Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
TRABZONSPOR YÖNETİMİNİNDEN ZORLUOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ Trabzon'da şehir hastanesi nereye yapılacak? MUSTAFA BIYIK FARKI Liseli Emel'den 9 gündür haber alınamıyor! ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri AGD ORTAOKUL SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI BÜYÜK BİR KATILIMLA AKÇAABAT’TA YAPILDI Şehitlerin baba ocağına ateş düştü Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti YARDIM'DAN KANDİL MESAJI HALİS GÜNEŞ'TEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ Muhtarlar yeni başhekimi ziyaret ettiler Akçaabat Zİraat Odası Kandil Mesajı Yayınladı HALİS GÜNEŞ’TEN KANDİL MESAJI Sivrikaya'dan Kandil Mesajı SANDIKCI DAN KANDİL MESAJI Altıntepe'den Kandil Mesajı Mısır'dan Kandil Mesajı NADİR, VEKİL OLDU BAŞKAN'DAN KANDİL MESAJI
ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ
ÖZGÜNEŞ'TEN İŞBİRLİĞİ,GÜÇ BİRLİĞİ
 
Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri
Natural Clinic te Bedenin ve ruhun şifa kaynağı Hacamat günleri
 
Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti
Soylu Akçaabat Standını Ziyaret Etti
Verilen sözlerimizin arkasındayız
 

Verilen sözlerimizin arkasındayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel medya ile bir araya geldiği yemekte önemli açıklamalar yaptı

8 Mayıs 2017 Pazartesi 08:53
Yazdır

Trabzon’un geleceği hazır bir şehir olduğunu belirten Bakan Soylu, “Böyle bir şehirle ilgili biz tüm sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

Verdiğimiz sözlerin tamamını gerçekleştireceğiz.” dedi İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim ülkemizin artık eski Türkiye ile ayrıldığı bugün bir nokta var. Hem de bu çok önemli bir noktadır. Bundan sonra zafiyete tahammül edemediğimiz bir dönemin içerisindeyiz. Onun için sistemimizi kuvvetli bir hâle getirmeliyiz." dedi. Kentteki bir otelde basın mensupları ile bir araya gelen Soylu, seçim dönemlerinin sonrasının çok yumuşak dönemler olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Yani heyecan, adrenalinin boşaldığı, biraz daha sükûnetin oluştuğu, seçimin içerisindeki çok boyutlu tartışmaların değil, daha ziyade seçim sonrası çok klasik yorumların yapıldığı ve o tartışma döneminin derecelendirilmesinin çok az bir noktaya indiği dönemdir.

 

Onun için bizler de bu dönemin içerisinde birbirimizle böyle bir ortamda olmanın doğru olabileceğini düşünerek Trabzon'daki bütün gazetecilerimizle tekrar bir arada olabilmek için bunu bir fırsat olarak değerlendirdik." Soylu, çok önemli bir referandumdan geçildiğini ifade ederek şunları söyledi: "Bu referandum Türkiye'de aslında tam da anlattıklarımızın, referandumun tam da akabinde nasıl da hayat bulduğunu şu son 15 gündür çok açık bir şekilde gösteriyor. Türkiye'yi yarınlara taşıyacak en önemli unsur siyasal rekabettir.

 

Bu basında da böyledir, bu ticaret hayatında da böyledir, bu aslında üniversitede bilim hayatında böyle değildir ama onun da kendi adına bir iç işleyiş şekli vardır." "Bugün görüyoruz ki artık herkes 2019 hesabını yapmaktadır." diyen Soylu, "Bu demokrasi için, siyaset hayatı için çok mühim bir değerlendirmedir. Siyasette tam bunu yapmalıdır. Zaten demokrasi de tam buna hizmet etmelidir, yani milletten yetki alma gününe nasıl gidilebileceğinin hesabını yapmalıdır. Bunun hesabı 3 ay önce yapılmamalıdır. Her atılan adımda yapılmalıdır ve bu sistem şimdi bunun hesabını ortaya koyacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

 

TÜRKİYE'DE HER BİR OYUN KIYMETLİ OLDUĞU BİR DÖNEME ADIM ATTIK

 

Soylu, her bir oyun önemi hakkında da değerlendirmede bulunarak şunları söyledi: "Her bir oyun ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz geçtiğimiz referandum döneminde gördük. Bundan sonra Türkiye'de her bir oyun kıymetli olduğu bir döneme adım attık. Herkesin kendi iradesiyle, kendi fikirleriyle, kendi düşüncesiyle, kendi iddialarıyla birlikte her bir oya talip olduğu döneme gidiyoruz. Bireyin önem kazandığı, projelerin önem kazandığı, insanın önem kazandığı, atılan ve atılmayan adımların önem kazandığı bir döneme doğru gidiyoruz ve bir şeyi daha söylemek istiyorum. Demokrasinin tam anlamıyla doğrudan demokrasi hâline geldiği bir döneme doğru adım atıyoruz." "Her zaman kuvvetli adamlar bulamayız." ifadesini kullanan Soylu, şöyle konuştu: "Bizim ülkemizin artık eski Türkiye ile ayrıldığı bugün bir nokta var. Hem de bu çok önemli bir noktadır.

 

Bundan sonra zafiyete tahammül edemediğimiz bir dönemin içerisindeyiz. Onun için sistemimizi kuvvetli bir hâle getirmeliyiz. Bugün inşallah bu sistemin çok kuvvetli bir hâle geldiği ve bir cümleyi daha söyleyip bu bahsi kapatmak istiyorum. Bakınız Türkiye'de iktidarlar fonksiyoneldir. Muhalefet fonksiyonel değildi. Şimdi bir müjdeyi hep beraber paylaşalım artık muhalefetin de fonksiyonel olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Bu Türk demokrasisi açısından önemlidir ve siyasi hayatımız açısından önemlidir. Bunu büyük bir mutlulukla ve büyük bir sevinçle karşılıyoruz."

 

TÜRKİYE BİR KUTUPLAŞMANIN ÜLKESİ DEĞİLDİR

 

Soylu, Türkiye'nin bir kutuplaşmanın ülkesi olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu: "Hiçbir zaman da olmamıştır. Türkiye'de bloklaşmalar olmuştur, bloklaşmalar da demokratiktir. İnsanlar kendi fikirlerini ifade edecekler, herkesin birbiri ile aynı fikri taşımasının mümkün olması insan tabiatına aykırıdır, doğru da değildir. Her birimizin okuduğu okullar farklı, her birimizin hayata bakış açısı farklı, ülkede yaşayan insanların sınıfları farklı, gelir seviyeleri farklı, elbette ki farklı düşünceler ve anlayışlar olacaktır. Bu farklılıkların da bloklar oluşturması çok makuldür ve çok da doğrudur. Bu özellikle siyaseti makul bir noktaya çekecektir, göreceksiniz ve bu bloklar üzerinden Türkiye kendi hedeflerine çok daha ilerleyecek nesnel, ölçülebilir, ifade edilebilir siyaset, iktidarda olduğu gibi, muhalefetin de en önemli yol güzergâhı olacaktır. Bu da Türkiye için sevindirdi olacaktır." Bunun bir arz talep meselesi olduğunu da anlatan Soylu, vatandaşın bu talebi ortaya koydukça bunun arzının da kaçınılmaz olacağını ifade etti. Soylu, Trabzon genelindeki projeler, devam eden ve tamamlanan çalışmalar hakkında da değerlendirmede bulundu. Güçlerinin yettiğince kendilerine verilen yükümlülüğü ve sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarına da dikkati çeken Soylu, Trabzon'a olan sorumlulukları da gerçekleştirmek adına adımlar attıklarını ifade etti. Soylu, kentle ilgili projeleri de takip ettiğini işaret ederek Trabzon'un iki temel sorununun işsizlik ve istihdam ile trafik problemi olduğunu anlattı. Bunlarla ilgili de ellerinden gelen gayreti ortaya koymaya çalıştıklarını vurgulayan Soylu, turizmin kent için önemine işaret etti. Soylu, Trabzon'un geleceğine hazır bir şehir olduğunu da dikkati çekerek turizm konusunda kentin önüne iyi bir fırsat gediğini, bunun da değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

TRABZON’UN AYAKLAR ÜZERİNDE DURAN MEDYASI VAR

 

Soylu, “Trabzon’un burada çok uzun yıllardan beri ayakları üzerinde duran medyası var. Ve gerçekten birbirini tanıyan ve yerel basınında ayakları üzerinde tutan süreci ortadadır. Çünkü eleştirel kültür var. Tahkik kültürü var. Bir baş şehrin hangi kültürü varsa o kültürü kendi içerisinde özümsemiş bir davranış var. Türkiye’de hem yerel siyaseti hem mesleki siyaseti hem merkezi siyaseti yürütebilmek kolay bir şey değil. Üzerimize düşeni elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

 

TEMEL PROBLEM İSTİHDAM VE İŞSİZLİKTİR

 

“Son 1-1,5 buçuk yılda dillendirdiğimiz projelerin olabilmesi için bir altyapı oluşturduk.” diyen Bakan Soylu, “Buranın iki temel problemi var: Biri istihdam ve işsizliktir. İkincisi de temel yol meselesidir. Bunlarla ilgilide elimizden gelen gayreti ortaya koymaya çalışıyoruz. Burası birden çok büyük bir sanayi şehri olmayacağı gibi buna yeni akslar takmamız lazım. Turizm bunlardan bir tanesi. Biz de bunu ivmelendirmeye çalışıyoruz. Burada da gücümüzün yetiğince hizmet sektöründe adımlar atmaya çalışıyoruz. Doğal tarımın verimli bir hâle gelebilmesi için adımlar atılmalıdır. Etrafındaki bütün unsurlarla sınır içi sınır dışı ülkelerle ilişki kurup diğer bütün unsurlarla bağlantı sağlayıp hareketliliği sağlayıp altyapı oluşturmak gerekir.” ifadelerini kullandı. Soylu şöyle devam etti: " Trabzon geleceğe hazır bir şehirdir. Hayal ederek hazırlandı. Her yıl on binlerce asfalt ve beton dökülerek köylerdeki standart yükseltiliyor. Türkiye geçtiğimiz dönem içerisinde birçok karşılıkla kalıyor. Trabzon'un şehir açısından da bütün şehirler birbirine benzeyebilir. Daha yapacaklarımız var. Şehir hastanesi bizi heyecanlandırıyor. Erzincan tren yolunun 100 yıl geleceğimize dair katkıları olacağını düşünüyoruz. Önemli ölçekte sağlayabilme fırsatını sağlayabiliyor. 2. üniversitenin önümüzdeki günlerde faaliyete girecek olması bizi heyecanlandırıyor. Trabzon geleceğine hazır bir şehirdir. Hayal ederek hazırlandı.

 

Biz hazırladık demiyoruz. Kendi adına fikir oluşturmuş, süzmüş, değerlendirmiş ve hareket sağlamış bunu da şehir satın almış. Oy vererek destekleyerek sessiz kalarak 'Evet, bu yol doğrudur yürüyün.' diyerek görüş ortaya koymuş. Geçmiş dönemlerde fedakârca göstermiş bir anlayış içinde oldu. Bu standart yükseldikçe önemli bir anlayış daha oluyor. Samsun'dan Artvin'e kadar bütün şehirlerde yükseliyor. Ordu-Giresun Havalimanı var ama bizim havalimanımızın kapasitesi yükselmektedir. Yarın Rize-Artvin Havalimanı oldukça burası daha da güçlenecektir. Şehir hastanesi devreye girdiği zaman turist de gelecektir. Aksını oluşturacaktır.

 

Bütün bunlar bizden sonra gelecekleri de şekillendirecektir. Şehirlerin ortak dilleri ile oluşmuştur. Bunu bizler, sizler yapmaya çalışıyorsunuz. Denetleme ve kontrol sistemlerini ortaya koyarak. Aynı anlayış devam edebilecektir. Şehirlerin önüne fırsatlar gelir ama bazen şehirlerin fırsatları harcadığını görüyoruz. Özellikle turizm konusunda önümüze iyi fırsat geldi. Bu dönem iyi başladı ve iyi devam etti. Özellikle turizmcilerin morali yerinde. Geçen sene Mardin'de bir kişi kalmıyordu. Şimdi Mardin, Güneydoğu ve burada da oteller doldu. Demek ki güven var, standart var. Bunu kalıcı bırakmak gerekir." İNATLAŞMAMAK LAZIM Bakan Soylu, "Bazen karikatür, bazen yazı, bazen manşetle olur. Bu ayar veren yazılar, manşetler kızdıracak değerlendirmeler biz insanımızın huyu suyu belli inatlaşmamak lazım. Daha yumuşak üslupla davranmak lazım. Bu daha çok iş birliği yapar mantığı ile bunu gerçekleştirmek lazım. Bunun sonuç alan bir unsur olmadığını gördüm.

 

Her şehrin yöntemleri farklı olabilir. Bu konuda her birinizin desteğine ihtiyaç var. Ankara günleri var. Hususi hazırlıklar yapıyorlar. Çay ve fındık bahçesi dikmekten tutun da birçok unsurları orada gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Orada da bu anlayışı ortaya koyan bir sürecin gelişeceğini düşünüyoruz. İnşallah orada da hep beraber olabilme iradesini arkadaşlarımız ortaya koyabilirler. Farklı siyasal akıllar gerçekleştirebilir, şehrin kendi adına geliştirdiği kimlik apayrıdır. Şehrin kendini tanıtma açısından önemlidir. Bunu sürekli işlemeli ve işlevsel kılmalıdır." dedi. Konuşmaların ardından Bakan Soylu'ya, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Trabzon Şubesince çeşitli hediyeler takdim edildi. Programa, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora da katıldı.

Anahtar Kelimeler: , İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu, yerel, medya, ile, bir, araya, geldiği, yemekte, önemli, açıklamalar, yaptı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
03:35
Güneş
05:26
Öğlen
12:31
İkindi
16:18
Akşam
19:15
Yatsı
20:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
M.Ö. 753 Romulus ve Remus, Roma'yı kurdular.
1821 Sadrazam Benderli Ali Paşa görevinden ayrıldı ve 30 nisan'da idam edildi. Benderli Ali Paşa padişah emri ile idam edildiği bilinen son sadrazamdı.
1920 Mustafa Kemal Paşa, Meclis'in 23 Nisan 1920 günü açılacağını bildiren bir genelge yayımladı.
1930 Columbus-Ohio'daki bir hapishanede çıkan yangında 320 kişi öldü.
1939 Hatay, Türk Gümrük Tarifesi'ne dahil oldu.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
28
18
7
3
61
 2
Galatasaray
28
16
8
4
56
 3
Beşiktaş
28
15
8
5
53
 4
Trabzonspor
28
14
7
7
49
 5
Malatyaspor
28
10
8
10
38
 6
Kasımpaşa
29
11
5
13
38
 7
Alanyaspor
28
11
5
12
38
 8
Antalyaspor
28
11
5
12
38
 9
Çaykur Rizespor
28
9
10
9
37
 10
Konyaspor
28
8
12
8
36
 11
Kayserispor
28
9
9
10
36
 12
Sivasspor
28
9
8
11
35
 13
Ankaragücü
28
10
5
13
35
 14
Fenerbahçe
28
7
12
9
33
 15
Bursaspor
29
5
14
10
29
 16
Göztepe
28
8
3
17
27
 17
Erzurum BB
28
5
10
13
25
 18
Akhisar Bld.Spor
28
6
6
16
24
Sayısal Loto
20.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 26 - 30 - 36 - 43 - 49
Şans Topu
17.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
10 - 18 - 22 - 28 - 31 - 03
On Numara
15.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 02 - 06 - 08 - 11 - 12 - 14 - 23 - 26 - 27 - 29 - 34 - 36 - 41 - 42 - 51 - 54 - 58 - 67 - 69 - 77 - 79
Süper Loto
18.04.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
11 - 18 - 33 - 36 - 37 - 52
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur