Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Akçaabat Anadolu Lisesi 2019 YKS’ de başarılı çıkışına devam ediyor. Kutsal Topraklardan Dönemedi BAŞKAN ZORLUOĞLU, MUHTARLARI DİNLEDİ Kutlubey Kampüsü’nün enerjisi artık çok daha güvenli ve sürdürülebilir TONYA'DA FESTİVAL COŞKUSU Ünal Karaman maçın ardından ne dedi? CEVAP VE DÜZELTME BAKANLAR TATİL İÇİN TRABZON YAYLALARINI SEÇTİ ASKON Boztepe’den bilgi istedi Dalındaki fındıkları çaldılar! RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI BAŞKAN ERDOĞAN TRABZON’A GELİYOR! Adacık'ta Vekâlet Gedikli’de KAZA MI? KURŞUNLAMA MI? Memur-sen Trabzon'dan Basın Açıkması Mustafa Sarıgül sözünde durmadı Sturridge’de mutlu son Karadenizin en popüler yaylasıyla ilgili flaş karar! Doğru Ekim Verimi 5 Kat Arttırdı. AK PARTİ'DEN 18. KURULUŞ ETKİNLİĞİ
Akçaabat Anadolu Lisesi 2019 YKS’ de başarılı çıkışına devam ediyor.
Akçaabat Anadolu Lisesi 2019 YKS’ de başarılı çıkışına devam ediyor.
 
Kutsal Topraklardan Dönemedi
Kutsal Topraklardan Dönemedi
 
Memur-sen Trabzon'dan Basın Açıkması
Memur-sen Trabzon'dan Basın Açıkması
DOLMUŞLAR MODERNİZE EDİLİYOR YENİ OTOGAR GELİYOR
 

DOLMUŞLAR MODERNİZE EDİLİYOR YENİ OTOGAR GELİYOR

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığını ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu projelerini anlattı

17 Temmuz 2019 Çarşamba 08:46
Yazdır

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde başkan Temel Altunbaş ve yönetim kuruluyla bir araya geldi.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Zorluoğlu’na ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek başladığı konuşmasında, teşkilat olarak üzerlerine düşen görevi her daim yapmaya hazır olduklarını söyledi.

-Ortahisar’dan destek vurgusu

Başkan Altunbaş, teşkilatçılığa ve belediye hizmetlerinin vatandaşa aktarılmasına vurgu yaptığı konuşmasında, “Bizim görevimiz vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi görebilmektir, belediyenin yaptığı hizmetleri vatandaşlarımıza anlatabilmektir. Teşkilatçılık yapmaktır. Mahalle başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bunu sağlıyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah Allah hayırlı hizmetler yapabilmenizi nasip eylesin. Bu süreçte bize düşen görevleri üstlenmeye ve şehrimiz adına yapılacak hayırlı her hizmete destek vermeye hazırız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise, teşkilatın önemine değinerek başladığı konuşmasında belediye başkanlığı sürecinde geçirdiği üç aylık süreçten ve şehre kazandırmayı projelerden bahsetti.

-Teşkilat vurgusu

Zorluoğlu, partinin Trabzon’daki teşkilatıyla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade ederek, “Bundan sonra daha sık bir araya gelme gayreti içerisinde olacağız. Seçimde çok önemli bir başarı kazandık. Bunda şüphesiz değerli yöneticilerimizin, mahalle teşkilatımızın ve ilçe teşkilatımızın çok büyük payı var. AK Parti teşkilatımızın hakkını teslim ediyoruz” diye konuştu.

-İstişare, ortak akıl

Belediyede değişim yapmaya devam edeceklerini ve vatandaş tarafından beklenen hizmetleri bir bir hayata geçireceklerini belirten Zorluoğlu, milletvekilleriyle, partinin gerekli organlarıyla istişarelerine devam edeceğini ve ortak aklı kullanacaklarını vurguladı. Zorluoğlu, kampanyalarını daha çok, kucaklayıcı, istişare, ortak akıl, kimseyi dışlamayan, bütün kesimlere hitap eden bir belediye anlayışı üzerinden yürüttüklerini söyleyerek, “ Vatandaş nezdinde değişimler karşılık buldu” dedi.

Belediyede kurumsal kapasitenin geliştirilmesi hususunda daha hızlı, daha verimli, daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için süratle çalışma yaptıklarına değinen Zorluoğlu, “Mevcut teşkilat yapısını gözden geçirerek meclis kararıyla değiştirdik. Şuandaki teşkilat yapısı bizim hedeflerimize bizi ulaştırabilecek bir teşkilat yapısına dönüşmüş oldu” şeklinde konuştu.

-Sona yaklaşan projeler

Şehirde devam eden projelerle alakalı da konuşan Zorluoğlu şöyle devam etti; “Ortahisar’ın göbeğinde Fatih parkı var. 3-4 milyonluk bir iş. İnşallah Eylül ayında burasını açıyoruz. Çok katlı otopark var. Onu da 2020’nin baharında, mart sonu veya nisan başında hizmete açmayı hedefliyoruz. Cudibey okulu ve öğretmenevinin inşaatı devam ediyor. Okulu 2019-2020 eğitim-öğretim yılına yetiştirmek istiyoruz.”

-Kadınlar pazarı ve yeni otobüs alımı

‘Yeni Kadınlar Pazarı önemli meselelerden bir tanesi’ diyen Zorluoğlu, “Henüz başlanmış bir proje değil. Kadınlar için geçici bölüm, diğer esnaf için de kalıcı yerler bulup, ağustos sonu içini tamamen boşaltıp, daha modern bir pazarı şehrimize kazandıracağız. Projenin 12 milyon lira gibi bir maliyeti olacak” dedi. Belediye otobüslerinin bir bölümün çok eski olduğu, klimasının çalışmadığı, kışın ısıtmadığı şeklinde yakınmalar olduğuna değinen Zorluoğlu, 20 tane yeni otobüs alacaklarını ve her yıl bu şekilde en az 20 otobüsü filolarına katmayı amaçlıklarını söyledi.

-Şehrin ışıklandırılması

Şehrin ışıklandırması noktasında sıkıntılar olduğuna dikkat çeken Zorluoğlu, “Surlarla alakalı ihale yaptık. Ağustos sonu gibi Trabzon surları yeniden aydınlanmış olacak. Uzunsokak ve Kahramanmaraş Caddesi için de çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde orasını da tamamlamış olacağız. Meydan’da etraftaki binaların görünümünü bambaşka bir hüviyete kavuşturacağız” dedi.

-Sahil planlaması

Trabzon’un Ganita’dan başlayarak Akyazı’ya, buradan da Akçaabat’a kadar sahili bir bütünüyle ele alıp imkanlar ölçüsünde güzelleştirmek istediklerine değinen Zorluoğlu, “Projeyi Gülcemal’le birleştirmek, insanların daha güzel vakit geçirebileceği bir yer haline getirmek ve bu şehrin sosyal kültürel yapısına katmak istiyoruz. Güzel bir plajı da içerisinde barındıracak proje üzerinde ilgili meslek odaları ile çalışıyoruz. Sürekli istişare halindeyiz” şeklinde ifade etti.

-Dolmuşların modernizasyonu

Kahramanmaraş Caddesi ve Gazipaşa’nın yanı sıra dolmuşlarla ile ilgili planlarından bahseden Zorluoğlu, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Kahramanmaraş Caddesi’ni daha çok yayaların kullandığı bir hale getirmek istiyoruz. Gazipaşa Caddesi’ni daha önce olduğu gibi gidiş-geliş yapıp Boztepe’ye bir yol açmak işitiyoruz. Dolmuşların modernizasyonunda çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde tamamlayacağız. Şuan karşılıklı olarak şoförler cemiyetiyle birlikte müzakere içerisindeyiz. 729 dolmuşun tamamı yenilenecek. Belki sayıları azalabilir. Belki koltuk sayıları artabilir ama Kahramanmaraş Caddesi’nde dolmuşların katar gibi arka arkaya dizilmesinin önüne geçeceğiz. Meseleyi sadece yasaklayarak çözmek mümkün değil. Dolmuşlara da depolama alanı lazım. Hem belediye otobüs şoförlerimiz, hem dolmuş şoförleri için bir plan çerçevesinde eğitim vermek zorundayız. İnsanı rahatsız eden bir görüntüleri var.”

-Alt yapı faaliyetleri

Şehrin bir alt yapı probleminin mevcut olduğunu söyleyen Zorluoğlu, içme suyu şebekesini yenileyeceklerini belirterek, “Yağmur suyu, kanalizasyon ve zaman zaman içme suyu problemimiz var. 30 milyon değerinde bir proje ihale aşamasında. Bu proje ile Ortahisar ilçesinde Yaklaşık 500 km civarındaki tüm içme suyu şebekesi değişmiş olacak. Mevcut yağmur suyu kanallarını etkin kullanıp, yeni kanallar oluşturmamız lazım. Yağmur suyu kanallarıyla da kanalizasyon kanallarını birbirinden ayırmamız lazım. Bunu önemsiyoruz” diye konuştu.

-Yeni otogar

Şehre yeni bir otogar kazandırmak adına yaptıkları çalışmaları anlatan Zorluoğlu, “Otogar ile ilgili olarak çalışmayı tamamladık. İki seçenek var. Bir tanesi mevcut yerinde yapılması. İkincisi eski çimento fabrikasının yerinin alınarak oraya yapılması. Kutlugün’de bir yer ayrılmış ama oranın otogar için çok uygun olduğunu düşünmüyorum. Otobüslerin bir daha oraya çıkıp inmesi yolcunun gidip gelmesi uygun değil. Biz Değirmendere’yi ulaşım aksı, ulaşım merkezi olarak değerlendiriyoruz. Benim tercihim, şahsi görüşüm çimento fabrikasının üzerinde olması. Yaparken mevcutu yıkıp yapmak zor oluyor. Anlaşabilirsek orada, anlaşamazsak kendi yerinde yapmak istiyoruz. Trabzon’a yakışır bir otogar olmalı diye düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Başkan Altunbaş, Zorluoğlu’na ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti ve çalışmalarında destekçisi olduklarını söyledi. Zorluoğlu ise Başkan Altunbaş’a ve yönetim kurulu üyelerine misafirperverlikten ötürü teşekkür edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelimeler: AK, Parti, Ortahisar, İlçe, Başkanlığını, ziyaret, eden, Trabzon, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Murat, Zorluoğlu, projelerini, anlattı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
03:37
Güneş
05:29
Öğlen
12:36
İkindi
16:23
Akşam
19:20
Yatsı
20:58
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1680 Pueblo kızılderilileri İspanyollarca işgal edilmiş Santa Fe'yi (New Mexico) ele geçirdiler.
1878 Amerikan Barolar Birliği (ABA) kuruldu.
1888 William Seward Burroughs, ABD'de ilk başarılı toplama çıkarma makinesinin patentini aldı.
1911 Mona Lisa tablosu, Louvre Müzesi'nin bir çalışanı tarafından çalındı.
1915 İkinci Anafartalar Savaşı başladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Fenerbahçe
1
1
0
0
3
 2
Sivasspor
1
1
0
0
3
 3
Malatyaspor
1
1
0
0
3
 4
Denizlispor
1
1
0
0
3
 5
Alanyaspor
1
1
0
0
3
 6
Antalyaspor
1
1
0
0
3
 7
Çaykur Rizespor
1
1
0
0
3
 8
Trabzonspor
1
0
1
0
1
 9
Kasımpaşa
1
0
1
0
1
 10
Ankaragücü
1
0
1
0
1
 11
Konyaspor
1
0
1
0
1
 12
Gençlerbirliği
1
0
0
1
0
 13
Göztepe
1
0
0
1
0
 14
Kayserispor
1
0
0
1
0
 15
Galatasaray
1
0
0
1
0
 16
Beşiktaş
1
0
0
1
0
 17
Başakşehir
1
0
0
1
0
 18
Gazişehir
1
0
0
1
0
Sayısal Loto
17.08.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
04 - 06 - 17 - 39 - 41 - 42
Şans Topu
14.08.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 13 - 15 - 25 - 31 - 02
On Numara
19.08.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 07 - 10 - 12 - 17 - 20 - 22 - 26 - 28 - 35 - 38 - 42 - 45 - 49 - 50 - 61 - 62 - 70 - 72 - 74 - 77 - 78
Süper Loto
15.08.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 08 - 09 - 11 - 24 - 30
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur