Sebat Haber | 'Haber Sizsiniz'
Son Dakika
CHP’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ Doğalgazda güvence yetkili firmalarda. Şampiyon Yıldızlıspor Sıvı Gübre Artık Gelir Kaynağı HAÇKALI BABA BEŞ YILDIZLI HASTANE İHH Çocukları Sevindirdi Ahmet Kaya: "Uzungöl de imar düzenlemesine alınsın" Trabzon Kuzey Göz Merkezine Sağlık Bakanlığından tam not KADİR ÖZCAN MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ BAŞLADI VALİ USTAOĞLUNDAN İNCELEME. EĞİTİM SEMİNERLERİ TAMAMLANDI MÜSİAD Trabzon Şubesi’nin önemli konukları vardı "Küçük Dostlar Kliniği" hayata geçiyor! HAKKI ALTINTAŞ'DA KARE TÖRENİ Akçaabat İMKB Anadolu lisesi il 3.sü oldu VATANDAŞ ODAKLI HİZMETLERE DEVAM EDİYORUZ Belediyenin kendi otobüsleri çalışmaya devem edecek TÜTÜNSPOR KOGNRE YAPTI Rektör Uzun, Türkiye Maarif Vakfı İşbirliği İstişare Toplantısına katıldı Başhekim görevden alındı!
Doğalgazda güvence yetkili firmalarda.
Doğalgazda güvence yetkili firmalarda.
 
HAÇKALI BABA BEŞ YILDIZLI HASTANE
HAÇKALI BABA BEŞ YILDIZLI HASTANE
 
Trabzon Kuzey Göz Merkezine Sağlık Bakanlığından tam not
Trabzon Kuzey Göz Merkezine Sağlık Bakanlığından tam not
4.İpekyolu İş Adamları Zirvesi değerlendirildi
 

4.İpekyolu İş Adamları Zirvesi değerlendirildi

Trabzon Valisi İsmail Ustaaoğlu,Trabzon’da 27 – 29 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 4. İpekyolu İş adamları Zirvesini değerlendirdi.

5 Aralık 2019 Perşembe 07:50
Yazdır

Trabzon’da 27 – 29 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi’nin değerlendirme toplantısı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“23 ÜLKE KATILDI”

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, toplantıda yaptığı açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanlığımızın himayelerinde, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odamız ile Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz tarafından 27-29 Kasım tarihlerinde ilimizde 4. kez Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi’ni gerçekleştirdik. Zirvemize Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çin, Fas, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, Sri-Lanka, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan bakan, büyükelçi, bürokrat ve işadamı düzeyinde katılımlar olurken, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak da zirvemizin açılışını onurlandırdı” dedi. Vali Ustaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“YABANCI HEYETLERLE VERİMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

“4. İpekyolu Uluslararası İşadamları Zirvesi, tarihi İpekyolu’nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Trabzonumuzun, modern ticaret rotalarındaki konumunu da güçlendirdi. Özellikle Çin’in dünya ticaretinde önemli değişikliklere yol açacak olan Bir Kuşak Bir Yol Projesi’nde Trabzon’un önemli merkezlerden biri olabileceği güçlü bir şekilde vurgulandı. Çin Halk Cumhuriyeti de Ankara Büyükelçisiyle birlikte, önemli firmalarının yöneticilerinden oluşan kalabalık bir heyeti zirveye göndererek Trabzon’a verdiği önemi göstermiş oldu. Gerek Çin heyetiyle gerekse diğer ülkelerin heyetleriyle çok verimli görüşmeler gerçekleştirildi. Özellikle Yatırım Adası Endüstri Bölgesi’nin tanıtımı açısından da zirvemiz çok önemli rol oynadı. Öte yandan, zirvemizdeki ikili iş görüşmeleri de çok verimli geçti. 23 ülkeden konuğumuz olan yabancı işadamları ile işadamlarımız, yaklaşık 750 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi, yeni işbirliklerinin ilk adımlarını attı.”

“TRABZON ÖNEMLİ VE GÜVENİLİR BİR TİCARET VE YATIRIM MERKEZİDİR”

Vali Ustaoğlu, “Zirveyi düzenlerken esas amacımız; başlangıçtan bugüne kadar tarihî İpekyolu üzerinde önemli bir merkez olan Trabzon’da İpekyolu’nu tekrar canlandırmak, iş adamları arasında ticareti geliştirmek, ülkelerin ekonomisine katkıda bulunmaktı” ifadesini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Trabzon lojistik açıdan önemli bir merkezdir. Bu konuda deniz, hava ve karayolu açısından alt parametreleri tamamlamış durumdadır ve raylı sistem konusunda da planlar ve projeler yürütülmektedir. En kısa zamanda Trabzon’un da raylı sistemlerle ulaşılan şehirler arasında yer alması ülkemiz ticaretine büyük katkı sunacaktır. Sürekli vurguladığımız gibi; Trabzon Modern İpekyolu güzergâhında önemli ve güvenilir ticaret ve yatırım merkezlerinden biridir. Zirvede ayrıca 3 ayrı salonda düzenlenen paralel oturumlarda da alanında yetkin birbirinden değerli konuşmacılar tarafından verimli görüşler ortaya koyulmuştur.”

“BİR KUŞAK BİR YOL PROJESİ’NİN GETİRİLERİNDEN AZAMİ FAYDALANMALIYIZ”

2019’un ilk 9 ayında Çin’in İpekyolu güzergâhındaki ülkelerle toplamda 950 milyar dolar tutarında ihracat ve ithalatı olduğunu hatırlatan Vali Ustaoğlu, şöyle devam etti: “Bir Kuşak Bir Yol’u ortak inşa süreci, hat üzerindeki ülkelerde yeni bir refah dönemi açmaktadır. Türkiye’nin ve Trabzon’un bu refahtan azami düzeyde faydalanması açısından zirvemizin önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın zirvedeki açılış konuşmasında üzerinde önemle durduğu bir noktayı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Trabzon’dan tüm iş dünyasına, bölgedeki yatırımcılara, küresel ekonomideki tüm aktörlere ve yurt dışından katılan iş dünyası temsilcilerine seslenmek istiyoruz; Türkiye gerek Kuşak Yol anlamında gerek bölgesinde yaklaşık 4 küsur saatlik uçuş mesafesiyle; Hindistan’dan Londra’ya, Moskova’dan Dubai’ye kadar, dünya nüfusunun ve dünya ekonomisinin üçte birinin merkezinde konumlanan bir ülkedir. Yine ülkemiz; lojistik, altyapı, ulaşım, iletişim ve enerji noktasında bir merkez ülke konumunda çok kıymetli ve önemli bir ülkedir. ‘Gelin bu iklimi, yatırım ve ticaret olanaklarını değerlendirin’ diyoruz.

Trabzonumuz kadim İpekyolu’nda olduğu gibi Modern İpekyolu’nun da denize açılan en önemli kavşak noktasındadır. Aynı zamanda da her geçen gün büyüyen yatırım ve ticaret imkânlarıyla doğu ve batı arasında köprü konumunda olan Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biridir.” Vali Ustaoğlu, “Trabzonumuzun İpekyolu üzerindeki konumunu güçlendirmek için çalışmalarımız devam edecektir. Bu kapsamda merkezi Trabzon’da olmak üzere İpekyolu Uluslararası Ekonomik ve Kültürel Araştırmalar Enstitüsü kurulması amaçlanmaktadır” diye konuştu.

“BAŞTA BAKAN ALBAYRAK OLMAK ÜZERE TÜM DESTEKÇİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Vali İsmail Ustaoğlu, zirvenin düzenlenmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “4. Uluslararası İpekyolu İşadamları Zirvesi’ne desteklerini esirgemeyen başta Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, katkıda bulunan tüm bakanlıklarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne, TAV Holding’e, ana sponsorumuz Vakıfbank’a ve ulaşım sponsorumuz Türk Hava Yolları’na teşekkür ediyorum. Son olarak da 23 ülkeden şehrimize teşrif eden tüm yetkililere, iş adamlarımıza ve zirvemizde emeği geçen tüm paydaşlarımıza saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

" HACISALİHOĞLU: ZİRVENİN OLUMLU SONUÇLARINI İLERİDE GÖRECEĞZ

Basın mensuplarının, işadamları açısından zirvenin verimli geçip geçmediğiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da şunları söyledi: “Olaya biz yatırım ve ticari ilişkiler yönünden baktık. Yatırım yönünden Çin ve İran’ı ön planda gördük. Trabzon’da yatırım konusunda bizlerle çok yakın ikili görüşmeler yaptılar. Önümüzdeki süreçte onları burada yatırımlarda göreceğiz. Ticari ikili görüşmelerin ardından heyetler bizleri de ziyaret etti. İran, Rusya Federasyonu, Ukrayna ile yakın ticari ilişki kurabileceğimizi gördük. Gerekli notları bırakarak sonuç beklediklerini belirttiler. Zirvenin işadamları yönünden sonuçlarının olumlu ve verimli olduğunu söylemek istiyorum. Daha önce 3 kez düzenlediğimiz zirvenin dördüncüsünde bölgeye ilginin çok daha fazla olduğumu gözlemledik. Önümüzdeki süreçte gerek yatırım gerekse ticari ilişkilerin gelişmesinde bunu göreceğiz. Bu arada özellikle zirvenin duyurulması açısından önemli bir görev yapan basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.

” DKİB VE EXİMBANK’I ZİYARET ETTİLER

Basın toplantısının ardından Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliğini ve Eximbank’ın kuruluş çalışmaları devam eden Trabzon Şubesi’ni ziyaret ettiler.


Karadeniz'de Sonnokta Gazetesi

Anahtar Kelimeler: , Trabzon, Valisi, İsmail, UstaaoğluTrabzon’da, 27, –, 29, Aralık, tarihleri, arasında, düzenlenen, 4, İpekyolu, İş, adamları, Zirvesini, değerlendirdi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
TRABZONSPOR ÖZE DÖNMELİ Mİ?
DÖNMELİ
DÖNMEMELİ
KARARSIZIM
Namaz Vakitleri
İmsak
05:07
Güneş
06:50
Öğlen
12:16
İkindi
15:00
Akşam
17:20
Yatsı
18:51
http://www.burotarz.com
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.989
USD ALIŞ
3.0820
USD SATIŞ
3.1020
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7580
POUND SATIŞ
3.8210
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
871 Basing Savaşı Danimarkalı istilacı vikingler anglosaksonları ( Anglosakson kralı:Ethelred of Wessex ) Basing'de yendi.
1517 Osmanlı ordusu Ridaniye Savaşında Memluk ordularını yendi. Bu savaşın ardından, halifelik Osmanlılara geçti.
1580 İstanbul Rasadhanesi III. Murat tarafından yıktırıldı.
1771 Falkland Adaları İspanya tarafından Britanya'ya bırakıldı.
1842 Baytar Mektebi (Veteriner Fakültesi) açıldı.
Lig Puan Durumu
 
TAKIM
O
G
B
M
P
Sayısal Loto
02.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 29 - 31 - 32 - 44 - 45
Şans Topu
30.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 30 - 32 - 34 - 03
On Numara
04.11.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 10 - 25 - 27 - 29 - 38 - 39 - 40 - 43 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 62 - 64 - 68 - 74 - 75 - 77 - 78
Süper Loto
31.10.2019
Tarihli Çekiliş Sonucu
06 - 22 - 24 - 28 - 34 - 46
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Copyright 2010 ©Tüm İçerik Hakları sebathaber.com'a Aittir. Tel:0 462 333 0 444
Yazılım: Haber Sitesi Kur