Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
AK KADINLARDAN BEREKET ÇARŞISI Aslan Güner Yayla Evlerini Sordu ADACIK MAHALLESİNİN SORUNLARI TARTIŞILDI Genç, emekli personeli plaketle uğurladı Muhtarlar yeni kanun ve yönetmelikleri öğrendi ŞANTİYE ŞEFİNE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ EKİM TÜRKMEN'İN İZİNDE İLERLİYOR Akçaabat’lı Çiftçilere TARSİM Eğitimi Verildi "PEYGAMBERİMİZ VE AİLE" KONULU SEMİNERDEN ÖNEMLİ MESAJLAR Mavi balonlar ‘Diyabeti Yenelim’ sloganıyla gökyüzüne bırakıldı Genç: Sokak hayvanları bize emanet TONYA MESLEK YÜKSEKOKULU “DİYABETİN FARKINDA OL” DEDİ AHLAKİ YOZLAŞMA “TARIM SİGORTALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK ” 2019 2020 Atletizm semineri Akçaabat’ta yapıldı Öğrencilere uygulamalı ders DİL MESELESİ Akçaabat İMKB Anadolu Lisesi yine fark attı HAYDİ KIZLAR HORONA MUSA HACIOĞLU GÜNDEME DAİR AÇIKLAMADA BULUNDU.
Aslan Güner Yayla Evlerini Sordu
Aslan Güner Yayla Evlerini Sordu
 
MUSA HACIOĞLU GÜNDEME DAİR AÇIKLAMADA BULUNDU.
MUSA HACIOĞLU GÜNDEME DAİR AÇIKLAMADA BULUNDU.
 
HAYDİ KIZLAR HORONA
HAYDİ KIZLAR HORONA
Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı!
 

Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı!

Trabzon'a çok önem veriyoruz. Türkiye’nin 48 ilinde 101 kampüsüyle kaliteli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma misyonuna devam eden Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü açıldı. Trabzon'un Ortahisar ilçesi Kireçhane Mahallesinde yer alan Kolejin açılışına Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Trabzon Kampüsü Kurucusu Aziz Sonkaya, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi çok sayıda öğretim üyesi ve veliler katıldı.

25 Ağustos 2017 Cuma 12:06
Yazdır

“GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ”

Açılışta konuşan Bahçeşehir Koleji Trabzon Kampüsü Kurucusu Aziz Sonkaya, “Bahçeşehir Kolejimizin açılış törenine hoş geldiniz. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın yetiştiği Bahçeşehir Koleji ailesi ailesine Trabzon kampüsü olarak dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Eğitimin kalitesini içeriğini belirler anlayışıyla Türkiye’de eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olması için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi STEM eğitimi Robotik ve Kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz.  Tüm bu öncü çalışmalarımızı akademik başarımızla taçlandırıyoruz. Bahçeşehir Koljei Trabzon kampüsü Dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiye’nin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilere sahip. Tüm bunlar bir araya geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“TRABZON’A HAYIRLI OLSUN”

Açılış programına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise şöyle konuştu:"Dışarıdan bir Üniversite misali Trabzon’a kazandırmak için büyük uğraşlar veren Bahçeşehir grubu başkanıma şükranlarımı sunuyorum. Trabzon bir sağlık merkezidir, bir spor merkezidir, bir turizm merkezdir.

 

Yüzyıllardır önemli bir merkezinden bir tanesidir. Trabzon’un aynı zamanda eğitim merkezi olduğunu biliyor bunu katlayarak yükseltmek için gayret ediyoruz. Trabzon Lisesi 1881’li Türkiye’de kurulan ilk liselerden bir tanesi. Politikacı yazarı mühendisi ile her alan da Türkiye’nin gurur kaynağı oldu. Trabzon’da KTÜ ve Avrasya’dan sonra 3. Üniversiteyi Trabzon’a kazandırmak istiyoruz. En yakın zamanda kazandırmış olacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışıyoruz. Gururla ifade etmek istiyorum ki en güzel kolejlerinden birisi Bahçeşehir Kolejini açtık. Huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kendilerinden Trabzon’da 4. Üniversiteyi istiyorum. Şu muhteşem ortamda sahne otopark peyzaj alanlar mimari yapı 3-4 ay içerisinde gerçekleşiyorsa bu da Türkiye’nin nasıl güçlendiğinin göstergesidir. Biz de okullarda okudur nerede o alanlar nerede o akıllı tahtalar Türkiye çok büyük adımlar attı. Çocuklarımızı çok güzel yetiştirmeliyiz. Bu güzel okullarda tek dileğimiz güzel yetiştirmeliyiz. Ev araba bina arsa bırakacağımıza çocuklarımıza iyi bir eğitim bırakalım. Çocuklarımıza gösterdiğiniz bu ilgi alakadan dolayı sizin adınıza ben teşekkür ediyorum. Bahçeşehir Kolejinin Trabzon’a karşı gösterdiği bu yakın ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Trabzon’a hayırlı olmasını diliyorum.” Törende konuşma yapan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ise şu ifadeleri kullandı:

“50.YILIMIZI KUTLAYACAĞIZ.TRABZON’A ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”“

 

Bu güzel kampüste olmanın heyecanını yaşıyorum. Arkadaşlarımız tebrik ediyor teşekkür ediyorum. Karadeniz’de malum arazi yok. Özellikle Trabzonlu çok şeyi beğenmez. Onun için iyi gelelim güçlü gelelim diye bekledik ama değdi Çok güzel bir kampüs oldu. Dünya’nın çeşitli yerlerine gidiyorum Dünya’nın en iyi okullarını biliyorum. Trabzon’un içerisinde neler olduğunu biliyorum. Çok büyük bir proje 5 kez okulumuza geldim. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji lisesini açıyorum. Bunun Trabzon2da olması gerekiyor. Benim en büyük projem ve hayalim Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’dir. Harvard, Stambrig gibi üniversiteler gitmektedir mezunlarımız. Ben Türkiye’nin geleceği olarak bu çocukları görüyorum.  Trabzon’daki ana okulundan liseye kadar hangi programların yapılacağını biliyorum. Sizlere şunu söylemek isterim . Biz kimiz? Bahçeşhir bu sene 2018 yılında 50. Yılını kutlayacak. 50 yıldır hizmet veriyoruz. 42 yıldır bu işin başındayım eğitim öğretim ile ilgileniyorum.”

“150 BİNE YAKIN ÖĞRENCİYE HİZMET VERİYORUZ”

Türkiye’nin her bölgesinde 150.000’e yakın öğrenciye hizmet veriyoruz. Üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden birisi oldu. 30.000 öğrenci 1200 akademisi ile Avrupa’nın en iyi eğitim grubuyuz. Mazimize baktığımıza zaman bu topraklarda eğitim öğretim adına iyi işlemler yapıldı. Bugün yeni çağa uyarak bunları yapabiliriz.  ABD Washngon en yakın üniversite bizim üniversitedir. Berlin’de Batum’da ve bu sene Kıbrıs’ta, Toronta ve Kanada’da okullarımız diğer bölgelerde merkezlerimiz dünyanın 25. Noktasında eğitimlere başlıyoruz. İngiltere’de de lise bünyemize katarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. 50 yıldır çalışıyoruz. Neler olamadı ki devrimler partiler bu değişime karşı bizde bir şey değişmedi. 50 . yıl önce neredeyse nasıl duruyorsa bugün de öyle duruyoruz. Hedefimiz muhasır medeniyetler seviyesidir. Gün oldu başka başka konular oldu 15 Temmuz’da nelerin yaşandığını İstanbullu olarak biz daha iyi biliyoruz. 10.000 öğretmenimizin içinde 1 tane yok olamazda. Türkiye hak ettiği yerde olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ama acelemiz var.

 

Yılları aylara günlere sıkıştıracağız. En önemli konunda eğitim olduğu biliniyor. Eğitimsiz hiç bir toplumun kalkındığı söylenemez. Bütün ülkelere bakın Japonya Almanya’ya bakın temelinde iyi bir eğitim vardır. O zaman eğitime daha büyük yatırımlar yapmamız lazım. 15 yıldır eğitimde çok değişimler oldu. Yap boz tahtası haline geldi denilebilir. Eğitim dünyanın en büyük sorunu. ABD’deki de Afrika’da ki de ne olacak bu eğitimin hali diyor.”

“ZENGİN BİR TÜRKİYE OLMAK İSTİYORSAK”

Cumhuriyetimizin 100. Yılında zengin bir Türkiye olmak istiyorsak iyi bir eğitim yapmalıyız. 4. Sanayi devrim teknolojik çağ bunu da ıskalarsak geleceği yakalamayız. Ne yapmamı gerekiyor bunun için tek söz eğitim. Ana okulundan başlayarak iyi eğitim vereceğiz. Savunmadan daha çok para harcanıyor ama nasıl eğitim? 4. sanayi devriminin hedefi ana okulundaki yeni bir dil ile başlayacaktır. Tüketim mantığı değişecektir. Bambaşka bir dünya olacaktır. Önümüzdeki 5 yıl başlıyor. Türkiye ve Dünya çalışıyor. 5g geldiği zaman eğitim ne olacak.  Sağlık üretim hayat ne olacak. Eğer bunları yakalamak için eğitim öğretim mantığını vermezsek muhasır medeniyetler seviyesini yakalayamayız. Mutlaka dünya sorunları ile ilgili bireyler yetiştirmeliyiz.  Bahçeşehir koleji olarak dünya da bütün eğitimleri anında alıp kullanabiliyoruz.

 

Empati yapmamız lazım anaokulundan itibaren yapmamız lazım. Coğrafi duruma bakıp yanlış duruma düşmemiz gerekiyor. Ana okulundan itibaren bu kültürü verelim. 100’e yakın görevli arkadaşımız burada çalışacak. Öğretmen arkadaşlarımızı büyük bir titizlikle kurumumuza kazandırdık. Bize çok bilen değil öğrenmeye açık öğretmenler olsun istiyoruz. Türkiye’nin her noktasında bu faaliyetleri yapıyoruz. Tüm meselemiz Türkiye’nin geleceği. Eğitim artık sadece devlet eli ile yapılan bir hizmet olmaktan çıktı. İngiltere okullarının yüzde70’ini özelleştirdi. 15 yıldır en önemli yapılan iş nedir biliyor musunuz?

“KEŞKE YURT DIŞINDAKİ OKULLAR BİZİMLE REKABET EDEBİLSE…”

“Devlet özel sektörden hizmet alıyor. Dar gelirli ailenin çocukları özel okula giderse devlet yardımcı olur. Türkiye’nin keşke kırsal alanları da özel sektörü açabilseler. Mesele çocuklara hizmet verebilmek. Keşke yurt dışındaki okullar Türkiye’ye gelebilse rekabet edebilse. Bahçeşehir koleji gerek yabancı dil teknoloji robotik alanında dünya çapında iyi işler yapan bir oluşum. Biz Dünya’nın sınava hazırlık yapan kurumlarının başından geliyoruz. Trabzon’da bu yatırımı çok önemsiyoruz. Aziz Bey ve ekibine çok güveniyoruz.


Trabzon’daki bu kampüs vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye Trabzon ve Karadeniz için hayırlı olur Karadeniz’deki kampüsleri açılmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

 

Anahtar Kelimeler: Trabzon'a, çok, önem, veriyoruz Türkiye’nin, 48, ilinde, 101, kampüsüyle, kaliteli, eğitimi, daha, fazla, çocuğa, ulaştırma, misyonuna, devam, eden, Bahçeşehir, Koleji, Trabzon, Kampüsü, açıldı, Trabzon'un, Ortahisar, ilçesi, Kireçhane, Mahallesinde, yer, alan, Kolejin, açılışına, Bahçeşehir, Uğur, Eğitim, Kurumları, Başkanı, Enver, Yücel, Bahçeşehir, Trabzon, Kampüsü, Kurucusu, Aziz, Sonkaya, AK, Parti, Trabzon, Milletvekili, Adnan, Günnar, AK, Parti, Trabzon, İl, Başkanı, Haydar, Revi, çok, sayıda, öğretim, üyesi, ve, veliler, katıldı
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1497 Portekizli denizci Vasco de Gama Ümit Burnu'na vardı.
1909 Tıp Fakültesi'ne bağlı Diş Hekimliği bölümü kuruldu.
1922 Mısır'da Howard Carter, yardımcısı Lord Carnarvon'la birlikte firavun Tutankhamun'un mezarını açtılar.
1925 Şapka devrimine karşı gösteriler sürüyor. Kayseri'de gösteriler yapıldı.
1928 Ravel'in Boléro'su ilk kez Paris'te sahnelendi.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur