Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Kıbrıs'ta barış 45 yaşında! Fen Lisemiz göğsümüzü kabarttı Trabzonspor yeni formasını tanıttı FESTİVALDE DOYASIYA EĞLENCE YAŞANDI TONYALILAR’DAN EĞİTİME DESTEK ETKİNLİĞİ ÖZGÜNEŞ'TEN 3.SATIŞ ETKİNLİĞİ. Akçaabat'ta Güvenilir Günlük Köy Sütü FESTİVAL COŞKUSU BAŞLADI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ADAYLARINA TERCİH HİZMETİ VERECEK Hırsafa Şenliği Tam Not Aldı Armut ağacında hayatını kaybetti Trabzon'da PKK'nın deposu bulundu! Emniyet Genel Müdürü görevden alındı ÖDÜLLÜ PENALTI TURNUVASI YAPILDI ÖZGÜNEŞ’TEN YAZ SEZONU ETKİNLİĞİ Bölgesel istişare toplantısı düzenlendi Akçaabat turizm merkezi olacak Trabzonspor 5 hazırlık maçı yapacak DOLMUŞLAR MODERNİZE EDİLİYOR YENİ OTOGAR GELİYOR EKİM ve ALTINTEPE NAZARLIK
ÖZGÜNEŞ'TEN 3.SATIŞ ETKİNLİĞİ.
ÖZGÜNEŞ'TEN 3.SATIŞ ETKİNLİĞİ.
 
Akçaabat'ta Güvenilir Günlük Köy Sütü
Akçaabat'ta Güvenilir Günlük Köy Sütü
 
FESTİVAL COŞKUSU BAŞLADI
FESTİVAL COŞKUSU BAŞLADI
Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı!
 

Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı!

Trabzon'a çok önem veriyoruz. Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsüyle kaliteli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma misyonuna devam eden Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı. Trabzon'un Ortahisar ilçesi Kireçhane Mahallesinde yer alan Kolejin açılışına Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Trabzon Kampüsü Kurucusu Aziz Sonkaya, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi çok sayıda öğretim üyesi ve veliler katıldı.

25 Ağustos 2017 Cuma 12:06
Yazdır

“GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ”

Açılışta konuşan Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü Kurucusu Aziz Sonkaya, “Bahçeşehir Kolejimizin açılış törenine hoş geldiniz. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştiği Bahçeşehir Koleji ailesi ailesine Trabzon kampüsü olarak dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Eğitimin kalitesini içeriğini belirler anlayışıyla Türkiye’de eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olması için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi STEM eğitimi Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz.  Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarımızla taçlandırıyoruz. Bahçeşehir Koljei Trabzon kampüsü Dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiye’nin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilere sahip. Tüm bunlar bir araya geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“TRABZON’A HAYIRLI OLSUN”

Açılış programına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise şöyle konuştu:"Dışarıdan bir Üniversite misali Trabzon’a kazandırmak için büyük uğraşlar veren Bahçeşehir grubu başkanıma şükranlarımı sunuyorum. Trabzon bir sağlık merkezidir, bir spor merkezidir, bir turizm merkezdir.

 

Yüzyıllardır önemli bir merkezinden bir tanesidir. Trabzon’un aynı zamanda eğitim merkezi olduğunu biliyor bunu katlayarak yükseltmek için gayret ediyoruz. Trabzon Lisesi 1881’li Türkiye’de kurulan ilk liselerden bir tanesi. Politikacı yazarı mühendisi ile her alan da Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Trabzon’da KTÜ ve Avrasya’dan sonra 3. Üniversiteyi Trabzon’a kazandırmak istiyoruz. En yakın zamanda kazandırmış olacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışıyoruz. Gururla ifade etmek istiyorum ki en güzel kolejlerinden birisi Bahçeşehir Kolejini açtık. Huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kendilerinden Trabzon’da 4. Üniversiteyi istiyorum. Şu muhteşem ortamda sahne otopark peyzaj alanlar mimari yapı 3-4 ay içerisinde gerçekleşiyorsa bu da Türkiye’nin nasıl güçlendiğinin göstergesidir. Biz de okullarda okudur nerede o alanlar nerede o akıllı tahtalar Türkiye çok büyük adımlar attı. Çocuklarımızı çok güzel yetiştirmeliyiz. Bu güzel okullarda tek dileğimiz güzel yetiştirmeliyiz. Ev araba bina arsa bırakacağımıza çocuklarımıza iyi bir eğitim bırakalım. Çocuklarımıza gösterdiğiniz bu ilgi alakadan dolayı sizin adınıza ben teşekkür ediyorum. Bahçeşehir Kolejinin Trabzon’a karşı gösterdiği bu yakın ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Trabzon’a hayırlı olmasını diliyorum.” Törende konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise şu ifadeleri kullandı:

“50.YILIMIZI KUTLAYACAĞIZ.TRABZON’A ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”“

 

Bu güzel kampüste olmanın heyecanını yaşıyorum. Arkadaşlarımız tebrik ediyor teşekkür ediyorum. Karadeniz’de malum arazi yok. Özellikle Trabzonlu çok şeyi beğenmez. Onun için iyi gelelim güçlü gelelim diye bekledik ama değdi Çok güzel bir kampüs oldu. Dünya’nın çeşitli yerlerine gidiyorum Dünya’nın en iyi okullarını biliyorum. Trabzon’un içerisinde neler olduğunu biliyorum. Çok büyük bir proje 5 kez okulumuza geldim. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji lisesini açıyorum. Bunun Trabzon2da olması gerekiyor. Benim en büyük projem ve hayalim Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’dir. Harvard, Stambrig gibi üniversiteler gitmektedir mezunlarımız. Ben Türkiye’nin geleceği olarak bu çocukları görüyorum.  Trabzon’daki ana okulundan liseye kadar hangi programların yapılacağını biliyorum. Sizlere şunu söylemek isterim . Biz kimiz? Bahçeşhir bu sene 2018 yılında 50. Yılını kutlayacak. 50 yıldır hizmet veriyoruz. 42 yıldır bu işin başındayım eğitim öğretim ile ilgileniyorum.”

“150 BİNE YAKIN ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYORUZ”

Türkiye’nin her bölgesinde 150.000’e yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. Üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi oldu. 30.000 öğrenci 1200 akademisi ile Avrupa’nın en iyi eğitim grubuyuz. Mazimize baktığımıza zaman bu topraklarda eğitim öğretim adına iyi işlemler yapıldı. Bugün yeni çağa uyarak bunları yapabiliriz.  ABD Washngon en yakın üniversite bizim üniversitedir. Berlin’de Batum’da ve bu sene Kıbrıs’ta, Toronta ve Kanada’da okullarımız diğer bölgelerde merkezlerimiz dünyanın 25. Noktasında eğitimlere başlıyoruz. İngiltere’de de lise bünyemize katarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. 50 yıldır çalışıyoruz. Neler olamadı ki devrimler partiler bu değişime karşı bizde bir şey değişmedi. 50 . yıl önce neredeyse nasıl duruyorsa bugün de öyle duruyoruz. Hedefimiz muhasır medeniyetler seviyesidir. Gün oldu başka başka konular oldu 15 Temmuz’da nelerin yaşandığını İstanbullu olarak biz daha iyi biliyoruz. 10.000 öğretmenimizin içinde 1 tane yok olamazda. Türkiye hak ettiği yerde olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama acelemiz var.

 

Yılları aylara günlere sıkıştıracağız. En önemli konunda eğitim olduğu biliniyor. Eğitimsiz hiç bir toplumun kalkındığı söylenemez. Bütün ülkelere bakın Japonya Almanya’ya bakın temelinde iyi bir eğitim vardır. O zaman eğitime daha büyük yatırımlar yapmamız lazım. 15 yıldır eğitimde çok değişimler oldu. Yap boz tahtası haline geldi denilebilir. Eğitim dünyanın en büyük sorunu. ABD’deki de Afrika’da ki de ne olacak bu eğitimin hali diyor.”

“ZENGİN BİR TÜRKİYE OLMAK İSTİYORSAK”

Cumhuriyetimizin 100. Yılında zengin bir Türkiye olmak istiyorsak iyi bir eğitim yapmalıyız. 4. Sanayi devrim teknolojik çağ bunu da ıskalarsak geleceği yakalamayız. Ne yapmamı gerekiyor bunun için tek söz eğitim. Ana okulundan başlayarak iyi eğitim vereceğiz. Savunmadan daha çok para harcanıyor ama nasıl eğitim? 4. sanayi devriminin hedefi ana okulundaki yeni bir dil ile başlayacaktır. Tüketim mantığı değişecektir. Bambaşka bir dünya olacaktır. Önümüzdeki 5 yıl başlıyor. Türkiye ve Dünya çalışıyor. 5g geldiği zaman eğitim ne olacak.  Sağlık üretim hayat ne olacak. Eğer bunları yakalamak için eğitim öğretim mantığını vermezsek muhasır medeniyetler seviyesini yakalayamayız. Mutlaka dünya sorunları ile ilgili bireyler yetiştirmeliyiz.  Bahçeşehir koleji olarak dünya da bütün eğitimleri anında alıp kullanabiliyoruz.

 

Empati yapmamız lazım anaokulundan itibaren yapmamız lazım. Coğrafi duruma bakıp yanlış duruma düşmemiz gerekiyor. Ana okulundan itibaren bu kültürü verelim. 100’e yakın görevli arkadaşımız burada çalışacak. Öğretmen arkadaşlarımızı büyük bir titizlikle kurumumuza kazandırdık. Bize çok bilen değil öğrenmeye açık öğretmenler olsun istiyoruz. Türkiye’nin her noktasında bu faaliyetleri yapıyoruz. Tüm meselemiz Türkiye’nin geleceği. Eğitim artık sadece devlet eli ile yapılan bir hizmet olmaktan çıktı. İngiltere okullarının yüzde70’ini özelleştirdi. 15 yıldır en önemli yapılan iş nedir biliyor musunuz?

“KEŞKE YURT DIŞINDAKİ OKULLAR BİZİMLE REKABET EDEBİLSE…”

“Devlet özel sektörden hizmet alıyor. Dar gelirli ailenin çocukları özel okula giderse devlet yardımcı olur. Türkiye’nin keşke kırsal alanları da özel sektörü açabilseler. Mesele çocuklara hizmet verebilmek. Keşke yurt dışındaki okullar Türkiye’ye gelebilse rekabet edebilse. Bahçeşehir koleji gerek yabancı dil teknoloji robotik alanında dünya çapında iyi işler yapan bir oluşum. Biz Dünya’nın sınava hazırlık yapan kurumlarının başından geliyoruz. Trabzon’da bu yatırımı çok önemsiyoruz. Aziz Bey ve ekibine çok güveniyoruz.


Trabzon’daki bu kampüs vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye Trabzon ve Karadeniz için hayırlı olur Karadeniz’deki kampüsleri açılmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

 

Anahtar Kelimeler: Trabzon'a, çok, önem, veriyoruz Türkiye’nin, 48, ilinde, 101, kampüsüyle, kaliteli, eğitimi, daha, fazla, çocuğa, ulaştırma, misyonuna, devam, eden, Bahçeşehir, Koleji, Trabzon, Kampüsü, açıldı, Trabzon'un, Ortahisar, ilçesi, Kireçhane, Mahallesinde, yer, alan, Kolejin, açılışına, Bahçeşehir, Uğur, Eğitim, Kurumları, Başkanı, Enver, Yücel, Bahçeşehir, Trabzon, Kampüsü, Kurucusu, Aziz, Sonkaya, AK, Parti, Trabzon, Milletvekili, Adnan, Günnar, AK, Parti, Trabzon, İl, Başkanı, Haydar, Revi, çok, sayıda, öğretim, üyesi, ve, veliler, katıldı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
02:50
Güneş
05:00
Öğlen
12:39
İkindi
16:37
Akşam
19:56
Yatsı
21:47
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1456 Belgrad kuşatması Macar komutan János Hunyadi, Osmanlı padişahı II. Mehmed'i yendi.
1711 Osmanlı Devleti ile Rusya arasında Prut Barış Antlaşması imzalandı.
1909 1879 yılında kurulan Zaptiye Nezareti kapatılarak, İstanbul Vilayeti ve Emniyet Umumiye Müdüriyeti Teşkilatına dair kanun kabul edildi ve Dahiliye nezaretine bağlı Emniyet Umumiye Müdürlüğü kuruldu.
1913 Edirne Bulgar işgalinden kurtarıldı.
1919 Erzurum Kongresi toplandı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Alanyaspor
0
0
0
0
0
 2
Ankaragücü
0
0
0
0
0
 3
Antalyaspor
0
0
0
0
0
 4
Beşiktaş
0
0
0
0
0
 5
Denizlispor
0
0
0
0
0
 6
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
 7
Galatasaray
0
0
0
0
0
 8
Gazişehir Gaziantep
0
0
0
0
0
 9
Gençlerbirliği
0
0
0
0
0
 10
Göztepe
0
0
0
0
0
 11
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
 12
Kayserispor
0
0
0
0
0
 13
Konyaspor
0
0
0
0
0
 14
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
 15
Sivasspor
0
0
0
0
0
 16
Trabzonspor
0
0
0
0
0
 17
Malatyaspor
0
0
0
0
0
 18
Başakşehir
0
0
0
0
0
Sayısal Loto
20.07.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 13 - 21 - 24 - 36 - 48
Şans Topu
17.07.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 07 - 08 - 25 - 34 - 08
On Numara
15.07.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 13 - 14 - 17 - 21 - 22 - 25 - 26 - 30 - 32 - 41 - 43 - 45 - 52 - 53 - 57 - 59 - 61 - 71 - 73 - 76
Süper Loto
18.07.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
02 - 30 - 36 - 43 - 47 - 52
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur