Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
Doğalgaz kullanımı hava kirliliğini önlüyor Hüseyin Örs: 'İttifakımız milletle' EN FAZLA BAŞVURU NEREDEN GELDİ Üçüncü Teşkilat temayülü öncesi konuştu. Ekim Akçaabat İçin Bende Varım Dedi 16.DÖNEM MECLİS BAŞKANI MURAT YILDIZ OLDU DAVUT ÇAKIR İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR 3’üncü Kitap Okuma Yarışması Pazar günü gerçekleştirilecek AĞAOĞLU VE YÖNETİMİNİN DEVAM ETMESİ LAZIM .. Yol trafiğe açıldı Trabzon Türkiye’nin Birleştirici Çimentosudur İYİ PARTİ’DEN HER GÜN 1 ÜYE KAMPANYASI KENT KONSEYİ BASIN AÇIKLAMASI YATI MURAT ÜÇÜNCÜ'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR CHP'de bazı belediye başkan adayları belli oldu AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI BAŞKAN TÜRKMEN’E ZİYARET Yılın takası: Al Tolgay'ı, ver Burak'ı ADNAN YOLA KAVUŞACAK DAVUT ÇAKIR SAHAYA İNDİ
Ekim Akçaabat İçin Bende Varım Dedi
Ekim Akçaabat İçin Bende Varım Dedi
 
MURAT ÜÇÜNCÜ'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR
MURAT ÜÇÜNCÜ'DEN ÖNEMLİ MESAJLAR
 
AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI
AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI
Aziz Yıldırım maçları tek tek anlattı
 

Aziz Yıldırım maçları tek tek anlattı

Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'e verdiği ifadede ilginç sözler kullandığı öğrenildi.

9 Temmuz 2011 Cumartesi 19:14
Yazdır

Aziz Yıldırım'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'e verdiği ifadede ilginç sözler kullandığı öğrenildi.

Aziz Yıldırım maçları tek tek anlattı

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun Eskişehir-Trabzon maçında kulüpten teşvik için para gittiği yönündeki söylemlerine "İfade verirken şaşırmıştır" dedi. Suçlamaları reddeden Yıldırım maçları tek tek anlattı.

Türkiye'yi sarsan şike operasyonunda şüpheli F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ifade verdi. Pazar günü başlatılan ve 25 kişinin tutuklandığı olay sonrası sağlık nedenleriyle dün savcılığa çıkan ve sorgu işlemleri yaklaşık 10 saat süren Yıldırım hakkındaki suçlamaları reddetti. Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'in ifadesi sonrası tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Yıldırım'ın saatler süren sorgusunda şu savunmayı yaptığı öğrenildi. İşte maç maç iddialar ve Yıldırım'ın savunması:

?MANİSA'NIN TRABZON'A KARŞI İYİ OYNAMASI İSTENMİŞ OLABİLİR'

MANİSA-TRABZON: 1-2 (21 ŞUBAT 2011)

SORU: Teşvik ödemesi eyleminde; Serkan Acar ve Cemil Turan'a teşvik yapılması için talimat verdiği, Manisaspor Teknik Direktörü ile bu amaçla telefonla görüştüğü iddiası

CEVAP: Ben hayatımın hiç bir döneminde, teşvik primi ya da şike amaçlı olarak hiçbir faaliyetin içinde bulunmadım. Bana okuduğunuz tapelerdeki çözümler yanlıştır. Benim Galatasaray ile o dönem hiçbir ilişkim yoktur. Ayrıca okuduğunuz tapelerin birinde Tolgahan ismi geçmektedir. Ben bu isimde kimseyi tanımıyorum. Ben o dönemde Fenerbahçe Kulübü'ne şahsi hesabımdan 1.5 milyon dolar civarında para vermiştim. Kulüpte devamlı bu şekilde nakit sıkışıklığı olur. O dönemde Manisaspor'un başkanı Kenan Yaralı özel işleri için benden destek istedi. Ben de kulüpte olan alacağımdan 400 bin doların bu şahsa gönderilmesini istedim. Bu olay bahsettiğiniz maçtan sonra oldu. Hikmet Hoca ile Trabzonspor maçında iyi oynamaları yönünde arkadaşlarımız Cemil ile Serkan'ın görüşmeleri olmuş olabilir. Benim bilgim dahilinde değildir.

F.BAHÇE-K.PAŞA: 2-0 (26 ŞUBAT 2011)

SORU: Şike yapılması eyleminde, Kasımpaşa kalecisi Fırat Kocaoğlu üzerinden şike yapılması için İlhan Yüksel Ekşioğlu'na talimat verdiği iddiası

CEVAP: Benimle ilgili tapede sadece Kasımpaşa kalecisi Tolga'nın oynayıp oynamaması üzerine maç kritiği yapılmış; bunun dışında bana okuduğunuz İlhan Ekşioğlu ile Cemil Turan arasında geçtiği iddia olunan görüşmenin içeriği beni ilgilendirmiyor. Görüşme kaydı incelenirse bir talimat içermediği açıkça gözükür.

KAYSERİ- MANİSASPOR: 1-2 (4 MART 2011)

SORU: Maçta şike yapılması için İlhan Ekşioğlu'na talimat verdiği, menajerler aracılığıyla Kayserispor futbolcusu Önder Turacı'ya ulaşılarak şike yapıldığı iddiası

CEVAP: O dönemde daha önce bizde futbol oynamış Önder Turacı'nın Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düğün yapma girişimleri vardı. Bu nedenle Doğan Ercan ile görüşmüş, bununla ilgili Tamer Yelkovan ile de konuşmuş olması lazım. Para mevzu tamamen bununla ilgilidir.

?KIRATLI'YA KÜFRETTİM'

BEŞİKTAŞ- TRABZON: 1-2 (6 MART 2011)

SORU: Maçta şike yapılması için İlhan Ekşioğlu'nu yönlendirdiği iddiası

CEVAP: Ben Fenerbahçe Başkanı olarak bütün maçları takip ederim. Biz bu maçı Ankara'da Fenerbahçe'ye ait İncek Tesisleri'nde seyrettik. Yusuf Turanlı'yı tanımam. Hayatımda görmedim. Ali Kıratlı ile arasındaki ilişkiyi bilmem. Serkan Balcı bizde futbol oynamış düzgün bir çocuktur. Kendisinin menajeri Batur Altıparmak'tır. Bildiğim kadarıyla kendisinin Turanlı'yla bir işi yoktur. Ali Kıratlı'yı tanırım. Bizim kulüp çevrelerine takılır. Görüntü vermeyi sever. "Rüzgar Ali" derler. İsviçre-Türkiye maçındaki olaylara karışmıştı. Eskişehir-Trabzon maçında stada gitmiş. Bu nedenle basında fotoğrafları çıkmıştı. Ben buna çok sinirlendim. Sanki kendisini biz göndermişiz gibi bir görüntü oluşturmuştu. İzmir'de Buca maçı sırasında otele gelmişti. Küfrettim otelden kovdum. Bu hususta şahitlerimiz vardır. Serkan Balcı'ya da maçta şike yapması konusunda girişimde bulunmamıştır.

?ASKERLİĞİMLE İLGİLİYDİ'

BURSA-İBB: 1-1 (6 MART 2011)

SORU: Maçta teşvik ödemesi konusunda İlhan Ekşioğlu'na talimat verdiği, Ekşioğlu'nun İBB'li futbolculara ulaşarak maçta tevşik ödediği iddiası soruldu.

CEVAP: Kesinlikle böyle bir talimat vermiş değilim. Ben İlhan Yüksel'i yanıma çağırdığımda askerliğimle ilgili şahsi bir meseleyi görüştük. Benimle görüşmeden sonra Ekşioğlu'nun Kıratlı ile yaptığı görüşmenin içeriğini bilemem. Ayrıca gıyabımda yapılan bu görüşmede İlhan Yüksel CEO tabirini kullanmış, bana hayatta bu şekilde hitap etmez ve başkan tabirini kullanır. Kast ettiği başka bir şahıstır.

?ŞİKECİYİ ALIR MIYIM?'

G.BİRLİĞİ-F.BAHÇE: 2-4 (7 MART 2011)

SORU: İlhan Ekşioğlu ve menajer Mehmet Şen'e şike konusunda talimat verdiği, ödenecek şike parasıyla ilgili olarak Tamer Yelkovan'ın İlhan Ekşioğlu'na kulüp hesabından para ödemesi yapılması için talimat verdiği, futbolcu Serdar Kulbilge'ye para ödenerek şike yapıldığı iddiası

CEVAP: Bana okuduğunuz tapeler içerisinde geçen para mevzu benim Ekşioğlu'na söylemem üzerine İlhan'ın Tamer'den istediği para, benim şahsi meselem ile ilgili Ekşioğlu'na verilmesi istenen paradır. Ekşioğlu'nun Tamer ile konuşurken niye vergi parası olduğunu söylediğini bilemem. Vergi parası maliyeye ödenir. Şike amaçlı irtibat kurdukları iddia olunan futbolculardan Orhan Şam, Hurşut ve Serkan Çalık ile diğer oyuncuların ne kadar mücadele ettikleri sahanın en iyisi oldukları açıkca görülür. Futbolcular şike yapsa bu şekilde mi oynar? Ayrıca Orhan ile şike için anlaşıldığı iddia ediliyor. Bir başkan şike yapan bir futbolcuyla anlaşma yapıp alır mı?

?F.BAHÇELİ VURAL'IN ZİYARETİ DOĞALDIR'

F.BAHÇE-KONYA: 2-0 (13 MART 2011)

SORU: Şike için İlhan Ekşioğlu'na talimat verdiği, teknik direktör Yılmaz Vural'a ulaşılarak şike yapıldığı iddiası

CEVAP: Yılmaz Vural Fenerbahçeli biridir. Uzun yıllardır kulüple iyi ilişkileri vardır. Maçtan sonra kulübü ziyaret etmesi son derece doğaldır. Kendisinin Serkan Acar ve Cemil Turan ile tanışıklığı vardır, birbirlerini ziyaret ederler. Şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz Trabzonspor'a deplasmana gittiğimizde kulüpte yemek yedik. Tesislerde araya geldik.

?SÖZ VERSEM ALIRDIM'

G.BİRLİĞİ- TRABZON: 1-2 (20 MART 2011)

SORU: Maçta teşvik ödenmesi konusunda İlhan Ekşioğlu'na talimat verdiği, Ekşioğlu tarafından maçta menajerler aracılığıyla futbolculara ulaşılarak teşvik konusunda anlaşma yapıldığı, ayrıca kendisinin "ANKARA'DA RAHAT MIYIZ" diyerek teşvik konusunu İlhan Ekşioğlu'na sorduğu "RAHATIZ BAŞKANIM ÇOK RAHATIZ" cevabıyla teşvik ödemesinin yapıldığını teyit ettiği iddiası.

CEVAP: Ben kayıtlarda Ekşioğlu'na G.Birliği'nin bize karşı oynadığı gibi Trabzon'a karşı oynaması halinde bu takımı rahat yenebileceklerini söylüyorum. Eğer biz bu takım futbolcularıyla şike amaçlı anlaşmış olsak bize karşı böyle mücadele edebilirler miydi? Serdar Kulbilge eski futbolcumuzdu. Kaleci yardımcı antrenör Murat Öztürk ile transfere dair kendi aralarında görüşme yapmış olabilirler. Eğer biz futbolcuya transfere dair bir söz vermiş olsak bu futbolcu bugün bizim takımda olurdu.

?PARA TESİSLER İÇİNDİ'

ESKİŞEHİR- F.BAHÇE: 1-3 (9 NİSAN 2011)

SORU: Maçta şike yapılması eyleminde İlhan Ekşioğlu'na maçta şike yapılması için talimat verdiği Ekşioğlu'nun da Ali Kıratlı aracılığıyla Ümit Karan ve Bülent Uygun'a ulaşarak şike yaptıkları, yaklaşık 250 bin doların şike parası olarak kendisinin talimatı ile gönderildiği ayrıca yine kendisinin talimatıyla Şekip Mosturoğlu aracılığıyla futbolcu Sezer Öztürk'ün Fenerbahçe takımına transfer edilmesi iddiası

CEVAP: Benim Tamer Yelkovan'a İlhan Ekşioğlu'na ödenmesi için 200 milyar ayırmasını istediğim para, Dereağzı tesisleri ile ilgiliydi. Kendisi zaman zaman cebinden ödediği paraları toplu halde alıyordu. Bu para tamamen ona ilişkindir. Okuduğunuz fiziki takipte Ali Kıratlı'nın Bülent Uygun ve Ümit Karan ile görüştüğü ve görüşmede çanta teslimatı yapıldığı ileri sürülmüştür. Çantada ne olduğu, nerden alındığı ne maksatla alındığı belirlenmemiştir. Aralarındaki ilişkiyi de bilemem. Mahmut Özgener'den Federasyon'dan olan alacaklarımız için zaman zaman avans olarak para istediğimiz olmuştur. Bu para bizim kanuni hak edişlerimizin avansıdır. Benim Federasyon'dan 3 trilyon aldığım ve İlhan Ekşioğlu aracılığıyla futbolculara 200 bin dolar para dağıttığım iddia ediliyor. Bu insanlar kendilerini 200 bin dolara mı sattılar. Bu tamamen asılsızdır. Bu 200 bin dolar İlhan'ın kendi şahsi alacağı için ödenen mebladır. Ayrıca Federasyon'dan 3 trilyon, 1.5 artı 1.5 olmak üzere iki ayrı tarihte gönderilmiştir. Avanslardan biri geldiğinde bu para ödenmiştir.

VEDERSON İDDİASI

TRABZON- BURSA: 1-0 (17 NİSAN 2011)

SORU: Maçta teşvik ödemesi yapılması konusunda kendisinin, Alaeddin Yıldırım'a teşvik konusunda talimat verdiği, Aleaddin Yıldırım'ın da tercüman Samet Yıldırım aracılığıyla Gökçek Vederson'a ulaştığı, Aleaddin Yıldırım'ın da bu konulardan Aziz Yıldırım'ı bilgilendirdiği iddiası soruldu

CEVAP: Olaydan haberdar değilim.

?PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ'

ESKİŞEHİR- TRABZON: 0-0 (22 NİSAN 2011)

SORU: Teşvik ödemesi yapılması konusunda İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'na talimat verdiği, Ekşioğlu'nun Ali Kıratlı aracılığıyla Bülent Uygun ve Ümit Karan'a teşvik parası gönderdiği ayrıca Ümit Karan'ın diğer futbolcularla görüşme yaptığı ve teşvik konusunda anlaştığı, Ekşioğlu'nun Yıldırım'a Uygun ile yapılan teşvik görüşmesi konusunda "BAŞKANIM ONUNLA, O 1 NUMARAYLA BANA GELEN ÖBÜRÜNÜN HABERİ VAR" şeklinde konuştuğu, Mosturoğlu'nun da Sezer ile Sami Dinç aracılığıyla teşvik konusunu görüştüğü, Mosturoğlu'nun bu durumu Yıldırım'a şifreli olarak "SAMİ'NİN MÜVEKKİLİ GERİ DÖNMÜŞ. SAMİ'YE BÜTÜN DAVARALARA ALMIŞLAR. BÜTÜN HERKESLE KONUŞMUŞLAR" şeklinde aktardığı, basında o dönemde Ali Kıratlı'nın maç öncesinde Eskişehir'de teşvik primi ödemesine dair haberlerin yer aldığı ayrıca şüphelilerden Mosturoğlu'nun beyanında bu maçla ilgili kulüpten "

Anahtar Kelimeler: Aziz, Yıldırım'ın, Beşiktaş'taki, İstanbul, Adliyesi'nde, özel, yetkili, Cumhuriyet, Savcısı, Mehmet, Berk'e, verdiği, ifadede, ilginç, sözler, kullandığı, öğrenildi ,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:19
Güneş
07:04
Öğlen
12:18
İkindi
14:51
Akşam
17:09
Yatsı
18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1583 Galata'daki Saint Benoit Kilisesi'ne yerleşen Cizvitler, St. Benoit mektebini açtılar.
1601 Tiryaki Hasan Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Haçlı ordusunu yenerek Kanije zaferini kazandı.
1912 İstanbul'da kolera salgını başladı.
1913 Belkıs Şevket Hanım, tek motorlu üstü açık tayyareye binme cesareti gösteren ilk kadın oldu. Belkıs Hanım İstanbul üzerinde uçarken aşağı attığı kartlarda Osmanlı Müdafaa-i Hukuk-u Nisvan Derneği üyelerine selam yolluyordu.
1927 Ankara Radyosu yayına başladı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
 1
Başakşehir
12
8
3
1
27
 2
Galatasaray
12
7
2
3
23
 3
Kasımpaşa
12
7
1
4
22
 4
Malatyaspor
12
6
3
3
21
 5
Antalyaspor
12
6
2
4
20
 6
Ankaragücü
12
6
1
5
19
 7
Beşiktaş
12
5
3
4
18
 8
Göztepe
12
6
0
6
18
 9
Konyaspor
12
4
5
3
17
 10
Trabzonspor
12
4
4
4
16
 11
Sivasspor
12
3
5
4
14
 12
Bursaspor
12
2
7
3
13
 13
Fenerbahçe
12
3
4
5
13
 14
Akhisar Bld.Spor
12
3
3
6
12
 15
Kayserispor
12
3
3
6
12
 16
Alanyaspor
12
4
0
8
12
 17
Erzurum BB
12
2
5
5
11
 18
Çaykur Rizespor
12
1
5
6
8
Sayısal Loto
17.11.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 30 - 34 - 36 - 41 - 46
Şans Topu
14.11.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
13 - 14 - 23 - 26 - 27 - 14
On Numara
12.11.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 13 - 20 - 23 - 29 - 32 - 34 - 38 - 41 - 42 - 44 - 46 - 53 - 59 - 62 - 63 - 69 - 70 - 74 - 76 - 77 - 79
Süper Loto
15.11.2018
Tarihli Çekiliş Sonucu
31 - 34 - 37 - 39 - 48 - 50
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur