İÇERİSİNDESİNİZ VE HEDEFİNİZ NEDİR?

KARAÇENGEL: Siyasi bir ailenin bireyi olarak 1992 yılından bu tarafa aktif siyasetin içerisindeyim.1992-96 yılları asarında Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım.28 Şubat sürecince Refah Partisine üye oldum. Refah Partisi kapatılınca yerine acılan Fazilet Partisinde yönetim kurulu üyeliğinde bulundum. Ak Parti kurulduktan sonra oluşturulan Çarşıbaşı yönetimin de Teşkilat başkanı olarak göreve başladım.2007 yılına kadar bu görevi yürüttüm.2007 yılın da Genel Merkez ataması ile İlçe Başkanlığı 2008 de kongreyle İlçe Başkanlığı,2011 de yine kongreyle İlçe Başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Siyaseti hedef için (mevki, makam)yapanlardan değilim. Temel de bizim hedefimiz inandığımız davaya hizmet etmektir. Bu davanın hangi kademesin de olursak olalım bizim için bir onurdur. Bu düşünceler dahilin de bakıldığın da siyaset maksadına ulaşmış biri olarak ta kendime görmekteyim. Zira artık bu ülke de bizim gibi düşünenlerin bizim, gibi yaşayanların bu ülkenin yönetimin de görev almışlarsa, temel hak ve özgürlükler konusunda ülke de çok önemli gelişmeler sağlanmışsa, ekonomi de, sağlıkta, ulaşımda ve her alanda çok büyük hizmetler yapılmışsa, okullarımız da kur-ani Kerim seçmeli ders olarak okutuluyorsa, başörtülüler üniversiteye girebiliyorsa, kamusal alanlar da serbest olmuşsa, imam hatip ortaokulları ve liseleri açılabiliyorsa ve buradan mezun olan kardeşlerimiz üniversitelere, askeri okullara girebilecekse ve daha saymadığımız nice gelişmeler yaşanıyorsa, bu toplumun özünü oluşturan milliyetçi muhafazakâr inançlı vatanını bayrağını seven halkın bu haklı talepleri karşılanmışsa biz kendimizi siyasi hedeflerine ulaşmış sayarız. Bu hedefler içinde makamları bir amaç değil bir aracı birim olarak görürüz. Bizim olmamız başkasının olmasından ziyade esas olan inandığımız misyona hizmet edebilmektir. Ve bu doğrultu da ilçemize ülkemize hizmet edebilmektir.

SEBAT HABER: ÇARŞIBAŞI’NDA SİYASET ZOR DERLER SİZCE DE DOĞRU MU?

KARAÇENGEL: Her ilin her ilçenin her beldenin kendine mahsus zorlukları vardır elbet. İlçemiz de siyasetin zor olduğuna bende katılıyorum katılmakla beraber kolaylaştırmamız gerektiğine inanıyorum. Bunun için toplumsal bir mütabaka da ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. İktidarı, muhalefeti, sivil toplum örgütleri ve toplumun muayyen kesimleri ile istişare halinde ilçenin menfaatleri doğrultusun da fikir üretmeli proje üretmeli ve siyaset üretmeliyiz.

SEBAT HABER: İLÇE BAŞKANI OLARAK ADAY ADAYLARI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR?

KARAÇENGEL: Öncelikle aday adaylarımıza bu medeni cesareti gösterdikleri için kutluyorum. Hepsi birbirinden kıymetli ağabeylerimiz kardeşlerimiz. Her biri akli selim olgun uzlaşmacı, hizmet için yola çıkmış daha fazlasını yapma iddiaları var. Hepsine saygımız sevgimiz vardır. Çıktıkları bu yolda başarılar dilerim.

SEBAT HABER: BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINIZ KONUŞULUYOR SİZ BU KONUYA NE DİYORSUNUZ?

KARAÇENGEL: Esasında henüz resmi bir adaylığımız söz konusu değil. Şahsen de Belediye Başkanlığı gibi talebimiz olmadı. Ancak teşkilatımızdan ve toplumun önemli kesimlerinden adaylık konusun da üzerimize bir yoğunlaşma olduğu doğrudur. Bu durumu değerlendirmemiz istenerek gerekli desteklerin verileceğini ifade etmişlerdir. Oluşan bu teveccühün halk nazarındaki yansımasını tahlil etmekteyiz. Şayet halkımız ismimize Sıçak bakar, teşkilatımız ister, parti büyüklerimiz de uygun görür buyur derlerse bizde bu görevden kaçmayız. Bugün kaldığımız noktadan daha yukarılara daha fazlasına daha çabuk daha sistematik bir şekilde ilçemizi geliştirmek için bu ağır sorumluluğu üstlenir Allah ın izniyle hakkını veririz. Her şeyden önceliğimiz ilçemizin halkımızın menfaatleridir.

SEBAT HABER: BALIK KEŞAN VE FINDIK İLÇENİN KAZANÇ KAYNAĞI OLAN BU ÜRÜNLER

HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ?

KARAÇENGEL: Balık Keşan Fındık gibi elimiz de üç önemli değer var. İlçemizin tanıtımında istihdam sağlamakta rahatlıkla faydalanacağımız değerlerimiz markalarımız. Akçaabat ilçemiz köftesiyle meşhur olurken balıkçılığın merkezi olan ilçemiz de etiketimiz olan(balıktan)yeterince faydalanamıyoruz. Her ne kadar balık tesislerimiz olsa da balık lokantaları açılarak ilçeye nüfus çekerek ekonomik girdinin sağlanması gerek. Keşan ilçemize ait bir ürün patenti bizde ama piyasaya Rize bezi olarak pazarlanıyor maalesef. Bu konuda bu işle ilgili olan arkadaşlarımız ortak akıl yöntemiyle Keşan a sahip çıkmalılar. Keşan tek elden piyasaya çıkmalı ve Çarşıbaşı Keşan ı olarak etiketlenmesi gerekiyor. Ve sahil geçiş yolu üzerine Keşan reyonları kurularak hem tanıtıma hem ekonomiye katkı sunulmalıdır. En kaliteli fındığın yetiştiği ilçemiz de bu sektöre uygun belki fındık kırım fabrikası kurulabilir. Geçmişte bu tür çalışmalar yapılmış ama amacına ulaşılmamıştır. İnşallah gelecekte böyle bir yatırım ilçemize gerçekleştirilir.

SEBAT HABER: AK PARTİ İKTİTARININ İLÇEDE YAPTIĞI YATIRIMLAR NELERDİR?

KARAÇENGEL: 11 yıllık AK parti dönemimiz de ilçemiz de hatırı sayılı çok önemli yatırımlara imza atılmıştır.

-Hükümet Konağı

-Ana Okulu

-Anadolu Lisesi

-Kapalı spor salonu

-Futbol sahası

-Derenin ıslahı

-Sağlık evleri

-imam hatip lisesi ve ortaokulu

-Köy ve mahalle yolları beton lama asfaltlama yatırımları

-park bahçe çalışmaları, cadde yenilemeleri

Ve daha sayamadığımız birçok yatırıma teşkilat ve belediye olarak aracılık ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Başbakanımıza bakanlarımıza bakan yardımcımıza vekillerimize herkese ilçemiz adına teşekkür ediyoruz.

 

SEBAT HABER: Başkan Teşekkür Ederiz.

KARAÇENGEL:Asıl Biz Teşekkür Ederiz

Anahtar Kelimeler: BAŞKANLA, DOBRA, DOBRA ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1865 ABD Başkanı Abraham Lincoln bir suikastçı tarafından öldürüldü.
1894 Thomas Edison, sinemanın bir öncüsü sayılabilecek kinetoscope adlı cihazının ilk gösterisini yaptı.
1900 Paris Uluslararası Fuarı açıldı. Fuarda Osmanlı Pavyonu da yer aldı.
1912 Bir Alman şirketine 1910'da ısmarlanan Galata Köprüsü hizmete girdi. Köprüden geçiş 1930'a kadar paralı olarak sağlandı. 'Müruriye' denilen geçiş parasını, önlükler giyen tahsildarlar topluyordu.
1912 RMS Titanik battı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur